Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők fórum

Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1824. Nixi86 (válaszként erre: 1822. - Kyara84)
2022. nov. 3. 21:47
Jajj de izgalmas, drukkolok h minden a lehető legsimábban menjen!
1823. b24e024c70 (válaszként erre: 1820. - Zajax90)
2022. nov. 3. 21:39
Így van, magzatvízfolyásnál azonnal, főként ha elszineződőtt nem tiszta, mert abból nagy baj is lehet. Egyébként nálunk is a rendelőben vacak volt az nst, össze is vesztem a dokival nem mentem az utolsóra majd pont ő rendelt amikor beindult a dolog ott is összevesztünk a kórházban😀 reggelre szerencsére másik doki volt már benn mire visszamentem ugye. Igazából pont ma beszélgettünk anyukámmal,hogy a következőt lehet magánban szülném mert azért vegyes volt az egész terhesség, itt ott voltak kellemetlenségek, szülésnél is. De azért durva hogy milliókat kell fizetni,hogy ne kössenek beléd,meg ne vágjanak arcokat, meg ne küldjenek haza, főként az elsőnél.
1822. Kyara84 (válaszként erre: 1821. - Zajax90)
2022. nov. 3. 20:08
Valami lesz szerintem mert megjöttek a fájások és már ezt nem épp mondanám jóslónak mert elég erőteljesen görcsöl az alhasam olyan 40 másodpercig és kezd gyakrabban jönni 😳.
1821. zajax90 (válaszként erre: 1818. - Kyara84)
2022. nov. 3. 19:13
Annyi jó volt benne,hogy megnyugtattak,hogy minden oké,meg legalább már tudod,hova kell menni,ha élesben indul majd a dolog 😊.Ez talán már tényleg jó jel,hogy hamarosan érkezik a pici.Nagyon drukkolok 😊!
1820. zajax90 (válaszként erre: 1816. - B24e024c70)
2022. nov. 3. 19:11

Nálunk szerintem az nst-vel nem stimmelt valami a kórházban,mert volt,aki ott szült meg és nagyon nem jelzett semmi extrát nála 😶😶.Meg nekem is olyan furán jelezte a fájásokat...szerintük rendszertelen volt,pedig nem,csak nem voltak elég erősek,mikor bementünk.De engem nem küldtek haza,mert már túl voltunk a 40. héten,meg tényleg szültem is utána nap.Én annyira nem bántam,hogy bent tartottak,mert biztos csak idegeskedtem volna itthon,ott meg legalább néha megnézték,hogy van-e tágulás.De a zuhanyzás tök jó volt nekem is,többször mentem beállni a meleg víz alá.Én tökre szülnék kádban is,de itt nincs lehetőség sajna.Pedig a víz sokat segített nekem mindig,mikor nagyon görcsöltem.

Én már tökre nem emlékszem,hogy milyen volt a vajúdás,nekem mindent törölt az agyam 😅😅.Én inkább elindulok majd megint,mikor már olyan rendszeresnek érzem.Meg közben megtanultam,hogy onnan kell mérni a fájásokat,amikor a legerősebb pont van,mert én nem úgy néztem az elején még.

Aztán meg ki tudja,lehet,hogy most elfolyik a víz,úgy indul.Akkor meg mindenképp menni kell.

1819. b24e024c70 (válaszként erre: 1818. - Kyara84)
2022. nov. 3. 12:01
Én azt nstket alapból ki nem állhattam,mert Blanka átaludta és mindig a kórházzal jöttek,amikor mindig elmondtam hogy reggel 8 kor nincs ébren,ha a fejem tetjére állok akkor sem. Mondjuk most sem korán kelő🤣 nekem is volt itt pesten hogy sokat kellett várni,mondjuk te türelmesebb vagy mint én az tuti😄🤗
1818. Kyara84 (válaszként erre: 1817. - B24e024c70)
2022. nov. 3. 11:45
20-30 perc kb a kórház ha nincs nagy forgalom akkor az autópályán gyorsabban be lehet érni. 😁. Igen gondolom hogy az a fájás teljesen más lesz 😅. De akkor ez csak az előszele lehet. Annyira persze nem akarok rohanni így is frusztrált voltam q tegnapi idegesítő nap miatt amit ott töltöttem 10:30-15:00-ig ugyanis hiába kérdeztem meg jó helyen járok e, azt mondták igen csak várni kell, hát 2 és fél óra után kiderült jah mégsem mert a másik épületbe kell mennem ott vagyok felìrva😒. Szóval a kórházba ha lehet minél kevesebbet kelljen tölteni.
1817. b24e024c70 (válaszként erre: 1815. - Kyara84)
2022. nov. 3. 11:35
Ohh nyugi érezni fogod,ha jön. Nem lehet összetéveszteni. Érdemes nézni az órát,hogy egy perc alatt hányszor van összehúzodás úgy könnyebb elindulni. Persze nem tudom mennyire vagy messze a kórháztól,mi 3 utcányira lakunk de 20.a hajnalban bementem még előtte 4 kor😄🤣 férjemmel egy órát ültünk a parkolóban majd hazamentünk 6ig,majd újra be . Engem is hazaküldtek meg legyintettek,másodszorra már nem mentem be nagy hévvel🤣
2022. nov. 3. 11:32
Nekem nstn amikor bementem 10 perces fájásokkal,simán mutatta mar,hogy mizu de nem voltam tágulva,iģy hazaküldtek 19.én este,majd 20.án reggel mentünk vissza. Most az az új módi,hogy minél tovább legyél otthon,mert könnyebb szerintük és tényleg csak az utolsó pillanatba érkezz. Következő babánál én is jóval később fogok elindulni az tuti😄😊 mondjuk én reggel 10től délután 6ig vártam a 10 percessekkel és éjfél után aznap kezdődtek az összehúzodások rendesen. Én a kádszélén ültem végig az éjszakát,mert úgy nem fájt,meg a melegvizes derékmosást csináltam felváltva.
1815. Kyara84 (válaszként erre: 1814. - B24e024c70)
2022. nov. 3. 11:31
Köszönöm 😊😇. Igen még lehet csak jelzi hogy hahó hamarosan jövök. Persze ha változás lenne akkor tuti megyek újra. Fájás még nincs annyira mérhető. Az alhasamnál görcsöl néha de nem túl hosszú ideig és ritkán. Így várakozok, de persze azért készülök hogy ebből lassan már bármi is lehet.
1814. b24e024c70 (válaszként erre: 1813. - Kyara84)
2022. nov. 3. 11:28
Igen ne aggódj,valószinűleg a nyàkdugó távozott,első babánál mint többen irták lassan megy a dolog,nekem is 26 óra volt ugye és a nyák meg előtte távozott napokkal darabokban. Ha görcsölsz és méred az időt,hogy milyen gyakran vannak pl összehúzodások 5-10 perc között érdemes elindulni,ha messzebb vagy,mi mondjuk másodszorra,mert engem is hazaküldtek simán 10 percesekkel este,reggel 2-3 percesekkel mentem vissza és még volt vagy 8 óra mire megszületett,az 1 perces fájások is sokáig tartottak mondjuk. Következőnél nem fogok feküdni,hanem mozogni fogok mert lassította a folyamatot és itt engedték volna hogy bármilyen pózban legyek. Ami nekem éjszaka a vajudásnál segített,hogy meleg vizet engedtem a derekamra,az is ha eldönti általában,hogy jön e a baba vagy nem. Kitartás🤗
1813. Kyara84 (válaszként erre: 1812. - Tyityu)
2022. nov. 3. 11:17
Nem nézték a méhszájat ez számomra is meglepő volt hogy meg se vizsgált a doki. Nem viszik itt túlzásba a dolgokat ahogy nézem. De hiába mondtam mindenkinek a vérzést, kb mindenki csak legyintett oh ez még semmit se jelent 😕. Jó és én nekem ezt honnan is kellene tudni inkább menjek feleslegesen mint hogy baj legyen. Persze azért nem mondhatom hogy most megnyugodtam.
1812. tyityu (válaszként erre: 1810. - Kyara84)
2022. nov. 3. 10:54
Nekem mindket szulesem enyhe verzessel indult. A szuleszno szerint ez gyakori, a mehszaj dolgozik, az okozza a verzest. Azert azt megneztek hogy nyilik e a mehszaj ? Az elso sajnos lassu szokott lenni, nekem a verzestol szamitva 48 ora mulva kezdodtek a fajasok, es 22 orat vajudtam…. Neked konnyebb szulest kivanok. Imadom ezt a menjel majd ha jonnek a fajasok, elso babanal azt se nagyon tudjuk mi az. Mennyit mertuk a ferjemmel az idot ket fajas kozott, mar csak ettol tiszta idegek voltunk 😂
1811. Ágio8405 (válaszként erre: 1810. - Kyara84)
2022. nov. 3. 10:49
Ez természetes. Főleg ha vérzés van. Szerintem hamarosan szülsz. Több nőtől hallottam hogy így indult.
1810. Kyara84 (válaszként erre: 1809. - Ágio8405)
2022. nov. 3. 10:47
Ez így igaz, azért a vérzés még tudja ijeszteni az embert. De lehet csak a nyákdugó vagy ki tudja de igazából meg se vizsgált. Az UHn ott minden rendben volt. Csak igen az ember mindentől megijed ilyenkor.
1809. Ágio8405 (válaszként erre: 1807. - Kyara84)
2022. nov. 3. 10:43
Hàt sajnos ( főleg elsőre nem tudom neked első-e) általában nagyon lassan megy a dolog. Az ember rohan azt hiszi hu szülünk végre aztán majd 1-2 nap múlva lesz belőle baba. Valahogy ezt nem jól találta ki a természet szerintem. Lehetne valami egyszerűbb, könnyebb módja. Vagy legalább gyorsabb meg persze kevésbé fájdalmas….
1808. Kyara84
2022. nov. 3. 10:43
Na semmi nincs még azt mondta a doki akkor menjek ha fájások vannak vagy nagyon vérzek, mert ez a törlésnél vér még semmit nem jelent. Az UH-n azt mondták minden érték rendben van a baba jól érzi magát ne aggódjak. Szóval nem tudom várok így.
1807. Kyara84 (válaszként erre: 1806. - Ágio8405)
2022. nov. 3. 08:03
Egyenlőre az NST-t csinálták meg az nem mutatott fájást azt mondta a nő ezzel még nem kell szülőszobára menni mondom az ok, csak a papíron az van vérzés esetén jöjjek. De majd most megyek be dokihoz az csak megvizsgál mi újság.
1806. Ágio8405 (válaszként erre: 1805. - Kyara84)
2022. nov. 3. 07:51
Sokaknak indul így a szülés. Könnyű szülést kivánok.☺️
1805. Kyara84
2022. nov. 3. 07:01
Ma hajnalban mentem wc-re aztán ahogy töröltem véres volt a wc papír, majd rózsaszínes, enyhe fájdalom lent mikor megjön. Úton a kórházba, ma amúgy is kellett volna mennem az NST miatt is újra. Remélem minden rendben van 🙏. Amint tudok valamit jelentkezek.
1804. Sziszkusz (válaszként erre: 1801. - Kyara84)
2022. nov. 3. 04:39

34+6 Néha úgy érzem vánszorog, néha meg, hogy repül az idő. Ma megyek a harmadik laborra. Hajnali 3 kor ébredtem, kiszaladtam mosdóba és persze azóta nem tudok visszaaludni.. nem segít, hogy megint pisilnem kell, de tartogatom, mert mintát még nem vettem a laborhoz. 😅 (bocs a részletekért)


Ma megyünk a férjemmel baba elsősegèly oktatásra is. Remélem bírni fogom végigülni mert sajnos eléggé eltespedtem az utóbbi időben. Úgy érzem magam mint egy bàlna és csak fetrengek. Jövőhét kedden lesz uh még, aztán nekem csak a 38. héten (nov 22.) kell valamiért először mennem NSTre.

1803. Zsofili (válaszként erre: 1801. - Kyara84)
2022. nov. 3. 01:28

Szia! 38+0 vagyok ma. Ma megyünk a 3.ctgre. szombat óta elég erős joslóim, kemenyedeseim vannak. Doki már 2 hete mondta, hogy elég mélyen van már a buksija. Izgatottan várom mikor indul meg a dolog. Vbac-re készülök!

Kitartást és könnyű, gyors szülést kívánok! ❣

1802. zajax90 (válaszként erre: 1801. - Kyara84)
2022. nov. 2. 21:30

Szia!Szerintem még ne aggódj,még érkezhet időben 😊.A kisfiamnál nekem se nagyon voltak jóslófájásaim,keményedés se nagyon volt,szóval nem törvényszerű,hogy lennie kell.Igaz,én is túlhordtam végül pár nappal,40+2 estéjén indult be a szülés és 40+4-re született.Nálunk amúgy 2 naponta volt csak NST a 40. hét után,nem kellett minden nap menni.

De nagyon megértelek,szerintem az utolsó 2 hét a legnehezebb,mikor már csak túl akar lenni rajta az ember.Meg a bizonytalanság,hogy mikor indul...kitartást,már nincs sok vissza!Drukkolok,hogy időben induljon 😊!

Én is sokat gondolok már arra,hogy milyen jó lenne itthon lenni már a babával és túl lenni a szülésen,kórházon úgy,hogy mindketten jól vagyunk,de nekünk még minimum egy hónapot ki kell bírni egyben 😊.Úgyhogy még ezért szorítok inkább egyelőre 😊.

1801. Kyara84
2022. nov. 2. 09:08
Sziasztok! Ki hogy van? Ki hol tart? Én ma vagyok 38+5 napon, megyek NSTre. Semmi jele nincs hogy hamarabb szeretne kibújni, se jósló fájásom nincs, semmi negatív tapasztalat. Tudok aludni is bármelyik oldalt, háton is. A jobb lábam dagad csak, de nem fáj meg feszül. A baba is a jobb oldalamnál fekszik így lehet ott nyom valamit. Jajj nem akarom túl hordani, nem akarok minden nap utazni az NST miatt. Persze ugyanakkor félelem is van bennem azért vajon milyen lesz, meg mi hogy lesz, de már nyugodtabb lennék ha kint lenne, mert bent nem tudom biztosan jól van e mindig. Igaz mozgolódik de azért kevesebbet főleg ebbe a ramaty időben. Kíváncsi vagyok ma mondanak e valamit, bár lehet csak az NST-t megcsinálják és annyi lesz. Most a kórházba kell mennem NSTre mert most csak ott van, ahova járok intézet a héten zárva van.
1800. b24e024c70 (válaszként erre: 1799. - Zajax90)
2022. okt. 29. 16:05
Na majd akkor megnézem , köszönöm. Én is így voltam a ruhákkal,volt most amit rá sem adtam.😅
1799. zajax90 (válaszként erre: 1798. - B24e024c70)
2022. okt. 28. 22:19

Én annak idején finoman közöltem,hogy ruhát ne nagyon vegyenek csak úgy,inkább játékot,mert ha nem tetszik,nem adom rá a babára,max egyszer,hogy lássák.Így meg pénzkidobás nekik is.Alkalmanként azért oké persze,de ne árasszanak el csak úgy 😅.

A rugikat én is eltettem a kisfiamról,mert azt tényleg nehéz lábfejesből találni 🤔.Online turikban szokott lenni,meg Tesco,Pepco,néha a Sinsay.De később meg,mikor már tud járni,én jobban szerettem a lábfej nélkülit,mert tudtam ráadni hozzá csúszásgátlós zoknit,az elején nálunk még kellett,amíg bizonytalan volt.Most már lábfej nélküliben alszik azóta 😊.

Elvileg a h&m-es pontoknál ha elérsz egy bizonyos számot,akkor kapsz kedvezményes kupont,750 Ft-os kuponokat adnak és akkor tudod beváltani,amikor a rendelésnél megjelenik a kedvezmények (vagy kuponok vagy hogy hívják 😅) rész.

1798. b24e024c70 (válaszként erre: 1797. - Zajax90)
2022. okt. 28. 21:55
Nálunk is tele van a nappali,mert kèt szekrény van tele ruhákkal már, valaki már egy szekrényt is vehetne hozzá vagy egy szobát🤣 nálunk anyukám, a szomszédunk meg ismerőseinek vásárolnak folyton valamit, pl kis kabátból van 3😂 overállokból ugyanez. Babahordozóból kettő, kádból 3 😂 motorból 2 😂 szóval lehet azt hitték 3 as ikreink lesznek mert kb olyan mennyiségű a ruha. Én 56 osokat vettem javában első körben, most fogja még csak kinőni mert nudli volt 49 cm. Hálózsákbóp 74esben alszik most pl,visszahajtom az ujját és tök jó,meg amik szerintem jók,aminek lába van és elől gombos, h&m kb nem gyárt olyat nadrágok is eddig lábnélküliket láttam, kis zoknik meg potyognak a lakásban,harisnya meg legkisebb 62-68 volt ami még nagy. Én is dobozban tartom őket csak már doboz sincs szabadon meg hely sincs.😆 Pepcoban csaptuk le most a Harry Potteres cuccokra a névnapján bár nagyok nagyon de cuki a köntösben☺️ Tescoban meg Auchanban is láttam jó dolgokat,férjem nem enged a gyerekosztály közelébe😬🤣 de online szoktam garázdálkodni a h&m en. Tényleg valaki tudja ezek a pontok mire jók a h&mnél van vagy 6000 ezer csak nem tudom mit tudok vele kezdeni😀😅
1797. zajax90 (válaszként erre: 1795. - Kyara84)
2022. okt. 28. 17:34
Nekem sok mindent kellett venni,mert kisfiamról az első fél évben nem nagyon lesz jó ruha így,hogy nyári baba volt,kislányok meg nem nagyon voltak a családban,vagyis még picik vagy már túl nagyok.Szóval jól bevásároltam 😅.Mondjuk több méretből is vettem,ha találtam valamit,ami megéri,úgyis belenől majd 😊.Én most mindent kimostam és bezsákoltam.Tele van a nappali,mert még mindig nincs szekrény 😅😅.
1796. zajax90 (válaszként erre: 1794. - B24e024c70)
2022. okt. 28. 17:28
Eddig én is mindig vettem a kisfiamnak valami karácsonyost,tavaly manó volt 😊.De a Tescoban is szoktak lenni cuki karácsonyi ruhák egyébként 😊😊.A picinek még nem vettem,bár akarunk majd olyan képet a fával,hogy szülés előtt,meg szülés után babával 😊.Hacsak nem jön előbb 😊.A maximum meg nálunk a január 7. lehet,csak 1 hetet várnak az indítással.Addig nem szedjük le a fát 😊😊.
1795. Kyara84
2022. okt. 28. 13:56
Jaj én olyan sok ruhát kaptam hogy jó darabig tuti nem kell ruhát vennem 😁😅 egyik cukibb mint a másik, 2 méret van kimosva elpakolva szekrénybe, a többi felcímkézve méret szerint dobozba.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook