Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők fórum

Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1764. zajax90 (válaszként erre: 1753. - Ashley94)
2022. okt. 21. 08:49

Sajnos a diétához nem értek,mert nem volt ilyen jellegű problémám.Nem mész valamikor dokihoz mostanában?Esetleg ott meg tudod kérdezni,hogy tudnak-e mondani valamit erre az evés dologra,hogy sokszor nem elég az előírt adag.Én is megértelek,mert ha éhes vagyok,nekem is muszáj enni valamit,akkor én is érzem ezt a hisztisséget 😅.Nálam a joghurt megy este,ha nagyon éhes maradok valamiért,mert az jó a refluxomra is 😊.

Írtad,hogy a párod is nagyon magas,az én férjem is közel 2 méter,nálunk egy az egyben az ő testalkatát örökölte a kisfiam,így én abszolút nem csodálkoztam,hogy ilyen nagy baba lett,az uh-kon is jól látszott,hogy hosszú a combcsontja.A kórházban néztek nála cukrot minden nap többször is,mert 4 kg feletti babáknál szoktak,de minden rendben volt.Szóval ha nagy baba lesz,az sem jelent feltétlenül rosszat,tényleg lehet csak a genetika is.Kisfiam most is legalább egy 5 centivel magasabb a legtöbb kortársánál,de a súlya átlagos.Szóval kis magas,vékony,mint a férjem 😊.

1763. Zsofili (válaszként erre: 1761. - B24e024c70)
2022. okt. 21. 07:49
8 éve a lányommal 2szer is bekerültem pocakosan a kórházba. Először kifogtam 3 cuki kismamát, nagyon szuper volt velük. Na utanna amikor visszakerültem, borzalom volt. Az egyik beszélt álmában, a másik nagy pocakos kismama kijárkált éjszaka óránként a teraszra cigizni 😡 mondanom sem kell november vége volt, pont a terasz melletti ágy volt az enyém, nem esett jól hogy óránként rám nyitja az ajtót, arról nem is beszélve hogy milyen cigi szagot hozott magával. A 3.az éjszaka közepén jött rá mindig hogy éhes, és zörgött hol a csipszes zacskóval hol mással. Szóval katasztrófa volt.
1762. Kyara84 (válaszként erre: 1758. - Ashley94)
2022. okt. 21. 07:22
Nem tudom nekem az endokrinológus mondta hogy mire megyek megint kell a terheléses eredmény. Elvileg szoptatás alatt vissza kell mennie az értéknek.
1761. b24e024c70 (válaszként erre: 1757. - Zsofili)
2022. okt. 21. 02:46
Szurkolok nektek. Fogalmam sincs sajnos ilyenkor mennyien szülhetnek és milyen a forgalom. Én szombaton szültem,nem tudom számított e,de sokan vasárnap mentek pl haza. Szomszéd 1 ágyasban egyébként egy ismerős lány volt együtt jártunk ctgre, vagy 3x találkoztunk,2 nappal előbb szült nálam,pont ezt beszélgettük ctgn hogy milyen szobák vannak stb. Nekem normális,kedves csapatot sikerült kifogni kismamákban,de biztos kellemetlen lehet ha valakivel 3 napig össze vagy mondjuk zárva és tök idegen és esetleg zavarjátok egymást. Tényleg szerencse kérdése,bár furcsa pont császárnál,ahol pl tudod mikor mész majd 🤷‍♀️ nem tudom miért nem lehet foglalni ilyen esetben.
1760. Zsofili (válaszként erre: 1759. - Ashley94)
2022. okt. 21. 00:07
A császáros előzmény miatt.
1759. Ashley94 (válaszként erre: 1757. - Zsofili)
2022. okt. 20. 23:30
Miért kockázatos az indítás, illetve miért gond a terminus túllépés? 😯
1758. Ashley94 (válaszként erre: 1756. - Kyara84)
2022. okt. 20. 23:29

Olyan hamar menni kell megint? 🥺

A terhességi cukros Facebook csoportban azt olvastam, hogy ha valaki azért igyekszik tartani a diétát a szülés után, akkor azért ráér picit később is újra terhelni, hogy megnézzék mi a helyzet. Illetve azt olvastam, hogy ha valaki még szoptat, eleve csak akkor van értelme a terhelésnek, ha az alatt az idő alatt nincs szoptatás.

1757. Zsofili (válaszként erre: 1751. - B24e024c70)
2022. okt. 20. 21:43

Nagyon szépen köszönöm az infót. Nagyon bízom benne, hogy lesz üres szoba számunkra.

Ma voltunk az első ctg-n, ma vagyok 36+0. 2800grammra becsülték Flórát, most már egy ideje tartja a 2 héttel nagyobb méretet. Méhszáj még teljesen zárt, minden rendben van a babával. Mivel nekem 8 éve a lányom császáros volt, így úgy érzem a doki Nagyon a császár felé hajlik most is, de egyenlőre még ragaszkodom ahhoz hogy megpróbáljam természetesen. Azt mondta jó lenne, ha magától megindulna mert kockázatos lenne az indítás és q terminus túllépést pedig nem fogja engedni. Így abban maradtunk, hogy várunk a 39.hétig, és akkor átbeszéljük mi legyen. De úgy gondolom, hogyha még akkor is zárt lesz a méhszáj akkor kifog írni császárra. De egyenlőre ezen még nem izgulok, van még 3 hete a babának úgy gondolni, hogy jönni szeretne, addig sok sok front fog jönni és menni is 😊

1756. Kyara84 (válaszként erre: 1750. - Ashley94)
2022. okt. 20. 20:25
Na én se eszek azért sajnos túl változatosan, meg pl kevés húst eszek egyszerűen nem kívánom úgy. UH-on látják a méhlepényt de ezt a vége felé nézik. Én se jó kedvemből mentem újra terhelésre 🤢🤮 a házi dokim nem hagyott vele békén. Meg se tudom számolni hányszor voltam már összesen cukor terheléses, és januárban mehetek újra majd 😌😔.
1755. Kyara84 (válaszként erre: 1745. - B24e024c70)
2022. okt. 20. 20:19
Oh én egész terhesség alatt sportoltam 😁, igen nálunk is az arca husibb 😊.
1754. b24e024c70 (válaszként erre: 1752. - Ashley94)
2022. okt. 20. 19:49
Mondom én sem igazàn nézegetem. Majd igyekszem visszállni idővel valami egészségesebb vonalra☺️ Azért persze bűntudatom van ha pizzázom meg ilyenek 😳
1753. Ashley94 (válaszként erre: 1746. - Zajax90)
2022. okt. 20. 19:41

Igen nálam is ez van, hogy korábban azért sokkal többet mozogtam, nyilván most annak a hiánya is érződik. De nem az alakom izgat, az majd lesz amilyen lesz. 😁 Csak legyen egészséges a baba.🙏

Egyébként ezt több helyen is olvastam már, hogy bár sokat hízott valaki, utána a szoptatással el is használta az egészet, szóval ilyen szempontból meg egyébként azt gondolom nem baj, ha van egy kis "felesleg". Csak ugyanakkor az is mindig eszembe jut, hogy a lerakódott zsír tovább rontja az egész IR-t, és akkor megint visszajutok oda, hogy nehogy ez ártson a babának. Nehéz megtalálni, hogy mi a helyes. 🙂 Főleg, hogy közben meg olyan szinten éhes vagyok mostanában, hogy egyszerűen nem bírom ki, hogy ne egyek. Ez néha abban nyilvánul meg, hogy bűnözök és több szénhidrátot eszem, mint kéne, máskor meg abban, hogy vacsora után még ha éhes maradok, benyomok egy csomó sonkát meg egy fél csomag sajtot, ami hát jó sok zsírt tartalmaz ugye. 😅 De ha meg nem eszem, úgy érzem hogy eluralkodik rajtam a hiszti. 😅

Persze a legjobb az lenne, ha töménytelen mennyiségű zöldséggel érném el, hogy jól lakjak, csak sajnos nem vagyok egy zöldséges típus, és amikor eszméletlenül kívánom a sajtot vagy bármi mást, hát bizony elgyengülök. 😥

1752. Ashley94 (válaszként erre: 1744. - B24e024c70)
2022. okt. 20. 19:32
Na jó, hát szoptatás alatt szerintem pont nem arra jut az embernek ideje meg energiája, hogy erre a diétára figyeljen. :) Legalábbis én úgy tervezem, hogy ott aztán nem fogom nézegetni, hogy mennyi az idő, mikor mennyit kell enni stb... Alapanyag szinten remélem tudom majd tartani, de ki tudja, lehet az se megy majd, amiatt is amit írsz, hogy a baba pocakja mit szeret.
1751. b24e024c70 (válaszként erre: 1749. - Zsofili)
2022. okt. 20. 19:31
1es szobában voltam,amikor megszültem utána a férjem kérdezte meg,hogy van e szabad és tök szerencsérw volt. Sajnos ez ilyen. Nem tudsz előre így foglalni sajna. Egy számlaszámot kaptam annyit utaltam,amit gondoltam igazából. Én 30at utaltam. Nagyon jó volt nekem is külön,mert külön fürdő volt,meg egyedül tudtunk már az első éjszakákon is aludni,nyugodtabb volt tényleg. Úgy keltünk,ahogy jól esett,meg nekem is jól esett elvonulni kinn az ebédlőbe meg tudtam barátkozni,ha úgy volt. De külön fotel van szoptatáshoz, az ágy nem annyira kényelmes,magas kicsit, kórházi de szunyoghálos az ablak,ugye én augusztus 20.án szültem és marha meleg volt a vihar előtt,ki tudtam nyitni résnyire.
1750. Ashley94 (válaszként erre: 1742. - Kyara84)
2022. okt. 20. 19:29

Nahát, ezt nem is tudtam, hogy a méhlepény érettségéből látszik a cukor ingadozás. 😯 Ezt hányadik héttől nézik, illetve milyen vizsgálattal?


Közben nekem megérkezett az eredmény:

Éhgyomri: 3,9

60perc: 8,1

120perc: 7,1


Ezek alapján úgy tudom nem számítok terhességi cukrosnak, de ettől még persze folytatni kell a diétát. Én még egy terhelést biztos nem vállalok be, bármi is lesz, mert ez egy óriási sokk a szervezetnek, meg a babának is, akkor inkább mérem itthon napi 6x a cukrom. (De ezzel nem arra akartam utalni, hogy neked se kellett volna, félreértés ne essék!)


Nálunk mindig kb egy héttel nagyobbnak mérik a babát, mint amekkorának lennie kéne (pontosan tudom a peteérést), de remélem ez nem a cukor miatt van. Párom 201 cm magas, hatalmas baba volt, de makk egészséges, úgyhogy szerintem inkább csak miatta nagy lesz a mi babánk is. A magzatvíz eddig mindig normális mennyiségű volt, bár lehet az ilyenkor még a cukortól függetlenül is jó mindenkinek, nem tudom mikortól szokott sok lenni, akinél cukor gond van.

Kitartást neked a diétához, szerintem így terhesen ezt sokkal nehezebb csinálni, mint egyébként, legalábbis ha amúgy tökre mást (vagy más mennyiséget) kívánnál, mint amit enni kell.

1749. Zsofili (válaszként erre: 1733. - B24e024c70)
2022. okt. 20. 17:31

1ágyas alapítvány szobába vagy 2 ágyasba voltál? Mennyibe került? Ott helyben kellett fizetni, vagy utalni kellett? Mikor jelezted, hogy alapítvány szobába szeretnél menni?

Bocsanat a sok kérdésért, de valahogy én nem tudok alkalmazkodni 4 anyukához és babájához, nekem kész kínzás lenne, ha olyan sokan lennénk. Nagyon szeretnék kifogni legalább egy 2 ágyast.

1748. zajax90 (válaszként erre: 1737. - B24e024c70)
2022. okt. 20. 17:23
Szuper,hogy mindent rendben talált 😊.Meg így legalább biztosra tudod,hogy el kell kezdenetek védekezni ha még nem szeretnétek ilyen gyorsan babát.
1747. zajax90 (válaszként erre: 1734. - B24e024c70)
2022. okt. 20. 17:20

Mi mindig azon röhögtünk,hogy mindenben volt borsó 🤣🤣.

Igazából a tökfőzeléken kívül meg tudtam enni mindent,az tényleg borzalmas volt.

1746. zajax90 (válaszként erre: 1731. - Ashley94)
2022. okt. 20. 17:18

Szia!Én szombaton töltöm be a 30. hetet,most tartok +15 kilonál kb.A cukorterhelésem tökéletes lett.Az első babánál +20 kilo körül mentem szülni (akkoriban nem volt itthon mérlegem,csak a védőnőnél álltam rá,jobb is volt 😅).Akkor is tökéletes volt minden értékem.

Az első szülés után 2 hónappal szoptatás mellett már újra jó volt rám minden ruhám,mintha nem is szültem volna.Szerintem ez tökre genetika is.Én viszonylag vékony voltam a terhességeim előtt (173 cm,64-65 kg),rendszeresen sportoltam.Tökre érzem is,hogy le van lassulva most az emésztésem.Most már heti szinten mérem magam,mikor kevesebbet eszek,akkor is ugyanannyi jön fel kb. szóval nem tudom,mitől függ ez 🤔.Én már elengedtem ezt a dolgot.A kisfiam nagy súllyal született,4130 g volt,de hozzá meg 56 cm.Nagy baba volt,de nem volt pufi,most 2 évesen is kis magas,csontos 😅😅.Kislányom egyelőre szintén nagy babának tűnik,meglátjuk,mi lesz.

1745. b24e024c70 (válaszként erre: 1742. - Kyara84)
2022. okt. 20. 14:21
Egyébként nekem sem lett nagy 49cm született,nudli volt 3250gramm de nem volt puffi rizs amire számitottunk csak a pofija párnás. Most 55 cm ,ma mérték és szépen hízik. Megkapta a két kötelező oltást,meg a rotát. Egyébként nekem is mondtak valamit a méhlepényre,valami hasonlót.Lehet ebben látszik az ir,egyébként sportolok az is segít a dolgokon. Kb 4.hét után kezdtem futni meg sokat gyaloglunk,sétálunk meg itthon tornázom,ahogy alszik és éppen van kedvem.
1744. b24e024c70 (válaszként erre: 1741. - Ashley94)
2022. okt. 20. 14:18
Igen több doki is mondta,hogy 12.hét.Az egyik családi dokim viszont,aki külföldi ott végig szedették a kismamákkal majdnem,mondjuk nekem egy endokrinologus-nőgyógyász a bromocriptinnel kapcsolatban is hasonlót ,a vége fele álltam fokozatosan le hogy legyen tejem,mert prolaktint nyomta le a gyógyszer az meg kell a tejtermeléshez. Nem tudom szerintem alkati kérdés ir között is van különbség,én nem diétáztam amit megtudtam megettem,volt hogy szénhidrátdús volt de többnyire alig maradt bennem. Most sem mondanám,hogy szigorú 160 grammon vagyok mert ígyis fogytam a szoptatással 2 kg megint. Nem eszem sokat mondjuk ,egyetlen dolog esik jól a zsíros tej kekszel,irdatlan mennyisegű tej van itthon,az is ugye tejcukor nem a legszerencsésebb. Kicsit összevissza eszem,mert konkrétan nincs éhségérzetem 10/9 x és elfelejtek. Viszont leveseket igyekszem enni meg folyadék az literszamra döntöm magamba a csökkentett cukortartalmuakat,néha cukrosat. Főként őszi meg kajszi barack,meg alma a többitől Blanka hasfájós. Sok mindent eleve szoptatás alatt nem tudok,kitapasztaltam most már lassan mire érzékeny a pici pocó💓
1743. b24e024c70 (válaszként erre: 1740. - Ashley94)
2022. okt. 20. 14:09
Köszönjük❤ szurkolok,hogy minden rendben legyen nálatok is ❤
1742. Kyara84 (válaszként erre: 1740. - Ashley94)
2022. okt. 20. 09:46
Nekem nem lett jó a terheléses cukor eredményem vagyis a legfelső határértéken volt. Majd a hemoglobin A1C is emelkedett de még az is határértéken belül volt. Így ismételni kellett nekem a terheléses vizsgálatot ami még tökéletes eredményt hozott. Gyógyszert nem szedhettem rá mivel ilyenkor már q merckformin nem szedhető, inzulin meg nem volt indokolt még. Így napi szinten mindig kaja utàn mérnem kellett a cukrom és nézni mi dobja még, figyelni kellett a mennyiségre na meg persze arra mit eszek. A baba méret alapján teljesen rendben van nem nagy baba így azt mondták nem volt rá hatással az én cukrom, de nálam látható a méhlepény érettségen az hogy a cukrom ingadozó.
1741. Ashley94 (válaszként erre: 1735. - B24e024c70)
2022. okt. 20. 09:11

Jaj bocsánat, most nézem, hogy a kérdéseidre nem is válaszoltam. 😅

Gyógyszert korábban se szedtem, csak diétával és mozgással volt kezelve nálam az IR (habár tökéletes cukorterhelésem így se volt sose), úgyhogy most a terhesség alatt sem szedtem. Szédülni nem szoktam (illetve az elején amikor sokat hánytam akkor néha volt), csak amióta elmúlt a hányós időszak, azóta szinte állandóan éhes vagyok. 😅

Nálad amúgy ezek szerint a gyógyszer szépen karban tartotta a cukrodat, bár én is azt olvastam, hogy azt csak a 12. hétig lehet szedni.

1740. Ashley94 (válaszként erre: 1735. - B24e024c70)
2022. okt. 20. 08:04

Hú de jó ezt olvasni, hogy IR előzmény ellenére nem lettél terhességi cukros! Én most vagyok vérvételen a cukorterhelésen, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény.

Az első trimeszterben én is hánytam rengeteget, fogytam is 4 kilót, de azóta az bőven visszajött ezekkel a heti +1kg hízásokkal. Ha a kiinduló súlyomhoz nézem, akkor csak olyan +3-nál vagyok, de hát ez úgy jött ki, hogy -4 +7, és ez a +7 kb. 2 hónap alatt, és ezen aggódom. Egyébként igen tartom a diétát, mindent megteszek, de ugye ha nem jó a cukrom akkor lehet hogy inzulin fog kelleni sajnos. Persze a babáért mindent, de mivel nem bírom a tűk látványát, ez elég nehéz kihívás lenne. 😅 Így is minden este a vérhigítót a férjem adja be nekem, úgy, hogy én nem nézek oda, de ha napi 3x vagy akár többször inzulint kell szúrni, ahhoz már nem tud mindig mellettem lenni. 😔

Egyébként gratulálok a babádhoz, örülök hogy minden rendben van veletek! ❤️

1739. Ashley94 (válaszként erre: 1732. - Kyara84)
2022. okt. 20. 07:59
Akkor nálad teljesen normálisan alakult, ez elég ideálisnak tűnik. :)
1738. b24e024c70 (válaszként erre: 1728. - Zajax90)
2022. okt. 19. 23:20
igen nála a fehér zaj nem működik,de szereti a gunsandrosest meg a zuzósabb dolgokat. Gyerekdalok annyira nem mennek,csak a búj búj zöldág még😀 igen jó alvók vagyunk mi is a férjemmel ebben reménykedtem egyébként,hogx örökli 😊
2022. okt. 19. 23:18
Én meg ma jutottam el a 6 hetes kontorollara végre a dokimhoz,nagyon megvizsgált minden rendben volt,mondta hogy lásztik hogy volt peteérésem jól éreztem🤦‍♀️ szóval még semmi nem látszott,hogy kôvetkező baba uton lenne😀 de 3x megkérdezte hogy akkor fogamzásgátlás. Már én éreztem magam kínosan,pedig ő kérdezett rá hogy akkor mizu a házasélettel😄 jó fej pasi egyébként. Minden sebem szépen begyógyult,persze éreztem is hogy rendben vagyok. Majd meglátjuk,vékony volt a fal nem tudna megtapadni szerintem ,testem sincs készen még de meglepő volt a dolog,hormonálisan valahogy tök úgy műkôdök mint előtte, furcsa egyébként,nem erre számitottam.
1736. b24e024c70 (válaszként erre: 1730. - Zsofili)
2022. okt. 19. 23:06
Igen fotózásra vigyetek tényleg!! De alapból ottanibs öltöztetik,nincs fürdetés ami fura szerintem, kinn a pultnál viszont tudtok segítséget kérni bármivel kapcs. Egy üveg ajtó van a folyosó végén család ott láthatja,ezt nem írtam és ott a csecsemős nővérek szobája,oda kell beparkolni a babákkal 😅🤗
1735. b24e024c70 (válaszként erre: 1731. - Ashley94)
2022. okt. 19. 23:04
Szia🤗 örülök,hogy jól vagytok először is. Én is ir es vagyok de nem lett terhessègi cukorbetegség,meg sem emelkedett igazából,pedig el volt szállva előtte meg a prolaktinom is iszonyat rossz volt.Én voltam a végig hányos fogyós,aki végén már véreset hányt annyira ki volt a gyomrom,de konkrétan mintha elvágták volna ahogy megszültem. Gyomrom persze szarakszik,de megnézettem és rendben van,kis felmarodás. Lényeg: Blanka 3250gramm született most 4350 már és eszkik mint a gép,baba mindent kiszív egyébként ami kell. Ha tartod a diétát vagy igyekszel szerintem mindent megtettél. Hízásra meg annyit,tök egyéni látod. Még ugyan annál a nőnél is különböző terhességeket máshogy visel,ez tényleg ilyen. Nekem azóta sincs jó étvágyam egyébként szóval ha majd megnézetem endokrinológián magam nagyon kiváncsi leszek,előtte faltam,de tényleg 4-5fogásos kajákat főztünk itthon és imádtunk enni,most meg 1,5 zsömle már nem megy le szalámival 🤷‍♀️ semelyik véglet nem jó,ha egészséges a baba és ir et leszámitva hízol szerintem érezd jól magad,szoptatásnál fogyni fogsz valószinű,mert az is nagy fizikai aktivitás meg majd szépen lassan ha úgy érzed fogysz. Nem szoktál szédülni vagy ilyesmi? Merckoformin? Szedették veled? Én kb majdnem végig szedtem,majd egy másik doki mondta csak 3 hónapig szabad 🤷‍♀️😅
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook