Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők fórum

Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1884. zajax90 (válaszként erre: 1878. - Sziszkusz)
2022. nov. 20. 18:52

Szia!Kitartást,már nincs sok vissza tényleg 😊.De szerintem is az utolsó 1-2 hét a legnehezebb lelkileg is.Mondjuk én is már mennék lassan szülni,de még van 6 hét,ma vagyunk 34+1-nél.

Mi majd december 8-án kezdjük meg az nst-ket,meg akkor lesz az utolsó vérvétel is egyben (nálunk egy helyen vannak szerencsére),előtte 6-án meg lesz még egy uh,valahogy úgy emlékeztem,hogy nincs több,de visszahívott a doki,a strepto szűrést is akkor csináljuk majd meg.

Nekem mostanában fájdogál megint a combtövemnél,refluxom is van és az alvás sem az igazi,a baba is szétrúg,ha lefekszek 😅.Leginkább bal oldalon szeret pihenni 😊.Én meg a jobbon 😅.De már csak pár hét és végre kint is találkozunk,már nagyon várom 😊😊.Kezdem érezni az izgulást is azért,de igyekszek pozitívan gondolni a szülésre.

1883. zajax90 (válaszként erre: 1879. - B24e024c70)
2022. nov. 20. 18:42

Szerintem ne aggódj amiatt,hogy nem úgy halad a dolgokkal,ahogy az elő van írva.Az én kisfiam is 2,5 hónaposan kezdett forogni hasról hátra,hátról hasra meg 3,5 hónaposan,kúszni meg még a 6. hónapforduló előtt.Viszont ülni és mászni meg csak 10 hónaposan,járni pedig 14-15,szerintem magas volt,emiatt neki nehezebben ment az egyensúlyozás függőleges helyzetben.Szóval nem kell mindig mindent az előírásnak megfelelően csinálniuk 😊.Majd hamarosan ki is fogja nyomni magát szerintem Blanka 😊.Az rossz inkább,ha sokkal később csinál valamit,mint kéne,az lehet gyanús.Nálunk a kúszás is furi volt,de nem aggódtam miatta különösebben,még most is úgy kúszik,de tök jó mozgása van egyébként,nem lett féloldalas vagy ilyesmi,tök ügyi 😊.2 évesen szabályos bukfenceket csinál 😅😅.

Én meg is őrülnék,ha ilyen gyerekorvosom lenne 😅😅.

Tornán mi nem voltunk,de egyszer lehet,hogy érdemes kipróbálni,csinálnak legalább egy állapotfelmérést.Utána meg meglátod,hogy viszed-e még.

1882. b24e024c70 (válaszként erre: 1881. - Sziszkusz)
2022. nov. 20. 17:37
Köszönöm☺️ Majd meglátjuk, mert kinyomja magát hason, tartja is magát stb. Szóval annyira nincs lemaradásban csak látom feszesebb a nyakincája.
1881. Sziszkusz (válaszként erre: 1879. - B24e024c70)
2022. nov. 20. 13:54
A nővéremék csinálták a tornát. Ott a picinek elég sok gondja volt szülésnél. Úgy volt lehet súlyos mozgás problémái lesznek. Minden tornán mintha kínozták volna úgy sírt szegényem, de csodás eredménye lett. Picit talán lassabb, meg nagyon picit később kezdett minden mozgást, de nagyon ügyesen beérte a többieket. Fut labdázik tàncol. Szóval tényleg csodákra képes a torna, de az is biztos, hogy nem szeretik a picik.
1880. Kyara84 (válaszként erre: 1878. - Sziszkusz)
2022. nov. 20. 13:27
Szia! Mi jól vagyunk. Elmúlt magától a csipásodás, meg a tejtöl kijött pöttyök az arcán. Egyre többet eszik, egyre többet nézelődik tovább van fent. De szerencsére még mindig jó alvó este és nagyjából hasonló időkben kel enni.
1879. b24e024c70 (válaszként erre: 1878. - Sziszkusz)
2022. nov. 20. 12:48
Kitartást neked, én 36.hétig dolgoztam itthonról,de végén màr az sem kötött le tudom milyen érzés,hogy már nagyon várod hogy meg legyen meg nehéz aludni,mozogni, de nem vagytok már messze,hogy találkozzatok♥️👶🏻 Nálunk Blanka tegnap megfordult hátról hasra, nagyon meglepődtem mert később kéne de addig hintázik amíg nem fordul meg,viszont kinyomni magát nem szereti gyakorolni úgy,amit előbb kéne neki. Már szépen csapkod, használja a kezeit, látszik tudatosan csinálja és pár hete kezdett kiengendi a fogó reflex. Meg felismeri a kezét is összekulcsolni pl megint nem làttam, de a cumit beteszi a szájába , visszatolja😆 ínyével szórakzunk most, mindenféle zseléket rakok rà,amit màr lehet használni.Tornáztatom itthon mindennap, mert szülésnél a háta szerintem mivel lassan jött meghúzódott és látom hogy merevebb,mint kéne neki. Javasolták a Dévény tornát,csak a magán ortopédusunk,ahol kontrollon voltunk 6.héten csípőellenőrzésen,azt mondta nem lesz neki kellemes a dolog, ezért kicsit tartok tőle, de gyerekorvos meg erőlteti. Simán forgatta a fejét ide-oda alvásnál meg kezeit is szépen emelgeti,pl ha hónajàt törölgetem, mert az is az orvos heppje,hogy mindennap kitörlöm kis vattával meg olajjal,de mindig megjegyzi hogy csináljam,amikor semmi nincs ott,mert megcsinálom és tudom hogy kell hajlatokat takarítani. Mindegy lényeg dilemmában vagyok, mert jót akarok neki, csak nem akarom hogy valami felesleges dologra elviszem és megkínozzák,mert közben meg jókat írtak erről a tornáról hogy más gyerekeken akik tényleg súlyos dolgokkal mentek helyre tette őket🥺☺️.
1878. Sziszkusz
2022. nov. 20. 08:43

Sziasztok! Hogy vagytok és aki már babázik, hogy vannak a babák? Van már napirend?


Mi 37+2nél járunk. Semmi jele, hogy szeretne kibújni. Esténként nagyon sokat keményedik a pocakom, de ennyi. Kedden megyek először NST-re. Iszok málnalevél teát, ha nem felejtem el csinálom a gátmasszázst és rettentően türelmetlenül próbálok várni.. végtelenül hosszúnak tűnik még a hátralévő 2-3 hét. Már azt nézem mit tudnék még kitakarítani, de az is megfordult a fejembe, hogy visszamegyek dolgozni az irodába.. ha bírnék ülni meg vezetni meg ilyenek.. 😂

1877. zajax90 (válaszként erre: 1875. - Kyara84)
2022. nov. 16. 19:18
Szuper,akkor valószínűleg nálunk is így oldották meg anno.Remélem,hogy javulni fog a szemecskéje magától is 😊.
1876. zajax90 (válaszként erre: 1874. - B24e024c70)
2022. nov. 16. 19:17

Ha nincs egyéb probléma,3-4 hónaposan ki szokták nőni.Addig már nincs sok vissza nálatok,kitartást!

Nálunk nem kellett a kisfiamnak a "régi" anyatej,szerintem is fura szaga volt,pedig nem hiszem,hogy romlott volt,csak más volt az összetétele,mint később.Én a fürdővízbe öntözgettem neki,elvileg tök jót tesz a bőrnek 😊.Inkább frissen fejegettem a kajába.De a hozzátáplálás vége felé már azt is beleöntöztem a fürdővízbe.Akkor volt,hogy többet kellett fejnem,mikor kiváltottunk 1-1 étkezést 😊.

1875. Kyara84 (válaszként erre: 1870. - Zajax90)
2022. nov. 16. 10:47
Tudnak adni receptet az én TAJ számokból generàlják le. Ma reggel szebb volt de figyelem aznapközben hogy alakul.
1874. b24e024c70 (válaszként erre: 1873. - Zajax90)
2022. nov. 16. 10:16
♥️ Nálunk látom rajta,hogy már nagyon szeretné. Egyik húgom volt olyan,hogy inkább szopizás volt mèg 5 hónapnàl akart csak próbálkozni almával. Majd meglátjuk, van tejem, fejem is most is éjszaka felkeltem, ő meg aludt nem akart enni🥺 szóval fagyasztom, csak már a mélyhűtő felső polca fullra tele van, elvileg 6 hónapig állnak el fagyasztva, majd főzelékeknél felhasználom úgy vagyok vele. Hasfájást szegénykém remélem hamarosan kinővi , mert nagyon sajnálom.
1873. zajax90 (válaszként erre: 1872. - B24e024c70)
2022. nov. 16. 06:50

Nem tudom,szerintem mindegy,hogy tápis vagy anyatejes,ha nem érett a szervezete.Barátnőm babája is anyatejes volt,mégis ő is hasfájós volt,meg egy munkatársamnál is ez volt mindkét gyereknél,szóval több olyat is ismerek,akinél előfordult 🤔.

Most valóban ezt a 6 hónapot mondják anyatejes babánál,tápszeresnél meg a 3-4 hónapot.Mi picivel előbb kezdtük,5,5 hónaposan,akkor láttam rajta,hogy úgy készen áll már.Nem is volt így gond,leszámítva a tejtermékeket kicsit később 😊.Mi almalével kezdtük,lereszeltem az almát nagy lyukú sajtreszelővel és szűrőn át kinyomtam a levét.Aztán jött az almapép,krumpli,sütőtök,banán,édesburgonya,avokádó 😊.Van valahol egy tök jó baba szakácskönyvem,csak kölcsön adtam és most nem tudom a címét.Érdemes majd egy-egy szimpi könyvet megnézni szerintem,vannak nagyon jó receptek későbbre,amik felnőttként is simán ehetőek 😊.

1872. b24e024c70 (válaszként erre: 1871. - Zajax90)
2022. nov. 16. 02:43
Igen az a fura, hogy tejes baba és ott azért ritka a hasfájás. Most anyukám vett valami hasfájás székrekedés milumil tápszer szerű dolgot, majd lehet próbálkozom vele. Bár nagyon szeretném lassan majd hozzá is táplálni, itt főként az almára ,almareszelékre gondolok, mert az fájos pocakra meg kb mindenre jó. Érdekes, mert 10 éve vagy 12 amikor tanították eüben, 3-4 hónaposan simán ajánlották a hozzátáplálást,amíg ma 5-6 hónál anyatejesnél mondják, ami egeszén érdekes nekem😂 látom egyébként Blankán, hogy már élénken érdeklődik a kaja után, konyhában egyenesen oda van, ha főzünk mama meg fogja a kis cárrnét😂😆 borzasztó hogy elkényesztettük már most, látszik első gyerek😀 vannak ilyen kajás videók fenn babákról, van egy kislány aki a takóra akar ráharapni amit anyu eszik😂 na Blanka pont ez kezd lenni🤣
1871. zajax90 (válaszként erre: 1868. - B24e024c70)
2022. nov. 15. 21:44

Köszi,már kezdek türelmetlen lenni kicsit 😅.De tényleg nincs sok vissza.A december meg már elrepül majd 😊.

Nekünk a laktáz enzim segített picit,meg a tejmentes diéta,de elmúlasztani nem tudta,egyszer csak kinőtte a gyerek a hasfájást.Az Espumisantól nálunk rosszabb lett a helyzet,szóval sokat nem használtuk 😅.Szerintem amúgy érzékeny volt minimálisan a tejre,mert mikor bevezettük a tejtermékeket,ekcémás lett.Meg a méz volt még ilyen nálunk.Azóta hála az égnek,kinőtte,már mindenfélét eszik 😊.

Na,milyen ügyes már Blanka,lassan forogni is fog 😊😊.

1870. zajax90 (válaszként erre: 1867. - Kyara84)
2022. nov. 15. 21:37
Nincs mit,sajnos,mint írtam,nekünk ez visszatérő dolog.De elvileg nem fáj a babának,csak kellemetlen (legalábbis a kisfiam sosem szólt miatta,mintha fel se tűnne neki).De remélem,hogy nem gyulladás lesz,csak kicsit csipásabb valamiért 😊.Valahogy nekünk is tudtak adni receptet,pedig szerintem nálunk sem volt még TAJ kártya,miután hazajöttünk 🤔.De már nem emlékszem,hogy volt pontosan.
1869. b24e024c70 (válaszként erre: 1867. - Kyara84)
2022. nov. 15. 20:05
Elvileg valahogy addig is tudsz kiváltani neki, valami 0 val kezdődő számot kell megadni úgy tudom és akkor tudsz kiváltani valahogyan tajjal.
1868. b24e024c70 (válaszként erre: 1864. - Zajax90)
2022. nov. 15. 20:04
Akkor már nincs messze a vége kitartás nektek♥️🤩 mi 17.én megyünk a második rotára meg a 3.havi kötelező szurira. 4815gramm most 🥺☺️ Imádjuk úgy hamizik, poci fájás viszont gyakori sajnos 😬 most espumisan meg repülőzés megy. Már az oldalára fordul kemény felületen,most kaptunk játszószőnyeget,imádja.
1867. Kyara84 (válaszként erre: 1866. - Zajax90)
2022. nov. 15. 20:01
Köszönöm a tippet holnap mindenképp rákérdezek majd a védőnőnél. Az a baj még nem jött meg a TAJ kártya neki így még nem tudják a felhőben feltölteni csak receptet tudnak írni de holnap utána kérdezek hogy kell e rá szemcsepp.
1866. zajax90 (válaszként erre: 1865. - Kyara84)
2022. nov. 15. 18:26

Örülök,hogy minden rendben nálatok 😊.

A csipát,ha nagyon sok váladék van,érdemes lehet megmutatni orvosnak,mert lehet kötőhártya gyulladás is,sajnos az én kisfiamnak is gyakran kijön kicsi kora óta,mikor hoztuk haza a kórházból,akkor volt először.Adnak rá szemcseppet,ha kell.Nekem a forralt-visszahűtött vizet mondta az orvos,hogy azzal törölgessem,amíg nem tudom kiváltani a receptet,mert most az a legújabb,hogy a kamilla allergizálhat,de a fene tudja 🤔.

1865. Kyara84 (válaszként erre: 1864. - Zajax90)
2022. nov. 15. 18:20
Szia! Hűha valóban nem lesz kisbaba 😁. Nekem 36. Héten mértek 2600 grammot, 3250el született meg 🤣😅. Nálunk minden a legnagyobb rendben van. Vencel baba eszik, alszik 😇. Szépen nő a súlya is. Most épp a csipával küzdök mert mindkét szeme csipásodik, kamillával törölgetem neki. Meg a tejcsitől kipatogzott. Más gond nincs szerencsére jó alvókája van, de ő a pocakban is sokat aludt.
1864. zajax90
2022. nov. 15. 17:24

Sziasztok!Ma voltunk ultrahangon,szerencsére még mindig minden rendben 😊.Kislányom közel 2600 g már,a doktornő kedvesen biztatott,hogy ő sem lesz kicsi 😅.Legalább a súlya miatt biztosan nem kell aggódnunk már 😊.Combcsont hosszúság már megint az egekben,bőven az átlagos felett,így 56-osnál kisebb ruhát már biztos,hogy nem szerzek be 😊.Az a tudat megnyugtat,hogy már megszültem egyszer egy nagyobb babát,így remélhetőleg most is menni fog.33+3-nál vagyunk ma,elvileg most már jó esély van arra,hogy ha korábban érkezne,nem nagyon kéne orvosi beavatkozás utána.Kicsit már kezdem érezni azt,hogy mindjárt vége,néha jobban viselem ezt,máskor meg arra gondolok,hogy csak legyen minden rendben,legyünk lassan már a végénél mindketten épen és egészségesen.Szóval mostanában ilyen változatos a hangulatom,ez a szürke idő sem segít,a november mindig ilyen semmilyen.Talán a karácsonyi készülődés majd leköti kicsit a figyelmemet 😊.Már vettem a picinek is ajándékot,hátha előbb érkezne 😊😊.

Ti hogy vagytok?

1863. b24e024c70 (válaszként erre: 1862. - Zajax90)
2022. nov. 14. 18:57
😄👍 megnyugtató akkor. Igen így lett nekünk is 3 overállunk most, mint nektek. Eleve home officeban dolgoztam, és 12m2 az erkélyünk, szóval nehezen indulunk el😄 szeretünk délután ott napozgatni, pont erre süt. Blanka sem koránkelő típus, úgy néz ki, mint mi sem😄 azért várom a tavaszt, meg a hosszabb kimozdulást, de most sokszor a glsre hagyatkozom így tényleg.
1862. zajax90 (válaszként erre: 1861. - B24e024c70)
2022. nov. 14. 17:21

Szerintem ezt a férfiak sosem fogják megérteni 🤣🤣.Max ha ők maradnak otthon gyesen 😅.Nálunk a férjem zenél,így ő ilyen cuccokat vesz.Mindig mondja,hogy ő ritkán költ,de akkor sokat 😅😅.Én meg többször kisebb adagokban 😅.Meg leginkább a gyerekekre.

Én szeretek turizni,mióta itthon vagyok,rászoktam az online turikra 😊.Lehet nagyon jó,szinte új ruhákat kifogni elég jó áron.Overált,kabátot inkább ilyen helyeken veszek,mert újan brutál drágák és tök hamar kinövik.Régen a nővéremmel sokszor mentünk,ő nézte a babaruhákat maguknak,én meg a felnőtteket mindkettőnknek 😊.Sajna itt a környékünkön nincs nagyon jó turi,de már megszoktam a rendelgetést.Csak igyekszek úgy,hogy a férjem ne legyen itthon,mikor jönnek a csomagok 🤣🤣.Bírom,mikor eljátsza,hogy féltékeny a gls futárra amúgy 😅😅.Szóval hozzánk is sokszor jön 😅.Ez ilyen gyesen lévő anyuka dolog 😊.

1861. b24e024c70 (válaszként erre: 1860. - Zajax90)
2022. nov. 14. 15:52
Nekem is lassan egy új szekrèny kène😂😂 akkor nàlatok is hasonló a helyzet. Anyum nagy vadászos mèg, lábas nadrágokat pl turiban talál, sehol nem gyártanak most végre h&m is kèpes volt novemberre, (gyerek lába 2 hónapig fagyjon le meg zokni amit lebiciklizik magáról nem működik😂😅) vettem is 9 nadrágot a télre ez már ilyen 6-9 hónap széria. Sapkákban sem találok régi fajta kötőset, mert azt meg már letépi, ami sima kis csincsi sapka😄 Mindegy követekező gyereknek nagyon kevés ruhát kell venni. Szomszédunk is veszi neki😂 a nőkben van valami szenvedély a babaruhák iránt szerintem, amit a pasik nem értenek. Férjem versenyszerűen horgászik, perget csónakból, és ahányszor beszabadul a pecaboltba a fél boltot visszük magunkkal haza, de én együttérző vagyok vele, mert külföldről én rendelek neki és már színben, colban gumihalakban/ csalikban kiképződtem😆 ő is kiképződhetne a pelenkaméretekbe mondjuk😂
1860. zajax90 (válaszként erre: 1859. - B24e024c70)
2022. nov. 14. 14:29

Én is vettem a kisfiamnak ilyen kézre húzós fogzós játékot,de mindig levette,úgy rágta inkább 😅😅.

Az én férjem is mindig beszól,ha rendelek,erre meg mindig azt szoktam kérdezni,hogy ő eddig hány ruhát is vett a gyereknek,amit rá tudok adni 😏😏.Akkor felsorolja azt a kb. 4 darabot 🤣🤣.Az első évben olyan gyorsan nőnek,a férfiak ezt nem tudják feldolgozni valahogy 😅😅.Nem értem,hogy nem értik meg,hogy egy méret nem elég még fél évig se,nemhogy tovább...de később már jobb lesz a helyzet,olyan 80-86-os mérettől 😊.

Az nálunk is úgy volt,hogy ha inkább nyúlott a kisfiam,akkor arra ment el az energia,így kevesebbet hízott,ez tök természetes dolog 😊.

Én mindenféle méretből beszereztem már ezt-azt 56-86 között,ha láttam valami jó akciót vagy turiban valami jót,szóval nem marad majd ruha nélkül 😊.Meg kaptunk is több mindent nővéremtől,a kisfiamról is tudok majd mit ráadni 74-es mérettől kezdve 😊.Szóval jól állunk.Csak még mindig nincs szekrény 🤣.Talán jövő héten 😊.

1859. b24e024c70 (válaszként erre: 1856. - Zajax90)
2022. nov. 14. 10:41
😄🤩 igen én is ebben reménykedem,hogy ki fogja majd nőni és nem lesz hasfájos. Alapból ügyesen büfizik nem kell sokat várni vele, meg szeret hason aludni. Nálunk ha ébren vagyok hason van szinte éjszaka változó,mondjuk kemény az ágya így néha úgy teszem le éjjel is,persze izgulok meg figyelgetem,hogy vesz e levegőt,de nagyon nyugtalan háton, mozgási reflexre felébred mindig vagy kapaszkodó hogy is hívjak. Meg fogom nézni a nyálkendő dolgot,köszönöm💓 ma rendeltem neki ilyen ujjra húzható fog/íny dörzsit mert betömi a szájába a kezét meg az én ujjamat meg kb mindent amit el tud kapni szegénykém. H&m et eleve nagyon szeretem,iszonyat jó baba ruhák vannak,most is vettem bébi yodás szettet,férjem már ki van tőlem meg a sok ruhától,meg hogy a gls már keresztnevemen hív annyit jön😄 de olyan jókat találok mindig. Mondjuk most pepcoban is voltak ilyen plüsh hatású baba ruhák,azok a pizsik. Azt vettem észre egyébként,hogy mostanában lassabban hízik,szerintem mozog a jatszószőnyegen,imádja. Plussz hosszában viszont valami iszonyat nyúlik,60cm 🙈 49el született és úgy vettem ruhákat,hogy 56 osból egy jó adagot,majd 62 esek abból van most a legtöbb,de szerintem a felét nem tudja majd felvenni,most a 68asokat meg még nagyobbakat rendeltem már.
1858. b24e024c70 (válaszként erre: 1853. - Zsofili)
2022. nov. 14. 10:31
Jobbulàst ès kitartást💓
1857. Sziszkusz (válaszként erre: 1853. - Zsofili)
2022. nov. 14. 07:57
Gratulálok és gyors felépülést!!! :)
1856. zajax90 (válaszként erre: 1852. - B24e024c70)
2022. nov. 13. 21:58

Mi mindent próbáltunk,de semmi sem használt,egyszer csak szép fokozatosan elmúlt a hasfájás.Lehet,hogy van összefüggés akközött,hogy 3,5 hónaposan forgott már hátról hasra és onnantól szeretett is hason lenni sokat.Nálunk mindig a földön volt a baba játszószőnyegen az ébren töltött időben,én jobbnak tartom,mint a hintát vagy ha a puha kanapéra teszem.Így talán ez is segített,hogy ott jobban tudott pukizni,meg böfizni,meg megérett a szervezete is talán már akkorra.Én is hiába nem ettem olyat,tejmentes diétát is csináltam,semmi sem használt,szóval inkább ne magadban keresd a hibát,van,hogy ehetnél fényt is,az se segít 😅.Nagyobb baj csak akkor van szerintem,ha még 1 éves kora körül is hasfájós,akkor már a szakemberek is talán komolyabban veszik.Van egy ismerősöm,náluk a tesójáéknál kiderült,hogy a baba valamelyik felvágottakban lévő adalékanyagra allergiás,amiatt volt hasfájós majdnem egy évesen is még.

Szerintem még kicsit korai a fogzás (mármint hogy kibújjon a foga),de biztosan mozgolódnak már a csírák 😊.Nálunk 7 hónaposan bújt ki például az első fog,pedig már nyáladzott korábban is egy csomót 😅.De van ismerősöm,ahol meg 4 hónaposan már kibújt az első a babának.Én imádom a nyálkendőket,szerintem tök jók,ilyenkor hasznos,mert nem kell mindig bodyt cserélni 😅.Meg tökre fel is dobja a szerelését a gyereknek 😊.A h&m-ben tök jók vannak 😊.Én még most is adok a kisfiamra,tök vagányul állnak neki 🤣.Szokta is kérni,hogy húzzunk 😊.

Nálunk most totális alvás sztrájk van,ez annyira kiszámíthatatlan szerintem.Mint a fogzás.Van,akit nagyon megvisel,más meg meg sem érzi.De egyszer csak felnőnek és kijön az összes foguk és alszanak 😅.Addig meg valahogy túléljük 😊.

1855. zajax90 (válaszként erre: 1853. - Zsofili)
2022. nov. 13. 21:42
Szia!Gratulálok és mihamarabbi felépülést kívánok!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook