Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babák körömápolása fórum

Babák körömápolása (beszélgetős fórum)


2012. nov. 23. 19:42
Noel is ordít rángatózik nyomja el magát.Már vörös a feje.De hát muszály.
13. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 12. - Bea0124)
2012. nov. 23. 16:54

Még ha csak ordítás lenne (nálunk), de rugdos, csapkod, meg se tudom fogni a körmét az ollóval. Meg félek, hogy megszúrom, vagy belevágok.

Az enyém se tévénézős, de ha bekapcsolom, akkor azt nézi, hogy ott mi zajlik. Mi is inkább énekelünk, mondókázunk, de a körömvágáshoz nagyon bejött a mesecsatorna.

2012. nov. 23. 07:06

Hát nálunk mese szóba nem jön ő nem az a tv nézős fajta,én is szoktam neki beszélni,énekelni,mutatni valamit vagy olyat adni a kezébe amit nem szokott.De amilyen jó volt picinek most annyira nem.Nálunk tényleg problémás.Ő nem szeret megülni a fenekén azt meg pláné nem hogy azért tartani kell neki a kezét.,lábát.

Persze nem hagyom megnőni én sem mert nem csak magát de mást is lekarmolna.

Alvás közben hát már próbáltam de neki sem lehet ha mert elhúzza.stb.


Úgyhogy marad az a variáció hogy akkor ordítás van,biztos fog majd változni amúgy én ebből nem csinálok ügyet.

11. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Kove)
2012. nov. 23. 00:37
Kapcsolj be valami mesecsatornát, ami leköti, és amíg néz, addig levágod a körmét. Nekünk egyedül ez a módszer vált be. Közben mondom neki, hogy mi megy a tévében, gagyarászok, aztán nagy nehezen túl vagyunk rajta.
10. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 9. - KergePárduc)
2012. nov. 23. 00:35
Bizony, van akinél probléma. Még a kezét úgy-ahogy engedi, de a lábát... - hát mint akit nyúznak, komolyan mondom. Pedig sosem vágtam bele rossz helyen. Álmában az enyémnek nem lehetne, azonnal felkelne rá.
2012. nov. 22. 11:54
Azért nem hiszem, hogy akkora probléma lenne levágni egy gyerek körmét. Én a kezéről mindig álmában vágom, ébren is engedi, de jobb szeretem ha alszik. Lábáról pedig csakis ébren, az még tetszik is neki hogy ott szöszmötölök, na meg persze közbe játszok is vele.
2012. nov. 21. 21:16
Sziasztok! Én fekvés előtt szoktam neki vágni, amikor már látom rajta hogy el van fáradva. De előfordult hogy egyik nap az egyik kezén, másik nap a másik kezén vágtam le. Régebben csipesszel vágtam, most már körömollóval. Február végén lesz 2 éves.
2012. nov. 21. 16:02
Ezt nem tudja megoldani egy elméletileg felnőtt ember? Hogy mik vannak! Inkább karmolja le magát a gyerek? Nem hagytam megnőni nekik soha. Borzalom.
2012. nov. 21. 13:26
Az én fiam most 2 éves. Nálunk is volt egy ilyen időszak mikor nem engedte vágni a körmeit. Én mindig megvártam míg elbambul mesenézés közben, majd óvatosan nekiestem. Látom mások is sikerrel alkalmázzák ezt a trükköt :) Előfordult hogy valamami olyan tárgyat adtam a kezébe amit még nem látott, azzal is elvolt míg levágtam. Most már tök jó fej, mindent megért, és simán engedi:)
2012. nov. 21. 12:31
Az én babám 19 hónapos. Amikor kissebb volt, akkor álmában vágtam le a körmét, most van amikor engedi, van amikor nem. Nagyon el kell találnom a hangulatát ill. ha olyan mese van a duck tv-n amin elbambul, akkor gyorsan kihasználom az alkalmat.:)
2012. nov. 21. 12:26

Míg kisebb volt simán hagyta ma már nem.

Sajnos nincs más választás mint erőszakkal levágni.

Próbáltam már mindent,de nem egyszerűen nem hagyja.:-(

Amúgy 16hós.

2012. nov. 21. 11:39
Hát ezzel én is kínlódok. Jó hír, hogy a 2 és fél évessel már nincs ilyen gond. Hát én is próbálom elterelni a figyelmét, meg adni ezt-azt a másik kezébe, de ha semmi nem megy, akkor lefogom, mert néha szokott minket csipkedni meg karmolni, muszáj levágni a körmét. Amúgy, ha nagyon megkarmolja magát vagy a tesóját arra Neogranormont teszek.
2012. nov. 21. 10:30

Amikor kisebb volt, főleg álmában vágtam a körmét, amikor még aludt délután.

Most két és fél éves, és most már valamiért cserébe vágoma körmét (pl. megnézheti a kedvenc meséjét, ha levághatom). Ezzel általában nincs is gond.

A lábujjáról viszont szinte sose hagyja. Ott általában vagy valami nagy dolgot kell beígérni - bár az se szokott segíteni, vagy ha valami rosszaságot csinál, ez van kilátásba helyezve "büntetésnek". Olyankor megengedi, de ha "csak" nekiállnék, akkor visítva ellenáll!:)

1. kove
2012. nov. 21. 10:28
Sziasztok! A fiam 15 hónapos és nem engedi levágni a körmét, pedig már hosszúak és élesek, gyakran megkarmolja magát. Állandóan elkapja a kezét és eldugja. Ti hogy oldjátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook