Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bababarát kórházak Budapesten fórum

Bababarát kórházak Budapesten (beszélgetős fórum)


2017. nov. 2. 20:27
Én az Istvánban szültem. Nekem jó tapasztalataim vannak. A csecsemősök nagyon kedvesek. Császáros voltam, így négy napig élvezhettem a vendégszeretetüket, de sosem találkoztam bunkó csecsemőssel. Annyi, hogyha segítség kell be kell menni hozzájuk. Ott viszont nagyon készségesek. A babákat (ez csak láttam), ha táplálják valamilyen oknál fogva, azt csakis anyatejjel, és a svéd itatóból teszik. Császárosok, ha kérik első éjszakára vigyáznak a babára. Mondjuk én, amint felkelhettem, onnan ki nem adtam volna a kezemből. Megmutatták, hogyan kell fürdetni. Vizsgálatkor is mindig ott voltam.
2017. okt. 31. 16:05

Amúgy döbbenet, hogy a csecsemősök a gázok szinte minden kórházban. (Már 21 éve is, amikor én szültem.

És mennyire agyon tudja csapni az egész kórházi tartózkodást:(((

Erre ha jön még egy besárgulás, és nulla infót mondanak, bunkó stílusban...

Pár éve a Szent Imrét hallottam, hogy dicsérték...

2017. okt. 31. 15:36
Sote II-n szültem. Minden ok volt, kivéve a csecsemős nővéreket! Később indult be a tejem és éhes volt a kicsim. A tápszerért szinte könyörögni kellett, hogy ne üvöltsön az éhségtől, nagy baba volt. Szerencsére 3. nap hazaengedtek minket. Egy életre elvették többünk kedvèt a szüléstől a "kettes női" undorítóan viselkedő csecsemősei. A szobatársamat úgy leugatta az egyik, hogy azt mondta, mégegyszer így mer hozzászólni, azonnal hívja a felettesét. Állandóan cseszegettek minket, a mellünket csipkedték, hogy beinduljon a tej. A viselkedésükkel olyan stresszt okoztak, hogy természetesen nem indult be a kórházban sokaknak. Ezt az az orvos hölgy mesélte, akihez hallásvizsgálatra kellett vinni a pici babákat. Szakmailag meg...egy kérdésre annyi választ adtak, ahányan voltak. Egyetlen idősebb hölgy volt közöttük, aki emberszámba vett minket. Ő a kivétel, akié a tisztelet, hogy elviseli ezt a sok borzalmas nőstényt és együtt dolgozik velük.
22. 4331bba7c7 (válaszként erre: 20. - Gabbbicica)
2017. okt. 25. 17:13
Na, ez szuper. Melyik kórház?
21. 4331bba7c7 (válaszként erre: 19. - Kondygirl)
2017. okt. 25. 17:12

Köszi a kórház-tippet!


Mikor én voltam, látogatáskor be kellett adni a babákat. De amúgy egész nap kint voltak a viziten kívül.


Az, hogy császármetszés után elviszik, s utána órákig, nem adják oda, eltaszított. Pedig volt orvosom is, annak se jutott eszébe, hogy jó lenne... Na ezért érdekel más kórház :)

20. gabbbicica (válaszként erre: 3. - 4331bba7c7)
2017. okt. 24. 12:13

köszi szépen :)


igen, megkaptam szülés után kb 15 percre a hasamra, aztán mivel terhességi cukrom volt, elvitték megvizsgálni, apukája vele mehetett, addig engem rendbe tettek.


kb. 20 perc múlva párom hozta vissza, 3asban lehettünk még 2 órát. Aztán mellém tették a gurulós ágyra, és az említett esti 10 perces fürdetsen kívül végig velem volt :)

19. kondygirl (válaszként erre: 18. - 4331bba7c7)
2017. okt. 23. 21:09

Az nagyon nem jó:( Sajnálom, sztem fontos lenne a babának, hogy legalább anya ott legyen neki az új világban.:) Erről nincs tapasztalatom, de nekem az is jó volt, hogy ismertem a szokásokat. Kisfiamat 2015-ben szültem:) Pár dolog változott. Elsőre lebeszéltek a csecsemősök a 0-24-ről, mondván pihenjek csak. Másodjára úgy vettem észre, hogy max vizitre adható be. Mikor látogató jött szobatárs vigyázzon rá. Nagy csalódás a szoptatási tanácsadó volt nekem:((( Őt tényleg le kell cserélni. Mi mindkétszer fizetősben voltunk, volt hely szerencsére. Lassacskán tervezzük. Mindenképpen kis korkülönbséggel. Bár amilyen állapotban vannak jelenleg a melleim erősen elgondolkoztam, hogy pihentetni kellene a témát.:D

Egyedül az István kórházról hallottam még jókat.

18. 4331bba7c7 (válaszként erre: 17. - Kondygirl)
2017. okt. 23. 19:57

Igen, így utólag már másképp csinálnám a dolgokat én is.

Sőt, olvastam, hogy már kiadják 0-24 órában a babákat ott is. Illetve egyre több a fizetős szoba - sajnos telve volt, mikor mi voltunk.


Én sokára kaptam meg a babámat műtét után, érthetetlen okokból....


Tesó? Hú, még nem mostanában. Talán pár év múlva, nem tudom.

Ti már szeretnétek harmadikat? :)

17. kondygirl (válaszként erre: 16. - 4331bba7c7)
2017. okt. 23. 18:25

Szia, ha mész érte fürdetés után kiadják. Ragaszkodni kell hozzá.:) Második babával ne aggódj, én semmit sem kérdeztem már. Bár mondom nagyon szerencsém volt a jó csecsemőssel.

Tényleg az egyik legjobbnak tartott... Császár után mikor kaptad meg? Mi 6-kor mentünk le az osztályra szülés után és egyből kérdezték, hogy szeretném e vagy vizit után csak. Ha megadatik akkor a harmadik babámat is ott szeretném szülni. Ti mikorra tervezitek a következőt?

16. 4331bba7c7 (válaszként erre: 15. - Kondygirl)
2017. okt. 23. 14:12

Szia!

Semmiről nem tájékoztattak ott és akkor. Illetve persze, ha éhes a baba és nincs tej, ne éhezzen. Nem a tápszer ellen vagyok, hanem a módszer(ek) ellen.

Sok helyen olvastam, hogy a Jahn a legjobb. Hát akkor nem is tudom, milyen lehet máshol?! 😀

Legtöbb probléma, hiányosság hetek-hónapok múlva tisztult le bennem.

Amikor én szültem, akkor még csak harmadik éjjelen adták oda a babákat,amúgy 10-kor elvitték őket.

15. kondygirl (válaszként erre: 11. - 4331bba7c7)
2017. okt. 22. 14:11

Sajnálom, hogy ilyen rossz a tapasztalatod a Jáhn Ferenc kórházról. Ha éjjel is nálad van a baba nem adnak neki tápszert. Kifejezetten mondod akkor sem. Februárban született a kislányom, szerencsére volt tejem hamar, így csak első éjjel kapott pótlást. Amit megértek hiszem addigra éhes volt és üvöltött. Második éjjel kihozta nekem az egyik tündér csecsemős, hogy nem adna neki tápot, mert este megkérdezte, hogy van e tejem. Szóval ha azt mondod nem adhatnak neki és csak vizitre fürcsire adod le, nem kap pótlást. Sztem ez minden kórházban így van.

Zsancival értek egyet, mert rossz csecsemős gárdával nem lehet egy kórház sem "bababarát". Sajnos az összes budapesti kórházban ez a legnagyobb probléma. Első szülésem után én is fennakadtam, hogy semmit, de semmit nem segítenek, majd ha lesz idejük.... Meg anyuka szoptasson már!!! Tudom, meg is értem őket. Anyukám is nővér volt gyerekosztályon/újszülött osztályon, csak miért van az, hogy 10-ből 2-en segítenek? Mindegyikük ugyanolyan körülmények között dolgozik..

Gondolom örüljünk, hogy egyáltalán vki dolgozik ilyen rossz körülmények között. :(

Egyébként a szuloklapja.hu-n fennt vannak a szülészetek és ott mintha írta volna, hogy hogy állnak a tápszerhez.

14. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Zsanci79)
2017. okt. 22. 08:58

Egyetértek, első babánâl ez egy kisebb sokk, hogy eleve ugye szült az anyuka és pihenne, és mégis mit csináljon azzal a kis gombóccal, jobban örülne, ha valaki vigyázna rá.


Mégis azt gondolom, hogy nyugisabbak az anyjuk mellett, kívánom, hogy legyen mihamarabb második gyereked és majd meglátod, hogy nagyon jó lesz a 0-24 órás is.

13. gribedli*** (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2017. okt. 22. 08:50

Nem Magyarországon élek, de szerintem jó ez a rooming in, hogy végig az anyával van a gyerek. Az első gyerekem félig volt ilyen, vagyis bármikor magam mellett tarthattam, kivéve éjjel, de aki nem akarta maga mellett tartani nappal, annak elvitték a csecsemősökhöz. És amúgy is hozták vissza minden 3 órában őket szoptatni. Pelust ők cseréltek, fürdették, és mindezt meg is mutatták, természetesen aki akarta, fürdethette maga, szóval semmilyen korlátozás nem volt.


Megmondom őszintén, amikor elmentem megnézni, hát szegények égő lámpa mellett voltak éjjel is, hogy lehet így aludni? Persze, hogy üvöltöttek és ezzel felébredt a többi is. A nővérkékkel semmi bajom nem volt, kedvesek, aranyosak voltak. Mégis a gyerekem sokat sírt és hangosan, és viszonyítási alapom a lányaimmal, akik fullos rooming in-ben voltak, ők nyugodtabbak voltak. Ha visszacsinâlhatnám, én talân az elsőt sem hagytam volna, hogy elvigyék a csecsemősök éjjelre sem, mert a kórteremben sötét volt és mellettem sose sírt. Szerencsére minket 2 nap után kiraknak a kórházból, aki délben szül, azt még hamarabb is, mert a vizit reggel van, szóval még 48 órát sem várják meg.


A fullos bababarát igen, az olyan, hogy mindent de mindent anyuka csinál és nonstop mellette van a kiságy. De max másik 3 gyerek sír mellette (ha más nincs a kórteremben, akkor egy sem) nem 10-15 és tapasztalatom, hogy pihenni így is tudtam, sőt, ezzel, hogy mindig velem voltak, aludtak mint a bunda, zuhanyozáskor rábíztuk egymásra a babókat (mondjuk 1 napos újszülött szinte alig mozog) 5 percre. Sokkal nyugodtabbak voltak, jobban aludtak, én is tudtam pihenni, tudva, hogy mellettem alszik a kicsim, nem a csecsemősöknél üvölt pl. Bármikor éhes volt, azonnal tudtam, és már a kórházban kialakult a rendszer, hogy mennyit szopik, a kislányaim már ott jól aludtak éjjel is, és én is, nem neonok, meg síró babák között kellett aludniuk. Az a kis peluscsere meg fürdetés nem nagy "áldozat".


Látogatáskor be lehetett rakni őket a "kirakatba", aki akarta, hogy mégse köhögjenek rájuk vadidegenek.

12. 4331bba7c7 (válaszként erre: 10. - Zsanci79)
2017. okt. 21. 12:01
Császárral van tapasztalatom, nem rózsaszín köd, de túlélhető :)
11. 4331bba7c7 (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2017. okt. 21. 12:00

Köszi szépen!

Csak érdeklődöm most, egy éve szültem és oda soha többé nem mennék, de babát később igen.

A csecsemősök a babákkal jól bántak viszonylag, de a modoruk és a viselkedésük, némelyek szaktudása igen gáz volt.

De egyetértek.


Azt szeretném a jövőben elkerülni, hogy indokolatlanul ne vigyék a cs.osztályra a pár perces újszülöttemet és ne tömjék éjjel és napközben táppal a tudom nélkül. Nem vagyok ősanya, de ez nem tetszett.

2017. okt. 21. 11:41

Mindenesetre konnyu szulest kivanok, mert azert nem olyan faklyas menet am a sima szules utan is osszekapni magad, plane csaszar utan.

Nem ijesztgetni akarlak, de ez igy van.

Nekem pl a dokim csodalkozott h reggel (szules utan 4 oraval) mar ulni tudtam, mert nem ez a jellemzo.

9. zsanci79 (válaszként erre: 8. - 4331bba7c7)
2017. okt. 21. 11:35

En nem ertem meg oket, mert ez lenne a dolguk. Ha ez sem, akkor kerdem en, mi a turot csinalnak?


De ha neked ez nem kerdes, akkor barmely korhazban szulhetsz, mert ma mar ez a lehetoseg mindenutt adott, sot ez a prioritas inkabb.

8. 4331bba7c7 (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2017. okt. 21. 10:46

A nővérek nem érdekesek számomra, valahol őket is megértem és tőlük nem várnék semmit. Inkább az adott kórház "szabályai" érdekelnének.


A kiságy is rendben van, ha mellettem lehet :)

7. zsanci79 (válaszként erre: 6. - 4331bba7c7)
2017. okt. 20. 19:19

Igen, ez mind a bababarat, amit leirtal.

A problema nem ezzel van, mint ahogy azt a lanyok is irtak, hanem a csecsemos noverek hozzaallasaval. Jo esetben ennek kez a kezben kellene jarni, nem pedig megkeseriteni a friss anyuka elso napjait.

Csak megjegyzem, a szobaban is vasracsos kisagy van, de ez legyen a legnagyobb problema 😊

2017. okt. 20. 17:20

Bababarátnak úgy értem, hogy :

-nem tömik tápszerrel a gyermeket, ha azt nem indokolja különösebb egészségügyi ok,

-szülést / születést követően rövid időn belül együtt lehet a család (ha azt az egészségügyi állapotok megengedik)

-majdnem azonnal megkapja az anyuka a babát a szülés módjától függetlenül, hamar mellre teszik

-akár éjszaka is anyával lehet a baba


Tehát születést követően nem a csecsemőosztályra viszik egy kis vasrácsos cuccba.

2017. okt. 20. 17:04

Szerintem korhaza valogatja a bababaratsagot. Sztem a bababaratsag nem azt jelenti h 0-24ben veled van a baba.

En 9 eve szultem, igaz videken. Nem valasztottam a bababarat szobat. Nem bantam meg, bar ezert sokan fujjognak. Nem ezen mulik. Vasarnap hajnalban szultem, kedd delutan mar otthon voltam. Regeneralodtam, szuksegem is volt ra, bar konnyu szulesem volt. A csecsemosok mindenben segitettek, tanitottak szoptatni, sot a kezzel fejest is megtanitottak!

Ha adna az eg es lenne megegy gyerkocom, azt mar vallalnam 0-24ben. Igazabol manapsag mar mindenutt ez van, epp ezert nem ez a lenyeg, hanem azt kell felterkepezni, h milyen a csecsemos noverek hozzaallasa. Az a par nap milyensege alapjaban veve toluk fugg.

De ha fogadott dokid X korhazban dolgozik, akkor is ott fogsz szulni, ha gaz a nover kinalat is.

4. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
2017. okt. 20. 13:33

Magyarországon még ezt is képesek félreértelmezni és elb...ni, meg se lepődök. Bababarát = az sem viheti be a csecsemősökhöz a kicsit, aki pihenni szeretne egy órát. A János kórház csecsemőosztálya elég gáz de ott - 5 éve - legalább be lehetett vinni éjszakára a babákat. A csecsemősök segítőkészsége persze 0.0 volt. A SOTE II -re is kíváncsi lennék, hogy áll ehhez a kérdéshez.

A "tegye gyakran dudára" kultúr-megjegyzést pedig én biztos, hogy hasonló stílusban válaszoltam volna meg.

3. 4331bba7c7 (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
2017. okt. 20. 11:43

Gratulálok a kisbabátokhoz!


És szülés után egyből megkaptad?


A segítségnyújtás hiánya és stílusa elég lehangoló...

2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 4331bba7c7)
2017. okt. 20. 11:40

A legtöbb helyen kimerül abban a baba barátság, hogy egy szobában van 0-24-ben az anyukával a baba, nem lehet beadni egy pillanatra sem a csecsemősökhöz, ha pl. zuhanyoznál, illetve ha tudod/akarod, ha nem, szoptatni kell a babát.


Segítséget pedig nagyon ritkán kapsz a csecsemősöktől.


Én szombaton szültem, bababarát kórházban, a babára hétfőig kb. senki rá se nézett, egyszer elvitték fürdetni 10 percre. Első baba, amikor szoptatáshoz kértem segítséget, annyit kaptam, hogy "tegye gyakran dudára". Hétfőn megnézte a gyerekorvos, kapott szemcseppet, amit nem adtak ide, így napi 5x üldöztem a csecsemőst, hogy szeretném a szemcseppet a babának...

2017. okt. 20. 11:23

Sziasztok!


Véleményeket, tapasztalatokat várok pesti vagy Pest környéki bababarát kórházakról! Bármilyen infó érdekel!


Maga a kifejezés engem sokkolt, úgy gondolnám, mindegyik az. Sajnos valóban nem alap ez Magyarországon.


Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook