Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatervezés 2021-2022 kezdőként fórum

Babatervezés 2021-2022 kezdőként (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
10554. @kukac@ (válaszként erre: 10553. - Bebike85)
2021. dec. 28. 19:44

😃 Végtelen türelemmel. Úgyis gyakorolni kell. 😁


Nem ám. Nekem 4 hetet kellett kihúzni. Az örökkévalóságnak tűnt. 😃

10553. Bebike85 (válaszként erre: 10552. - @kukac@)
2021. dec. 28. 19:40
Tudom, de hogy bírom ki még 3 hétig? 🤷‍♀️
10552. @kukac@ (válaszként erre: 10551. - Bebike85)
2021. dec. 28. 19:34
Ha korábban mész, akkor lehet, hogy még visszahívnak a 9.-10. héten és nem adják ki még a papírt. De ezt nem azért írom, hogy ne menj, hanem, hogy számíts rá. 😃 Én is előbb mentem volna, de csak így tudott a doki időpontot adni.
10551. Bebike85 (válaszként erre: 10549. - @kukac@)
2021. dec. 28. 19:20
Férjemmel összekell egyeztetnem, mert ő vigyáz addig a kislányunkra. Most kérdeztem tőle, és azt mondta, hogy 2 hét múlva ügyeletes lesz, úgyhogy jövő hét pénteken (6+3), vagy 3 hét múlva hétfőn (7+6) megyek dokihoz. De nem birom ki a 3 hetet, szerintem jövő héten elmegyek 😊
10550. JaneDoe01 (válaszként erre: 10547. - Dreamerlady)
2021. dec. 28. 19:12
Na elokerestem, hlnap ki is valtom, ki tudja mi tortent odabent szenteste a Reszkessetek betorok es a karacsonyfa gyonyoru fenyei alatt😄😂🤣Orulnek en is egy kiskrapeknak, a parom focista volt, szinte latom magam elott, ahogy tanitgatja focizni. Tudom, hogy ezek tavoli dolgok még es kiscsajnak is orulnek, csak tudjatok☺️Biztos massal is volt mar ilyen, hogy elkepzelte vagy elkepzelt valamit/valakit🙈☺️
10549. @kukac@ (válaszként erre: 10544. - Bebike85)
2021. dec. 28. 19:09
Én 8+4 voltam az első vizsgálatkor. Nekem azután már nem kellett visszamenni, egyből kiadták a védőnőhöz a papírt meg megkérték a 12. hetes uh-ra az időpontom.
10548. @kukac@ (válaszként erre: 10537. - Dreamerlady)
2021. dec. 28. 19:06

Megkapja ám ő azt az állandó átutalást meg lakást is kapott meg autót is, de tudod van az a típus, akinek semmi nem elég.


Talán más lenne a helyzet, ha össze bírt volna szedni egy épkézláb faszit az elmúlt 6-8 évben, de nem. 😑


De bárcsak igazad lenne és elkopna az életünkből. Én legkorábban akkor számítok rá, amikor a fia lediplomázik. Addig a bőrt is lehúzza arról, aki hagyja neki 🙊 Azért én kezelem a megtakarítási számlánkat. 😃


Bebike85, az én anyósom nem szegény annyira és két utcányira lakik tőlünk. 🤷‍♀️ De tényleg jobb így, mint amikor még szóba állt velünk. Anno amiatt mentünk szét. Mindenféle szedett-vedett pletykákkal tömte a fiát. Nagy része akkora baromság volt, hogy könnyedén bizonyíthattam, de egy idő után nem volt kedvem. Pl. ilyen volt az előző terhességem alatt, hogy nem járok orvoshoz és veszélyeztetem a gyerek életét és még az anyasági támogatást se fogom megkapni (4 orvosi pecsét kellett). Akkor kb a 25. héten voltam. Már akkor 8 pecsét volt a kiskönyvemben. Belenyomtam az ember arcába, kb. hogy b.ssza meg azt akire gondolok. ☝️

10547. Dreamerlady (válaszként erre: 10546. - JaneDoe01)
2021. dec. 28. 18:27

Köszönöm szépen a gratulációt! 🥰 Nagyon várjuk a kisfiúnkat. ☺️☺️


Jól hangzik, amiket a doki mondott. A méhfal vastagsága is nagyon fontos.


Akkor nálad is ugyanaz a protokoll. Mindenképp érdemes igénybe venni a progeszteron pótlást. Megy a drukk a babóhoz! 🍀🍀

10546. JaneDoe01 (válaszként erre: 10525. - Dreamerlady)
2021. dec. 28. 17:59
Koszonom a kedves szavakat, Nektek pedig szivbol gratulalok☺️Voltam nogyogyasznal 1honapja, szokasos eves dolgok, azt mondta minden nagyon rendben szep tuszot is latott, meg is dicserte es a mehfal vastagsagat is talan, de ebben nem vagyok biztos izgultam kicsit 😁😂 egyebkent mar akkor felajanlotta, hogy ir fel progeszterot es esetleg ha lenne pozitiv teszt kezdjem el szedni, most jutott eszembe, ahogy irunk rola, remelem ervenyes meg a recept😬nagyon nagyon szeretnem, ha most minden rendben lenne💕
10545. Dreamerlady (válaszként erre: 10544. - Bebike85)
2021. dec. 28. 17:40
6+6 az tökéletes lesz. ☺️☺️ Nekem utána 3 hetet mondott a doki.
10544. Bebike85 (válaszként erre: 10541. - Dreamerlady)
2021. dec. 28. 17:06

2 hét múlva hétfőn leszek 6+6, akkor már bizti lesz szívhang 😊


Az első vizsgálat után mikor kellett vissza menned?

10543. 8c31d613bf (válaszként erre: 10542. - Bebike85)
2021. dec. 28. 17:04
Szerintem az már tuti jó lesz, majdnem 7 hetesen már tuti hallani fogtok valamit. Irigyellek *-*
10542. Bebike85 (válaszként erre: 10540. - 8c31d613bf)
2021. dec. 28. 17:02
Akihez megyek doki, hétfőn és pénteken rendel magánba. Ma vagyok 5 hetes, ha 2 hét múlva hétfőn megyek, az jó lehet akkor, nem?
10541. Dreamerlady (válaszként erre: 10539. - Bebike85)
2021. dec. 28. 17:02

Jobbulást Bebike!! Ezek a tünetek második trimeszterre javulni fognak majd. ☺️


Betöltött 6-7. héten érdemes először menni. Többnyire betöltött 6. héten van már szívhang, de előfordul, hogy csak 7. héten lehet érzékelni.

10540. 8c31d613bf (válaszként erre: 10539. - Bebike85)
2021. dec. 28. 16:56
Bár nem vagyok tapasztalt még sajnos a témában, de azt mondják legalább a 6. hétig mindenképpen érdemes várni (ha nem volt rossz előzmény), mert akkor már szívhang is van :)
10539. Bebike85
2021. dec. 28. 16:12
Lányok! Ki hány hetesen volt először orvosnál?
10538. Bebike85
2021. dec. 28. 13:37

Sziasztok!

Látom sokunknál jönnek-mennek a tünetek 😊 nagyon drukkolok azoknak, akik még teszt elött vannak!

A tegnapi hasfeszülés estére elmúlt.

Voltunk delelott a lányommal boltban, vetetett velem olyna krokodilos pizzás chipset. Hát mikor kiöntöttem neki tálba és mellettem ette… nagyon erősnek éreztem a szagát és nem nagyon tetszett az orromnak.


Anyós nekem se a szívem csücske. Ok, hogy szegények, de a lányom nagy ritkán kap tőle valamit. Se szülinap, se névnap, se húsvét. A karácsonyt nem is tartják egyáltalán. Hozzánk se szoktak jönni. Falun laknak, de mikor jönnek a városba, akkor se szólnak, hogy találkozzunk…

De ha most bejelentenénk neki, hogy babát várunk, akkor már az egész falu tudná…

10537. Dreamerlady (válaszként erre: 10536. - @kukac@)
2021. dec. 28. 12:34

Igen, az emésztésben nem csak az ember immunrendszere lakik, hanem kicsit az idegrendszere is. 😅 Örülök, hogy jobb lett a pocid, akkor máris szebb a világ. ☺️


Jesszus, szörnyű egy nő lehet. Az is szörnyű, hogy több ember életét is “fertőzi”. Hát szerintem párodnak sem lesz már ennyi energiája 3 gyerkőc mellett, akik közül az egyik csecsemő, ezzel a bolonddal foglalkozni. Egyszerűen ki fog kopni a nő az életetekből… Én beállítanék egy rendszeres átutalást, ne is írogasson a pénz miatt.


Mennyire örülök, hogy párom exe nem ilyen. Ő elvitte párom teljes vagyonát, de legalább cserébe nem “nyúzza” a férjemet. Bár a veszteség anno nagy volt, de a hosszú távú nyereség még nagyobb. Főleg, hogy a gyerekek nincsenek ellenünk hangolva. Összeteszem a két kezem emiatt. 🙏🏼♥️


Mi jót csináltok a héten a családdal? Aktívkodik a baba odabent? Nekem még mindig nem egyértelmű, hogy baba vagy bélmozgás. Várom az egyértelmű jelet. 😅♥️ Gyomromat amúgy én is elintéztem az elmúlt napokban, most kezdek magamhoz térni. 😄

10536. @kukac@ (válaszként erre: 10535. - Dreamerlady)
2021. dec. 28. 12:04

Jól vagyok. 😊 Tegnap megittam 2 Janga kefírt, az helyretette az emésztésem. Egyből jobb lett a hangulatom.


Ma beugrottam gyógyszertárba, vettem mindenféle jóságot.


Az ex meg egy nehéz ügy. Észérvek nem hatnak rá, sem a valóság, sem tények. Nem az iránta táplált érzéseim mondatják velem, hogy pszichés gondokkal küzd, hanem orvosi szakvélemény. De már nem igazán hat meg. Évek óta ugyanazt a lemezt hallgatjuk, szerintem most se lesz új a nap alatt.

10535. Dreamerlady (válaszként erre: 10526. - @kukac@)
2021. dec. 28. 11:41

Hála égnek, hogy nélküled mondja el. Már megijedtem, hogy oda kell állj elé. Férjed helyében… ha ilyen lenne egy családtagom, én nem állnék szóba vele. Bár ez, hogy nem keres titeket, meg a nagylányt, még mindig jobb, mint ha a nyakatokon ülne rendszeresen rontaná a levegőt.


Nekem a nagynéném anno összeveszett anyummal az örökségen. Most emiatt engem is utál, velem sem áll szóba évek óta. Én próbáltam keresni többször is. Most megírtam a babát, bár biztosan látta Facebook-on is. Ennyi bírt írni “gratulálok”. Se egy kérdés, semmi. Nagyon szomorú, de kénytelen leszek nélküle élni.


Exnek lehet nyomatékosíthatná a férjed, hogy örökség nem lesz. Bár, ha ilyen nehéz fejű, lehet fel se fogná. Gyerektartás tudtommal más megállapodás hiányában úgy működik, hogy eloszlik a pénz a gyerekek között. Ezt tudomásul kell vennie, férjed nem egy pénzes zsák. Sajnálom, hogy ilyen kellemetlen helyzetben van exed. Ezt valahogy neki kell majd kezelnie, ilyen az élet. Ha együtt lenne az exszel és jól fizető állásból egy gyengén fizetőbe kerülne egyik napról a másikra, akkor is kevesebb lenne a gyerekre fordított pénz. Nem reális így az ex elvárása. Én higgadtan elmondanám párszor neki, aztán letojnám a hüeségeit. Ilyen emberekkel mást nem lehet.


Kezdenek kisimulni közben az idegeid? Jobban vagy azóta? Lehet, hogy fel kell nyomd a napi meditáció adagodat. ☺️ Tarts ki, és ne engedd, hogy a tökfejek elrontsák a kedvedet. ♥️♥️ Majd úgyis lekopnak és akkor nem fertőzik a családi hangulatot. ☺️

10534. Hajni090 (válaszként erre: 10533. - 8c31d613bf)
2021. dec. 28. 10:17
Annyit mondott a védőnő, hogy majd a terhesgondozóban kapom meg a többi beutalót. Tudja hová járok, ott ez a szokás
10533. 8c31d613bf (válaszként erre: 10531. - Hajni090)
2021. dec. 28. 10:14
Lehet érdemes lenne mielőtt mész pár nappal előtte felhívni a kórházat, hogy mit kérnek, ők csak tudják majd, hogy mi kell.
10532. Hajni090
2021. dec. 28. 10:08

Sikerült a védőnővel beszélnem. Annyit mondott mivel nálam majd az intenzív vesz vért így az összeset a kombináltat a 12.hetinél vetessem le ne kínoztassam magam kétszer.


A másik amit mondott hogy nyugodjak meg én is, nem törvényszerű a mindennapos hasfájás sem a hányás stb. Most használjam.ki hogy jól vagyok.


Anyuékhoz is csak tegnap tudtunk jönni. Minden évben főz gombás káposztalevest is. Féltem is hogy sírásig fuffadok tőle de megúsztam. Igaz a töltött káposzta nem jött be a babónak.

Az süteményeket ellenben végképp nem kívánom.


Így most sikerült ténylegesen megnyugodnom és már az ebédet várom 😁


Olvaslak folyamatosan. Gratulálok az új tesztekhez. Aki még előtte van az tényleg bízzon a karácsonyi csodában.

Kezdem várni én is hogy fiú vagy lány lesz. Igaz az UH-on nagyon furát mondtak. Lehet mégsincs egyedül a babó. De akaratlanul is a babaruhák felé begyek az üzletekben.

Tudom ott a bűvös 12.hét, de eddig még komplikáció nélkül nem jutottam el. Már anyum is lázban ég, hogy vásárolhasson a babónak. Már van 2 unokahugom, jöhetne egy pasi is szerinte 😊

10531. Hajni090 (válaszként erre: 10530. - Veronika1992)
2021. dec. 28. 09:46

A védőnő vérvételre adott beutalót. De így nem tudom mégis mit vigyek jauárban, mert az ambuláns lapomon az áll, hogy beutalókkal jelenjek meg.

Tényleg mindenhol másképp van.

2021. dec. 28. 09:03

Sziasztok lányok!

Remélem mindekinek jól telt a Karácsony :).

Anonim nekem se feszült minden nap, volt hogy alig éreztem pár napig , utána meg nagyon.

Hajni én nem kaptam semmi beutalót a védőnőtől :)

Rólam annyit ,hogy ép cukor terhelésnél várom

,hogy lejárjon a két óra 😅

10529. Hajni090 (válaszként erre: 10528. - Anonim27)
2021. dec. 28. 08:03

Én 2 napja vagyok úgy, hogy vérge nem feszülök, csak puffadok. Tudok nyugodtan feküdni. Szenteste enni nem tudtam úgy húzódott és kemény is volt. Így most inkább örülök. Bár nálam ez derült égböl jön. Nem tudom mások hogy vannak ezzel persze. Igaz minden reggel olyan cicifájásom van majd le szakadnak. De ugyanúgy hányok még.

Ne aggódj.

10528. anonim27
2021. dec. 28. 07:58

Sziasztok lányok :)

Megint jövök kicsit aggódni🤣 szóval a hasfeszülést nem kell minden nap érezni? Eddig úgy feszült most meg kb 2-3 napja nem igazán, és olyan puha is a hasam, de ugye ez nem baj? Én azt hittem ennek mindig feszülnie kell hogy növekedik a méhem. Szintén 2-3 napja a hányinger is enyhült szóval fantasztikus xd

A cicifájás viszont az megvan.

10527. Hajni090
2021. dec. 28. 07:48

Sziasztok!


Nem tűntem el teljesen. Lenne egy kérdésem.

Csak azért kérdezek mert 12 hetes UH-ra január 12re hívtak vissza. Papíron az áll beutalókkal menjek. Adott a védőnő laborba beutalót de mit várnak még ezen kívül? Kellene mennem vérvételre, de ez magas hogy milyen beutalót kérnek akkor ha előtte megyek vérvételre. Igaz tőlem nagyon nehéz vért venni, karból szinte lehetetlen így félő, hogy a vidéki kórházba szokás szerint majd húzzák a szájukat.

Úgy látom mindenhol más a szokás. Senki nem mond egyértelmű választ. A védőnő szabadságon van

Köszi előre is

10526. @kukac@
2021. dec. 28. 07:20

Jó reggelt! 😊


Dreamer, férjem természetesen nélkülem fogja elmondani. Az anyós részéről én nem is számítok semmire. Most volt karácsony, az unokájának egy szaloncukrot nem küldött, szóval sztem 💩 - l ránk. 😃


Az ex már más kérdés, ő félti a jussát, hogy kevesebb pénz jut meg az örökséget (ami nincs), meg még ki tudja mit. Tőle sose tudja az ember, mire számítson, mert vannak pszichés problémái.


Ráadásul nagyon közel van a munkahelyünk, szóval ez aggaszt picit, de minden rendben lesz 😊

2021. dec. 27. 23:52

Sziasztok Lányok! Hű, engem beszippantott a karácsony. Napok óta a fejemen pörgök és zabálok. 😅😅 Nagyon jók voltak az elmúlt napok, csak el is fáradtam azért. Holnap pihi. Írtam összefoglalót róla a privi naplómba.


Sister, nagyon cuki a babuci, hogy jelet adott. Látod, nem hagy téged válaszok nélkül. ♥️ Sajnálom, hogy most nehezebb napok vannak, remélem, hogy hamarabb jobban leszel. 😘


Nella, szerintem jó ötlet a hastámasz. Én biztosan fogok venni egyet.


Lanna, nagyon drukkolok, hogy megjelenjen a bűvös második csík. Nagyon izgi, mindjárt itt van a tesztelés napja. ♥️♥️


JaneDoe, üdv a fórumon újra! Sokan vagyunk itt, aki túl egy kapcsolaton, végre megtalálta az igazit. ♥️ Nagyon drukkolok a kis lurkóhoz. Szerintem jó is előre gyakorolni a dolgot. 😉 Mi anno ősszel gondoltuk indítani a projektet, aztán tavasz végén belevágtunk. Végül ősszel jött össze. Sajnálom a veszteségeteket nagyon. ♥️ Sajnos velünk is megtörtént tavasszal, bár mi nem jutottunk ilyen sokáig. 😢 Nekem egy sikertelen hónapban volt hormon panel mérésem, és nagyon alacsony volt a progi. Emiatt és az előzmény miatt pozi teszttől progi pótlást kapok. Jól is van a kis kukisunk odabent, ma töltötte a 17. hetet. ♥️♥️ ☺️ Én annyit tanácsolhatok, kérj majd progeszteront pozi teszt után rögtön. Túladagolást nem tud okozni, viszont segít és lelkileg is megnyugtat. 😉 Mielőbbi babásodást kívánok! 😘


Nikee, gratulálok az eljegyzéshez!! Ez csodálatos. ☺️♥️ Hogy volt a lánykérés? Számítottál rá?

Már nagyon a finishben vagy, olyan izgi, hogy hamarosan kezedben lesz a babád. ☺️ Kívánom, hogy legyenek kegyesebbek hozzád a tünetek. 🍀🍀


Ölellek Kukac, remelem, hamar rendbe jön az emésztésed. Hát én is adtam a gyomromnak. 😬 Sajnálom, hogy betegen ment el két családtagod is a karácsonyi talira. Olyan rosszul esik az embernek, amikor pont családtag csinálja ezt vele. 😢😢 Sok C és D vitamin biztos segít, hogy ne kapd el. 😘 Amúgy én is nagyon mérges lettem volna. Remelem, hogy ilyet többet nem csinálnak. 😡

Biztos ez most csak egy rövid időszak, és utána hamar jobban leszel. ♥️ Kitartást majd az anyósnak való bejelentéshez. Nem lehet valahogy elkummantani? Nem tudja férjed nélküled elmondani a “kedves” anyukájának?!

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook