Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba-balesetek, avagy veszélymentesítés a házban fórum

Baba-balesetek, avagy veszélymentesítés a házban (beszélgetős fórum)


2010. nov. 29. 14:29

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

még azt érdeklődném h mivel és mennyit érdemes takarítani? itt főleg parkettára gondolok. napi porszívózás felmosás vagy fertőtlenítés?

7. fókamama (válaszként erre: 1. - Pritta)
2010. nov. 29. 13:12
Mi nem rendeztük át a lakást egyik gyerekünknél sem a három közül.Óvintézkedés annyi volt,hogy éles sarkokra sarokvédő,vakdugó minden üres konnektorba,és vettünk ajtó rácsot a szobájuk ajtajára.A tv,dvd,videó,virágok...stb,tiltott volt hozzányúlni,és ezt megértették már 8-10 hónaposan is amikor csak másztak.Nem kellett elzárni semmit,nem is pakoltam el sem asztalról sem polcokról.Ha meg felügyelet nélkül játszottak,mert dolgom volt(minden napos főzés,házi munka)olyankor a szobájukba voltak ha nem velem,és becsuktam a rácsvédőt.Nagyon hasznos volt,mert mindegyik el tudott játszani magában akár órákat is.
2010. nov. 29. 10:58
Hívj meg vendégségbe egy kúszó-mászó, épphogy totyogó babát, ő is sokat tud Neked segíteni!
2010. nov. 29. 10:57
alacsony asztalokat főleg üvegből jó ha lecseréli az ember! Sajnos amikor elkezd kúszni mászni akkor látja csak az ember miket kell lecserélni vagy valahogy attól óvni a gyerkőckét. A konyha az egy közkedvelt hely pl. de rengeteg minden van amit így nem látunk,kinél milyen bútorok vannak,ha elesik hogy üti be a fejét stb..
2010. nov. 29. 10:48
Polcokról lepakolni. Kábeleket elrejteni, konnektorok, tv-t, monitort ne tudja magára rántani. Ajtónál ne tudja a kezét odacsípni. Fiókokat szekrényeket ne tudja kinyitni. Vegyszereket magasra, zárt helyre tenni.
2010. nov. 29. 10:47

szerintem ez nagyon babafüggő..

egyrészt vannak mindent a szájukba vevős babák, na ott nagyon kell takarítani, semmi apró holmi nem lehet elérhető helyen...


éles bútorsarkokat valahogy sarokvédőzni, tompítani, bár pl nálunk sosem esett neki, egyrészt úgyis mindig ott voltam a közelében, másrészt valahogy mindig "szerencséje" volt... parkettán koppanó fejeskét nem lehet kivédeni szerintem, az ellen nem tudsz tenni..

ezen kívül én pl nem sok mindent csináltam a lakásban veszélymentesítés címén, hanem tényleg mindig ott voltam, ahol ő, és vigyáztam... mondjuk konnektorvédők sem ártanak...

illetve nálunk nincs nagyon növény a lakásban, de az sem baj, ha a földet nem tudja kitúrni, vagy mérgező növények meg abszolút ne legyenek ott, ahol eléri...

szerintem a kúszás-mászás még csak hagyján, de amikor feláll, akkor kell igazán figyelni, hogy miket ér el...

amúgy szerintem tanácsolni csak ezeket az általános dolgokat lehet, amiket írtam, mert minden baba más, más dolgok érdeklik, így te fogod kitapasztalni, hogy nálatok mi veszélyes, mi nem...

2010. nov. 29. 10:46

Kedves érdeklődő mindenképpen először is gyógyszert elzárni a konektorokat biztosítani nehogy véletlenül áraműtés érje, ha főzöl a konyhában olyan helyre tedd a ételt, hogy nehogy véletlenül magára rántsa és megelőzni a súlyos égési sérülést. Gyufa, v. gázgyújtó ne legyen a közelébe. Ilyen korú gyermekeknél nagyon oda kell figyelni. A játékai pedig olyanok legyenek, amiket nem tud semmiképpen lenyelni. A szőnyegen nemaradjon tű, vagy cérna, gomb, amit szintén a szájába tud venni. Ezekre nagyon kell ügyelni.

Üdv.Ágnes

2010. nov. 29. 10:41

Mire kell figyelni ha elindul kúszni mászni a baba? mi az amit jó előtte rendbe tenni megváltoztatni?

Tapasztalatokat várnék megtörtént vagy megtörténhető balesetekre és ezek megelőzésére.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook