Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szellemek a házban avagy mit kezdjek a kamaszommal? fórum

Szellemek a házban avagy mit kezdjek a kamaszommal? (beszélgetős fórum)


1 2
42. ina87
2014. nov. 19. 13:01

talán csak figyelmet akar nyilván több idöt voltál a picivel mint a fiuval aki ugyebár elérte a kamaszkort mikor számukra minden rossz és semmi se megfelelö talán más lehet a dologban egyáltelán fiatal korában miért kezdte érdekelni anyira a szellem világ szerintme innen kellene ki indulni.


sok ember hisz a tul világban joban mondva a szellemekbe én mégis azt mondom ha léteznének hát mutatnák magukat és valjukbe senki nem jött még vissza h be kopogjon az ajton h hello megjötem.

2014. nov. 17. 03:26
szellemek?te ezt elhiszed,hogy leteznek?
40. angelic smile (válaszként erre: 38. - Mizsu77)
2014. júl. 19. 18:40
De jó! :) Arra figyelj oda, hogy tüske ne maradjon benne! Tisztellek azért, hogy így felvállaltad a férjed gyermekének nevelését! :)
39. angelic smile (válaszként erre: 28. - 7e137d638c)
2014. júl. 19. 18:38
Én is erről hallottam, a harmadik szemről. Most hogy írtad, így beugrott. :)
38. mizsu77 (válaszként erre: 37. - Vivvv)
2014. júl. 19. 18:32
Köszönöm,úgy tűnik megértette,szent a béke:-)
37. Vivvv (válaszként erre: 1. - Mizsu77)
2014. júl. 18. 21:59

Jajj, de nehéz helyzet. :( Sajnálom. Nem szívesen lennék a helyedben.


Kb. ennyi idősen a barátaimmal mi mindig szellemet idéztünk, de aztán elmaradozta ezek a dolgok. (Egyébként akik hisznek benne, tényleg azt mondják, hogy az egész pici gyerekek látják a szellemeket.)


Önmagában nincs is ezzel semmi probléma, csak hát a pici... Nem is tudom... Egy megoldás van: Beszélni kell a naggyal. Ez elkerülhetetlen, hiszen valószínűleg Ő a probléma forrása. Kellemetlen, de túl kell rajta esni. Magyarázzátok el neki, hogy a hugicának ezzel rosszat tesz. Ennyi idősen meg kell értenie.

36. grizus (válaszként erre: 35. - Bd0786e929)
2014. júl. 18. 21:46
Hát ez az... nekem elég volt az aurafotó. Szép zöld az aurám.
35. bd0786e929 (válaszként erre: 34. - Grizus)
2014. júl. 18. 20:39

Én látom.

Először azt hittem átverés.

Mondom biztos a videó vége felé megszerkesztik a dolgot, hogy azt lásd, de mikor visszanéztem nem koncentrálva a pontra és kijőve ebből a koncentrációból, akkor a képen semmi aurát sem láttam. Tehát hiteles a videó.


Szerintme az egész azon múlik, hogy ha kellőképpen lefárasztod a szem idegeit, akkor képes leszel látni vele úgy, mint egyéb élőlények. Lehetnek emberek, akikben ezek a dolgok erősebbek lehetnek. Ha nem látom, nem tapsztalom biztosan nem hiszem el. Elég ráfasztó azért sokáig a pontot nézni és sok koncentrációt igényel.

34. grizus (válaszként erre: 33. - Bd0786e929)
2014. júl. 18. 19:26
Nem olyan durva az, tök természetes. Mondjuk én nem látom és szerintem nem is tudnám. Ilyen technikákkal csak pillanatokra látható szerintem.
33. bd0786e929 (válaszként erre: 25. - Mizsu77)
2014. júl. 18. 18:51

Nem hiszek az ilyen dolgokban, hogy szellemek, mert nem látom őket.



Érdekel a téma és találtam egy érdekes dolgot a témából.


[link]

Aura Látás Technika (Étertest): 5 perc alatt már láthatod .


Ez durva....

2014. júl. 18. 14:06

A feltett kérdésre a válaszom: semmit se tégy vele!


Mivel nincs bizonyítva, hogy:

- valóban van-e harmadik szem

- azzal lehet-e látni azt a bizonyos másik dimenziót és annak lényeit

De: az sincs bizonyítva, hogy ez az egész dolog a fiatal gyermekek részéről csak kitaláció, és nem is igaz, hogy valóban látnak valamit


szóval a világ legtermészetesebb dolgának kellene tartanunk, hogy minden úgy van, ahogyan mondják.


Tudomásul kellene venni, ha látnak valamit, akkor azt elfogadni, és azt mondani nekik, hogy te fiatal vagy, és látod, ha idősebb leszel, majd nem látod, és kész, nem kell ezzel foglalkozni, nem bántanak ne félj tőlük!!!!


Azért mert mi, felnőttek nem hiszünk benne, azért mert mi nem látjuk, attól még az lehet, hogy van. Nem kell a gyermeket meghazudtolni, nem biztos, hogy a fantáziája az élénk.


Pl. milyen "élénk" volt Leonardo fantáziája: több száz évvel előtte már megrajzolta a kerékpárt, a helikoptert és ki tudja még mi mindent... ma meg már űrhajókon szaladgálunk. Szinte.

2014. júl. 18. 13:01
Bocsi a helyesírási hibákért,telón nem mindig látom mit írok:-)
2014. júl. 18. 13:00
Meg volt a beszélgetés,próbáltam tapintatosan megkérni a dolgokra,de azt hiszem mégis megbántódott.Mert hogy én nem hiszek az ilyesmiben,és ez bántja.Pedig mondtam neki,hogy nem azzal van a baj,hogy ő hisz benne hanem hogy a pici félni fog.Megkértem hogy próbáljon nem tudomást venni rola ha ilyesmi tőrténik mert akkor nem zaklatja fel vele,hogy kérdezgeti vagy esetleg látja hogy a nagytesó is fél.Nagyon szereti a hugit,de ha nem tartja be ezeket nem fogom rábízni hosszabb 1-2 órára sem,és ezt ő sem akarja mert szeret vele lenni.De olyan érzékeny fiú és most rossz hogy megbántottam,mert nagyon szeretem őt is!:-(
29. grizus (válaszként erre: 27. - D1e807c461)
2014. júl. 18. 11:54
Helyes.
2014. júl. 18. 11:48

Ismerősöm kis unokája (kb. 4-5 éves) Pestről itt nyaralt náluk. Este még vacsi előtt ő a kicsivel rajzolgattak az asztal mellett, azt várva, hogy a neje szóljon, mikor mehetnek vacsizni. Szóval rajzolgatás közben egyszer csak a kicsi megszólal: miért ült az a néni + bácsi fel a szekrény tetejére?

Mi az hogy a szekrény tetején ülnek? kérdezte az ismerősöm. Ott ülnek egymás mellett és lógatják a lábukat!

Azt mondja ő erre nem szólt semmit, rajzoltak tovább. Majd mielőtt kimentek a szobából, megkérdezte a kicsitől, hogy ott vannak-e még a szekrény tetején? Nem, már elmentek! volt a válasz.


Ezoterikus körökben tanítják, hogy a gyermekek u.n. "harmadik szeme" kb. 7 éves korukra csukódik be, és addig látják a másik dimenzióban élő lényeket is! Ezért mondják, hogy pl. nem véletlen az sem, ha a kismama tolja a babakocsit, és egy vadidegen láttán a kicsi elkezd sírni (=sötét aura), vagy ránéz arra az idegenre, és elkezd nevetni (=szép, tiszta aura!).

Nem tudom, lehet hogy "van benne valami"?

2014. júl. 18. 08:30
de aztán elküldtem őket a 'csába.
2014. júl. 18. 08:20
nálam is jártak szellemek abban az időben, amikor túl sokat olvastam az auráról, s túlságosan belemerültem az ilyen témákba.
25. mizsu77 (válaszként erre: 20. - Bd0786e929)
2014. júl. 18. 07:01
Édesanyjával ha csak teheti kerüli a találkozást, régen nem tudom milyen volt. Ahogy elmesélte nem sokat foglalkozott vele, de én úgy gondolom azért ezek a dolgok az anyukája válás körüi viselkedésére vezethetőek vissza, mármint hogy akkoriban ellökte magától a gyereket, és ezért gondol a régi dolgokra is rossz szájízzel, biztosan nem volt mintaanya, de nem gondolom, hogy rossz anyukája volt. (Nem vagyunk barátnők azért az anyuájával, de szerencsére normális viszonyunk van, mondhatom hogy viszonylag jól ismerem)
24. mizsu77 (válaszként erre: 20. - Bd0786e929)
2014. júl. 18. 06:59

Jó reggelt!

Nem hinném, hogy ilyen dolgok miatt "találja ki", sérelmei biztos hogy vannak, az apjával nem felhőtlen a viszonya, de mint már mondtam, velem nagyon bensőséges. A szellemes dolgok meg már jóval azelőtt foglalkoztatták, hogy én a családba kerültem volna, szóval a hugával biztosan nincs összefüggésben. Mindenesetre, ha vannak ha nincsenek a házban szellemek, én nem foglalkozom velük. A lánykám azóta sem említette mióta felkelt a bácsit. Ma beszélek a fiammal ezekről a dolgokról kíváncsi vagyok mit fog mondani.

Ja megkérdeztem anyukámat a képzelt barátomról és azt mondta, 2-2,5 éves voltam amikor volt. Úgyhogy a kor nagyjából stimmel.

23. grizus
2014. júl. 18. 04:50
Elárulnám, hogy a testvéremnél a korábbi barátnője egyszercsak azt mondta neki: jesszus, most ment ki valaki az ajtón! Harmincas csaj, és mégis látott valamit. Nem mondom, hogy ez engem boldogsággal tölt el, hiszen az ember, mégha nem is materialista és elvben elismeri a szellemvilág létezését, nem szeretne szellemeket látni, rosszat se, de jót se igazán. Hajlamosak vagyunk rosszra gondolni, de ez is a tudatlanságunkból fakad. Van egy ötlépcsős meditációs gyakorlat, amivel a teret meg lehet tisztítani, Kassai Csillánál megtalálható, azt szoktam időnként megcsinálni. Engem megnyugtat. Hosszú távon a spirituális dolgok bővebb megismerése növeli a tudatosságot és ezzel csökkenti a félelmet, persze ezzel nem azt mondom, hogy szellemet kell idézni, azt nagyon nem! De amit ismersz, attól már kevésbé félsz. Az is segíthet, ha őrangyalt hívunk vagy valami szép fényt vizualizálunk, de ajánlom utánanézni ennek is, mert a hozzáértő segítség többet jelent, mint a saját kútfő.
22. grizus (válaszként erre: 16. - Angelic smile)
2014. júl. 18. 04:45
Kizárt dolog, hogy hazudna! Gondolatok bele, attól hogy Te nem látod, még lehetnek ott szellemek. A társadalmunk nagyon materialista alapon nevel minket, de ez csak az utóbbi párezer évben van így. Nagyon káros, ha engem kérdezel... Ráfogni egy gyerekre, hogy hazudik, miközben ő esetleg tényleg lát dolgokat, ez egyszerűen szemétség!
21. grizus (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2014. júl. 18. 04:42

Így van. A gyerekek asszem kábé nyolc éves korukig intenzív kapcsolatban vannak a szellemvilággal. Mivel nem ítélkeznek, ezért kicsi korukban még nem is igazán félnek ettől. Félni akkor kezdenek, ha anyucin-apucin látják a félelmet, amikor ezekről az élményeikről beszélnek. Nem kell misztifikálni a dolgot, csak azért mert többségünk nem látja, ezek még létező dolgok. Részben a neveléssel tűnik el ez a képesség, részben viszont magától, tehát jobb nem tudni ezekről a dolgokról. De sok kivétel van, amikor valaki úgy marad, szerencsés esetben jól kezeli, normálisan és pl. médium lesz.

Az biztos, hogy démonizálni nem szabad a dolgot! Pszichiáterhez hordani, rámondani, hogy képzelődik, ez nagyon káros lehet, a gyerek önmagában inghat meg.

Nem értek hozzá, de én hagynám, hogy meséljen az élményeiről. Esetleg hozzáértő segítőhöz fordulnék, persze nem pszichológushoz, azoknak lövésük sincs ilyesmikről, hanem bárkihez, aki spirituális dolgokban otthon van és megbízható. Egyet nem kell: félni! A félelem a tudatlanság eredménye, tehát valamiért most rá vagytok kényszerülve, hogy tudjatok, megismerjetek olyasmit, amit eddig nem. Nem kell vele foglalkozni, elég elismerni és normálisan kezelni.

20. bd0786e929 (válaszként erre: 18. - Mizsu77)
2014. júl. 18. 00:03

Az esetleg lehetséges, hogy valamiért benne maradt egy sérelem, vagy akár több is, a szellemes dolgot, pedig csupán bosszúból találta ki?

Szerintem finoman kérdezz rá, hogy mondtál, tettél e valamit, ami fájt neki?

Ő amúgy hogy gondol a vér szerinti édesanyjára? Milyen volt a viszonya vele?

2014. júl. 17. 23:51
A kamaszok szédítik egymást mindenféle baromsággal:Bár én fizikát tanultam ezért elég materialista lennék,de hívő vagyon,.hiszek Istenben.Akár a fizika szemszögéből,akár hívőkén akár anyaként nem gondolnám,hogy bármit látnak.Még ha léteznek is démonok,szellemek stb. nem láthatóak senki számára.Viszont a tini kor olyan komplex ,hogy borzasztóan nehéz megkülönböztetniük az igazságot a vélt igazságtól.próbálom megfogalmazni.A fiú nem lát semmit de nagyon szeretne látni,ezért elhiszi a kortársaknak,hogy látni lehet.Ha ő nem is át akkor is azt kell,hogy mondja látott mert akkor ki lóg a sorból.És amit ő igaznak vél még ha nem is látja de az az igazság.Igen el kell vele erről beszélgetni de mint partnerrel.El kell neki magyarázni mennyit árthat ezzel a kicsinek.És el kell mondani ti miket csináltatok ebben a korban ,milyen hülyeséget.Hogy lássa más is átment azon amin ő.Én egész egyszerűen nem engedném,hogy ilyen dolgokkal foglalkozzon.Számomra az is döbbenetes mikor kicsi gyerekek a játszin ilyeneket mesélnek 5-6 évesen,hogy ilyen filmeket néznek otthon.10 év múlva nevetni fogtok ezen.
18. mizsu77 (válaszként erre: 16. - Angelic smile)
2014. júl. 17. 23:24
Nem semmiképpen nem mondanám hogy hazudik,csak ne paráztassa feleslegesen a hugát!Én is féltem sok mindentől gyerekkoromban,megmagyarázhatatlanul a sötéttől,elmúlt.Gondolom a lányomra is várnak még félelmek enélkül is.
17. mizsu77 (válaszként erre: 15. - Bd0786e929)
2014. júl. 17. 23:21

Nem volt,a férjem volt az első neki,most van egy barátja elég régóta, a kettő között csak próbálkozásai voltak.


Anyu nekem is beszélt képzeletbeli barátomról,de szerintem én már nagyobb voltam majd megkérdezem.

Öcsémnek is volt,de kinőttük:-)

2014. júl. 17. 23:13
Nem tudom, hogy léteznek-e szellemek, de vannak, akik azt állítják (akik hisznek benne), hogy kicsi korban látjuk a szellemeket és ahogy növünk, úgy tűnnek el. Próbálj meg ne úgy állni a fiadhoz (azt hiszem, ha az igazi anyukája vagy, ha nem, tekintsük csak annak), hogy hazudott! Én csak ezt tudom javasolni, már csak azért is, mert abban a korban, amelyben van, nagyon érzékenyek, sérülékenyek.
15. bd0786e929 (válaszként erre: 12. - Mizsu77)
2014. júl. 17. 23:12

Nézzétek együtt a Szellemkkel Suttogót!:)

Nem vagyok fáradt, csak furcsán fogalmaztál és félreértettem, amit írtál, meg nem volt egyértelmű.


Jó hamar feladtad, nem vagy valami kitartó.:)

Gyermekek sokszor találnak ki olyan lényeket maguknak, akik között jól érzik magukat. Képzeletbeli barát. Esetleg a lénnyel való azonosulán egyfajta önazonosulás is lehet. De, hogy ő miért hisz benne, azt csak ő tudja.


A nő, aki a 15 éves gyermek édesanyja neki sok kapcsolata volt? Szerette a férfiakat?

2014. júl. 17. 23:06
Még egy gondolat:Miután ő hisz az ilyesmiben,neki jó megerősítés hogy esetleg a lányom is látja,valószínűleg ezért lesz nehéz megértetni vele hogy hagyja figyelmen kívül ha ilyesmit mond.Ma pl párszor körbevittem a lányomat,mutattam neki,hogy nincs bácsi sehol.Nem nyugodott meg.Mikor a fürdőből is kifele mutogatott,onnantól nem foglalkoztam vele,énekeltünk,meg a szokásos fürdős játékok voltak,utána kakaó,lefekvés,összebújás stb.Egyszer sem említette már,hogy én sem foglalkoztam vele.A fiam csak annyit mondott erre,hogy azért mert már elment.Mármint a szellem.Jó éjt mindenkinek és köszönöm még egyszer!
2014. júl. 17. 23:00
Igazából az a baj,hogy azt mondja,hogy de a lányom "kezdte" mert ő mutatott arra és mondott ezt vagy azt.De valószínűleg ha nem kérdezgeti,faggatja vagy látja rajta hogy érdekli a dolog,akkor a kicsi sem fogja hajtogatni a dolgokat tovább.Mindenesetre megejtek holnapra egy beszélgetést.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook