Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


89. lecso* (válaszként erre: 88. - Lei)
2007. okt. 12. 16:56

Szia Leila!


Ezt találtam neked!Timi írta egy másik oldalra!


vetélésről - néhány kérdés és válasz 643. (Terhesség, Baba elvesztése) 2007-09-11 15:29


Sziasztok

Megtörtént az UH 7 hetes terhes vagyok és úgynézki minden rendben. Csütörtökön megyek vissza a dokihoz.

88. Lei
2007. okt. 12. 14:16
Timi 32!! Ha erre jársz, számolj be az eseményekről légyszíves, mert nagyon érdekelne, hogy mi történt!
87. Lei
2007. okt. 12. 14:15

A másik kérdésem az, hogy ha vetélés (missed ab) után újra teherbe esek, akkor a doki automatikusan veszélyeztettnek fog titulálni? És akkor kiír a melóból és pihenni kell otthon? Vagy a veszélyeztetettség nem automatikus ilyenkor?

Nekem nem írt fel semmilyen gyógyszert....ez gondolom doki függő.

86. Lei
2007. okt. 12. 14:11

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem hozzátok, hogy a műtét után a következő menstruációtok ugyanakkor jött meg, mint a terhesség előtt? Vagy egyszercsak megjött magától? Mert én most nem tudomm mire számítsak, mikor fog, vagy mikor kell neki megjönnie?

2007. okt. 11. 20:24
kár hogy ma este nincs itt senki!Majd holnap du benézek hátha akkor többen lesztek itt!
2007. okt. 11. 19:18

Sziasztok!

Tettszik ez az oldal hogy csupa olyan emberrel beszélgethetek ami nálam is pont témába vág!Nagyon jó ez az oldal tényleg!

Én is várom már nagyon hogy megjöjjön mert most újra van esély egy kisbébire!

Nagyon izgatott vagyok!

Tényleg bánom hogy vártam a missed ab után 3 hónapot,sőt most már a 4-be vagyok,mert én is azt hallottam hogy minnél elöbb kell próbálkozni mert ilyenkor még nagyobb az esélye az ujabb terhességnek!

Szóval várom hogy megjöjjön bár már 2 napja késik!Maximum ennyit szokott de többet nem!Amióta volt az abortus azóta pontosan jön meg!

Mindenkinek:Csak pozitívan! :)

:):):)

83. Lei
2007. okt. 11. 17:12

Sziasztok!

Nekem a 12. héten az ultrahangon derült ki, hogy nincs szívverése a picinek. A méreteiből adódóan valószínűleg a 9. héten halt meg. Etután r9gtön kórházba küldött a doki, volt laminaria és utána missed ab. aztán egy hetet pihentem otthon. Azóta teljesen jól vagyok, szerintem a hormonok miatt is, de kicsattanok az energiától és nagyon jól érzem magamat. Elkezdtem női jógára is járni, hogy kicsit ellazuljak, megnyugodjak.

Nekem a doki azt mondta, hogy várjam meg a következő menstruációt és utána már lehet próbálkozni újra. Sőt eddig mindenki azt mondta, hogy minél előbb kezdjünk el újra próbálkozni, nem kell várni hónapokat.

Szóval most nagyon várom, hogy megjöjjön :)

A kineziológust nekem is ajánlották, hogy esetleg a lelki dolgokat vele lehetne tisztázni. ezen még gondolkodom.

2007. okt. 10. 21:16
Sziasztok!Junius 20-án missed ab-m volt,mert sajnos 6,5 hetesen elhalt a terhességem!7 éve várunk egy kisbébire,már volt inszeminációm is és most spontán siekrűlt a terhesség!1 hete voltam nődokinál és azt mondta hogy próbálkozhatunk már újra és clostibegyt írt fel 3 havi adagot!Szerintetek megint éveket várhatok a bébimre?
81. lecso*
2007. okt. 7. 15:47

Sziasztok!


Gratulálok minden új kismaminak!Aki még próbálkozik ne adja fel:A REMÉNY UTOLJÁRA HAL MEG!!!!

80. Zsandrea (válaszként erre: 66. - E1fd3ab8d8)
2007. szept. 5. 07:26

Sziasztok!


Én PCO-s vagyok. Miután elvégeztel rajtam egy műtétet. Laprodoszkópiát, rögtön teherbe estem. Viszont a dokim egyből utrogestant és duphastont is szedetett velem. Jelenleg semmi baj nincs. Már a 16. hétnél tartok, de Ő is azt mondta, hogy nálam nagyobb a vetélés esélye ezért biztos ami biztos alapon felírta mind a kettőt, hogy ne legyen semmi probléma.

79. ari6 (válaszként erre: 78. - Timi32)
2007. szept. 4. 22:55
hogyne, volt már ilyen! biztos fiatalabb a terhesség 7 hétnél. a b.nőm is így kezdte, csak a vérvétel, majd 1 hét után már az UH-n derült ki, h terhes, hiába volt + tesztje! ne izgulj, az nem segít!(én is izgultam)
78. Timi32
2007. szept. 3. 16:54
Sziasztok.Teljesen tanácstalan vagyok. Voltam ma dokinál és hiába a 2 pozitív teszt a doki azt mondta nem érez semmit,pedig ha terhes lennék minimum 7 hetes és azt már éreznie kellene. Jövőhét keddre hívott vissza ultrahangra.A doki tévedhet?
77. Timi32
2007. aug. 31. 16:25
Köszönöm a tanácsotokat meg is fogadom holnap mégegyszer tesztelek aztán irány a doki.
76. lecso* (válaszként erre: 74. - Timi32)
2007. aug. 27. 16:23

Szia Timi!


Én úgy tudom semilyen hormonzavartól nem lesz pozitív a teszt.Esetleg daganattól,de erre ne is gondolj!+ rossz teszttől.Csinálsz mégegy tesztet,ha az is pozitív akkor BABA VAN!!!!

Nem ajánlják az orvosok,hogy ilyen korán teherbe essen valaki,de nem hiszem,hogy ártana a babának.Én pcos vagyok,tényleg hormonzavarral.Márciusban volt egy elhalásos terhességem,aminek művi befejezése volt.Köv hónapban gyógyszer segítségével jött meg,majd azutáni hónapban jött a baba.Igaz ez időben 3 hónap.Most 13 hetes terhes vagyok!


Ajánlom én is,hogy csinálj másik tesztet minnél hamarabb és utánna orvoshoz gyorsan.Lehet ír fel valamilyen gyógyszert....

Vigyázz magadra és tudasd légyszi velünk mi a helyzet!

75. Szilvana (válaszként erre: 74. - Timi32)
2007. aug. 27. 14:35

Szia Timi32!

Szerintem várj még egy hetet és vegyél még 1 tesztet,és ha az is pozitív akkor okvetlen dokihoz menny el(kétszer nem téved a teszt)..és a műtétről is beszélj vele.Nem hinném hogy hormon zavarod van.De ezt ajánlom neked.

szió

74. Timi32
2007. aug. 27. 13:32
Sziasztok. A véleményetekre lennék kíváncsi. Június 13-án volt egy művi úton befejezett vetélésem. Július 18-án megjött (35 nap). Azóta semmi (40nap) Vettem egy tesztet és pozitív lett. Szerintetek lehetséges, hogy hormonzavar okoz pozitív teszteredmény? Ha viszont terhes vagyok nem baj, hogy hamar jött? Véleményeteket előre is köszönöm
73. moncus
2007. júl. 19. 09:03
Én nem tudom, hogy kell-e majd progeszteront szedenm, ezt szerintem is (igaza van perfinek) az orovs dönti el, bár nekem is ott van otthon kiváltva egy adag még a múltkori esetnél írta fel a dokim, és ha azt mondja, hogy kell, akkor biztos, hogy használni fogom! Az biztos, ha kiderül, hogy újra bébi van a pocakomban nem várom meg a hatodik hetet, hanem egyből rohanok az orvoshoz!!!
72. moncus
2007. júl. 19. 09:00
Nem tudom már ki kérdezte a szövettant...csak azt tudom mondani, hogy az esetek többségében nem mutat ki semmit, mert ilyen korai terhesség általában vmilyen beágyazódási sérülés, esetleg kromoszóma rendellenesség miatt szűnik meg, ezt pedig semmilyen szövettan nem tudja kimutatni!
71. moncus (válaszként erre: 68. - E1fd3ab8d8)
2007. júl. 19. 08:58

Szia Diana! Gratulálok a babádhoz! Jó egészséget mindkettőtöknek és nagyon köszi, hogy megosztod velünk a tapasztalataidat!


Én is folyton attól parázok, hogy, ha újra összejön a bébi, akkor nehogy megint vmi gond legyen. Nekem áprilisban volt a vetélésem és úgy döntöttünk, hogy most szeptembertől kezdjük az éles akciókat. Nekem is 3 hónap szünetet javasolt a doki, de azt mondta, hogy a bébi úgyis csak akkor érkezik újból, ha a szervezet teljesen felkészült megint!

70. adamoni (válaszként erre: 31. - Ágica1983)
2007. júl. 19. 08:49
nem lesz szövettani vizsgálat
2007. júl. 18. 23:40
ja és még anniy, hogy szerintem nagyon fontos, hogy a lelkiismeretünk tiszta legyen, azt érezzük, hogy mi megtettünk mindent, rajtunk nem múlt...
2007. júl. 18. 23:32

Akiknek pedig már összejött, nekik javasolni tudom esetleg a kineziológiát. Mert igen, először drukkol az ember, hogy sikerüljön, aztán ha meglesz a két csík, akkor elkezd parázni, hogy jaj, csak a 12. hétig vigyem el, mert addig kritikus, aztán amásodik harmadban máson parázik, utána azon, hogy ha lehet ne elgyen koraszülött....

Nekem használt a kineziológia, persze ezt egyéne váltogatja kinél mi válik be...

És én azonnal táppénzre jöttem.

Nem érdekelt senki véleménye, a baba volt a legfontosabb, hogy otthon nyugiban legyek vele. ( persze ezt ki lehet arra is használni, hogy az embernek több ideje legyen aggodalmaskodni :o) )

2007. júl. 18. 23:26

nem szedtem magzatvédő vitamint sem, csak vasat, a Krauterblut-ot, nem tablettát, ez nem okoz székrekedést.


Amikor vetéltem, és én kis településen lakom ugye, akkor j9öttem rá, hogy valami elkéspeztően sokan vagyunk, sajnos!! Nem kartam hinni a fülemnek, mikor már a tizenakárhányadik valakiről derült ki 2-3 héten belül, hogy volt vetélése. És aztán a követlkező terhesség meg teljesen oké. Úgyhogy fel a fejjel lányok, minden de minden esély megvan rá, hogy rövidesen összejön a picurka!

2007. júl. 18. 23:22

Sziasztok!

Nekem tavaly februárban volt egy vetélésem a 8-10. héten. 3 hónap várakozást javasolt az orvosom, de mi vártunk négyet, mert úgy éreztem még nem csináltam rendesen tisztítókúrát, nem cseréltettem ki az amalgámtömáéseket mindet....és szerettem volna már csak a korom miatt is ( 38 leszek idén ) minél jobb eü. állapotban megfoganni újra.

eygszer jött meg csak, júliusban. augusztusban már nem.


És most jön a biztatás: a 40. héten szültem most május 4-én, teljesen problémamnetes voltam végig, minden rendben volt! Egy halvány kis probléma sem volt, a dokim úgy a7. hét körültől a 3. hónaopig duphastont szedetett velem, de énnyi volt.

65. nicci
2007. júl. 18. 22:56
Hát igen ,nekem is lekellett volna vele állnom még időben csak teljessen rákattantam ,úgy éreztem ha nem szedem akkor szegény gyerektől vonok el valami fontossat:)Maj legközelebb már nem viszem túlzásba!
64. perfi (válaszként erre: 63. - Nicci)
2007. júl. 18. 22:51

Na az nekem is okozott gondot :)

Már nem szedem jó pár hete egyáltalán.

A terhességem első néhány hónapjában is heti 2-3 szem volt a maximum. Amit 19 hétig szedtem az a folsav. Napi 6 mg-ot írt fel a dokim.

63. nicci
2007. júl. 18. 22:43
:)Hülye vagyok!én a magzatvédő vitamintól híztam ennyit!
62. perfi
2007. júl. 18. 22:41

Igen, másodszorra minden rendben van! Nem volt és most sincs semmi problémája.

Ha jól emlékszem 9 hetesen kellett megszakítani a terhességét, mert a baba kezdett úgymond visszafelé fejlődni, nemhogy nőtt volna, inkább zsugorodott össze.

Sajnos neki elég sokat 1.5 évet kellett várnia. Ez idő alatt volatak olyan hónapjaik, amikor nem próbálkoztak a babával.


A hízást meg Ágica kérdezte. Csak egyszerre válaszoltam mindkettőtöknek! :)

61. nicci (válaszként erre: 60. - Perfi)
2007. júl. 18. 22:32
És a barátnődnél másodjára minden rendben volt?Mennyi időssen vetélt el és menny idő múlva lett újra terhes?Hízás kit érdekel:)Én a fiammal 26 kg-t híztam!A kórházból hazafelé menet 19kg-val voltam könnyebb:)
60. perfi
2007. júl. 18. 22:28

A kúptól nem híztam semmit. A 12. hétig használtam.


Van egy barátnőm, Ő most 34 hetes terhes. Az első babáját szintén elvesztette. Viszont neki sem írtak fel semmi hormontartalmú szert. Úgy látszik tényleg orvosa válogatja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook