Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


209. Nikice
2007. nov. 12. 07:12

Nyuszi? Juca? Ti?

Lei? Te sem voltál 7végén!

Hogy vagytok?

208. Nikice (válaszként erre: 205. - Lei)
2007. nov. 12. 07:10

Igen, az jó lenne, ha mag tudnám szűrni a hasznos infót, de nem akarok kétszínűsködni (csakis magamról beszálek ám!), nemtudnám eljátszani, a hogy örülök neked dolgot, ha egyszer nem örülök semminek. Viszont, szerintem jó úton haladok. Van egy pocakos anyuka ismerősöm és vele is féltem társalogni, de egyáltalán nem fáj az ő boldogsága. Ez egyénenként változó. És ne én határozom meg, csak úgy jön ez az érzés. Remélem, lassan teljesen elcsitul. Kicsit gyorsabban telnek most a napok, hogy nem "babatervezek", nem számolok ovulációt, nem szedek gyógyszert, nem várok mensit, nem mérek hőt, nem nézem, hogy kétnaponta voltunk-e együtt. Minek is tenném. Szóval, most még itt leledzem egy darabig.

Amúgy minden rendben lett testileg. 2 napja semmi jel. Ill. másfelől meg, megint feszít a mellem (PMS). Vagyis valamelyest normalizálódik a ciklus talán...

207. Lei (válaszként erre: 206. - Lei)
2007. nov. 9. 15:55

az előző szöveget adri79 miatt tettem be.

Ezek szerint neked ez volt az ok?

206. Lei
2007. nov. 9. 15:54

"További - ritkábban előforduló - ok lehet, hogy az anya szervezete ellenanyagot termel a magzat ellen. Az elmélet szerint az anya sejtjei és a méhlepény közötti kölcsönhatás következményeképpen a magzat egy enzimet kezd termelni. Az enzim termelése akkor indul be, ha az anya és a magzat sejtjei különböznek. A problémát az okozza, ha az apa génjei hasonlítanak az anyáéra (200-300 házaspárból egy akad ilyen), mert ekkor nem indul be az enzim termelése. Ekkor az anya immunrendszere ellenanyagot termel, s a magzatot idegen testnek tekinti. A méhlepény sérül leginkább, mert az kapcsolódik közvetlenül az anya testéhez. A sérült méhlepény ilyetén vérzése majdnem mindig vetélést okoz.

Van, amikor a szervezet a baba és az anya közötti anyagcserében kulcsszerepet játszó foszfolipidek ellen termel ellenanyagot. Ilyen esetben szinte biztos, hogy a magzat meghal. Ha a szervezet immun- vagy hormonrendszere (pajzsmirigy, mellékvese, agyalapi mirigy) nem működik megfelelően, az mindenképpen nagyon veszélyes a babára nézve. "

205. Lei (válaszként erre: 194. - Nikice)
2007. nov. 9. 15:52
Abszolút megértelek. Én még azért néha olvasgatom azt a kismamás topikot, amit még a terhességem elején látogattam, de persze el szoktam szomorodni a sok boldog kismama társalgásától, hiszen én már nem tartozok közéjük. Inkább csak a jó ötleteketés tapasztalatokat szoktam kiszűrni onnan a jövőre nézve. A babatervezősbe talán egy hónap múlva már mehetnék, de még ezt sem tudom, hogy lesz-e kedvem hozzá. Most még abszolút idevágónak érzem magam, hiszen még csak 6-7 hét telt el a műtétem óta.
204. nyuszi3 (válaszként erre: 203. - Nikice)
2007. nov. 9. 15:12

Fél év sikertelen próbálkozás és a Párom kitűnő sperma-eredményei után, az orvos elküldött hoormonvizsgálatra. Ott kiderült a Tsh-m 0,16, ami alacsonyabb mint kellene, ez gátolta a beágyazódást.Ez volt augusztus elején. Sikerült kiharcolnom, hogy szeptember végére kapjak időpontot az endokrinológiára. Nem vot egyszerű, volt oylan hely ahol közölték decemberig telítve vannak, utána nem tudják milyen kerettel dolgoznak, így elküldtek. Az orvosom Dr.Tűű-hőz küldött, de helyette egy fiatal drnő Koppány vizsgált meg. Illetve 2 méterről közölte nem is ez a bajom, de ha annyira zavar felír Propycilt, és azt szedjem felesével, a papírra diagnózisként diffúz golyvát írt. Nem tudom ezt honnét vette, mert se hozzám nem ért se a kiírt uh-t nem végezte el! Beszéltem a nőgyógyászommal aki azt mondta szedjem 2-szer felesével. nem hagytam ennyiben, anyu elintézte, hogy az az orvos is megvizsgáljon, aki őt műtötte strummával. Kb 300 km oda 300 km vissza az út... Az orvos lelkiismeretesen megvizsgált, megtapogatta a nyakam, megmérte a körfogatát, elküldött pm uh-ra.Vérvételt kért, és szerencsére nem találtak semmit, de azt mondta a gyógyszer menjen felesével. Másnap kiderült terhes vagyok, az endokrinológián telefonon nem adtak felvilágosítást mit tegyek, időpontot kérjek, ha beszélni akarok az orvossal. Időpontot szeptemberben controllra már csak januárra tudtak adni... Bíztam benne, hogy minden rendben lesz, hisz utánakérdeztem és azt mondták azzal csinálom a legnagyobb bajt, ha a gyógyszert abbahagyom.

Most itt tartunk, 20-án szeretnék egy Tsh labort is kérni. Persze soha senki nem fogja beismerni, ha mégis emiatt ment el a baba....

203. Nikice (válaszként erre: 200. - Nyuszi3)
2007. nov. 9. 14:13
Mesélnél nekem erről a pajzsmirígyes témáról? Neked mi a gond vele? Alul- vagy túlműködés? Milyen gyógyi, és mióta? Jársz endora?
202. Nikice (válaszként erre: 195. - 91da1d93eb)
2007. nov. 9. 14:12
Szia! Igen, tudok "mindent"...A sajnálom asszem erre kevés
201. Nikice (válaszként erre: 196. - Nyuszi3)
2007. nov. 9. 14:11

Köszi Nyussz. Nem is igazán a kérdezősködés, hanem nem megy ez a vissza a régi kerékvágásba. A régi dolgokról mindig Ő jut eszembe. Attól is félek, hogyan élném meg, ha valaki érzései közelebb kerülnének hozzám valamelyik babatervezős topikon és rövidesen bejelentené kismami, tudom, ez szánalmas tulajdonság, de alig bírom leküzdeni. Illetve most egyáltalán nem bírom. (húú, ezért meg leszek kövezve)Szóval kerülöm ennek az eshetőségét, márpedig babatervezős topikon azért vannak, mert bármikor megtőrténhet, hiszen rajta vannak az ügyön. És nem is kívánok én senkinek rosszat, csak egyszerűen ez a "nekem miért nem?" van még bennem. Sőt, most az, hogy én még csak babatervező sem vagyok, hol vagyok én attól, hogy tervezhessek bármit is. A fiammal kapcsolatban írok néha, de azok egy-egy hozzászólásosak, nem "okfejtősek".

Ez viszont lehet tetszene, amit írtál a végén! Köszi!

200. nyuszi3 (válaszként erre: 199. - 91da1d93eb)
2007. nov. 9. 13:58

Szerdán volt egy hete a műtét. Ma felidegesítettek a szövettanival. Annyira nem figyel senki semmire.

Az új teóriánk az, hogy a pajzsmirigy gyógyszer még nem épült be eléggé, ezért veszítettük el a babát.

Ezt majd eldönti a hormonvizsgálat.

Nagyon várom a vérzésemet, hogy utána hátha sikerül rövidesen két csíkosat produkálnom. Most ez éltet minket!

2007. nov. 9. 13:43
És te nyuszi?? Hol tartasz?
198. 91da1d93eb (válaszként erre: 197. - Nyuszi3)
2007. nov. 9. 13:43
Hát igen sajnos. A gyulladás miatt nem jött össze. Ja és most valami autoimmun betegséget is találtak, aminek az a lényege hogy idegennek érzi az immunom a babát és megöli. Időben kell észrevenni. A doki szerint szuri kell és magától 1-2 éven belül lesz baba. De ma felajánlotta az inszem lehetőségét. Hát nem is tudom. Még túl korai nekem. Most úgy gondolom hogy apával és magammal kell foglalkozom. Két vetélés egy év alatt kicsit sok. És nem is akarok olyan nagyon a dologgal foglalkozni. Majd jön ha akar.
197. nyuszi3 (válaszként erre: 195. - 91da1d93eb)
2007. nov. 9. 13:41

Jesszus Adri!

Olvasgattalak ám régebben is, és láttam, hogy iker terhességed van. Annyira örültem, hogy sikerült végre. Nem tudtam, hogy ez lett a vége! Annyira sajnálom!

196. nyuszi3 (válaszként erre: 194. - Nikice)
2007. nov. 9. 13:30

Nagyon megértelek. Én is csak olvasgatom a Babatervezőket, ha konkrétan engem kérdeznek válaszolok, de ennyi...

Igaz van egy másik hely ahol ellenben már akkor is írogattam mielött a teszt pozitív lett, és ott nem érzem, hogy kilógnék. Mondjuk ott vannak páran akik hasonlóan jártak. Ha érdekel szólj, ott nem faggatnak, ha nem akarod, ráadásul van egy csaj, aki pszichológusként végez most, de ő is küzd a babáért. Szóval tudja min megyünk keresztül!

2007. nov. 9. 13:28
Szia Nikice!! Én is most estem át a vetélésen. Megértelek. Én sem tudok visszamennyi egyik fórumba sem. Nekem is rengeteg mondanivalóm lenne, de nincs kinek és hol. Megértelek téged!!
194. Nikice
2007. nov. 9. 13:21
Nem találom a helyem Nyuszi. A régi fórumokba nem tudok visszamenni, hogy "hahó csajok, megjöttem, időközben volt egy vetélésem, de már vége...". De itt sem maradhatok örökké, ha nagyon elemezgetni akarnám magam, azt modnanám, félek, mi lesz velem, ha réáeszmélek, tényleg túl vagyok rajta. Bár eennek az eshetősége nem áll fenn egyenlőre. Csak már sehol senki nem beszél róla. Én meg még annyi mindent mondanék. Magamban örlődöm. Na majd dokibá szépen meghallgat, és ő talán segíteni is tud.
193. Nikice (válaszként erre: 192. - Nyuszi3)
2007. nov. 9. 13:18
Óóó az még odébb van. Szerdán megyek vissza az orvosomhoz, és majd megkérdezem tőle, mikor, hova menjek az eredményért. Előre félek a hatástól. Nem tudom, jó lesz-e tudni. Vagy a rossz is jobb, mint a tudatlanság, hátha mégegyszer ugyanazt a hibát nem követjük el.
192. nyuszi3 (válaszként erre: 191. - Nikice)
2007. nov. 9. 13:12

Szerintem ugyan az jelenti.

Nálad mit állapított meg a szövettani?

191. Nikice
2007. nov. 9. 12:57
Illetve az "összeesett petezsák" kifejezést használta, de gondolom az azt is jelenti...
190. Nikice (válaszként erre: 189. - Nyuszi3)
2007. nov. 9. 12:56
Ezt Isten bizony nem értem. Hogy nem lehet egy terhességről megállapítani, hogy méhen kívüli-e vagy sem. Illetve, ha nincs embriómaradvány, akkor az már biztos, hogy méhenkívüli volt? Nálam is üres petezsák volt...
189. nyuszi3 (válaszként erre: 186. - Nikice)
2007. nov. 9. 12:42

Ez nem nyafogás! Tényleg nagyon kiábrándító amit az emberrel művelnek orvoslás címén!


Ma megkaptam a szövettanit. Nem talátak embrió maradványt. Közölték méhen kívüli volt, ezért irány vérvétel.

A műtétig 4 orvos látott, az utolsó műtét elött kb 2 órával. Az első az 5. héten azzal kezdte, hogy kizárta a méhen kívüli lehetőségét. Műtét elötti este még én is láttam amit az orvos leírt: 11 mm-es üres petezsák.

A dokim, azt mondja feleslegesen ijesztettek meg...

188. Lei
2007. nov. 9. 11:58
ma veszek bioboltban vagy gyógyszertárban málnalevél, cickafark és palástfű teákat. állítólag segítik a méh regenerlódását vetélés után, rendberakják a ciklust és a teherbeesést is segítik. A málnalevél teát a ciklus első napjától a peteérédig, a cickafark-palástfű teát a peteéréstől a menstruációig kell inni. Ma elkezdem és kipróbálom őket.
187. Lei (válaszként erre: 176. - Nyuszi3)
2007. nov. 9. 10:15
nekem a műtét után kb. másfél hétig még volt kis vérzés meg barnázás. aztán a harmadik héten volt egyszer egy nagy görcsölés, azt hittem akkor, hogy megjön, de csak reggel volt vérzés, aztán elmúlt. Azóta semmi nem volt. Viszont tegnap megint kezdődött a görcsölés, és ma reggel megint vérzés, szóval megjött szerintem. Ez a hetedik hét a műtét óta, szóval ennek annak kell már lennie. Amúgy nekem is 28-30 napos volt a ciklusom előtte.
186. Nikice (válaszként erre: 184. - Nyuszi3)
2007. nov. 9. 07:05

Köszi! Ha beértem a munkahelyre elolvasom, meg ki is nyomtatom. Ez rémes. Azt hiszem könnyebb lett volna, ha az derül ki, vagy legalábbis annak az esélye nagyobb, hogy fejlődési rendellenesség volt. Akkor az ember valóban úgy látja, talán így a "legjobb mindenkinek". De ha a betegség miatt ment el, akkor ennek az előfordulására megintcsak nagy esély van.

Mondd, miért nem tudja ezt egy 50 éves nőgyógyász???Annyira elkeserítő!

Na, nem nyafogok, ez a történteken már mitsem változtat.

185. nyuszi3 (válaszként erre: 178. - Szombatne)
2007. nov. 8. 21:39

Ez most nagyon reménytkeltően hangzott számomra:)

Köszi:DD

184. nyuszi3 (válaszként erre: 183. - Nikice)
2007. nov. 8. 21:37

[link]


Itt konkrétan írják, hogy ha kezeletlen a dolog vetélést okoz...


Mindenképp be kell állítani mielött jön a baba!

183. Nikice (válaszként erre: 170. - Nyuszi3)
2007. nov. 8. 19:11

Vagy egy tucat honlapot és cikket olvastam végig.

Konkrétan ugyan ezt nem találtam, de többen is utaltak rá, hogy kismamáknél, és gyermeket tervezőknél a tsh szintet 2 alatt kell tartani. nekem 4.8. Most erre mit mondjak...

182. szombatne (válaszként erre: 180. - Nikice)
2007. nov. 8. 19:02
:)
181. Nikice (válaszként erre: 175. - Nyuszi3)
2007. nov. 8. 18:39
Az ügyfeleink orvosok, a nővel nagyon jóban vagyunk, de a férjével is találkoztam párszor. Ő az endokrinológus, a felesége azt mondta, szívesen segítenek, amiben csak tudnak, s persze az idő itt nem lehet akadály. Mindössze a beutalót kell megszerezni, hogy a laborban minden simán menjen. Hát remélem, ők tudnak segíteni.Legalább ez mehetne símán.
180. Nikice (válaszként erre: 178. - Szombatne)
2007. nov. 8. 18:37
Ezt nevezem! Ez igazán "tankönyv-szerű" Micsoda megbízhatóság!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook