Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


239. Nikice (válaszként erre: 236. - Lei)
2007. nov. 14. 15:02

Nagyon sajnálom, hogy még ez is nehezyít a dolgon. Próbálnék most valami okosat mondani, de nem nagyon megy. Elsőre azt mondanám, hogy mindenképp beszélj az érzéseidről, de én sem ezt teszem. Kész, "túl vagyunk rajta", azóta nem is nagyon kerül szóba. Ez nagyon bánt. Nekem nem ennyi volt. Valószínűleg te is így érzed.


Ha próbálkozik, nyílj meg valahogy! És szerintem te most vag yazon a mélyponton, amin én rögtön az elején túl voltam. Legalább is remélem, hogy nem fog a mostanihoz képest visszaesni. Tudom, ez sovány vígasz, de talán nemsokára kifelé mész belőle. Biztos az ősz is nehezít a dolgon. Én is alapból depisebb vagyok ilyenkor, ha még ilyesmi történik, akkor a Jóisten sem ment meg a letargiától. Sajnos ez természetes most. Sajnálom.

238. Nikice (válaszként erre: 237. - Lei)
2007. nov. 14. 14:58
Lent petefészeknél! Vagyhát ez merész, de bizti ott lenn valami. Lehet a kis policisztácskáim.
237. Lei (válaszként erre: 235. - Nikice)
2007. nov. 14. 14:56
de lent szúr a petefészeknél, vagy csak a gyomrod?
236. Lei (válaszként erre: 217. - Nikice)
2007. nov. 14. 14:55

nálunk meg egyre gyakoribbak mostanában a viták a párommal. nem tudom eldönteni, hogy ő reagál-e érzékenyebben mindenre vagy én.

És utána persze egyedül a sötétben sírok az erkélyen, mert nem akarom, hogy lássa, hogy nem vagyok jól.

A kedvem is rossz mostanában, lehet, csak az időtől, de nem hiszem, hogy csak ez lenne az oka. Párom ma reggel meg is kérdezte, hogy miért vagyok olyan más, mint régen. Hát most erre mit mondjak... érti is meg nem is. De valahogy nincsen kedvem vele leülni erről beszélni, hiszen nem érezte át a terhesség első heteit sem, hiszen nem vele történt. Akkor ezt hogy értené meg teljesen? Pedig támogat, meg próbálkozik, de ezt nem tudom vele megbeszélni.

Meg most már elvileg próbálkozhatnánk megint, de valahogy ettől is félek. Pedig nem szabadna feladni most, tudom. De nehéz. :(

235. Nikice
2007. nov. 14. 14:55

Szia Lei!


Én ma este megyek, de már jó is lesz, mert 3 napja anyira szúr ajobb oldalamon, hogy már sokmindenben akadályoz. már észrevettem magamon, hogy görbe háttal megyek, nem merek kiegyenesedni,mert akkor fáj. :(


Kíváncsi vagyok, mit mond!

234. Lei (válaszként erre: 216. - Nyuszi3)
2007. nov. 14. 14:50

sziasztok!

nyuszi3: nekem is sokáig volt vérzés is és utána barnázás is a műtét után. Aztán egyszer volt egy nagy görcsölés is, mintha meg akarna jönni, másnap egy elég erső vérzés, de aztán meg semmi. És aztán elmúlt pár hét úgy hogy semmi nem volt. Most meg már megjött, és le is ment a havi úgy 4 nap alatt. Szóval szerintem ezek eléggé változóak, hogy kinél hogy alakul a méh gyógyulása és újraépülése.

Ha valami zavar, vagy fáj nagyon, akkor viszont menj vissza a dokihoz mindenképpen szerintem.

233. a1a24a7504 (válaszként erre: 231. - Nyuszi3)
2007. nov. 13. 21:12
Köszi lányok aranyosak vagytok!
232. Nikice
2007. nov. 13. 14:29
Tényleg szépek!!!
231. nyuszi3 (válaszként erre: 230. - A1a24a7504)
2007. nov. 13. 14:06

Nagyon sajnálom! Nálam is az első kettő, azonnal összejött, most pedig 5-6 héten felszívódott.

Igaz, mi nem akarunk sokat várni, csak egy normál mensit.

Annyira szépek a gyerekeid!!

230. a1a24a7504 (válaszként erre: 227. - Nikice)
2007. nov. 13. 12:46

Az előző kettő elsőre sikerült.A harmadik még várat magára,de nem adom fel!

Most jobban érzem magam mint tegnap,kicsit szüneteltetem a "babaprojektet",de megpróbálom újra.Nem vagyok egy könnyen feladós tipus.

Nagyon drukkolok mindannyiótoknak,hogy minél előbb sikerüljön a baba!

229. Nikice
2007. nov. 13. 08:34
Hát igen, rengeteg dolgot kell mérlegelni, és a hát addig nagyon kalkulálni sem lehet, míg nem esel újra teherbe, de azt meg aztán végképp nem lehet előre tudni, hogy mikor következik be. Én a helyedben valószínüleg keresnék addig is mást. Aztán, ki tudja?
228. Huncutpanna (válaszként erre: 226. - Nikice)
2007. nov. 12. 19:39
Véletlenül van!Ezt is végiggondoltam, de elég húzós lenne. Az még hagyán, hogy pár hónapig megfizetem a járulékokat, de ha elmegyek táppénzre akkor annak is fizethetem az egyharmadát! Vegyünk egy példát, ha 60 e ft lenne a táppéz, akkor abból 20 e Ftot kapásból vissza is utalhatok a Tbnek! Ennyi erővel munkanélkülin is lehetek a terhesség alatt, ennyi pénz onnan is bejönne.
227. Nikice (válaszként erre: 225. - A1a24a7504)
2007. nov. 12. 19:12
Szia! először is sajnálom, hogy köztünk vagy, már ha érted, mire gondolok. Mennyi idő kb mire sikerültek a babócák? Ennyi szörnyűséget elviselni, csodálom a kitartásod, de szurkolok nagyon!!!
226. Nikice
2007. nov. 12. 19:09

Sziasztok!


Panna, sajnálom, hogy még ez is nehezíti az amúgy sem könnyű életed! Hirtelen egy dolog jut csak eszembe (tb-vel is foglalkozom), ha pl lenne egy vállakozó a családban...Nagyon rossz, hogy az embernek nem elég a baja, még azon is aggódhat, mi van ah a társadalmi/szociális szerepnek eleget akar tenni(amellett, hoyg a világ legtermészetesebb dolga, hogy gyermek kell!!!), és gyermeket kíván szűlni, ahogy "illik".Teljesen kilátástalan helyzetben vannak azok a nők, akik szülni sertnének, szülnek, vagy szültek..vagyis szinte mindegyik.

Végülis lehet gyerek nélkül élni, csak NEM ÉRDEMES! Kitartás, és gyere panszkodni, ha úgy érzed, azért van ez a topik!

2007. nov. 12. 18:34

Sziasztok!

Én tegnap vetéltem el a babámat.7 hetes volt,de éreztem hogy valami nincs rendben.

Van két gyerkőcöm igy tudom milyen mikor "terhes" vagyok.Volt már vetélésem is evvel együtt 4.

Biztos vagyok benne hogy nem lett volna egészséges a baba és igy kellett történnie....

Csak ez a gondolat tud valamelyest megnyugtatni.

Most valahogy elment a kedvem a terhességtől,de nagyon szeretnék 3. babát...

2007. nov. 12. 17:48

Adri! Most olvastam vissza! Szegénykém!Nem is tudom mit mondjak, ilyenkor nem tud az ember okosat mondani. Sajnos én is átéltem. Szörnyű érzés!

Érdekes, hogy mostanában mindenki terhes körülöttem! Ez a legrosszabb! Eddig biztos nem figyeltem erre!Az ember folyton csak arra gondol, hogy nekem miért nem sikerül?

2007. nov. 12. 16:19

Sziasztok!

Egy ideje már nem jelentkeztem, mert csak panaszkodni tudnék azt meg nem akarok, mindenkinek meg van itt a maga baja. De most valahogy mégis szeretném kibeszélni magam, mert megőrülök!!

A műtét utáni első munkanapon kiderült valószínűleg fel akarnak mondani nekem, 6 év után, pont most!!Nincs elég bajom, most azon idegeskedhetek, hogy mi lesz velem!Minél hamarabb szeretnék babát, de ha most felmondanak akkor az elkövetekezendő néhány évemet megpecsételik!Minden variációt végiggondoltam, hogyan járnék jobban, de mindegyik bizonytalan, hisz nem tudhatom mikor esem teherbe.

222. Nikice (válaszként erre: 219. - Nyuszi3)
2007. nov. 12. 14:02
Adj még pici időt magadnak. És ne idegeskedj, ez a szervezetnek nagy változás.
221. Nikice (válaszként erre: 220. - Juca80)
2007. nov. 12. 14:01

Banyek, ez tényleg nagy együttérzésről tanuskodik!

Ilyen nálunk is volt, túl sok mindent akartam mások szerint. Sok a munka, tanulás stb. Hiába mondom, hogy erre nem lehet fogni. Hagyjuk is.

220. Juca80 (válaszként erre: 213. - Nikice)
2007. nov. 12. 12:26

A párom akar babát. Majd. Az a probléma, hogy fiatalabb nálam és úgy gondolja, van még ideje. Igaza is van. Csak én már szeretnék. Még jobban a történtek után. De nem traktálom ilyen dolgokkal. Adok még neki időt, de nem dughatja örökre homokba a fejét.

Az ismerősök elég megértők. Amit én tapasztalok náluk, az az, hogy keresik a bűnbakot. Én próbálok senkit nem hibáztatni (mert nincs hibás). Ez egyszerűen a Baba döntése volt. És persze ki a hibás? Naná, hogy én. Mert biztos túlhajszoltam magam, mert meg voltam fázva...stb.Amúgy is rohadtul érzem magam...Jól esnek a szavaik. Sőt! Drága nagymamámnak, amikor elmeséltem, mi történt, az volt az első kérdése, hogy nem mi vetettük el? Még jó, hogy nem fordultam le az ágyról...

219. nyuszi3 (válaszként erre: 218. - Nikice)
2007. nov. 12. 12:22
Az orvos szerint 10-14 nap míg lebomlik és visszaáll a hcg szint a műtéttől számítva. Csütörtökön megint csinálok egyet, bár előre félek az eredménytől....
218. Nikice (válaszként erre: 216. - Nyuszi3)
2007. nov. 12. 11:38

Nálam ilyen nem volt, de ez nem azt jelenti, hogy nem normális! sajna ebben nem tudok segíteni :(


nekem az egész 12 v 13. napon teljesen abbamaradt. Előtte is pár napig már szinte semmi nem volt, és az sem "barnázás" igazán... A hormonok még jóideig dolgoznak, azért a magasabb hcg.

217. Nikice (válaszként erre: 215. - Lei)
2007. nov. 12. 11:35

Igen, erre gondoltam azzal a "színészkedés" dologgal. Persze megéri, mert szeret, de valójában fogalma sincs. Ha szomorú, inkább miattunk szomorú a párunk szerintem, mert a babához való kötődés náluk azért kevésbé erős.

Próbálok okos lenni, de nehéz. Éreztetem, sőt néha mondom, hogy nem vagyok túl rajat még, de azt sem lehet, hogy teljesen tönkreteszem minden esténket, és mindig arra jön haza, hogy sírok, vagy meg sem szólalok, bár szívem szerint azt tenném, de próbálom kímélni őt is.

216. nyuszi3
2007. nov. 12. 11:32

Sziasztok!

Nagyon izgulok, mert az eddig tartó barnázást szombattól, nem nagy mennyiségű,de élénk színű vérzés váltotta fel. Szerintetek ez normális? 31-én műtöttek, szóval 12 napja nem múlik el....

Szombaton este a 10. napon csináltam hcg-t és nagyon erős 2 csíkos még:( A hőm ellenben szépen lement, a csúcs 37,03 volt a 8. napon, ma reggelre meg már csak 36,48C'.

215. Lei
2007. nov. 12. 11:23
szerencsére nekem a párom abszolút mellettem áll mindenben, de néha neki sem mondom el, hogy mi zajlik bennem, mert valahol kifelé azt akarom mutatni, hogy jól vagyok, erős vagyok, ne aggódjon miattam.
214. Lei
2007. nov. 12. 11:20

Sziasztok!

Hétvégén nem tudok netezni, mert csak a melóhelyemen van net.

Jól vagyok, meg nem is. Igazából az zavar, hogy a műtét után nagyon jól éreztem magamat, kicsattantam az energiától, de féltem is ettől a fene nagy jóléttől, mert aggódtam, hogy esetleg ez csak a hormonok miatt van és majd egy két hét múlva kitör rajtam a depresszió vagy összeomlok. Hát most már elmúlt a jókedv és az energia, és néha én is teljesen váratlanul elsírom magam a buszon, vagy csak lehangolódom, mikor kismamákat látok. Sajnos attól is félek, hogy mivel szinte fizikai féjdalmat okoz néha a tudat, hogy vége a terhességemnek, ami pedig olyan jó érzés volt, nehogy teljesen rágörcsöljek most arra, hogy mindenképpen babát akarok és aztán emiatt nem jön össze. Szóval tudom agyban, hogy le kéne állnom egy kicsit a nagy akarásról, de igazából ezt nem olyan könnyű megvalósítani, hiszen az ember nem tud nem gondolni erre ilyenkor.

Nekem pár napja megjött a havi végre, és már el is múlt, sokkal kevesebb volt és gyengébb is, mint azelótt. Gondolom ez csak az elsőnél lesz így Szóval a doki azt mondta, hogy az első havi után már próbálkozhatunk, de ettől is félek, hogy majd rákattanok a témára és túl erőltetetm esetleg a dolgot. Jaaj, olyan nehéz ez.

213. Nikice (válaszként erre: 212. - Juca80)
2007. nov. 12. 11:09

Szerdánmegyek.


Nem akar babát? A történtek miatt? Mond meg neki, hogy amúgy is kicsi az esély, hogy azonnal összejön, de a te lelkednek jót tenne, ha nem éreznéd, hogy "feleslegesen" telnek a hónapok. Bár, ha ez dec. közepén esedékes, akkor talán addigra magától is változik!

Szerintem a problémánkra egy megoldás an, amennyire lehet kerülni a kismamikat. Ha valaki ezt nem érti meg, ne foglalkozz vele! Néha színészkedni kell, tudom, nem szabad mindenkinek elmondani, mert tényleg gőzük sincs, milyen..nekem sem volt...

Persze, minden kismamát nem tudsz elkerülni, és most mintha még többen lennének(pedig nem, csak ekörül forog az agyunk), de ne erőltesd magadra, hogy beszélsz velük, vagy eljátszod nem fáj..Ne foglalkozz mással, ha valaki bánt, azzal se. Ne éte érzed rosszul. Nem kis veszteség ez nekünk. engem már nem érdekel, ki mit mond! A párom megért, bár ős me tud mindent. Azért vannak ezek a fórumok! Itt kibeszélheted magadból! Én pl szívesen maghallgatlak, és abban biztos lehetsz, hogy én tudom, mit érzel, nem kell szabadkoznod!

212. Juca80 (válaszként erre: 211. - Nikice)
2007. nov. 12. 10:45

Én még nem tudok nem elszorult szívvel nézni a kismamákra és a babákra. Ennek is idő kell. A hétvégén bálban voltam és a mögöttem levő asztalnál egy nagy pocakos kismama ült. Egész este láttam őt. Mintha most még jobban kísértenének a kismamák.

Voltam kontrollon. A tejre azt mondta, hogy borogassam és keveset igyak. A méhem még nem állt vissza az eredeti méretére. Talán ezen a héten. Amúgy a menstruációm kb. december elejére jön meg. Azt mondta még a doki, hogy december közepétől próbálkozhatunk is. Próbálkozhatnánk...Csak párom nem akar most babát. Én meg nagyon. És félek, hogy ez az érzés el fog rajtam hatalmasodni.

Te voltál már kontrollon?

211. Nikice (válaszként erre: 210. - Juca80)
2007. nov. 12. 09:17

Mondom, ez nálam is "válogatott" dolog, nem mindenkinél van sajnos így. Babanézőbe sem tudtam még elmenni, ahova kellett volna. Mondjuk ott más is van. Hogy nézzem meg valaki gyerekét, ha az illetővel ki nem állhatjuk egymást, a gyerekre lennék csak kíváncsi...na mindegy, hosszú. Szóval van olyan, akinél elviselem, van akinél nem, de a friss kismamik láttán összeszorúl a szívem. Reggel egyedül sétáltam, a fiam már oviban volt, és elbőgtem magam az utcán, mert eszembe jutott a baba. Ez annyira nem igazság!!


Hát ez a tejcis dolog is elég kegyetlen. Mit mond a dokid, mikor áll vissza a szervezeted? voltál kontrollon?

210. Juca80 (válaszként erre: 209. - Nikice)
2007. nov. 12. 09:06

Sziasztok!

Nikice, örülök, hogy jobban vagy! És az már nagy haladás, hogy nem fáj más öröme. Nekem még igen... És a legújabb dolgom, hogy beindult a tejem. Dühös vagyok, mert nincs miért... A másik bosszantó dolog, hogy nem derült ki, hogy miért állt meg Baba szíve. Azt mondta a doki, hogy valószínűleg a megfázás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook