Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


269. Nikice
2007. nov. 18. 09:08

Sziasztok Csajok!


A dokim műtét után azt mondta két hétig demmi sex, és nincs kádban fűrdés, és kb ennyi idő alatt a barnázás is megszűnik. azt mondta, kontrollon megnéz, és szabad a pálya, már a házaséletet, és a fürdést tekintve.

Úgy is lett, mondjuk mi a két hét után és nem a kontroll után már "kipróbáltuk", ha valamit éreztem volna, bizti nem erőltetjük a dolgot, de semmi baj nem volt. A barnázás a 13. napon abbamaradt, és az utolsó 5-6 napban estére "ért csak ki valamicske", mondjuk hátrahajolt méhem van, állítólag ez is közrejátszik benne.

A babával szerintem sem kell 3 hónapot várni annak, akinél fennáll a természetes szelekció eshetősége, nekem azért kell várnom, mert a hormonokkal volt gond, és annyi idő alatt lehet megnézni és belőni őket. Szóval most nekem tilos, védekeznünk kell. :(

Ja, és lett cisztám, nemtom írtam-e annak is el kéne múlni mielőbb.

268. nyuszi3 (válaszként erre: 266. - Huncutpanna)
2007. nov. 17. 21:23
Az számít, hogy mennyit tágult a méhed. Gondolj bele, szülés után sem azt mondják, hogy 9 hónapot várjatok míg visszaáll a méhed:)
2007. nov. 17. 21:20
Hoppá! ez angolul van! Egy szót sem értek!
2007. nov. 17. 21:17
Köszönöm! Nekem az UH szerint 6 hetes volt, viszont ha az utolsó menstruációtól számítjuk 9. Ez is elég érdekes volt számomra. Na mindegy. tehát a 12. héttől így is úgy is messze voltam.
265. nyuszi3 (válaszként erre: 264. - Huncutpanna)
2007. nov. 17. 21:15

Elolvastuk a WHO állásfoglalását ebben a dologban. Ők úgy vélik, hogy az első normál mensi után nyugodtan lehet terhességet vállalni. Ezt a 12 hétnél korábban megszakadt terhességek esetében említik. Utána szerintük is kell valamennyit regenerálódnia és visszaállnia a méhnek az eredeti állapotába.

Itt megtalálod a cikket:

[link]

2007. nov. 17. 21:07
Én is úgy emlékszem 3 hetet mondott, de nem voltam benne biztos!Viszont arra tökéletesen emlékszem, hogy azt mondta, hogy gyrekcsinálással csak 3 hónap múlva próbálkozzunk! Hát én nem fogok annyit várni! Minek? Úgy gondolom, ha egyszer megjön normálisan, akkor valószínűleg regenerálódott a méh. Te mit gondolsz??
263. nyuszi3 (válaszként erre: 262. - Huncutpanna)
2007. nov. 17. 20:54

A műtét után nem mondott az orvos semmit. Tegnap rákérdezett,monduk, hogy mi 2 hetet hagytunk ki, erre felháborodott, hogy 3 hetet kellett volna.

Különösebben nem érdekel,mert a méhszáj nem 3 hét alatt zárul be....

2007. nov. 17. 20:36

Ez remek! Velem nem közöltek semmit! Nekem annyit mondtak egy hónap múlva kérjek időpontot kontrollra.

Nyuszi, neked mit mondtak meddig nem lehet szeretkezni?

261. nyuszi3 (válaszként erre: 260. - Huncutpanna)
2007. nov. 17. 20:30
Minden műtét után rutinból csinálnak. Műtét után kb 1-2 héttel szokták az eredményt közölni.
2007. nov. 17. 20:19
Nekem nem beszéltek szövettani vizsgálatról sem! azt minden esetben csinálnak?
259. nyuszi3 (válaszként erre: 257. - Huncutpanna)
2007. nov. 17. 20:01
A szövettani szerint nem találtak magzati elemeket, bolyhot, ezért ki kell zárniuk a méhen kívüli terhesség gyanúját. Ezért volt a vérvétel.
2007. nov. 17. 20:00
Nektek mitt mondtak, meddig nem lehet együtt lenni a párotokkal? A barnázás mennyi ideig normális? Nekem szerdán volt kéthete hogy műtöttek és még mindig barnázok!
2007. nov. 17. 19:59
Szegénykém! Volt valami panaszod? Vagy egyáltalán miért vettek vért? Nekem semmi ilyet nem mondtak, hogy műtét után megnézik a HCG szintet.
256. nyuszi3 (válaszként erre: 255. - Nikice)
2007. nov. 17. 19:56
Köszi! Ahogy tudok szólok, mi az eredmény!
255. Nikice
2007. nov. 17. 19:10

Jaj Nyuszi! Ez hihetetlen! Nagyon szorítok, hogy hétfőre történjen valami! Szegényem...


majd hétfőn is jelentkezz, jó?

254. nyuszi3
2007. nov. 17. 18:15

Sziasztok !


Pénteken voltam vérvételen, ahol megállapították, hogy több mint 2 héttel a műtét után sem ment le a béta-hcg szintem 100 alá, sőt 4370-et mértek:(

Fél óra hüvelyi uh után 2 orvos is kijelentette nem látnak méhen kívüli terhességet, de bármi lehet. Az orvosom azt mondta ha a hétfői kontroll vérvételen nem csökken a szint, akkor kénytelenek laparoszkópiás módszerrel feltárni a hasüreget.

Egyelőre ennyit tudunk.

253. Nikice
2007. nov. 16. 14:32

Doki:

Sok mindent végre meg tudtam vele beszélni. Sok időt is szánt rám, ami jól esett, és nem tudom, neked írtam-e de vele sokkal kötetlenebbül beszélgetek, pedig én nagyon prűd vagyok ( :S )

Aminek nagyon örültem, hogy ő maga is endokrinológus! Ez számomra fantasztikus, mert végre egykézben lesz minden! A hormonokat is ő nézi, a pajzsmirigyet is, a peteérést is..és sorolhatnám! Ez nagyon nagy előrelépés.

A hátrahajló méhem miatt hasonfekve alvást javasol, legalább míg teherbeesem, és az első hónapokban is. A saját méhem képes elnyomni a babát. Ez nagyon ledöbbentett, ezt sem mondta eddig senki!

Ha 3. napon leveszi a hromont (nyárihoz képest megnézi), azt mondta,ha ilyen eltérések vannak, azt bő egy hónap alatt belövi, és utána is a hormonok miatt jobban figyelünk. Amúgy is 3 hónapot javasol pihinek (ez most még olyan sok) mert-és jön a gáz- van egy viszonylag nagy cisztám, ami éppen a 4cm-es műtéti határ alatt mozog...Hát mondhatom. Ez azért elkeserített picit. Remélem elmúlik, van 2 hete.

252. Nikice (válaszként erre: 250. - Lei)
2007. nov. 16. 14:11
Ez most azért picit pozitívabban hangzott, mint a multkori! örülök, hogy picit már előre is próbálsz nézni. Én már sokszor veszem észre magamon, hogy jobban vagyok. Nagyon hullámzó, de legalább néha nem ezen jár az agyam.
251. Lei (válaszként erre: 246. - Nikice)
2007. nov. 16. 12:48
Nikice! Dokinál voltál? Ha igen, mi volt?
250. Lei (válaszként erre: 249. - Nikice)
2007. nov. 16. 12:47

nem beszélgettünk. De mivel elmúlt a havi, rálépünk a tettek mezejére :)))

A lelki dolgokat még emésztem, aztán, ha már úgyérzem, hogy nagyon kikívánkozik, majd megpróbálom elmondani neki.

Az is lehet, hogy ha visszatérünk megint az aktív sexhez és így úgy fogom érezni, hogy mindent megtettünk, hogy újra sikerüljön, akkor lehet, hogy megnyugszom belül.

249. Nikice
2007. nov. 16. 08:43
Szia Lei! Jobban vagy egy picit? Végülis tudtatok róla picit beszélni?
248. Lei (válaszként erre: 246. - Nikice)
2007. nov. 15. 15:46

Ezt a szót ki ne ejtsd még egyszer, hogy selejt!!! Már hogy lennél az!! Ezekről a dolgokról NEM TE TEHETSZ!!!!

Az meg, hogy a doki épp nem ér rá, véletlen, és nem a személyed ellen van, nyugi!!

247. Lei (válaszként erre: 241. - Nikice)
2007. nov. 15. 15:45

Én is gondoltam már arra, hogy a hormonk "játéka" is lehet ez a lelkiállapot.

Amúgy nálunk a babatéma napirenden van, nagyon szeretnénk, de tudom, hogy amikor teherbe estem, akkor azárt a párom megijedt egy kicsit, de hát ez általában a pasikra igaz.

Ő is szeretne minél előbb újra próbálkozni, meg minden, szóval ezzel nincsen baj. De ő is úgy van vele, hogy mivel a kórház után tök jól voltam, lezártnak tekinti ezt a témát és azt hiszi, hogy már túl vagyok rajta. Viszont én sem akarok ebbe a sajnálkozásba beleragadni és egy helyben topogni és csak szomorkodni.

Szóval fel a fejjel mindenkinek és próbáljunk meg vidámabbak lenni és pozitívan gondolkozni :)

246. Nikice
2007. nov. 15. 07:00

Közi, a prüféta beszéljen belőled. Ma elvileg kettőkor újra esélyem lesz találkozni vele, de azon a hídon még nem megyek át! Végülis nem okolom ám, szülésznél előfordul, hogy szülést vezet le,nem csak a selejtekkel foglalkozik, mint pl én. Csak szerettem volna már bejutni hozzá....


Talán ma.


Szép reggelt mindenkinek!

245. szombatne (válaszként erre: 244. - Nikice)
2007. nov. 14. 19:55
NE SZOMORKODJ!lEGKÖZELEBB BIZTOS ÖSSZEJÖN A VIZSGÁLAT IS ÉS A BABA IS!
244. Nikice
2007. nov. 14. 17:54
Ma mentem volna kontrollra, és megbeszélni a továbbiakat. Úgy érzem, semmi sem sikerül, még egy nyavajás vizsgálat sem. :(
243. szombatne (válaszként erre: 242. - Nikice)
2007. nov. 14. 17:42
Mit?
242. Nikice
2007. nov. 14. 16:57
Lemondta a dokim. Szűlnek nála. :(
241. Nikice
2007. nov. 14. 15:06

Egyébként az első mensitől én is rettenetesen félek, a lelki dolgok miatt. Most talán Te is hormonális okoból pocsékabban érzed magad.


Párod mit szól, hogy újra lehet próbálkozni? Vagy ez sem kerűl szóba? Egyáltalán a baba téma, vagy a történtek nem kerülnek szóba?

240. Nikice (válaszként erre: 236. - Lei)
2007. nov. 14. 15:03

Nagyon sajnálom, hogy még ez is nehezyít a dolgon. Próbálnék most valami okosat mondani, de nem nagyon megy. Elsőre azt mondanám, hogy mindenképp beszélj az érzéseidről, de én sem ezt teszem. Kész, "túl vagyunk rajta", azóta nem is nagyon kerül szóba. Ez nagyon bánt. Nekem nem ennyi volt. Valószínűleg te is így érzed.


Ha próbálkozik, nyílj meg valahogy! És szerintem te most vag yazon a mélyponton, amin én rögtön az elején túl voltam. Legalább is remélem, hogy nem fog a mostanihoz képest visszaesni. Tudom, ez sovány vígasz, de talán nemsokára kifelé mész belőle. Biztos az ősz is nehezít a dolgon. Én is alapból depisebb vagyok ilyenkor, ha még ilyesmi történik, akkor a Jóisten sem ment meg a letargiától. Sajnos ez természetes most. Sajnálom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook