Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


179. Nikice (válaszként erre: 174. - Lei)
2007. nov. 8. 18:36
köszei Lei! Átnézem!
178. szombatne (válaszként erre: 173. - Lei)
2007. nov. 8. 18:31

Szia!

Nekem 28 napra jött meg pontosan,de elötte is 28 napos volt a ciklusom és most is!

177. 25c0404375 (válaszként erre: 173. - Lei)
2007. nov. 8. 13:55
Nekem 30 napra.Állitólag csúszhat kicsit a ciklus
176. nyuszi3 (válaszként erre: 173. - Lei)
2007. nov. 8. 13:48

Szia!

Sajnos nem tudok erre még választ adni, engem 31-én műtöttek. Az orvos szerint, az már nem jó, ha 4-5 hét után sem jön meg. De van akinek 50-60 nap után volt az első. Állítólag ez függ attól is, hogy elötte milyenek voltak a ciklusaid. Én reménykedek abban, hogy mivel 27-28 napos ciklusaim voltak, most sem húzódik el.


Nálad műtét után meddig tartott a vérzés, barnázás?

175. nyuszi3 (válaszként erre: 171. - Nikice)
2007. nov. 8. 13:46

Elsődlegesen meddőséget okoz. Nálunk fél évi próbálkozás után, nálam hormonokat néztek. /Azért ilyen hamar, mert mindkettőnknek van már az előző házasságából 2-2 gyerek, és fiatalok sem vagyunk már.../

A szokásos hormonvizsgálatok mellett épp ezért kérnek pm irányú labort is. Nálam konkrétan nem a megtermékenyítéssel, hanem a beágyazódással volt probléma. A gyógyszert pár nappal a megtermékenyítés után kezdtem szedni, így ágyazódott be. Hogy miért nem elég sikeresen még nem tudjuk.

A Tiéd bizony magasabb, mint kellene. Nálam 0,16 volt a Tsh.

Érdemes lenne beutalót kérned az Endokrinológiára, és kiharcolni, hogy ne kelljen hónapokat várni, mert iszonyat mennyi beteg van és milyen kevés a rendelés.

174. Lei
2007. nov. 8. 13:32

A TSH-ról:


[link]


[link]

173. Lei (válaszként erre: 172. - Nikice)
2007. nov. 8. 13:28

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy akinek volt műtétje, annak mikor jött meg utána a menstruációja?


Köszi:Lei

172. Nikice
2007. nov. 7. 17:04
igen, most megnéztem a tsh volt magas: 4,828 a norm tartomány 0,270-4,200
171. Nikice (válaszként erre: 170. - Nyuszi3)
2007. nov. 7. 17:03

Ezt ugye nem mondod komolyan?

Nem nem tudtam, azt tudtam, hogy a pco hormonzavart okoz (néha csak enyhébbet), és a hormonzavar vetélést, vagyis közvetve tudtam, de konkrétan ezt....Most megint elkenődtem. :(

170. nyuszi3 (válaszként erre: 169. - Nikice)
2007. nov. 7. 17:01
Na de ha kimutatottan magas a Tsh-d miért nem kezelik? Vetélést okozhat, tudtad???
169. Nikice (válaszként erre: 168. - Nyuszi3)
2007. nov. 7. 15:21

Hát akkor hajrá hajrá, meg drukk drukk!


Én nem tudom, iszonyatosan félek mindentől, de jópár kérdésem lesz nekem is egy hét múlva, többek közt a folytatást illetően. Nekem a tsh (talán az...majd megnlzem) magas, ami szintén pajzsmirígy rendellenességre utal. Az lh-m sem az igazi..majd meglátjuk.


Szorítok!

168. nyuszi3 (válaszként erre: 167. - Nikice)
2007. nov. 7. 14:57

20-án controll. Akkor dől el, hogy maradok-e az orvosomnál, vagy váltok. Ez főként attól függ mennyire lesz együttműködő, mert szeretném megismételtetni a hormonvizsgálatokat.

Pajzsmirigy túlműködésem van, félek az is belekavart most, jó lenne a progeszteron szintemmel is tisztában lenni. Nagyon sokat olvastunk utána, hogy mikor lehet vállalni az újabb babát és arra jutottunk, hogy a nálunk fejlettebb orvostudományi szinten álló országokban nem írnak elő 3 hónapi várakozást, így mi is csak az első normális mensit várjuk meg.

167. Nikice (válaszként erre: 166. - Nyuszi3)
2007. nov. 7. 13:39

Én vagyon hullámzóan. van amikor már egész jól érzem magam, és akkor szentűl hiszem, hogy túl vagyok a nehezén, de pár óra múlva világvége hangulat...Nem vagyok otthon, és ezáltal keveset egyedül, ami most jó. csak éjjelente nem tudok mit kezdeni az érzéseimmel.


Remélem, sokat fekszel, meg kíméled magad!


Te tudod már, hogy hogyan tovább?

166. nyuszi3 (válaszként erre: 165. - Nikice)
2007. nov. 7. 13:11

Barnázom még mindig. A görcs elmúlt maradt valami nyilallás féle néha. A hőm emelkedő tendenciát mutat, ma már 37,06 volt...

Holnap szövettani eredmény, de nem hinném, hogy érdemileg tudnak mondani valamit.


Te hogy vagy?

165. Nikice
2007. nov. 7. 07:09
Nyuszi, mi van veled?
164. nyuszi3 (válaszként erre: 160. - Zsuzsa74)
2007. nov. 5. 16:41
Köszi! Annyira örültem amikor a Baba tervező topikon olvastam, hogy végre sikerült Nektek! Hidd el nem lesz semmi baj:) Pihenj, és próbálj nem izgulni, bár tudom mennyire nehéz.
163. szombatne (válaszként erre: 160. - Zsuzsa74)
2007. nov. 5. 13:01
Biztos minden rendben lesz,csak próbálj megnyugodni,mert azzal is segítesz!Tudom hogy mondani könnyű....
162. Nikice (válaszként erre: 160. - Zsuzsa74)
2007. nov. 5. 12:58
Hát nem irigyellek, ami az izgalmat illeti. Az emberben amúgy is van egy kis egészséges aggodalom, de vetélés után...Remélem, azért le tudod küzdeni valamennyire, nagyon szorítok, hogy most minden rendben legyen veletek! Ti mikor kezdtetek újra próbálkozni? Merthogy azt írtad, hogy tavaly történt...
161. Jávorfa (válaszként erre: 160. - Zsuzsa74)
2007. nov. 5. 12:29

Szia zsuzsa!


Én is hat hetes terhes vagyok, ez a hatodik terhességem. Volt már két vetélésem is, az utóbbi a mostani terhességem előtt. Átérzem minden szavadat.

2007. nov. 5. 12:20

Nyuszi sajnálom, hogy neked is át kellett élned a babócád elvesztését.

Én most hat hetes terhes vagyok, de a tavalyi vetélés miatt kész rémálom elmenni wc-re, hátha valami barnát látok. Nagyon várom, hogy túl legyek a 12 héten. Kívánom mindenkinek, hogy minél előbb egy probléma mentes terhességnek örülhessen.

159. nyuszi3 (válaszként erre: 157. - Nikice)
2007. nov. 5. 12:04

Tegnap két kb egy centis szövetdarab ürült ki. Most ettől vagyok pánikban, hogy mennyire normális ez.

Lelkileg most kezdek lecsúszni. Most tényleg elég reménytelenül látok mindent. A párom sem bírja túltenni magát a történteken, nagyon féltem emiatt.

20-án controll.Akkor megpróbálok az orvostól hormonvizsgálatokat kérni, hogy áll a pajzsmirigy túlműködésem.

158. Juca80 (válaszként erre: 156. - Nikice)
2007. nov. 5. 11:48

Igen, egy terhesség sokat segít. Segítene. Mert mi most nem tervezzük a következő Babát. Sajnos. Szóval nekem még ez a vígasz sem lesz. De ha Te úgy érzed, hogy segítene, kezdjetek bele, amint lehet. Mi csak jó pár év múlva...

A "kötelező" dolgokat is jó, ha ilyenkor megcsináljuk. Egyrészt terel, másrészt érezzük, hogy van ránk szükség. Ha nem lenne 2 csemetém és nem kéne őket ellátnom, foglalkoznom velük, még rosszabbul lennék.

157. Nikice
2007. nov. 5. 11:38
Nyuszi, mizujs veled?Jobban vagy?
156. Nikice (válaszként erre: 155. - Juca80)
2007. nov. 5. 11:28

Egy terhesség, amit kihordok, egészséges babám születik, és boldogok vagyunk-úgy érzem, ez aztán segítene! Rövidebb távú dologra még nem gondoltam, mi lehetne. A gond, az állandó megfelelni vágyás. Sokan nem tudják, nem fordíthatok hátat nekik, mert "nekem most nagyobb gondom is van nála", meg dolgozni kell, oviba vinni a picúromat, ellátni a háztartást...

Valójában ezekhez semmi kedvem, de ha jobban belegondolok, ezerszer jobb, mint otthon ülni, és önsajnálatba merülni. Teszem a dolgom tovább, "a legrosszabbat várom, és a legjobban reménykedem".

155. Juca80 (válaszként erre: 154. - Nikice)
2007. nov. 5. 11:03
Csak mindig tedd azt, ami jólesik. Most a legújabb dolgom az, hogy nem szeretek otthon lenni. És mindent megteszek, hogy keveset kelljen hazamennem. Azt hittem, jó lesz a hétvégén kettesben a Párommal, gyerekek nélkül. De inkább elmentünk a szülőkhöz. Tudom, hogy vége lesz ennek a negatív hullámnak, de majd idővel. Te is adj Magadnak időt! Én ilyenkor szeretek meginni fél üveg bort. Nekem az is segít. Kívánom, hogy Te is megtaláld, mi az, ami Neked segít!
154. Nikice
2007. nov. 5. 08:31
Észrevetted, hogy mostmár Te öntögeted belém az erőt?Annak ellenére, hogy a Te élményeid frissebbek, szeretnék olyan erős lenni, mint Te.
153. Juca80 (válaszként erre: 152. - Nikice)
2007. nov. 4. 20:16
Szerintem a nevetés nagyon sokat segít. Viszont, ha sírnod kell, azt add ki Magadból. Én ezt követem. És lekötöm magam. Ma pl. kamionmaketteket vágtam ki és ragasztgattam össze a Páromnak. És jól éreztem magam. Viszont, ha rámtör a depresszió, akkor elkezdek beszélni erről az egészről. Mert ezt érzem jónak. És egyre kevesebbet sírok. Nem azért, mert nem gyászolok, hanem mert tisztulnak ki belőlem a történések. Tedd mindig azt, ami jólesik.
152. Nikice (válaszként erre: 151. - Juca80)
2007. nov. 4. 18:34

Szia Juca!


Gondolkodom a folytatáson, de senkivel nem beszéltem még róla (a topikon kívűl).

A hangulatom nagyon változó. És rosszul viselem a szélsőségeket. Ha vidám vagyok, rám tőr a lelkiismeretfurdalás, hogy hogy vagyok képes nevetni néhány nappal a babám halála után, ha meg sírok, akkor azért, mert tönkreteszem a párom napját (pl ma reggel). Szívem szerint elbújnék a világ elől.

151. Juca80 (válaszként erre: 146. - Nikice)
2007. nov. 4. 18:30

Nikice. Én próbálok mindig mindenre magyarázatot találni (semmi sincs véletlenü), így könnyebb elfogadni dolgokat. Humánusabb megoldás pedig sajnos nincs. Kérdeztem az orvost is, hogy van-e megoldás, ha nem hat az oxitocin. Azt mondta, nincs, de biztosan hatni fog. Csak kérdés, mikor...Nálam délután 2-kor kötötték be az infúziót és hajnal 1/2 6-kor fejezték be műtéttel...Azóta még nem beszéltem a dokival, majd kedden megyek hozzá és kifaggatom, mert azóta is rengeteg kérdésem lenne.

Nektek mikor lehet próbálkozni? Lelkileg jobban vagy már?

150. Nikice (válaszként erre: 149. - Nyuszi3)
2007. nov. 4. 17:59

Szegény tested valószínüleg nem érti mi történik. A terhességi hormonokis hetek múltán ürül ki. A babám már min. 12 napja nem élt, mikor még bőszen hánytam, és szörnyen érzékenyek voltak a melleim. Műtét után 2-3 nappal vettem észre, hogy már nem fezít a mellem, de a hányingerem reggelente még megmaradt, bár ezt gyanítom, inkább az idegállapotom okozza mostmár. Utálom a reggeleket.

Hőmérőztem, és sokmindent meg is tudtam belőle. Abban a hónapban pont nem, mikor megfogantam... Most mg nincs erőm, de szerintem még fogok hőmérőzni.

Írj majd, hogy mizu veled!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook