Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az önbizalomhiányon tud segíteni egy pszichológus? fórum

Az önbizalomhiányon tud segíteni egy pszichológus? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
106. Titty1017 (válaszként erre: 104. - C28612d577)
2014. febr. 1. 14:55
Igen, van egy bizonyos mentalitás a székelyekben, ami nagyon nem hasinlít a magyarra. Nem tudom a mai fiatalok milyenek, de az én korosztályom még a kitartó fajtából van. :)
105. c28612d577 (válaszként erre: 103. - Titty1017)
2014. febr. 1. 14:25

Ez teljesen így van. Addig amíg nem tudatosítja a leányzónk azt magában, hogy valamit talán ő csinál rosszul addig falra hányt borsó minden szó.

Egy jobb külsőtől, még nem változik meg a véleményem róla, sem a járásától, sem attól, hogy milyen mértékben képes a süket rizsát lökni. Ezek csak mellékes sallangok. Először magát kéne megismerje, utána tőlem esernyővé is változhat ha ő attól boldog.

104. c28612d577 (válaszként erre: 102. - Titty1017)
2014. febr. 1. 14:20
Mi igaz amúgy a székely nőkről? Tényleg kitartanak a párjuk mellett egy életen át? Kicsit eltérő téma :)
2014. febr. 1. 14:18
nem mindenkit lehet megmenteni. egy ideig elmegy a pátyolgatás, de ha maga sem akar talpra állni, akkor más mit tehetne érte...?
102. Titty1017 (válaszként erre: 74. - E438349773)
2014. febr. 1. 13:59
már bocs, de a székelyek sem a pusztáról beszabadult parasztok! sok magyar tanulhatna tőlük, de ez egy másik téma...
101. Titty1017 (válaszként erre: 63. - Kriszta773)
2014. febr. 1. 13:53
szerintem ez is csak egy "rejtett" igény arra, hogy valamilyen figyelmet, társaságot kivívjon magának. talán nem is tudatos, inkább kétségbe esett próbálkozás arra, hogy hé, én is itt vagyok, engem is vegyetek már észre. nincs ezzel gond, csak ha valaki sajnáltatással akarja elérni a figyelmet, nem biztos hogy azt kapja amire tényleg vágyik.
100. Titty1017 (válaszként erre: 57. - E438349773)
2014. febr. 1. 13:46
Így van, pontosan erre céloztam én is! Annyi külömbséggel hogy nekem a dokihoz járás nen jött be. Én akkor szeretek beszélni a gondjaimról ha valaki őszinte érdeklődéssel hallgattja és nem munkaköri kötelességből.
99. c28612d577 (válaszként erre: 98. - 0052fe96cc)
2014. febr. 1. 13:30

Sajnos az igazság fáj. Válaszokért jött, és válaszokat kapott. Sokan ilyennek látjuk. Ezen nem megsértődni kell, hanem elfogadni a tényét és változtatnia magán, hogy egy értékesebb emberré válhasson.

De a jelek szerint elégedett ő ezzel a kisegér szerepével az életben.

Biztosan van erre is igény a húspiacon. :D

98. 0052fe96cc (válaszként erre: 81. - 25800e2d09)
2014. febr. 1. 13:22
Ezt már nem fogjuk megtudni, mert töröltette magát :D
97. C**** (válaszként erre: 87. - 20e8f501cd)
2014. febr. 1. 00:58
Nem is ez a lényeges, de majd kialakul, csak ne erőltesd!
96. syria (válaszként erre: 61. - 20e8f501cd)
2014. jan. 31. 17:45

Akkor ezek szerint az általánosban megfélemlítettek, megaláztak, s azzal nem tudtál mit kezdeni. (Mondjuk ez érthető.) De már nem vagy ott! Ma már bizonyára nem érnek hasonló atrocitások.

Kezdjed el szeretni, értékelni magadat. Légy büszke mindenre, amit elvégeztél, legyen az akármilyen piszlicsáré ügy, mondjuk egy rendes hétvégi takarítás, vagy egy jól sikerült főzés, vagy frappánsan, flottul elintézett hivatalos ügy, bármi.

Az önbizalom a pozitív önértékeléssel kezdődik, fontos része.

Ha te nem becsülöd, nem értékeled magadat, másoktól milyen alapon várhatnád el?

2014. jan. 31. 14:49

Alapjában véve keresned kell a társaságot, a neked tetsző tevékenységeket és a belőlük érkező pozitív visszaigazolásokat.


Az én agyam durván materialista. Ha a tiéd is, akkor van egy kis segítségem a számodra... a materializmus néha átok. Próbáltam már piciny agyam megerőszakolni mindenféle örömvallással és pozitívkodással, de azóta el kellett fogadnom, hogy ami nem "kézzel foghatóan" valóságos, azt nem tudom visszaigazolásként értékelni, sem előrelépésként megélni. Ez van; így működöm. Kész.

Ne gyárts előre mindenféle forgatókönyvet mindenről és könyveld el előre pozitívnak vagy negatívnak a még meg nem élt tapasztalatokat. Várd meg, amíg egyáltalán megtörténik veled az a dolog...érted? Ne mondj le a tapasztalat megéléséről félelmek és előítéletek miatt. Tépelődj, vacilálj, agyalj amennyit csak akarsz, de az utolsó pillanatban mondj igent. Ennyi.


Ha nem mégy emberek közé, akkor hogyan ismerjen meg a nagy Ő? Hmmm?


A másik dolog...

szerintem az anyagi azért brutális korlátokat tud állítani a kapcsolatépítési szándékok elé. Az én valóságomban az éppen "kevésbé prosperáló emberkék" nem túl népszerű barát-alapanyagok. Bár megértem, hogy akinek nem problémája, annak szemében bagatell dolog a pénz. Mert mi az? :P

2014. jan. 31. 14:08

Még egy hasonló fórum, amitől semmi sem fog változni..Oké.

Figyelj Barbi! Itt mindenki jó szándékkal írja le a gondolatait, tanácsait, igazán elgondolkodhatnál már ezeken és magadon, mert egyébként elég fárasztó és szánalmas ez a szenvedés, amit csinálsz. ÉN elhiszem, hogy gátlásaid vannak, voltak gondjaid az életben..de kinek nem??? Csak a külsőségeket nézed, ki hogy néz ki, milyen pasija van stb..szerinted ilyen hozzáállással lesz neked is? Nem. Ezt senki nem tudja hosszabb távon elviselni, sem kezelni, jöhet akármilyen pasi, nem fogod tudni elengedni vele magad és akkor majd megint ott tartunk majd, hogy nem érek semmit bla bla bla..

Sajnos az ilyet még kinőni sem lehet, hiszen itt a hoxán rengeteg 30-as, 40-es nő van, aki ugyanitt tart, mint Te. Gondolom nem akarsz így élni..

Mellesleg senkit nem érdekel, hogy hol élsz, milyen körülmények között, milyen színű a hajad,amíg ilyen zavaros a lelked és nem tudsz magaddal mit kezdeni.

Azért bántottak a suliban is, mert ezt sugárzod magadról, az áldozatot, ezt mindenki észreveszi..így hogy akarod, hogy bárki is komolyan érdeklődjön utánad..egy olyan emberrel, aki ennyire nincs rendben magával barátkozni se akar senki, mert senkinek nincs kedves, türelme hallgatni a nyafogást, a visszautasítást, a szenvedést, siránkozást. Annyi lehetőség van, hogy fejleszd/ erősítsd magad, nem kell ehhez orvos sem csak Te magad! Önbizalom nélkül se kapcsolat, se barátok semmid nem lesz. Menj végre szórakozni, nyiss a világ felé, kényeztesd magad akármilyen módon és fejezd be ezt a nyafogást végre!!!

93. 25800e2d09 (válaszként erre: 91. - D7ba7bf7ff)
2014. jan. 31. 09:27
Brosnan sem egy férfi szépség... de szintén sármos. Mondjuk ma már az sem.
92. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 53. - MissFree80)
2014. jan. 31. 01:24
Ugyanígy nőben sokkal izgalmasabb egy Michelle Pfeiffer, mint egy Elizabeth Taylor.
91. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 53. - MissFree80)
2014. jan. 31. 01:21
Sokkal izgalmasabb egy Belmondo, mint egy Pierce Brosnan. Belmondo nem szép, de karizmatikus.
90. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 53. - MissFree80)
2014. jan. 31. 01:20
Hát igen, csak amíg beárnyékolja a lelkedet a szégyen és a bűntudat (akármi miatt) addig nem tudod elfogadni magad. Ez ver éket az önelfogadás elé, hogy mindig van kivetnivalód magaddal szemben, nem vagy elég alázatos, nem vagy elég megbocsájtó. És ezt először önmagadon kell alkalmaznod, addig nem fog menni, hiába mondják ezerszer hogy FOGADD EL MAGAD! Nem tudod hogyan kell. Korántsem olyan egyszerű. Nagyon nehéz. Önismeret kell hozzá, hónapok, évek hogy lebontsd a falakat, amik megakadályozzák hogy elfogadd saját magad. De a legtöbbünkben még az sem tudatosul hogy igénye legyen arra hogy elfogadja magát. Tehát akárhány könyvet elolvasunk, mély megértés nélkül, tudatosság nélkül, gyakorlás nélkül olyan, mintha csukott szemmel olvasnánk. Tehát ha tudod a megoldást, az még mindig nem a megoldás. Meg is kell valósítani. Realizálni kell. Ez az ami az emberekből hiányzik. Lelki restség van.
89. c28612d577 (válaszként erre: 87. - 20e8f501cd)
2014. jan. 30. 23:44
Nézd én elmondtam, nem kell megalkuvónak lenned. olvasd el 3x is amit leírtam. mert neked csak szembesítéssel tudok segíteni.
88. c28612d577 (válaszként erre: 84. - 20e8f501cd)
2014. jan. 30. 23:40

barbi. Nem úgy van ahogy leírtam, hanem ez jön le.

Ezt tudom hozzá szólni.

87. 20e8f501cd (válaszként erre: 85. - C****)
2014. jan. 30. 23:39
Jó, de azért nekem nem tetszenek a c*gány, 40-es, ránézésre is részeges alakok. Meg nem is a hajszín számít, kopasz is tetszett már, ez részletkérdés. Nem a hajszín alapján döntök. Szőke hajú is tetszett már.
86. C**** (válaszként erre: 82. - C28612d577)
2014. jan. 30. 23:33
Nem vagy sz@r pasi, szerintem, sőt...
85. C**** (válaszként erre: 84. - 20e8f501cd)
2014. jan. 30. 23:32

Nem akart ám megbántani, és attól, hogy nem igaz, amit ír, tényleg ezt sugárzod. Ne haragudj.


De ezen tudsz változtatni, pláne ha nem tartod igaznak. Ne légy felszínes, és ne akarj egy bizonyos férfi típust, mert a szerelem nincs korlátok közé szorítva, lehet, hogy egy kopasz pasi a másik feled. Csak nyisd ki a szemed, és ne légy diszkriminatív, ha ez neked sem esik jól.

84. 20e8f501cd (válaszként erre: 82. - C28612d577)
2014. jan. 30. 23:28

És ahhoz mit szólsz hogy:

- Budapesti vagyok

- Jó körülmények között élek

- Kozmót soha életemben nem vettem (újságért mikor adnék 600 ft-ot mikor tele van reklámmal...)

- Fb-t nem igazán használok, csak nézelődésre hogy kivel mi történt, de én magamról soha semmit nem raktam fel. Fénykép sincs fent rólam.

- Gazdagságról szó sem volt, nem az a célom hogy gazdag legyek. Tény hogy dolgozom hogy legyen pénzem, de ki nem azért dolgozik hogy pénze legyen?

- Hidd el ha az lenne a bajom hogy "a barna hajú" férfiaknak tetszenék boldog lennék. A barna és a fekete hajú pasik tetszenek. Ott a barna idézőjeles volt, és a bőrszínre utalt. Ha érted kikre gondolok, melyik népcsoportra....

83. Regin_a (válaszként erre: 82. - C28612d577)
2014. jan. 30. 23:10

Ehhez nincs mit hozzáfűzni.

Topik zárható!

:)

82. c28612d577 (válaszként erre: 1. - 20e8f501cd)
2014. jan. 30. 22:32

Szia! Hidd el nekem barbi, amiket most hallani fogsz tőlem azért valószínűleg nagyon fogsz utálni, pedig nem megbántani akarlak. Szeretném ha a soraimon elgondolkoznál, és építő jellegű kritikaként tekintenél rá, nem pedig rombolóként.


Tudod végigolvasgattam a hozzászólásaidat és ezek alapján én egy borzasztó buta lánynak tartalak téged. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy te egy huszonéves lány vagy. Ha tényleg az vagy akkor borzasztó nagy bajban vagy. A lelki szemeim előtt nekem egy maximum 17 éves csitri jelenik meg, akit az osztályban nem kedvelnek, és nem érti, hogy a csinos agyatlan általa jó külsejűnek és menőnek tartott nagymenőkhöz miért nem tud bekerülni. Egy lányt látok aki valószínűleg valami kis faluban él, nem igazán fényes anyagi körülmények között. Álmodozik a gazdagságról, olvassa a kozmót a divatlapokat, legyél szép, hordjál minél márkásabb dolgokat, mert attól leszel értékes ember. Nem érted, hogy mi zajlik a világban, hiszen valószínűleg párkapcsolatod sem volt, és nem kellett még megdolgoznod keményen az életben semmiért. Ülsz a foteledben nyomogatod a fb-t butaságot posztolgatsz ki ami valószínűleg nem illik rád. Látod a sok médiában leadott maszlagot a boldogságról, az ideális párkapcsolatokról, álmodozol a szőke hercegedről amit valamiféle szintén emberek által kreált reklám alak lehet aminek csak az a feladata, hogy elhitessék veled azt, hogy te ezektől a dolgoktól lehetsz csak boldog az életedben. Tudod a baj az, hogy döntöd magadba ezt a sok baromságot, ezt a műanyag életet és azt hiszed, hogy ettől leszel boldog, és csak emiatt fognak téged értékes embernek tartani. Azt írod, hogy csak az ilyen barnahaju idősebb általad sz@rpasiknak beállított emberek néznek csak meg. Olyan pár kel aki mellet díva lehetsz, pedig lehet az a sz@rpasi jobban szeretne tégedet mindennél mint amit te eltudnál képzelni. Valószínűleg ezek a pasik túlértékelnek téged. Neked fogalmad sincs arról, hogy mit jelent az a fogalom, hogy nő. Fogalmad sincs azokról a dolgokról, hogy mi imponál egy mai férfinak és amint kicsit idősebb leszel annyian fognak felpróbálni az általad jónak tartott pasik ahányan csak tudnak. (ne legyen igazam) Én nem tartom magamat egy jó pasinak, de azon gondolkozzál el, hogy ha egy ilyen sz@rpasinak mint én se kellenél akkor mit kúrh@tsz el. Én kívánom, hogy legyél gazdag, kívánom, hogy megvalósítsd azt a külsőt és olyanná válj mint a kirakatbabák. Kívánom neked az álom szőke herceget is, és kíváncsi leszek, hogy ez neked elég lesz e ahhoz, hogy valaha boldog legyél. Az életedben nem kell mindennel megalkuvónak lenned, küzdj az álmaidért, nem lebeszéllek róla, de amit akarsz az csak a tv-ben és a lapokban létezik. Erre minél előbb döbbensz majd rá annál hamarabb találod meg az utadat az életben. Ne haragudj a szavaimért, tudom, hogy erősek, de ez jön le.

81. 25800e2d09 (válaszként erre: 80. - E438349773)
2014. jan. 30. 21:51
Igen, tudok viselkedni, csak épp nem izgat hogy az nem mindenkinek tetszik ahogyan viselkedem ;-) egyébként mi ez a masszív ellenérzés a székelyekkel szemben?
80. e438349773 (válaszként erre: 79. - 25800e2d09)
2014. jan. 30. 21:48
remélem, te tudsz viselkedni, attól függetlenül, hogy székely vagy.
79. 25800e2d09 (válaszként erre: 77. - E438349773)
2014. jan. 30. 21:46
Anyai nagyapám ága teljes mértékig székely, a mentalitás a véremben van. Szóval vigyázz mit beszélsz.. mondhatnám hogy városi liba, de nem teszem.
78. e438349773 (válaszként erre: 76. - 0052fe96cc)
2014. jan. 30. 21:45
:))
77. e438349773 (válaszként erre: 75. - 25800e2d09)
2014. jan. 30. 21:43
te is székely vagy? :) isten ments és őrízz..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook