Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy neurotikus emberen a pszichológus tud segíteni? fórum

Egy neurotikus emberen a pszichológus tud segíteni? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 23. 23:12

amugy szerintem teveszme az, hogy az embernek mindig szeretetben kell elnie. vannak rossz napok, rosssz idoszakok, lehet, hogy azok neha kicsit hosszabbak, de nem vagyunk istenek.


legy oszinte, az sokkal fontosabb. meg van egy kozeput, amikor nem adod fel magadat, de masokat sem bantasz meg. Olyankor kell csendben lenni. :d

26. tavasz007 (válaszként erre: 22. - Milis)
2012. máj. 23. 23:10

jaj, nehogy ostorzd magad ezert. Szeretet vagy van, vagy nincs. En eppen azt tanuom,hogy ha nem tudok eppen adni, akkor fogjam be a szamat, es ne mondjak csunyakat.

:)

25. jstefan (válaszként erre: 18. - ThinkSmartBeFree)
2012. márc. 23. 19:31
Nem magamról írtam! Mások viselkedését írtam le!
24. Hannapanni (válaszként erre: 10. - Milis)
2012. márc. 23. 09:20

Szerintem a megérzéseidre hallgass, hisz ami az egyik embernek ideális, az nem feltétlenül jön be a másiknál. Fontos a szakértelem is, de ez egy emberi kapcsolódás, így az egymásra való hangolódás ugyanilyen fontos.


Szerintem jó úton jársz:felismerted, h probléma van, azonosítottad és elkezdtél segítséget keresni.

Sok sikert!!!!!

23. 2a69f78972 (válaszként erre: 22. - Milis)
2012. márc. 22. 22:16

Vannak emberek, akik minden formában ki tudják mutatni a szeretetüket és vannak, akik a tetteikkel bizonyítanak.

Valójában nem a szavak a lényegesek, hanem az, hogy Édesanyád tudja e, hogy szereted, a tetteid alapján?


Aztán van akik csak szavakkal szeretnek, de őróluk most nem beszélünk.

22. milis
2012. márc. 22. 22:05
Mindenképpen keresni fogok egy jó szakembert. Ez a folyamatos elkeseredettség, a bármikor sírni tudnék érzés.. borzasztó. Mondjuk az is igaz, hogy amíg a szüleimmel élek, addig nehéz lesz kimásznom ebből a gödörből. Ha apukám nem élne velünk, akkor biztos pozitívabb lennék, mert édesanyám egy tündér. Csak sajnos neki se tudom kimutatni a szeretetemet.
21. 2a69f78972 (válaszként erre: 17. - Milis)
2012. márc. 22. 21:56
Én máris szeretlek!:)
20. ThinkSmartBeFree (válaszként erre: 1. - Milis)
2012. márc. 22. 21:47

Az én tippem egyébként az, hogy próbálj meg türelmes lenni, és csak szemlélődni, figyelni másokat, keresni másokban azt, amit lehet szeretni, de csak passzívan.


És magad is figyeld meg, akár jegyezd fel minden este, mi volt ma benned a legjobb, legszerethetőbb cselekedet, tulajdonság, amit észrevettél.

19. ThinkSmartBeFree (válaszként erre: 7. - Milis)
2012. márc. 22. 21:45
Szerintem egy vallásos piszichológus alegjobb választás ilyen téren. Ő képzett, és őszintén hisz a szeretet értékében, ami nagyon fontos. Az, hogy milyen egyházhoz tartozik az illető, szinte mindegy, a szeretet központi szerepet játszik az elterjedtebb irányzatokban.
18. ThinkSmartBeFree (válaszként erre: 14. - Jstefan)
2012. márc. 22. 21:42
Ez viccnek is rossz. Szerintem te rosszabb állapotban vagy, mint a fórumkiírója :-(
17. milis
2012. márc. 22. 21:32
Tisztességes ember akarok lenni, akit szeretnek és viszont szeret. Tele akarok lenni szeretettel! Fogalmam sincs, hogy melyik úton találom ezt meg.
16. milis
2012. márc. 22. 21:31
:'(
15. milis
2012. márc. 22. 21:31
De én nem akarok embereket kihasználni! Ha bármi rosszat cselekszem, ha bármi rosszat mondok már lelkiismeret furdalásom van. Gyomorideg gyötör. Nem tudom eldönteni azt sem, hogy mikor mondok jót, és mikor rosszat. A kommunikálás is nehezen megy. Ha elkezdek beszélni, akkor meg nem szépen. Hadarok, összekavarom a szavakat, nem tudom kiejteni normálisan. Egyszerűen félek beszélni is. Nagy baj van velem.
14. jstefan (válaszként erre: 1. - Milis)
2012. márc. 22. 21:27
Pszichiáter tud segíteni!!! Ha nem tudsz igazán szeretni ,csak "kapaszkodni" az emberekben, annak előnyei is lehetnek.A csalódásokat könnyedén veszed, és az embereket könnyen ki tudod használni, nem lesznek tőle lelki problémáid.
13. milis
2012. márc. 22. 21:25
Bárcsak igazad lenne.
12. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 11. - 2a69f78972)
2012. márc. 22. 21:25
Tényleg nem.Ennél még sokkal rosszabb. :(
11. 2a69f78972 (válaszként erre: 2. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 22. 21:24
Látatlanban merem állítani, hogy Te nem ilyen vagy!:)
10. milis
2012. márc. 22. 21:20
Igen tudom, nem akarok a saját egészségemen spórolni. Arra értem, hogy biztos van olyan pszichológus, aki nem annyira jó és van, aki nagyon jó. Hogy találhatok rá a megfelelőre?
9. Binky (válaszként erre: 7. - Milis)
2012. márc. 22. 21:19
Neten keresgélj szerintem, és nézz utána, én maximum a tanáraimat tudnám ajánlani, de nekik főként Pesten van praxisuk.
8. Binky (válaszként erre: 7. - Milis)
2012. márc. 22. 21:16

Nem tudom a 'lélekgyógyászok' meddig tanulnak, de egy pszichológus min. 7 évig, én a helyedben nem cserélném le ezt a szakértelmet...

És igen, persze, hogy tud segíteni. A pénz meg...ne magadon spórolj, a terápia hossza attól függ, mennyi idő kell neked, nem pedig köteleznek valamire.

2012. márc. 22. 21:11
Nem pszichológusnál voltam, hanem úgymond lélekgyógyászoknál. Attól félek, hogy kiadok sok pénzt, a semmiért. Hogy találhatnék rá egy Tényleg jó pszichológusra?
6. jérce-forma (válaszként erre: 3. - Milis)
2012. márc. 22. 21:08
Látatlanban, ismeretlenül nehéz ezt megmondani. Lehet, hogy ők nem voltak kellően lelkiismeretes, szakmájukhoz értő pszichológusokhoz, de az is lehet, hogy te nem fogadod be őket eléggé (?). Nem feltételeznék ilyesmit, de ezt így nehéz megmondani. Szerintem menj még el néhány helyre és feltétlenül számolj be nekik erről is, hogy te már bizony több helyen voltál és úgy érzed, nem segített.
5. Zizisicc (válaszként erre: 2. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 22. 21:07
Nincs reménytelen eset .... csak akkor, ha feladtad .... :o))
2012. márc. 22. 21:06
Egy pszichológus (egy szakmájához értő ember) nagyon jól tud jönni mindenkinek. Főleg, ha ilyen problémával küzdesz én feltétlenül javasolnám. Én is jártam pszichológushoz egy darabig, és minden egyes alkalom után érezhetően könnyebb lett a lelkem, nagyon pozitív tapasztalat.
2012. márc. 22. 21:06
Voltam már 1-2 helyen, és nem segített. Én is reménytelen lennék? Kiakarok már mászni ebből a gödörből, mert így csak kerülnek az emberek.
2. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 1. - Milis)
2012. márc. 22. 21:02
Én is ilyen vagyok sajnos.Tud segíteni pszichológus.Egy jó pszichológus!És ez idő kérdése.Mondjuk én reménytelen eset vagyok,de te biztos nem :)
2012. márc. 22. 21:00

[link]


Ezt mintha rólam írták volna.

23 éves vagyok és sosem tudtam igazán szeretni, csak "kapaszkodni" az emberekbe. Nagyon szeretnék már ezen változtatni, mert megőrülök. Kihez forduljak? Vas megyei vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook