Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idő fórum

Az idő (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
302. Muraja (válaszként erre: 300. - Liliom10)
2021. jún. 2. 12:32
mondta az öreg indian es mennyire igaza volt - van .
301. Muraja (válaszként erre: 295. - Liliom10)
2021. jún. 2. 12:31

Hat ez az , es gondolod ma ez jobb ? barhol a vilagon ? mindeg jön ki jobban tudja ki " segitteni akar " ki ma szerte kurtöli mi az igaz mar mint a ö igaza es ugy ahogy csak lehet tönkre teszik a gyerekeket .

Vilag bölcseseget atölelve es igazan a legnegyobb feladat ma a szulöknek hogy a jot - rossz azt tudja kulömbsegbe tenni !

Ismertunk parom es en egy aborigin parat de Caribiaaban futtotunk össze ott eltunk egy fel evet egy pici szigeten . Tisztelem igazan öket.

2021. jún. 2. 12:31

Most ez az IGAZSÁG jutott eszembe :

"Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az utolsó folyót, és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz, hogy a pénz nem ehető." – Indián közmondás

299. csemár (válaszként erre: 297. - Muraja)
2021. jún. 2. 12:19
Attól, hogy "kissé" molett, még írhat jó könyveket. :-)
298. csemár (válaszként erre: 290. - Liliom10)
2021. jún. 2. 12:17
Soha azelőtt nem hallottam az írónőről, ezt a könyvét is csak annyiból ismerem (ma hajnal óta), hogy a neten megtaláltam olvasható formában az első két (?) fejezetét, elég jó fordításban. A mese izgalmasan indul, kérdés, hogy mennyi benne a mese, mennyi a valóság.
297. Muraja (válaszként erre: 293. - Csemár)
2021. jún. 2. 12:07

Nem , nem tudok rola de az egesz nem tetszik .. nagyon sokat bantalmaszta a feher ember a bentszulötteket .

Aboriginek egy nagy nep , törtenelmuk egy mese formaban - ami szajrol szajra generaciorol generaciora szal tovabb . Annyi bölcseseget csak igy tudtak megörizni hogy szigetelve eltek ök nem bantatak senkit . Tea fa olajt ( mar ha orginal ) is töluk ered .

296. Mindigaldina (válaszként erre: 291. - Liliom10)
2021. jún. 2. 11:57
Már kíváncsi vagyok erre a könyvre is. :)
295. liliom10 (válaszként erre: 292. - Muraja)
2021. jún. 2. 11:55

úgy látom, Te sokkal többet tudsz az ausztrál őslakosokról, mint én. Ezután fogok róluk olvasni !

Az indián könyvek tartalmáról se tudjuk, mennyi benne az igazság, mégis annyi értelme van, hogy ilyen könyvek megjelentek, hogy felhívják a figyelmet az őslakosok helyzetére, és arra, mit tett velük a fehér ember.

Az írónőtől a befolyt pénz nagy részét el kellett volna venni, és az ausztrál őslakosoknak adni ! Olvastam a másik könyvét is , a " Vidd hírét az Örökkévalónak ", de az nem fogott meg annyira. Szörnyű az is, hogy az őslakosoktól elvették a gyerekeiket a fehérek, elszakították a családjuktól őket.

294. Mindigaldina (válaszként erre: 292. - Muraja)
2021. jún. 2. 11:51
Az üzenetük szerintem elért idáig. Bármi is történt.
293. csemár (válaszként erre: 292. - Muraja)
2021. jún. 2. 11:39
Az indiánokról is írt?
292. Muraja
2021. jún. 2. 11:18
Furcsa de nagyon , Marlon Morgan glorifikalasa es az igazsag az hogy csunyan " bekevert " az aborigin nep kulturajaba es eletebe. Tulhizlalt USA hölgy mar bisztos nem tallalt talajt a eszak amerikai indianok köszt akor elövette az 5 kontinentet. Nyomukba sem erhet ! es meg az arnyek arnyekaba sem ! a ös nepnek kik a Uluru arnyekaban elnek. Sajnos a feher ember ott is megtette a magaet. firkalni tud , hiaba kert bocsanatot de a bantalmazas megtörtent .....ja meg az is meg van kerdöjelezve hogy egyaltalan ott e jart ? ...
291. liliom10 (válaszként erre: 288. - Mindigaldina)
2021. jún. 2. 10:50

Most ezt a könyvet olvasom :

[link]


Az idővel úgy függ össze, hogy hosszú időt, sok évet megért 200 bölcs idős emberrel készített interjút az író. Nagyon tanulságos, elgondolkodtató bárki számára ! Nekem ez is kedvencem lesz. :)

290. liliom10 (válaszként erre: 289. - Csemár)
2021. jún. 2. 10:47

Én alig tudtam letenni ! :)

Mindig szerettem volna Ausztráliába eljutni, részben ezért vettem meg, másrészt egész életemben sajnáltam az ottani őslakosokat, és az amerikai indiánokat, akiket majdnem teljesen kiirtott a fehér ember. :(

289. csemár
2021. jún. 2. 03:27

Kíváncsivá tettetek.

Remélem, hozzá tudok jutni ehhez a könyvhöz!

288. Mindigaldina (válaszként erre: 287. - Liliom10)
2021. jún. 1. 20:46

Igen, köszönöm. Amikor elküldtem, és elolvastam, már láttam, hogy hibáztam. Ezért, nem szoktam újra olvasni. Sok a "hiba", de figyelek rájuk. :)


vidd hírét az Igazaknak

287. liliom10 (válaszként erre: 286. - Mindigaldina)
2021. jún. 1. 20:06

Nehéz úgy ajánlani olvasnivalót, hogy fogalmunk sincs valakinek az érdeklődési köréről. Örülök, hogy tetszik ! :)

Sok szülő azt hiszi, "mindent" meg kell adni a gyerekének, ezért folyton vesz neki egyre drágább dolgokat. Én pedig mindenkinek azt mondom, hogy a gyereknek a szülőre van szüksége : az idejére !!! Tölteni kell minél több minőségi időt a gyerekekkel ! Aki elvesztegeti a gyereke(i) első 10-12 évét, az nagyon meg fogja bánni ! Egyre kevésbé tölti a szülőkkel, nagyszülőkkel az idejét a serdülő, de akkor már késő bánat.

Bocs, hogy kijavítom a könyv címét, de mivel itt az "Igazak törzséről " van szó, nagy í betűvel írjuk. Vidd hírét a nagyvilágba az Igazak törzsének !

286. Mindigaldina (válaszként erre: 283. - Liliom10)
2021. jún. 1. 18:37

"Én adok nektek valamit, nektek azonban semmitek sincs, amire nekem szükségem volna" -az élet

A semmid, a mindened. Az idő. Ha valaki Neked dolgozik, vagy éppen csak Veled van, vagy éppen csak Veled szeretne lenni minden másodpercben...annak így becsüld meg az idejét, amit Neked ad. Ott, akkor, Neked adja, Neked adta mindenét. Azt becsüld meg legjobban, akit nem befolyásol semmi "érték", az együtt töltött időtökért.


Vidd hírét az igazaknak. Tényleg jó könyv. Köszönöm.

285. Mindigaldina (válaszként erre: 284. - Mindigaldina)
2021. máj. 31. 19:29
Tettem. Elmentettem. És, teszek. Köszönöm. :)
284. Mindigaldina (válaszként erre: 283. - Liliom10)
2021. máj. 31. 19:27
Köszönöm. Nagyon tetszett a rövid leírása. Remélem, lesz időm elolvasni. Teszek majd érte. :)
283. liliom10 (válaszként erre: 281. - Mindigaldina)
2021. máj. 31. 16:58

Ha nincs meg, ezt is ajánlom, egyik kedvencem :

[link]

282. Mindigaldina (válaszként erre: 278. - Csemár)
2021. máj. 31. 16:01
Ismerős. Bár, mostanában lustább, mint éberebb :)
281. Mindigaldina (válaszként erre: 280. - Liliom10)
2021. máj. 31. 15:59

Lekaptam egy könyvet. A címe: Hogyan menjünk világgá. Benne volt egy könyvjelző, amit a szerelmemtől kaptam, aki nincs már itt velem. Akivel nem tudtunk együtt élni. A könyvjelzőn az áll: Az ér el sikert az életben, aki elégedett önmagával és boldoggá tud tenni másokat...egy olyan embernek, aki jobbá teszi a világot egyszerűen azzal, hogy benne létezik!

Köszönöm.

280. liliom10 (válaszként erre: 277. - Mindigaldina)
2021. máj. 31. 12:51

Nemcsak nem kértelek számon, de még csak meg se fordult ilyesmi a fejemben ! Sajnos, írásban nincsenek hangsúlyok, mimika, mosoly, stb. Előfordul, hogy félreérthető a szöveg.

Honnan tudnám, mennyi idős a fiad, ezért írtam. Elképzeltem a napot, és arra gondoltam, hogy egy gyerek is jól érzi magát ilyen programon.

Itt a hoxán sokan kötözködnek, támadnak, ahelyett, hogy csak levelezgetnének. Engem ez annyira bánt, hogy sokszor megfordul a fejemben, itt kellene hagynom a hoxát. Talán azt hiszed, Téged mindenki bántani akar, de én nem vagyok köztük. Más a személyiségem.

Mivel az idő a téma, a hoxázás is ( számomra) nagyrészt időpocsékolás, ahelyett, hogy a rengeteg ,- még el nem olvasott - könyvemből lekapnék egyet a polcról.

279. csemár (válaszként erre: 278. - Csemár)
2021. máj. 31. 12:48
Bocsáss meg, abbahagyom a témát. (Mielőtt feddést kapnék.)
278. csemár (válaszként erre: 276. - Mindigaldina)
2021. máj. 31. 12:44

Olyannak szeretjük, amilyen.

Csakhogy jó volna, ha kicsit csendesebbek lennének az éjszakák. S ha a szomszédban a kutyák rázendítenek, ő se maradhat ki a ricsajozásból. Próbáljuk nevelgetni... :-)

277. Mindigaldina (válaszként erre: 275. - Liliom10)
2021. máj. 31. 12:24
Köszönöm, a kedves tanácsod. Fogadjuk meg. Azt meg szerintem szebben is kérdezhetted volna, számonkérés helyett, hogy hány éves a fiam. Talán egy miért nem vitted magaddal is elég lett volna. Megértem úgy is. 18. És köszöni jól van. Éppen a barátaival deszkázott. Szerintem szép gyereknapja volt. Legalábbis úgy éreztem, a szavaiból.
276. Mindigaldina (válaszként erre: 274. - Csemár)
2021. máj. 31. 12:19
Szerintem attól függ, mi hol érezzük magunkat. Bennük biztos nincs hiba. :)
275. liliom10 (válaszként erre: 241. - Mindigaldina)
2021. máj. 31. 10:09

Szép napod lehetett ! :) Nekem semmi bajom ezzel a történettel. Az aforizmákat mindig szívesen olvasom.

Ha jól emlékszem, van gyereked. Őt nem tudtad volna magaddal vinni ? Bár nem tudom, hány éves...

A fórum témájához : Az időm az életem ! Ha egy nap nem úgy telt el, hogy nagy részét később is tartalmasnak érzem, akkor elpocsékoltam egy napot az életemből. Meg kell becsülnünk az időnket, hiszen véges, és nem tudjuk, meddig tart az életünk.

274. csemár (válaszként erre: 273. - Mindigaldina)
2021. máj. 31. 09:38
Fél éves, de nagyon el van kanászodva... Ha észrevesz egy macskát a kerítés túloldalán, dühbe gurul rendesen. A macska meg, a túloldalon, már csakazértis nekitelepszik mosakodni a nagy acsarkodás közepette. (Akkor hol is a hiba? A kerítésen belül vagy kívül? :-D)
2021. máj. 31. 09:22
Kap egy jutalomfalatot, meg még egyet, meg még egyet. Aztán mondod neki, hogy most elég lesz ennyi. Erre Ő, megérti hogy nekem elég, de finom hápogással tudatja, hogy neki nem. És sajnos, ott rontottuk el, hogy van amikor addig csinálja amíg van. Talán így tudod rászoktatni. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook