Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az idegpálya sérülése bölcsességfog húzása során fórum

Az idegpálya sérülése bölcsességfog húzása során (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 23. 15:04
Tegnap elvoltam másik dokinál,aki mindenképpen állkapocs CT-t javasolt, mert csak azon látni igazán,hogy pontosan hol is vannak az idegek,és így már nem vaktában tudnak nekiállni a műtétnek...szerinte a panorámakép nem ad pontos képet a helyzetről,mivel csak 2D-s,és könnyen lehet,hogy csak rávetül az ideg a fogam gyökeréhez közel,amit most a képen látnak. Viszont! A CT 20.000 ft-ba kerül,persze magán,hát mondhatom,majdnem leültem...sztk-ba viszont lehet idén sorra sem kerülnék. Nem semmi.:(
9. fogtunder_ (válaszként erre: 1. - Babarózsa84)
2010. ápr. 22. 23:44
Könnyen lehet, ugyanis az állkapocsban végighúzódik egy idegcsatorna, amiben az alsó fogakat és az alsó ajkat ellátó ideg fut. Ha sérül az ideg akkor féloldali érzéskiesésre (zsibbadásra) lehet számítani. Ez a sérülés mértékétől függően vagy elmúlik hetek alatt, vagy egy életen át megmarad. Mindenképp kérdezz meg mást is. Az OP felvételt vidd magaddal.
8. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Babarózsa84)
2010. ápr. 22. 10:26

Kitűnő ötlet!:-) Sok sikert, drukkolok!


Neked is szép napot!

2010. ápr. 22. 10:23

Nagyon köszönöm! Mindenesetre mára bejelentkeztem egy másik szájsebészhez, szeretném az ő véleményét is meghallgatni.Majd megírom,ő mit mondott!

További szép napot!

6. Pirosalma (válaszként erre: 4. - Pirosalma)
2010. ápr. 22. 10:19

Bár a "közel" a kezeléstől is függ, tehát a műtéttől, egyebektől. És megint más, ha rosszul nőtt, mert akkor tényleg közel lehet az ideghez.

Ha a szájsebész azt mondja, akkor minden bizonnyal úgy is van. Jobbat, többet sajnos nem tudok.

2010. ápr. 22. 10:16
A szájsebész mondta. Csinált panoráma képet. A bölcsesség fogam be van ékelődve az előző fogamba, azaz nem tud kinőni, s csont is van még rajta. Tulajdonképpen a maga a fog csak egy nagyon kicsit nő ferdén,viszont ugye nem tud kinőni. Ekkor mondták,hogy a gyökere túl közel van az idegekhez és a húzás során megsérülhet,ami akár maradandó zsibbadást is okozhat...nekem ezeket mondták.
4. Pirosalma (válaszként erre: 3. - Babarózsa84)
2010. ápr. 22. 10:08

Pálya az agyban meg a gerincvelőben van (és csak simán "pálya").


Anatómiailag azért nincs olyan közel (sőt) a fog és az ideg, nem is igazán értem, miről van itt szó. A fogorvos mondta ezeket?

2010. ápr. 22. 10:04

Nekem idegpályát mondtak, mert ott fut közvetlen a fogam alatt,és ez "veszélyes" lehet.

Te ezt hol hallottad?

2. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Babarózsa84)
2010. ápr. 22. 10:02

Szia!


Ha sérül az ideg (ne idegpálya!), akkor az érzéskiesés a fogakat érinti, ill. az ínyet és a tőle kifelé lévő szájüregi részt (bocs, nem tudom jobban elmagyarázni).

(Ha jól emlékszem...)

2010. ápr. 22. 09:57

Sziasztok!

Van olyan köztetek,akinek sérült az idegpálya a bölcsességfog kihúzása során? Sajnos engem ezzel rémisztgetnek,ugyanis túl közel,azaz szinte egy vonalban van a gyökér. és az idegpálya.:(

Elmondták,hogy mire számíthatok,ami persze nem 100%,de erősen benne van a pakliban.:( Valahogy el sem tudom képzelni,hogy mi fog történni, tényleg fog-e zsibbadni,ilyenek?

Valami érzékkiesést is emlegettek, de nekem ez olyan hihetetlen,hiszen ez csak egy foghúzás.:(

Nagyon félek,bent pedig nem maradhat,mert akkor rövidesen megőrülök.

Segítsetek! Tapasztalatokat várok! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook