Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szemfog húzása fájdalmasabb mint egy őrlőfog vagy bölcsességfog húzása? Van bárkinek tapasztalata, milyen a szemfog húzás? fórum

A szemfog húzása fájdalmasabb mint egy őrlőfog vagy bölcsességfog húzása? Van bárkinek tapasztalata, milyen a szemfog húzás? (beszélgetős fórum)

23. beatav
2013. jan. 16. 20:52
Hát,szerintem hiába egy gyökere van!Sajnos nekem rosszabb volt (kivésték darabokban) mint a többgyökerű hátsó, méghozzá azért mert a felső gyökere hajlott volt kissé és az arcüregemig fájt, hiába az érzéstelenítő!Ott már az sem hat!Szó szerint a fejem tetejéig hasított a fájdalom.Én nagyon megszenvedtem,pedig nagyon gyakorlott,jó szájsebész szedte ki!
2013. jan. 16. 19:53
A szemfog a legertekesebb fog. Az utolso pillanatig meg kell örizni. Egyebkent csak az injekcio kellemetlen oda. Gyökerkezeltesd, mint hogy kihuzatod!!!!
21. tavaszilány (válaszként erre: 20. - Dca7af89ee)
2013. jan. 16. 19:48
Általában igen.
20. dca7af89ee (válaszként erre: 19. - Tavaszilány)
2013. jan. 16. 17:35
Akkor a szemfog eltávolítása könnyebb mint egy bölcsesség fognak?
19. tavaszilány (válaszként erre: 8. - Bugs02)
2013. jan. 16. 16:02
Általánosságban a moláris (őrlő) fogak többgyökerűek.Van, aki akinek eltér az átlagtól, de ez ritka. A SOTE Fogászati Klinikáján dolgozom, röntgenben több éve, én még egyet sem láttam.
2013. jan. 16. 14:23
Magánorvosom van, aki szájsebész és fogorvos, egyébként rendkívül ügyes keze van. Csak nagyon sok olyat hallok hogy a szemfog húzása az egyik legveszélyesebb és fájdalmasabb, emiatt érdeklődöm, illetve mert nekem sajnos fóbiám lett előző rossz tapasztalatok miatt a kezelés.... Húzott már ő nekem, eddig 3 mat és egyik sem fájt, de a szemfogról sok rémhírt hallottam....
2013. jan. 16. 14:05
Van hogy elkerülhetetlen.Sajna én is így jártam.Betömték a szemfogamat és valószínűleg nem jól lett kikezelve és alatta tovább romlott.Felpuhult a belseje és hosszában be is repedt.Szerintem az a lényeg,ha ki kell húzni is,hogy olyan szakemberhez menj,aki ezt jól érti.Én anno egy szájsebész fogorvoshoz mentem és a repedt szemfogam kb 5 másodperc alatt kinn volt el sem akartam hinni,úgy féltem tőle.
2013. jan. 16. 13:58
Felső bal.
2013. jan. 16. 13:06
Alsó, vagy felső szemfog?
14. tündér74 (válaszként erre: 13. - Dca7af89ee)
2013. jan. 16. 13:01
Mi elkerülhetetlen?A szemfog kihúzása mellett ritkán dönt egy jó fogszakorvos. Gondold meg, szerintem is inkább keress fel egy másik orvost.
2013. jan. 16. 12:22
Sajnos elkerülhetetlen :(
2013. jan. 16. 12:21

Nekem hátsó fogamat húztak úgy, hogy hozta magával az állkapocs egy szilánkját. A szemfogat meg sem éreztem, bár úgy féltem előtte, hogy képes lettem volna életemet adni, csak elkerüljem. Aztán utána kezdtem bömbölni, hogy ez ilyen simán történt. Persze jókezű volt a doki.

A jó orvosok csak végső esetben húznak, előtte mindent megpróbálnak, hogy mentsék a fogat. De ha kell, akkor kell:(

11. Regin_a (válaszként erre: 4. - Dca7af89ee)
2013. jan. 16. 12:20

Mi gyenge??


Leköszörülik vagy nem és ragaszatnak rá egy "fogat", vagy pótolják a letört darabot.


Konzultálj elötte másik orvossal is, bármilyen jó a magánorvosod

Láttam már "meglepetéseket"

2013. jan. 16. 12:15
Nem fog jobban fájni.
2013. jan. 16. 12:15
Nekem a bölcsességfogamnak volt 4 gyökere, + fogkő daganat volt rajta ami miatt műtét lett de azt meg sem éreztem. Legutóbb a szemfog mögötti 2. at húzták annak csak 1 gyökere volt viszont az nagyon be volt törve.... Ez viszont hideg meleg érzékeny, nyomás érzékeny és a lyuk is egyre nagyobb mert porlik, törik.....
8. Bugs02 (válaszként erre: 6. - Tavaszilány)
2013. jan. 16. 12:13

Ez is változó, nem mindenkinek többgyökeres a foga, pl nekem...én azt mondom nem fáj jobban mint egy másik fog...

nem kell félni!

2013. jan. 16. 12:12

szerintem a legkeményebb a bölcsességfog eltávolítása. ott sem a húzás fáj, hanem az állkapocs, legalábbis nekem fájt utána.

Maga a húzás nem fáj, persze függ kinek milyen tűrőképessége.

2013. jan. 16. 12:11
Semmivel sem fáj jobban, ez biztos. Sőt. Mivel ennek a fognak csak egy gyökere van, az őrlőknek meg 2-3, így könnyebb is kihúzni. Ha meg amúgy is gyenge fog (gondolom, már alig van a csontban), fél másodperc alatt kinn van :)
2013. jan. 16. 12:08
Ezt előre nem tudni szerinte. Ha csak egy kisebb darab tört le belőle, akkor biztos nem húzza ki.
2013. jan. 16. 12:08
Sajnos nem lehet a doki szerint mert nagyon gyenge fogam és mindenképpen húzni kell :(
2013. jan. 16. 12:07
Szerintem ha rendesen be vagy zsibbasztva, akkor nem szabadna, hogy fájjon.
2. globus (válaszként erre: 1. - Dca7af89ee)
2013. jan. 16. 12:06
Csak ezért kihúzatnád? Megjavítani nem lehet?
2013. jan. 16. 12:06

Mármint könnyebb vagy nehezebb?

Előtte és mögötte is meg vannak a fogaim, és letört belőle egy kisebb darab, de eléggé fáj. Magánorvoshoz járok, ügyes keze van, csupán az érdekel, miben különbözik a szemfog húzása pl a bölcsesség fog húzásától. Ez az orvos szedett már ki bölcsességfogamat és őrlőt is, az abszolút nem fájt pedig véste, de mindegyik legalább egyik oldalon szabadon volt hagyva.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook