Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én bébim csak hason hajlandó aludni, nem nagyon veszélyes ez? fórum

Az én bébim csak hason hajlandó aludni, nem nagyon veszélyes ez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
48. Elviracska (válaszként erre: 40. - Gota)
2007. dec. 28. 17:03

Én ilyet nem írtam,már megbocsáss,hogy meg kell hallnia a gyerekednek....

Csak azt írtam,hogy valamikor anno,sem volt,és felnöttünk,és most is sok-sok baba nélküle nő fel,tehát nem föltétlen csak abban az esetben lehet hason alltatni ,ha van légzés megfigyelő....

Mindenki maga tudja mi jó neki ,és mi vállt be....

És utoljára ,még annyit ,hogy nem sértegetni akartalak,na meg ezt ha jól tudom közöltem az elöző hozzászólásomban is...

Az viszont érdekelne mitől is fulladt volna meg a kisbabád???

47. gota
2007. dec. 25. 17:02
Pontosan így gondolom én is. Az én gyerekemet már háromszor mentette meg a légzés figyelő. Úgyhogy egyáltalán nem felesleges dolog... Ugyanígy lehet a gyerekülésre is mondani, h ekünk még nem volt, de ha már egyetlen gyerek is köszönheti az életét neki, már nem felesleges...
46. supin
2007. dec. 25. 11:12
Egyáltalán nem !
2007. dec. 25. 08:51

Barmire lehet azt mondani, hogy szuksegtelen, mert a regiek is megvoltak nelkule. Ennyi erovel tapszerre sem lenne szukseg, eleg lenne a tejbegriz vagy tejbe dara, nagyszuleinknek is bejott jobb hijjan :)

Viszont eleg, ha egyszer tesz szolgalatot a legzesfigyelo, onnantol eletet mentett. Marpedig van fontosabb a gyerek eletenel?

44. gota
2007. dec. 25. 08:06
Az is baj lehet, ha régebbi típúsút használsz és mondjuk kókuszmatracod van, mert nekünk ez volt a probléma. Aztán kaptunk egy újat, ezzel sosincs téves riasztás... Nekünk Baby Control van.
43. Ezti
2007. dec. 22. 19:38

A légzésfigyelő a legjobb dolog a világon és kész:)))

Mondjuk én mikor pindúr volt, így is figyeltem folyton, de nagy nyugodalmat ad az biztos!


Panna, nekünk angelcare van és sosincs téves riasztás. Az érzékenysége jól be van állítva nektek?

2007. dec. 21. 12:05
Szerintem is jó dolog a légzésfigyelő, bár én nem használtam. Miért ne használhatná ki bárki az adott lehetőségeket, ha már egyszer vannak. Csomó minden nem volt régen, amit ma már napi szinten használunk, és ez természetes. Persze lehet ezek nélkül is, de ha már egyszer vannak, akkor....
41. gota
2007. dec. 20. 23:30
Ja, és még csak annyit, hogy persze, h a szüleink meg a nagyszüleink felnőttek, hiszen ha meghaltak volna bölcsőhalálban, nem lehetnének a nagyszüleink/szüleink... De gondolj bele, mennyien haltak meg bölcsőhalálban!!! Szóval ha akár csak 1 gyerek életét is megmenti, már nem fölösleges dolog, nem? :) Ugye, egyetértesz? (Remélem, nem veszed úgy, hogy veszekszem, csak gondold magad a helyembe, ezek után Te is körmöd szakadtáig védenéd a légzés figyelőt szerintem...)
40. gota (válaszként erre: 32. - Elviracska)
2007. dec. 20. 23:24
Jó, de azért, mert anno nem volt légzés figyelő, még nem kell a gyerekemnek meghalnia... Mint írtam, ma harmdszor fulladt volna meg, ha nincs légzés figyelő... Inkább erre gondoloj, mielőtt ilyet írsz... És nem kötözködésből, de nagy ívben teszek arra, h "mi is felnőttünk valahogy". Gondolj azért bele, mit írsz egy olyan anyukának, akinek már háromszor mentette meg a gyereke életét ez a készülék! Tényleg nem akarok veszekedni, de ez a téma most érzékenyen érint... Nem is tudom, mit csináltam volna, ha nincsen légzés figyelőnk...
2007. dec. 20. 13:19
Az én kisfiam 2.5 éves és születése óta hason alszik. Semmi gond nem volt vele!
2007. dec. 20. 12:55
Köszi!
37. 5cb4354c81 (válaszként erre: 30. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 20. 12:33
Az én fiam, is mindenre így reagált, amikor hanyatt volt, ezért mindig fel is ébredt. Nekem doktornő javasolta a hason altatást. Bejött.
36. Elviracska (válaszként erre: 35. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 20. 12:08

Ja,nekünk is amikor szerencsésen elaludhatott a kocsiba hason ,mindenki ismerős ugye kiváncsian megakarta nézni ,de neki csak a feneke volt látható,mert ugyanis a kislábait főlhúzta a hasa alá,a fejecskéjét oldalra forditotta,és amig babakocsiztunk fölsem ébredt...

Sokan nevettek ,hogy ez a baba ,hogy tud igy aludni...de hát nekem mindkét gyerekem hasonló képpen aludt kint a babakocsiban....főleg amig jól fértek.....

Volt ,hogy ismeretlen fiatal lányok mentek el ,a babakocsink mellett belestek,hogy nézzék meg a babát ,és nevetve tovább mentek,hogy a kis feneke kimagaslik egyébb semmi:D

35. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 33. - Elviracska)
2007. dec. 20. 11:44
Tök jó volt:)mózeskosaras kocsink volt,és mikor lecseréltem a sport felsőrészre,akkor a kedvenc póza volt,hogy hason aludt benne és lógatta ki a kezét...állandóan szóltak ismik-ismeretlenek,hogy kilkóg a gyerek keze:D...mit csináltam volna?mondtam hogy tudom,had lógjon:)
2007. dec. 20. 11:34
Azzal ha hason alszik nincs semmi gond, a fejet ugyis oldalra forditja, habar ami az igazsag en nem mertem egyik gyermekemet sem hason altatni, a most 10 napos fiam is oldalt alszik, habar sokan mondtak h abba nincs semmi rossz, de lehet hogy onnan a felelem h en sem tudok hason aludni, igy oket sem hagyom, ha a te picid ezt igenyli akkor nyugalom, nem tortenik semmi
33. Elviracska (válaszként erre: 30. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 20. 10:29
:)ismerős....
32. Elviracska (válaszként erre: 26. - Gota)
2007. dec. 20. 10:26

Nemvagyok rossz...de azért mi is felnőttünk,és szüleink ,nagyszüleink mindenki ,amikor még légzés figyelőről még csak nem is hallottak....

És példáúl anyósom meséléseiből tudom ,hogy ő valamikor ,fiatal korában csecsemőkre vigyázott ,és nagyrésze hason aludt....de nem hiszem ,hogy már a 20-as években légzés figgyelőt használtak volna...

2007. dec. 20. 10:24
Az én lányom is csak hason hajlandó aludni születése óta.
2007. dec. 20. 10:22
Nagyfiam már a klinikán is csak úgy aludt ha hason volt,de az arcát mindíg oldalra fordította...kékfényezték,és ha háton vagy oldalt feküdt,állandóan szétcsapta a kis kezét bármi zajra és ébredt,pár percenként,nővérke mondta próbáljuk meg hason....a babakocsiban is mindíg úgy volt,a kíváncsiskodók mindíg csak a sapiját tudták meglesni:))
29. panna77 (válaszként erre: 26. - Gota)
2007. dec. 20. 10:09
Ahogy beteszem a kiságyba én is egyből bekapcsolom a légzésfigyelőt. Amúgy milyen fajtát használtok? Mert elég sok a téves riasztás... Mondjuk inkább riasszon tévesen, minthogy ne..
2007. dec. 20. 10:05
Hali. Míg kicsik voltak a fiaim, nekünk azt tanácsolták (Svábhegy) hogy altassuk hason őket mert így erősödik a hátizomzata, és nem lesz semmi baj. Már öt évesek, és gyönyörű a tartásuk.
27. lily3
2007. dec. 20. 10:04
Az enyém is hason aludt pár hetes korától és a mai napig ugy alszik.Semmi gond nem volt.
26. gota
2007. dec. 20. 09:56

Szia!


Én csak akkor merem hasra fektetni a babámat, ha be van kapcsolva a légzés figyelő, pedig már lassan 3 hónapos... Viszont éppen ma fulladt volna meg harmadszor, ha nincs a légzés figyelő... Persze nem azért, mert hason aludt, hanem mert elfelejtett levegőt venni! Szörnyű, de az a szerencse, hogy már léteznek ilyen légzés figyelők.

25. supin
2007. dec. 20. 09:18
nyugodtan fektesd hasra. A legtöbb csecsemő ezt a módot válassza
24. Mocori (válaszként erre: 13. - Kataanya)
2007. dec. 20. 09:08
Szerintem is!
23. Elviracska (válaszként erre: 22. - Bozsi70)
2007. dec. 20. 09:05

Szia

Szerintem ne aggodjál,mert nagyobb esélye van a csecsemőhalálnak akkor ha példáúl túlfütött a szoba ,közelében párnák vannak ,amik megborithatják...de nemhiszem ,hogy csakis azért történt ilyen borzasztó dolog mert a csecsemő hason aludt...

Nekem a lányommal volt egy szenzációs védőnőm ,aki már nem dolgozik ,ő meg mindig arra tanitott ,hogy ne féljek ,mert ha a csecsemő hányik ,és háton van ,nagyobb az esélye a fulladásnak ,de ha hason alszik ,és visszajön az a tej ,akkor ,már reflexből fölemeli a kisfejecskéjét ,de a hátán ezt ő még nem tudja...

Amikor a szűlészeten voltam ,agyon volt pókálva a kisfiam ,mellettem volt ,letették a hátára ,de nyügőlt ,nemkapta a helyét,kissé oldalra majdnem hasra tettem ,béke volt aludt...

Az én véleményem ,hogy sok-sok csecsemő alszik hason ,már több anyukával beszélgettem ,de soktól hallani ,hogy nem alszik a hátán ,csakis kizárolag a hasán a kisbabája..

Még most is néha hason alszik,de már a hátán is bír aludni 2-3 órát...

Fontos ,hogy mindketten,pihenjetek.ne aggodjál...minden jót nektek..nőjetek nagyra:)

22. bozsi70 (válaszként erre: 21. - Elviracska)
2007. dec. 20. 08:52
Az én kisfiam holnap lesz 3 hetes és ő sem alszik el csak hason.Én is félek egy kicsit,mert olyat hallottam,hogy a hason fekvő babáknál nagyobb a kockázata a csecsemőhalálnak.Remélem ez csak rémhír,mert hiába próbálom éjszakára hanyat fektetni,5 percenként felvan.Így ő sem pihen és én se.Úgyhogy hason alszunk.Remélem nem lesz semmi baj!
2007. dec. 20. 08:34

Szia

Mindkét gyerekem hason aludt csecsemő korukban,hiába aludt el véletlenűl a hátán ,nem telt el 5 perc ,és hason volt,mikor már megtudott fordulni...

De mig nemtudott fordulni ,nem is erőltettem,hogy aludjanak a hátukon ,mert nembírtak elaludni ,próbáltam oldalra is ,de mindig hason alvás lett belőle...

Volt eset mindkét gyerekemnél,hogy mikor kivittem a levegőre ,még a babakocsiban is hason aludt el,amig nem tettem hasra ,vigyázkodott ,de ahogy hasra forditottam ,azonnal szundi volt...

Hiába alszanak hason ,a kis fejecskéjük ugyis oldalt van,tehát én tapasztalatból mondom hagyni kell ,ahogyan ők kialakitják saját maguknak az alvás módját,hiszen nekünk felnőttetknek is megvan,ahogyan tudunk,szeretünk aludni...ugyanugy az újszülött picike csecsemőnek is már saját akarata ,egyénisége van...,

20. Rockin
2007. dec. 20. 08:22
Szia! Anyukám mesélte, hogy pici koromban én is csak hason tudtam elaludni. Sokan beszóltak neki ezért. Már túl vagyok jócskán a csecsemőkoron, de most is csak hason tudok aludni:) Nem lett semmi bajom tőle:)
19. LoLiNa
2007. dec. 20. 04:48
mi csak hason aludtunk. háton ordított. még ébren is utált háton lenni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook