Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mammográfia mennyire veszélyes? Olvastam, hogy a sugárzás nagyon káros... fórum

A mammográfia mennyire veszélyes? Olvastam, hogy a sugárzás nagyon káros... (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 3. 17:36

Nem engedek magamon mammon végezni,pedig veszélyeztetett vagyok,de akkor sem,soha!Mindig kijárom,hogy uh-t csináljanak,abban amúgy is jobban bízom és még csak nem is káros.

A mammo-t be is tiltanám!! (az én egyik orvosom például kifejezetten ellene van,soha nem küld oda,mindig uh-t kér,a másikkal meccselnem kell érte,de ott is uh a vége)

12. ec7efbffe4 (válaszként erre: 11. - Teltzsu)
2014. jún. 3. 17:15
Csak az érdekes,hogy,ha a mammográfia eredmény kétséges,akkor meg küldenek UH-ra!Van olyan szűrőközpont,ahol megcsinálják mind a kettőt.Persze akkor sem értem,hogy miért kell a mammográfia,Amerikában már nem is használják.
2014. jún. 3. 16:29

Múlt héten voltam mell ultrahangon. Amikor bejelentkeztem a vizsgálatra, rákérdeztek, elmúltam-e már 40? (Még nem :) )

Mert 40 éves kor felett mell UH-t csak úgy végeznek, ha mammográfia leletet is visz az ember lánya.


A vizsgálaton leteremtett az orvos, h miért nincs mammográfia leletem?! Elmondtam, a fentieket, ennek ellenére javasolja a vizsgálatot. (Amire persze nem fogok elmenni.)

Aztán - mivel kiderült, h még nem voltam terhes és nem szoptattam - azt mondta, h előbb szüljek gyorsan, és csak utána legyen mammográfia. (Ja, mert az csak úgy megy....)

A sugárterhelés miatt azoknak a nőknek, akik még nem szültek, nem javasolt a mammográfiás vizsgálat. Mert hogy az életed során kapott rtg besugárzások állítólag összeadódnak és az már káros dózist jelenthet.

10. 298b15dfdd (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
2012. szept. 12. 07:23

Nem hiszem,hogy a mammográfia biztosabb,hiszen,ha valami eltérés van, akkor küldenek UH-ra.Nekem rendszerint így történik.

Jobb helyeken egyszerre végzik a két vizsgálatot.

9. Guruljka (válaszként erre: 7. - 08f14c3a49)
2012. szept. 12. 07:10

Én már többször voltam mammográfián. Nem adnak köpenyt, mert állni kell a gép előtt, és annak a burkolata van leárnyékolva.

Nem rajongok a vizsgálatért, kellemetlen. De megéri elvégeztetni.

2012. máj. 12. 19:05
Annyira veszélyes, mint egy más rtg vizsgálat, semmivel sem jobban!!35 év alatt, csak nagyon indokolt esetben végeznek ilyen szűrővizsgálatot! Az orvos meg tudja ítélni, hogy szükséges-e rögtön ezt a vizsgálatot elvégezni,ha fiatal vagy.Onk.gondozóban dolgoztam,és mi sem küldtünk mammográfiára fiatal nőket, csak, ha fontos volt!!
2012. máj. 11. 22:29
Az rtg sugárzás károsíthatja a petesejteket. Éppen ezért normális helyen adnak ólomköpenyt, amivel hasig betakarnak.
2012. máj. 11. 20:30
"semmi
2012. máj. 11. 20:30

Ha van problémád akkor csinálnak mammográfiát. a fiatal melrákos betegeknek is mammográfiával vizsgálják. Elöször menj el orvoshoz és ö majd tudja hogy kell vagy nem... nögyogyász meg tudja vizsgálni a melledet. Az uh nem mutat meg mindent a mammográfia biztosabb de ezt majd ugyis az orvos dönti el. Milyen tüneteid vannak?

Drukkolok hogy ne legyen semi gond.

2012. máj. 11. 19:43
Uhhh ezt nem tudtam, ma akartam jelentkezni... Akkor ha ultrahangot csinaltatok, akkkro ki tudnak szürni, mert sajnos vannak tüneteim, és mindenképpen kell hogy biztos legyek. Nem szültem, és mindenképp szeretnék...
2012. máj. 11. 19:41

Ha még nem szültél, és szeretnél, ne vállald, csak az ultrahangot.


30 alatt nem is végezhetik.


Károsítja a petesejteket.

2012. máj. 11. 19:36
Pontosabban karos tud lenni...
2012. máj. 11. 19:35
Mit tudtok erröl?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook