Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én bébim csak hason hajlandó aludni, nem nagyon veszélyes ez? fórum

Az én bébim csak hason hajlandó aludni, nem nagyon veszélyes ez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. dec. 20. 04:14

Az én nagyfiam (32) még hanyattfekve aludt, a kisebbik (22) hason, az ikerunokáim (4) pedig oldalt. Ők minden alvásnál meg lettek fordítva, egyszer a jobb, másszor a bal oldalukra lettek fektetve, hogy ne feküdjék el a kis fejüket. A hátukhoz meg oda lett téve egy kispárna...

Ebből is látszik, minden kornak megvolt a maga "heppje".

17. 5cb4354c81 (válaszként erre: 16. - Roni24)
2007. dec. 19. 22:43
Ugye ebből is látszik, hogy ahány védőnő, orvos, annyiféle képpen mondják a dolgokat. Anyuka meg találja ki, mi a jó.
16. Roni24 (válaszként erre: 11. - Panna77)
2007. dec. 19. 22:24

Szia!


Gratulálok a kicsilányhoz! :)))

Az én kisfiam az első hét hónapot mellettem töltötte éjszakánként, de csak mert eleinte sírós volt, és ringatni kellett, hogy elaludjon! Miután elaludt egyszerűbb volt ledőlni vele az ágyba, és ha felébredt, rögtön ott voltam, én is jobban tudtam pihenni! Oldalt aludt, a karomon. Ahogy én fordultam, jött ő is velem! :)

Nappal az ágyában is legtöbbször oldalt és hasonfekve szundizott. Természetesen nem ő fordult a pozícióba, nemtudom hogy vajon mennyire tettem ezzel neki jót, de úgy vettem észre, hogy ő teljesen jól érezte magát az adott pózban.

Attól függetlenül, hogy a védőnőm is azt mondta hátonfekve altatni a legbiztonságosabb a csecsemőt, én valahogy nagyon idegenkedtem a háton fektetéstől!

Mikor már elmúltak a sírós éjszakák, gyakrabban aludt el az ágyában, és az éjszaka közepén természetesen én is nagyon sokszor felkeltem nézegetni, hogy szuszmitol-e :))) ez szerintem nem gáz egyátalán!

2007. dec. 19. 22:21

A kislányom most lesz 7 hónapos. Újszülött korában a hátán,majd a sok bukás miatt az oldalán (elfordulás-gátló párna segítségével) altattam. Hason napközben sem maradt meg. Most nem hajlandó máshogy aludni, csak hason, de néha az oldalára is fordul.

A kókusz-matrac levegőzik rendesen, szerintem nem probléma, ha a hasán alszik.

Azt olvastam, hogy a bölcsőhalált -amennyire tudni lehet- több tényező együttes fennállása okozhatja:

- túlmelegedés a szoba hőmérséklete, és/vagy túlöltöztetés miatt, és

- megfázás/légúti megbetegedés/ láz, és

- hason fekvés


Azt feltételezik, hogy minél több jelen van ezek közül, annál nagyobb a kockázat.

2007. dec. 19. 22:18
Nálunk mind a 3 gyereke hason alvó pici koruk óta.
2007. dec. 19. 22:15

Az én gyerekeim mindig csak hason aludtak. Semmi gond nem volt. Sőt, ha bukott vagy netalán betegek voltak és hánytak, nem kellett azon aggódnom, hogy nem veszem észre, és megfullad.

Szerintem nem a hason altatástól van a bölcsőhalál.

Ha így szeret aludni, nyugodt szívvel altasd így!

12. ibi75 (válaszként erre: 11. - Panna77)
2007. dec. 19. 22:13
Pannám! Naplóztam!
11. panna77 (válaszként erre: 10. - Ibi75)
2007. dec. 19. 22:13
Én ugyanezt csinálom... Nagyon gáz.
10. ibi75 (válaszként erre: 9. - Panna77)
2007. dec. 19. 22:12
Én még akkor is félek, ha kiteszem levegőzni. Mindig mászkálok nézegetni, hogy szuszog -e! Tiszta zizi vagyok.
9. panna77 (válaszként erre: 7. - 5cb4354c81)
2007. dec. 19. 22:11
A mi dokinőnk ugyanezt mondta. Hogy nem kell izgulni, mert nincs bebizonyítva, hogy több lenne a bölcsőhalál a hason alvós babák között.
8. panna77 (válaszként erre: 3. - Ibi75)
2007. dec. 19. 22:09
Próbálom én oldalt fektetni, de max 10 perc múlva felébred és bőgicsél. Ahogy átfordítjuk a hasára, egyből durmol tovább... Olyan, mint az anyja. Én is hason szeretek aludni, bár még nem gyakorolom, mert a melleimtől nem tudok hasra fordulni. :-)
2007. dec. 19. 22:09
Én a kislányomat mindig oldalt altattam. A fiamnál ez sajna nem jött be, mert így nem tudott nyugodtan aludni, hasfájós volt. Egy doktornő (nagyon jó doki, maszek, rengeteg páncienssel) azt mondta, nyugodtan altassam hason, ő vállalja érte a felelősséget, hogy nem lesz semmi baja a babának! Azt is mondta, valaki összehozta a bölcsőhalált a hason fekvéssel, és azóta mindenki ezt regéli. Pedig ennek ellenére, hogy az anyukák nagy százaléka nem altatja hason a babáját, ugyanúgy van bölcsőhalál. Na, a lényeg, mi azóta nyugodtan alszunk hason.
2007. dec. 19. 22:08

Bár az én fiam soha nem akart hason aludni, sőt!

De ha a te babád így szeretne, szerintem se aggódj, ő tudja mit akar és mi a jó neki. Szerintem egy csecsemő nem önmaga ellensége, csak azt csinálja ami neki a legjobb. Bízz benne!

5. ibi75 (válaszként erre: 4. - Mocori)
2007. dec. 19. 22:08
Nem ide tartozik, és nem is az én témám, de én nagyon rettegek a bölcsőhaláltól ...
2007. dec. 19. 22:05

Szia!


Az én babám is csak hason hajlandó aludni a kezdetektől. Olvastam én is arról, hogy így a bölcsőhalál biztosabb, de egyáltalán nem bizonyított, és én nem is izgultam. Sőt, az egyik barátnőm megnyugtatott, hisz ha nincsen büfi, akkor hason fekve legalább ki is jön.

Szóval nyugi!

2007. dec. 19. 22:02

A kókuszmatrac átereszti a levegőt, szerintem ne aggódj, ha hason alszik Panni, de ha lehet inkább oldalt fektesd :D

(Naplóztam!)

2007. dec. 19. 22:01
Jaj, tudtam, hogy Te írtad ki a témát :)
2007. dec. 19. 22:00
Ki hogyan altatja újszülött gyermekét? Az én bébim csak hason hajlandó aludni, nem nagyon veszélyes ez?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook