Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én bébim csak hason hajlandó aludni, nem nagyon veszélyes ez? fórum

Az én bébim csak hason hajlandó aludni, nem nagyon veszélyes ez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. febr. 21. 20:52
Ja, ráadásul ha büfizik vagy valami van, nem fullad meg, ugye mivel a fejecskéje oldalra van fordítva... A stabil oldalfekvésnek is ez a lényege, ott is oldalt van a fej... Tehát ebből a szempontból hasznos is. :)
2009. febr. 21. 20:52
Anyu szerint én világ életemben hason aludtam. 20éves múltam januárban és még mindig hason tudok csak elaludni. És még itt vagyok. Bár nincs babám, de bízzatok a kisemberekben, tudja ő mi a jó neki. :)
2008. okt. 15. 09:44

KIsfiam két hetes, és szintén hason alvós... Ha a hátán fekszik, akkor rugdalózik, kalimpál a kezeivel és felébred, hason viszon remekül durmol. A védőnőm azt mondta, hogy altassam nyugodtan hason, csak nézzek rá gyakrabban (amúgy egy szobában alszok vele). A gyerekorvos mikor meglátta az égnek meredő popsit, rögtön közölte, hogy jaj, nehogy hason fektessem a gyereket, nem szabad! Egy ismerős (szintén védőnő) azt mondta, bátran altassam úgy, ahogy a babának jó. Édesanyám engem és a tesómat is hason fektetett...


Na, kéremszépen, akkor most hol az igazság???


Mert próbálok én az ösztöneimre hallgatni, és a gyerek a hasán alszik most is, de kicsit megzavart a nagy szakmai egyet-nem-értés.

2008. okt. 9. 21:33
AZ én fiam is csak hason alszik, de neki így jó :)
74. kry84
2008. okt. 9. 19:06
Mikor megszületnek,a kórházban is hason fektetik őket.Legalábbis nálunk.Nem hiszem,hogy veszélyes lenne,akkor nem tennék.
2008. aug. 16. 19:38
Nekem három gyerekem nőtt fel hason alva...ja meg én is ...:))))
2008. jún. 3. 10:21
Nem veszélyes.
2008. máj. 26. 17:12
NEM, HOGY VESZÉLYES LENNE, HANEM KIMONDOTTAN JÓ!
70. sodrak
2008. ápr. 4. 19:37
Kisfiam csakis hason volt hajlandó aludni kb 1 hetes korától. Nem volt semmi baj. A fejét mindig oldalra fordította, v fordítottam. A c secsemőhalálnak nem ez az oka. Még az orvosok sem tudják miért van.
2008. jan. 21. 17:22

Szia!

Valószínű,ha csak picit volt véres,-és nem alvadt vér volt,hanem friss-hogy az történt,amire gondoltál,felsértetted az orrnyálkahártyát a picurnak.Gyorsan meggyógyul!

2008. jan. 13. 20:31
Sziasztok!A kisfiam meg van fázva, és már kifelé megy belőle, szívjuk az orrát a porszívós orrszívóval.De az utolsó szívásnál észrevettem, hogy kicsit rózaszín véres volt a váladék.Szerintetek ez mit jelent?Sokat szívtam volna és felsértettem belül az orracskáját?Írjatok!Köszi!
2008. jan. 10. 18:42
Szia!Az én lányom 3hónapos,szinte a kezdetektől hason alszik, ugyanis a karoló reflex őt állandóan felébresztette amikor háton próbáltuk altatni. Kis súllyal született, 2200g-mal, ezért nekünk ajánlották a légzésfigyelőt,mi Angelcare-t használunk.
2008. jan. 8. 19:00
Akkor meg vagyok nyugodva!Esetleg ha valaki lenne Nyíregyházáról, akkor ajánlhatna nekem egy jó fogorvost, sajna megviselte a fogaimat a terhesség, pedig rengeteg vitamint ettem.Meg persze mosom is, de ez nálunk örökletes.Köszi!
2008. jan. 8. 00:55
ne izgulj,legalább nem lesz nyomi a feje,mint a férjrmnrk.Az anyja feszt a hátán altatta.
64. 5cb4354c81 (válaszként erre: 63. - Máté2007)
2008. jan. 7. 17:37
Nekem a másodikkal volt sokkal-sokkal nehezebb!!!!!
2008. jan. 7. 15:05
Köszönöm a jótanácsokat, remélem nem lesz baj, nagyon szépen alszik hason, mikor felébred, látszik, hogy kipihente magát, mert ki van aludva a szeme.Nagyon cuki baba, hál'Istennek nem nagyon hasfájós, csak kaja után szokta néha megcsavarni a hasikáját!Most 14-én lesz 2 hónapos, megyünk szurira, nagyon félek tőle, mert azt mondták, hogy be szoktak utánna lázasodni.Na de csak átvészeljük valahogy!A páromnak szoktam mondani, hogy a 2. babával már könnyebb lesz!:)Sziasztok!
2008. jan. 7. 13:54
Amikor a dokira hallgatva, elkezdtem hason altatni, én is figyeltem ám az első időben. De aztán ez abba maradt. Volt olyan is, hogy tavaly télen beöltöztetve, betakarva, hason aludt a babakocsiban, a teraszon. Semmi gond nem volt akkor sem. NO PARA!!!!
61. 5cb4354c81 (válaszként erre: 58. - Máté2007)
2008. jan. 7. 13:52

Szia! A lányomnak bejött az espumisan anno, és ez elég is volt neki, ő nem volt annyira hasfájós.

A kisfiamnak semmi sem volt jó! Egyetlen szer enyhítette talán egy kicsit, por alakú, gyógyszertárban állítják össze, van benne fájdalom csillapító, meg nyugtató...

A mi dokink fel sem írta, mert azt mondta, ez gyógyszer, és ő nem fog egy egészséges gyereket altatni, nyugtatni, csak azért, mert sír. Hát köszönöm szépen....

Aztán egy elmentem egy magán dokihoz, ő írta fel a szert. A nevét nem tudom, mert csak egyszer irattuk fel, mert mire erről hallotunk, már 3 hósak voltunk, és nekünk 4,5-5 hóra el is múlott a sírásos időszak.

A bébim 18 hós, de még a mai napig hason alszik.

60. f9a0a36712 (válaszként erre: 58. - Máté2007)
2008. jan. 7. 00:27

Szia! Bár az én hapsikám már másfél éves, csak megnyugtatni akarlak, hogy még pár hét (2-3) és jó esetben vége a hasfájásnak. Szoktad tornáztatni? (lábát feltolod a mellkasához, kőrözöl a csípőjéval, pocómasszázs stb.) Na utána fog csak igazán pukkangatni!!:-)) Kicsit nyugisabb lesz a pocója. Igazából semmi nem mulasztja el, csak enyhíti.

Gratula a prontyhoz!!:-))


Ui.: A mi doktornénink azt mondta, hogy a baba csípőjének jó tesz a hasonalvás.

59. gota (válaszként erre: 58. - Máté2007)
2008. jan. 6. 22:24
A saját magatk megnyugtatására: szerezzetek be egy légzés figyelőt. A mi kislányunk lassan meg fog fordulni, de nyugodt vagyok, mert tudom, h ha bármi van, a légzés figyelő jelez.
58. Máté2007 (válaszként erre: 57. - 5cb4354c81)
2008. jan. 5. 21:22
Ma is sokat hason aludt, és akkor nem rettent fel.Sokat pukizik, és így nem sír fel, ha megcsikarta a hasát.Mi az Infakolt adjuk neki naponta 3-4-szer, és minden etetéskor a tápszerbe kap 25 csapp espumizan cseppet.Te mit adtál a kicsikédnek mikor hasfájós volt?Jaa, most is hason alszik!:))
57. 5cb4354c81 (válaszként erre: 56. - Máté2007)
2008. jan. 5. 10:39
Nyugodtan altasd hason. Az én fiam azóta alszik hason, amióta egy nagyon jó dokinő azt mondta, ő vállalja a felelősséget, hogy semmi baja nem lesz, ha hason alszik! (Elég hasfájós bébi volt, sokat sírt)Na, mi azóta hason alszunk, és soha nem volt semmi probléma!!!
2008. jan. 4. 23:01
Sziasztok! 7 hetes kisfiunk nem hajlandó háton aludni, és ha alszik, akkor csak 10-20 percet.Kipróbáltuk, hogy hasra fordítjuk, így alszik, csak ettől meg óckodom, mert sok rosszat hallottam már a hason alvásról csecsemőkorban.Szerintetek hagyjam, hogy így aludjon?De így meg mi nem alszunk, mert nézzük, hogy szuszog e.?Viszont a kis feje állandóan oldalra van fordítva.Mit csináljunk?Írjatok!Köszi!
55. gota (válaszként erre: 54. - Mokka78)
2008. jan. 2. 18:14
De édi a kisfiad! :) Igazi kis kópé lehet, legalábbis a képeken ilyennek tűnik...
2008. jan. 2. 14:44
Hopppáá! feje alól :)
2008. jan. 2. 14:44
AZ én fiam is hason alszik,és aludt mindig amikor már nagyon mocorgott kivettem a felealóla textilpelust és csak a lepedőn alszik ,nehogy befúrja megát!
52. bakanzs (válaszként erre: 22. - Bozsi70)
2008. jan. 2. 14:21

Sziasztok!

Az én lányom, másként nem is aludt el, csak hason!

Eleinte én is féltem,de mindig addig mocorgott míg hasra men fordult!Hason fekve szerintem biztonságban érzi magát,még ma is csak így alszik. 7éves

Üdv:Zsófi

51. gota (válaszként erre: 49. - Elviracska)
2008. jan. 1. 22:28
Ja, én is írtam, h remélem nem veszed veszekedésnek valamelyik korábbi hsz-ben...
50. gota (válaszként erre: 48. - Elviracska)
2008. jan. 1. 22:26

Ugyanis elfelejtett levegőt venni... Ezt hívják bölcsőhalálnak... Én sem veszekedni akartam, de nagyon felidegesített az, amikor valaki azt írja, h "mi is felnőttünk nélküle". Persze, de ahogy írtam, éppe aznap mentette meg harmadszor a gyerekemet a légzés figyelő. Ha Veled is történt volna ilyen anno, vagy velem, akkor most nem lennénk itt, mivel akkor még nem volt. És tedd a szívedre a kezed, ha mondjuk a Te gyerekedet mentette volna meg, szerintem Te is érzékenyen reagáltál volna erre a beírásra, nem?

Tényleg nem veszekedni akartam, de azért engem is meg lehet érteni, nem? Én nem merem a gyereket még így sem hason altatni, max. nap közben, ha be van kapcsolva a légzés figyelő...

49. Elviracska (válaszként erre: 47. - Gota)
2007. dec. 28. 17:08
Azt sem mondtam,hogy fölösleges....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook