Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az elme teremtő ereje fórum

Az elme teremtő ereje (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
40. Lávli (válaszként erre: 37. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 14:47

Hol a fotód?

Nagyon szép nő vagy

39. ab61752c45 (válaszként erre: 32. - Napsugár8)
2019. okt. 21. 14:46
na,ezt nekem az ateistának mondhatod,én életemben,még gyerekkoromban sem loptam,még egy dinnyét sem,kárt pedig senkinek nem okoztam.
38. Asinel 75 (válaszként erre: 32. - Napsugár8)
2019. okt. 21. 14:45
Na igen, ha valamit sokan mondanak, sokszor, sok helyen arról automatikusan a legtöbb ember elhiszi, hogy igaz. Így működik a népbutítás.
37. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 36. - Napsugár8)
2019. okt. 21. 14:41
☺️ Jó is így szerintem, ez nem annyira görcsös.
36. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 14:39

Egyetértek. Én is végigolvastam a Bibliát, csak azért, hogy tudjam, mi van benne, miben hisz már 2 ezer éve több millió ember.

Nekem is egy "külön bejáratú, saját hitem van", az u.n. templomi hitet nem nekem találták ki. :))

2019. okt. 21. 14:32

A hittel kapcsolatban..


Én hiszek Istenben, de nem olvasok Bibliát, nem járok templomba. Nem szeretem a papokat sem.


A hitem belülről fakad, hiszek abban, amit elképzeltem. Lehet butaság.


A Biblia nekem csak filmekből ismerős 😂 jártam hittanra, de sose szerettem, pláne mert a pap megtépett, mert a hajgumim kivettem a hajamból miközben beszélt. 7-8 éves lehettem.


Ki is bacta a kukába.


Na onnantól nem szimpi. És azt vallom, hogy nem velük kell foglalkozni, nem érdekel a prédikációjuk.


Bort isznak, vizet prédikálnak amúgy.


Itt gyorsan hozzá is kell tennem, hogy tisztelet a kivételnek, nehogy megsértsek egy papot,aki kivétel.

34. Guruljka (válaszként erre: 29. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 14:30
Még valami: amíg a testmagasságod és a külsőd gondot okoz, addig az önértékeléseden kellene változtatnod. Akkor a gazdagságra is nagyobb lesz az esélyed.
33. Guruljka (válaszként erre: 29. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 14:28

Azért a dolog nem úgy működik, hogy kitalálok valamit és az úgy lesz.

Fizikailag nem nőhetsz 10 centit, de viselkedhetsz úgy, mintha magasabb lennél.

Én 150 cm vagyok, de közöltem már egy 180 cm magas illetővel, hogy nem tűröm a viselkedését, és elnézést kért.

32. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - Ab61752c45)
2019. okt. 21. 14:26

Itt most nem az Isten-hitről van szó, hanem akármilyen hétköznapi eseményben való hitről.

Pl. két lurkó focizás közben betöri a szomszéd ablakát, a büntitől való félelmükben elmesélik, hogy az ablak repült neki a focinak, és nem fordítva. És minél többször mesélik el ezt a szülőknek, nagyinak, szomszédnak, akárkinek, a végén ők maguk is totál elhiszi, hogy ártatlan bárányok!

Vagyis, ha valaki ugyanazt az állítást hallja többször is hangosan kimondva, előbb-utóbb ő maga is igaznak fogja hinni!

31. ab61752c45 (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2019. okt. 21. 14:18
na,akkor én süket vagyok.
30. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 21. 14:08

Ahogy a Biblia írja: "A hit hallásból van"

Amennyiben elég sokszor elmondod hangosan azt, amit el akarsz érni, a tudatalattid előbb-utóbb kicseréli a "régi lemezt", és elfogadja igaznak az új célt, és attól kezdve abba az irányba kezd el dolgozni.

Persze kijelentő mondatban megfogalmazva, mint amit már birtokolsz, amivel már rendelkezel, tehát "ami van!!".

Az okítás szerint ezt nyugodtan elfogadhatod igaznak, hiszen amit kigondoltál, kimondtál, és ha szükséges meg is tetted, amit tenned kellett a cél érdekében: attól kezdve a dolgot "megteremtetted" és csak idő kérdése, amíg anyagi síkon is megjelenik, materializálódik az életedben. Azt mondják, olyan ez, mint amikor a pincérnél leadjuk a rendelést. Biztos vagy benne, hogy előbb-utóbb meg is kapod, felesleges lenne kételkedni benne!

A dolog valóban működik, csak a gondolat-szó-cselekedet, és a hit szükséges hozzá. No meg a kitartás, a türelem.

2019. okt. 21. 14:01

Jó lesz, ha nem teremt meg semmit az elmém, mert én mindig a legrosszabbra gondolok...


Arra is gondoltam sokat, hogy gazdag vagyok, de az nem jött be.

Arra is gondoltam, hogy szép vagyok, az se jött be.


Arra is gondoltam, hogy növök még 10 centit, de az sem jött be.


Na de tényleg, azt hallottam ha sokat dumalja valaki magának be, hogy ez vagy az a baja van,akkor tényleg beteggé válik.


Olyat is olvastam, hogy valaki így meggyógyult, ő azt képzelte, hogy egészséges.


Nem nagyon hiszek ebben, ettől persze lehet, hogy...

28. Guruljka (válaszként erre: 26. - Kokuszka101)
2019. okt. 21. 13:11

Van magyar fordítás elvileg.

Jópofa ez a pasas, én az angol segédleteket nézem.

Egyébként egyetértek a fordított módszerével.

27. Guruljka (válaszként erre: 24. - Kokuszka101)
2019. okt. 21. 13:09

Ők is gondoltak egyet. :D


Keresik a téli szálláshelyet.


Igen, van ilyen, hogy jönne valamiféle, nem is sóvárgás, nosztalgia - de én nem dohányzom (erre ki kell valamit találni, az ember önkéntelenül így használja!)- szóval nikotinmentes vagyok. (Így a cigi is ki van iktatva.)

Én már a tüdőmtől is bocsánatot kértem valamikor az idők folyamán, hogy kibírta szegény, hogy kátrányos feketére füstöltem. Milyen szép rózsaszín volt addig! És milyen ügyes, hogy próbál megint szép tiszta lenni.

26. Kokuszka101 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2019. okt. 21. 12:30

Képzeld megtaláltam.

Már töltöm is le.

Csak az baj, hogy angol- német.

Nem baj, megnézem.

Lehet poliglott leszek.:)

25. ab61752c45 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2019. okt. 21. 12:24
láttam egy madarat,aki sokszor dobta le a magasból a valami magot,mire úgy szétesett,és meg tudta enni.
24. Kokuszka101 (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2019. okt. 21. 12:19

Igen, erről én is hallottam,hogy az univerzum,vagy ki hogy nevezi,nem ismeri a nem szót.


Arra kell gondolni,amit akarunk.

De honnan jön ez a sok csípős katica,ha én nem is gondoltam rá?

23. Kokuszka101 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2019. okt. 21. 12:17

Miért restelled?

Jó ilyet hallani.

Végül is mi döntjük el, hogy szenvedünk,vagy sem.


Hallottam egy pár mondatot,ami nem is rossz.


Pl, hogy a cigizes is csak egy szokás,nem jó, nem rossz.

Így nézve nem is tűnik olyan nehéznek az elhagyása.


Vagy te írtad még valamikor korábban, hogy hiába jön a sovárgás, ha én nem cigizek.


Jaajjj,de könnyű ezt így mondani.:)


A németet köszi,azért megnézem le tudom e tölteni.

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2019. okt. 21. 11:04

Igazad van! Este volt már... máskor pedig én magyarázom ezt másoknak.

Cigimentes vagyok, talán ez a legjobb.


Egyébként találtam jónak tűnő nyelvtanulást, de nem ingyenes - viszont nem is drága.


[link]

21. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. okt. 21. 06:19

Az agy a tagadó szavakkal nem tud mit kezdeni, ezért egy-egy mondatból azokat figyelmen kívül hagyja, és csak a mondat maradékára koncentrálva kezdi meg áldásos tevékenységét.

A "nem dohányzom" kifejezést ezért úgy értelmezi: "dohányzom".

Ezért tanítják, hogy mindig pozitív megfogalmazásban gondolkodjunk, beszéljünk, mert akkor az annak megfelelően dolgozik.

A fenti példa esetében, lehet azt mondani, hogy: "letettem a cigit", vagy "mától nikotin-mentes vagyok", és hasonlók.

Amikor azt mondják, hogy pozitívan gondolkodni, az nem csak azt jelenti, hogy kizárólag a szépre és a jóra gondolni, hanem úgy megfogalmazni céljainkat, hogy abban a tagadó szavakat (nem, nincs, se, sem stb) elkerüljük.

2019. okt. 20. 22:56
Ez is elme-erő volt: Nem dohányzom.
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Kokuszka101)
2019. okt. 20. 22:56

Nem. Restellem, de nem.

De nagyon figyeltem magamra, mert a férjem is velem együtt szokott le, és tudtam, ha én elgyengülök, akkor ő feladja.

18. Kokuszka101 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. okt. 20. 21:49

Te nem voltál nyugtalan?

Ideges?

17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Kokuszka101)
2019. okt. 20. 21:12

Tudom, igen.


Nyugtalan lehetsz.

2019. okt. 20. 19:36

Kétszer javítottam, de csak átírta.


Ok akart lenni.

2019. okt. 20. 19:36

Ők.

Tudod egy kis cigihiány is közrejátszik:)

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Kokuszka101)
2019. okt. 20. 18:57
Ne csüggedj, ettől még az elme teremtő ereje létezik.
2019. okt. 20. 17:26
Köszönöm mindenkinek.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2019. okt. 20. 16:55

Igen, ebben igazad van, lehet a neten sokfélét találni. Sőt érdemes kifejezetten a "jutub"-on keresni.

Én mostanában rákattantam a német nyelvű, 10-15 perces mini-videókra, amik állítólag megörtént rendőrségi és kórháti eseteket dolgoznak fel. Rengeteget tanulok belőle a német orvosi nyelvből, és a mindennapi nyelvből is.

Kezdőnek esetleg:

[link]

A tanuláshoz mindenképp kell szótár is.

11. Amaunet (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. okt. 20. 16:44
Bocs, csak a lehetőséget szerettem volna megmutatni!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook