Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az egyik fenyőfámat ellepték a legyek néhány nappal ezelőtt. Hogy tudnám elpusztítani őket. Nagy zöld és kék legyek. fórum

Az egyik fenyőfámat ellepték a legyek néhány nappal ezelőtt. Hogy tudnám elpusztítani őket. Nagy zöld és kék legyek. (tudásbázis kérdés)


2008. ápr. 29. 10:40

Nálunk pár évvel ezelőtt volt ilyen, undorító volt amikor permetezés után fél vödörnyi döglött legyet sepregettem össze. Persze nem segített pár nap múltán ismét tele volt. A keresztapám erdész, ő mondta, hogy sajnos ez a fa menthetetlen vmi tetű támadta meg, ami a fa gyantájából él a dongó és a döglégy pedig megszúrja őket és a tetűből nyalakodik.(Brrr...., gusztustalan)

Nézesd meg egy kertésszel, lehet, hogy nálatok is ez a baj és az is lehet, hogy van ellene vmi szer.

4. Suhi
2008. ápr. 29. 10:24

kék légy - kék dongólégy

a zöld is egyfajta döglégy.

lehet hogy valami tetem van a fán. Kismadár fióka...stb. Mert gondolom azért szaporodhattak el, mert kedvező tápforráshoz jutottak. De ha mondjuk trágyáztátok a kertet az is csalogathatja őket.

Szerintem szabadban csak úgy lehet ellenük védekezni, ha rájössz "mire" mennek.

3. neja
2008. ápr. 29. 10:21
Ezen kívül még a rovarriasztó spray-k is hatásosak, fújd be vele nyugodtan.
2. neja
2008. ápr. 29. 10:18
Fújd be Chemotox-szal.
2008. ápr. 29. 10:13
Az egyik fenyőfámat ellepték a legyek néhány nappal ezelőtt. Hogy tudnám elpusztítani őket. Nagy zöld és kék legyek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook