Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Penészt hogyan tudom végleg elpusztítíani az ágynemű tartómból? Kitakarítottam, de a cuccok, amik benne voltak, büdösek. fórum

Penészt hogyan tudom végleg elpusztítíani az ágynemű tartómból? Kitakarítottam, de a cuccok, amik benne voltak, büdösek. (tudásbázis kérdés)


19. vkatka
2010. nov. 9. 20:01
A só jó ötlet, ki is próbálom :)
18. era06
2010. nov. 9. 18:44

Súrolj ki mindent, az öblítő vízbe tegyél ecetet, ez is fertőtlenít.

Az ágyneműtartóba tegyél sót,egy vászonzsákba. Ez magába szívja a nedvességet. Időnként meg kell szárítani a sót.

Az ágy alá is lehet dugni egy tányérral. Sokat kell szellőztetni.

A penésztől asztmás is lehetsz.

2010. nov. 9. 13:06

[link]

Nekünk ez van és azt hiszem innen rendeltük. Az, hogy akciós kamu, mert mindenhol 50 ezer és mi nem akciósan vettük 50 ezerért, szóval nem kell bedőlni, hogy 62 ezerről van leakciózva.

Az áráról annyit, mint már írtam ezt egyszer kell megvenni. Én pedig tavaly télen kb 100 ezer forint értékben dobtam ki dolgokat: szőnyeget, takarót, cipőket, ruhákat. Úgy érzem ezzel az egyszeri 50 ezerrel lényegesen jobban jártunk, mint hogy minden évben 100 ezer forintot ki kelljen adni új dolgokra. Szóval aki megteheti annak csak azt tudom mondani, hogy VEGYE MEG!!!

16. Evawitch (válaszként erre: 15. - Vkatka)
2010. nov. 9. 11:39
Ez engem is érdekelne, mert saját pénzemből élek egyedül albérletben és nem telik nekem több 10 ezer ft-os valamikre... :(
15. vkatka (válaszként erre: 13. - -magnólia-)
2010. nov. 9. 11:05
Milyen gép ez pontosan? Mennyibe kerül egy ilyen?
14. 9c8432d068 (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2010. nov. 9. 10:49

Allergiás tüneteket vált ki,gyulladásba hozza a hörgőket.

Gyermekkorom óta ettől szenvedek.

2010. nov. 9. 10:31
Én komolyan ajámlom mindenkinek a párátlanító gépet! Nálunk is tavaly télen még mindne héten le kellett törölni a penészt a falakról... És ezt csak egyszer kell megvenni. Míg azok a dolgok, amiket kidobáltam a penész miatt sokkal többe kerülnek, mint a gép.
12. vkatka
2010. nov. 9. 10:27

Szia!

Nálunk is ugyanez a helyzet. Penészes a fal, az ágyneműtartó, a benne tárolt dolgok...

Megpróbáltam már mindent, domestossal szoktam kisikálni, utána lefújom penészölővel. De semmit nem ér! Pedig olyan is volt, hogy bekapcsoltam a ventillátort hogy száradjon... Semmi nem ér semmit.

Most ott tartunk, hogy elköltözünk, és ezt az ágyat már nem visszük magunkkal. Veszünk helyette egy egyszerű fa ágykeretet. Az legalább szellőzik.

2010. nov. 9. 10:14
A tüdőnek mi baja lehet a penésztől? Az is érdekelne, mert köhögök reggelente és nem hiszem, hogy csak a cigitől.
2010. nov. 9. 10:14
Nagyon jó penészölő spricniket lehet kapni,avval fújd be az ágyneműtartót a leírásnak megfelelően.A benne lévő cuccokat mosd át 1szer 2szer mosószódával,és "öblitőnek" ecetet használj.Ha kiszáradt az ágyneműtartó,szórj bele bió szagtalanító granulátumot.
2010. nov. 9. 10:13
Köszi! Most egyenlőre félreteszek mindent,mert délután dolgozni megyek. Egyenlőre az ágyat és a falat takarítgatom. A fal nem volt vészes, inkább az ágynemű tartó.
2010. nov. 9. 10:10
Attól függ. Ha azért penészedtek be, mert nagyon párás a levegő, akkor nem tudod kiírtani teljesen. Amit tudsz, mosd ki és még egy öblítő programot nyomass végig rajta, majd vasald ki- ha lehet, hogy elpusztítsd a penészt. Utazótáskát is tisztítószeres szivaccsal át lehet törölni és rakd oda a fűtéshez, hogy megszáradjon. Sajnos nálunk annyira párás volt a levegő, hoyg bzony kidobtam egy pár dolgot, ami ágy alatt volt, meg az alsó fiókokban. De néhány hete vettünk párátlanító gépet, ezt fürdés után bekapcsoljuk és éjszaka is megy kb reggel 6-ig. Azóta Egy csepp víz nincs az ablakon, ajtón se, pedig tavaly télen folyt róla, szó szerint.
2010. nov. 9. 10:08

Sziabia!

Nekünk is penészedik az északi falunk, és az ágyneműtartó is. Emiatt állunk perben a szomszéddal, nem hajlandó kivágni a fenyőit a falunk mellett...

Múlthéten kimostam mindet az ágyneműtartóból, kiszellőztettem, fertőtlenítettem, de ez csak ideiglenes megoldás, sajnos...

6. 9c8432d068 (válaszként erre: 4. - Kiss Mária)
2010. nov. 9. 10:07
Az ágyneműt is ki lehet mosni,én is azt csinálom.
5. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. nov. 9. 10:06

Nem kell kidobni semmit. Mosd ki amit lehet,a többit pedig sokáig szellőztesd.

Az ágynemű tartót fertőtlenítő,szagtalanító szerrel mosd át,és amikor mód van rá /pl.nem vagy otthon/,szellőztesd.

Én évente csinálom,akát kétszer-háromszor is a holmik szellőztetését a szabadban.

4. Kiss Mária (válaszként erre: 3. - Evawitch)
2010. nov. 9. 10:06
A táskákat talán ki lehet mosni, nekem nem használt ágynemű volt benne azt dobtam ki
3. Evawitch (válaszként erre: 2. - Kiss Mária)
2010. nov. 9. 10:04
Az utazótáskákra nekem szükségem lenne, mert albérletben vagyok és párszor már költöztem. Ha kidobom, nem lesz semmi táskám és rengeteg cuccom van. Ezért nem tudom,mit tegyek.
2. Kiss Mária (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. nov. 9. 10:03
Én is így jártam és bizony fogtam és kidobtam mindet, ami ott volt
2010. nov. 9. 09:59
Éreztem, hogy a tüdőmnek nem tett jót a penész, reggel mindig köhögtem. Most takarítottam ki, de a benne lévő régebbi takaró, utazó táskák, mind penészesek, penészszagúak. Mit csináljak velük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook