Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az AFP vizsgálat fórum

Az AFP vizsgálat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az AFP vizsgálat

1 2
40. Ágica111 (válaszként erre: 38. - Lettina81)
2013. ápr. 10. 16:12

Szia!


Van azóta valami híred?Küldtek további vizsgálatra?Engem is beparáztatott az orvosom ,hogy én miért nem szóltam neki,hogy ilyen alacsony az AFP érték .Mert engem küldött el amúgy az eredményért ,mivel ő nem találta ...így nálam volt a lelet,de nyilván nem értek hozzá és az érték tartomány sem volt megjelölve szóval kicsit ki vagyok.

39. pirosribizli (válaszként erre: 38. - Lettina81)
2013. márc. 26. 13:56

Szia!


Nekem kb.2,5 évvel ezelőtt az első kisfiammal 0.78 lett az AFP Mom értéke.Az akkori dokim nem foglalkozott vele,bent volt a határértékben,és akkor még nem töltöttem be a 30-at.

A többi vizsgálati eredményetek jó lett?

2013. márc. 26. 12:33

Sziasztok!


Engem nagyon beparáztatott tegnap a dokim. 18 hetes vagyok,harmadik babával,az AFP-m tegnap lett kész,0,93 MOM értékkel.A doki szerint alacsony...A papírra pedig 0,5-2,5 van írva normál tartománynak.A védőnő szerint is jó,szerinte 0,8 alatt nem is szoktak további vizsgálatokra küldeni senkit itt Kecskeméten.

2013. márc. 19. 13:17

Sziasztok!


15 hetes kismama vagyok és ma kellett mennem AFP vizsgálatra én ugy tudtam,hogy a 16.héten veszik le a vért lehet ennek valami oka,hogy nekem most kellett mennem??

36. Nené0411 (válaszként erre: 35. - Nanda)
2013. febr. 11. 10:55

Szia!


Köszi a választ!Próbálom elterelni a rossz gondolatokat, mondjuk én az apja miatt is állandóan aggódok:S

De hál'istennek olyanokat rúg, meg olyan kis aktív,megnyugtat ezzel:)Azt olvastam, hogy ez nagyon jó, mert azt jelenti, h jól érzi magát, rendesen fejlődik, nem kell minden energáját a fejlődésre fordítania, persze ez is egy fejlődési forma.2-3 hét múlva megyünk 4dre, nem is annyira a videóélmény miatt(hogyne már, azért is!:D)hanem, mert ott megnyugtató módon rászánják az időt az alapos vizsgálatra.

Szóval nemsokára újra látom a hercegnőmet:)

35. Nanda (válaszként erre: 34. - Nené0411)
2013. febr. 9. 13:20

Szia!

Az természetes hogy valamennyire aggódik ilyenkor az ember.De ha jók az eredmények,akkor bízz benne hogy minden rendben lesz!:)

Első babád?

2013. febr. 8. 10:02

Sziasztok!


21 hetes kismama vagyok, minden eddigi eredményünk ok.Tudtok vmit arról, h milyen később kialakuló rendellenességek lehetnek a terhesség során? Nagyon félek attól(bár sztem ez normális), h beteg lesz a picim. Nem stresszelek ezen, csak néha elfognak a rossz gondolatok.

33. Smile:) (válaszként erre: 32. - Viliflora)
2011. febr. 23. 22:57

Szia.

Oké,köszi :)

Felhívjuk az a biztos.Ő korong alapján nézte kb-ra hogy mikor kéne:)

Köszönöm szépen :)

32. viliflora (válaszként erre: 31. - Smile:))
2011. febr. 23. 05:43

Szia!

Elvileg: betöltött 16. hét.

De szerintem nem lesz baj:-))

Menj csak 4-én nyugodtan. Ha bizonytalan vagy hívd fel a védőnőt és kérdezz rá. Azért van:-)))

Boldog babavárást!

2011. febr. 22. 21:08

Sziasztok:)

Kell beutaló afp-re?Vagy időpontot kell kérni,mert nekem a kiskönyvbe a védőnő március 4.-ét írt be afp-re.(De én csak márc 5.-én töltöm a 16.hetet,menszesz alapján) nem lesz ebből baj?

Előre is köszi a segítséget a sok kérdésre.

30. viliflora (válaszként erre: 29. - Csirmi)
2011. jan. 17. 09:30

Szia!


0,5 MOM-től normális. A Tieddel miért lett volna baj?

Egyébként egyetértek: ez a vizsgálat elavult és csak ráhozza a frászt mindenkire.

Én a Rózsakert Medical Centerben voltam, az Istenhegyi és ők azok, akik a legmagasagg szintű szűrést végzik (és tojnak az AFP-re....)

Sok boldogságot kívánok a babához!

29. csirmi
2011. jan. 17. 09:18

Kedves Mindenki!

2 hetes a pici fiam és teljesen egészséges 0.61 mom afp szinttel.Itt a terhesgondozás csak a negatívumokról szól!Én nem csináltattam amniocentézist,mert ezt a szűrést levonva minden rendben volt Bencével!Kicsit bennem volt a frász,de ha bizonytalanok vagytok,ajánlom:Istenhegyi Géndiagnosztika Központot-nagyszerű szakemberek,és nagyon nagy szaktudás jellemzi az ott dolgozókat!Engem Gasztonyi doktor úr vizsgált,vagyis a magzatot!Alapos ,nem mellébeszélős!!!!!!!!!!Boldog Babavárást,és nyugi

28. viliflora (válaszként erre: 27. - Julia81)
2010. okt. 26. 10:40

Szia Julia81!!


Itt tudsz kérdezni:

[link]

vagy a dokidnál. Ne aggódj, inkább járj utána szakembernél. Mi babavárók valószínűleg nem vagyunk hozzáértők.

Minden oké lesz, szép napot!

2010. okt. 21. 11:56
19 hetes terhes vagyok nem latta a doki a magzat gyomrat ,ez mit jelent nagy baj?
2010. márc. 3. 10:14
Sziasztok.34éves 18hetes kismama vk.Tegnap voltam genetikai uh mivel 0,51 lett az AFP.4NAPOT vártam míg megnéztek a fászt kaptam addig .De minden rendben találtak.Csodálkoztam volna ha találnak valamit mert 12hetes UH teljesen rendben volt.Ez csak arra jó,hogy idegesítse a kismamákat.Utánna olvastam rengeteg a rossz vélemény rengeteg országba már nem is csinálják éppen a fals eredmények miatt.Nem hiszem ,hogy napra pontossan ki lehet mindenkinél számolni a 16.hetet.És ugye ha elötte vagy utánna veszik le az már nem az igazi.Na mindegy a lényeg a picurka jól van,így mostmár én is.Mindenkinek szép napot és boldog babavárást ill babázást:)
2009. márc. 16. 21:16
Sziasztok.Én békéscsabai vagyok.A harmadik babámmal a 115-116.ik napon kellet levenni az AFP-t./a másik két gyermekemnél a 16.ik hét betöltése után/.Az orvosom felhívott,hogy alacsony az AFP-m,ami valami rendellenességet jelenthet.Halálra rémültünk a férjemmel,hisz az uh. vizsgálatokon mindent renben találtak.Az orvosom felhívta a szegedi szülészeti klinikán egy ismerős orvost,és két nap mulva már fogadott is minket.Szegeden teljesen más értékek a normálisak,a miénk teljesen jó volt,és nem értették a rémületünket.Megnézték uh.-on Kamillámat,egy hatalmas kivetítőn mi is láthattuk,és minden teljesen rendben volt.Egyébbként számít az életkor is,ill.hogy hanyadik terhesség,és náluk a betöltött 16.héten veszik le.Kamilla hat és fél hónapos gyönyörü és egészséges.De az embert teljesen halálra tudják rémíteni.Nagyon alacsonynak vagy nagyon magasnak kell lenni az AFP eredménynek ahhoz,hogy magzatminta vételre kerüljön sor,amiből egyébbként 100%-ra meg tudják mondani,hogy baj van e.De ezt csak nagyon-nagyon indokolt esetben csinálják.Mindenkinek jó éjt.
24. suzzzy
2009. márc. 9. 23:51

sziasztok!

tud nekem vki abban segíteni, hogy az AFP vizsgálatot csak a 16 héten lehet elvégezni vagy még a 17 hét is belefér? (a 12. heti UH-on ugyanis a méretek alapján azt hozták ki, hogy 13 hetes terhes vagyok) Szerintetek hozassam előre a már előre meghatározott vizsgálat dátumát? Köszi

2009. jan. 16. 14:59
sziasztok!!tudja valaki hogy a 4 es integrállt szűrésbe benne e van az afp is?és mi számit normális afp nek?köszi
22. erikpipi (válaszként erre: 19. - Gabi0630)
2008. szept. 4. 13:14
Meg fehér, vagy sárga bőrű.......:))
2008. júl. 22. 10:31
Nekem egyik gyermekemnél sem volt jól értékelhető sem a MOM érték sem pedig az AFP Így kötelezővé tették a genetikai ultrahangot folyamatos vizsgálat ként,de mint ki derült semmi bajuk nincs.Hála az égnek,ma már a nagyobbik lányom 5 éves lassan 6 a kisebbik pedig15 hónapos,mind két gyerekem aktívabb nagyobbik hivatalosan hiperaktív,de inkább legyenek ilyenek mint úgy jártak volna mint én.
20. 7130b15964 (válaszként erre: 19. - Gabi0630)
2007. okt. 11. 13:22

Invazív vizsgálatra nem küldenek ok nélkül.


Nem lehet, hogy az "genetikai uh"-val keveritek? Azzal kromoszómát nem lehet nézni, de rendellenességre utaló jeleket igen.


A kromoszóma vizsgálat szúrással történik boholy vagy magzatvíz mintát vesznek. Oda nem küldenek tökéletes AFP-vel, hacsak nincs rá valami más nyomós okuk. Csak úgy bizti alapon nem szúrnak meg senkit, mert még ha minimális is, de fennáll a vetélés veszélye.

19. gabi0630 (válaszként erre: 17. - Pippo)
2007. okt. 11. 12:47

Igen, a biztonság kedvéért küldenek tovább, nehogy baj legyen.

Ne izgulj, biztos nincs semmi. Én azt hallottam, hogy nagyon sok országban már betiltották az afp vizsgálatot, mert nem megbízható. Sok minden számít, pl fontos a napra pontos terhességi kor, attól is függ, hogy mennyi idős az anyuka, mennyi a testsúlya, és pl az se mindegy, hogy reggel 7-kor, vagy 7 után 10 perccel veszik e le a vért

18. 9cea3ab90a (válaszként erre: 17. - Pippo)
2007. okt. 11. 07:16

Szerintem,igen.

Gondolom,csak azért hogy kizárják az estleges rendelenésegeket.

17. Pippo (válaszként erre: 16. - 9cea3ab90a)
2007. okt. 11. 07:06

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem, akinek nem jó az afp eredménye azokat szoktál küldeni kromoszóma vizsgálatra?

Kaptam beutalót, nem értem...

16. 9cea3ab90a (válaszként erre: 15. - Gabi0630)
2007. okt. 11. 07:00
Az én kersztlátyom 57 cm-es volt,és őt se láttam óriás babának.Szerintem a legtöbb baba ,ilyen méretekkel születik,ha szépen végig tudja hordani az ember.
15. gabi0630 (válaszként erre: 13. - 9cea3ab90a)
2007. okt. 11. 06:55
Ja, és a méréseknek nem feltétlen kell hinni. Ahogy a doki momdta, óriás babát vártam, legalább 60 cm-t. És 51 cm-rel született. Igaz, 3960 g volt.
14. gabi0630 (válaszként erre: 13. - 9cea3ab90a)
2007. okt. 11. 06:54

Dehogy baj! Csak én ezt akkor még nem tudtam. Meg nekem minden eredményem szerint nagyobb volt több héttel. A feje meg már a 41. hétnek felelt meg.

Nekem a terhességnek a vége telt nagyon lassan, az utolsó 6 hét. A többi aránylag gyorsan. Én február 13.-án szültem.

13. 9cea3ab90a (válaszként erre: 11. - Gabi0630)
2007. okt. 11. 05:48

Az baj,ha nagyobb egy picit a koránál?

Ezt még nem mondták.Pedig nekem is mindig, egy héttel legalább idősebbnek állapítják meg .

Pedig én tudom,hogy nem annyí idős.Hisz nekem lombikbaba,így tudom,hogy pont ennyí idős.

Február 28-ra vagyok kiírva.Még olyan távolinak tünnik,a férjem türelmetlennül várja mikor lesz már nagyobb a pocim.

Olyan szeretettel ,és csodálattal nézegeti ,mintha belelátna.

Azt mondja gyönyörü a pocakom/ki érti/,és az lenne jó ha mindig terhes lennék.

12. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - 9cea3ab90a)
2007. okt. 10. 20:14
Ja, mint Mekk Mester:DDD
11. gabi0630 (válaszként erre: 10. - 9cea3ab90a)
2007. okt. 10. 20:09

Én már a terhesség vége fele jártam, mikor a doki egyszer nagyon bepánikoltatott. Minden mértete a babámnak több héttel nagyobb volt, mint a papírforma szerint kellett volna. Kérte a cukorterhelés eredményét, és mindent, de láttam rajta hogy ő is tiszta ideg lett. Hát még én, de nem ért rá válaszolgatni a kérédesmre. Mikor hazajöttem, átnéztem a korábbi uh-s papírokat, és akkor láttam, hogy a feje 1 cm-t nőtt, de többi része csak 1-2 mm-t. Honnan tudtam volna első gyerek, hogy ez normális. Én ekkor bukkantam a fórumra, és ott írták, hogy teljesen normális.

Ha jól számoltam, márciusra várod?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook