Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
10756. Fortuna79
2013. szept. 5. 18:06

Sziasztok! Ha van köztetek gyógypedagógus és állást keres, az keressen meg privátban.

Ma hallottam, hogy az egyik iskolába keresnek, teljes munkaidőben .

Adri

10755. Filemon82
2013. szept. 2. 16:10
Köszönöm a válaszokat :-) Ma kezdtünk egy nagyon szimpatikus alapítványi oviban. Nagyon tetszik nekem is és a gyerkőcnek is, remélem ez így is marad és sokat fog ott fejlődni :-)
10754. zseba
2013. szept. 2. 06:37
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor megkérdezem itt az okmányirodában, hogy itt hogy megy!
10753. labolen (válaszként erre: 10746. - Zseba)
2013. szept. 1. 22:46
Okmányirodában kellett intézni nekünk is. gyerek + orvosi papír kell hozz, mint azt előttem is írta valaki. De ismerek olyan családot, akinek nem ment simán és valamilyen bizottságnál kellett intézniük, de szerintem csak amiatt, mert az ottani okmányiroda tévesen tudta a jogszabályokat. Autinak jár a parkolókártya.
10752. Tavaszvirág (válaszként erre: 10746. - Zseba)
2013. szept. 1. 22:28
Szia, Mi okmányirodában intéztük. A gyerkőc kell hozzá, mert őt fényképezik le, egy szülő és az orvos által kiállított igazolás. Simán ment minden, 5 perc alatt végeztünk.
10751. sünöcske (válaszként erre: 10744. - Filemon82)
2013. szept. 1. 16:21

Filemon82: ennyi idősen még sokan pakolásznak. Ha félted a dolgaitokat a könyvespolcon jelölj ki neki egy polcot ahol az ő könyvei vannak ill. a tietekből rakhatsz olyat amit nem sajnálsz. Mi mikor kicsik voltak egyszerű leukoplasttal v. szikszalaggal ragasztottuk le a szekrényt, fiókot ahová tilos volt a bejárás.

Tépkedésre nagyon jó ötletet adott Labolen.

De van annyi reklámújság amit téphet, de mindig, ha könyvet kezd el tépni ki kell cserélni a kezében. Ráfog jönni, hogy azt lehet.

A kis tépkedett darabokból meg regaszthattok képeket...stb. Rész -egészt is lehet tanulni vele.

10750. Rita 72
2013. szept. 1. 13:57

A Járási hivatalban.

Itt van részletesen:


[link]


Ha van benne, vedd ki a szóközöket!

10749. pzm3 (válaszként erre: 10748. - Rita 72)
2013. szept. 1. 13:39
Ha jár,akkor hol kell intézni?
10748. Rita 72 (válaszként erre: 10746. - Zseba)
2013. szept. 1. 11:55
Jár autistáknak is. Az a papír kell hozzá, amit a szakorvos tölt ki az emelt családihoz: "Igazolás tartósan beteg, illetőleg súlyosan fogyatékos gyermekről".
10747. 325b42d966
2013. szept. 1. 10:47
én ú gy tudom hogy az autista gyereknek is jár(mármint a szülőnek),és az értelmi fogyatékosnak is .Nekünk is volt csak lejárt és még nem mentem újat csináltatni.
10746. zseba
2013. szept. 1. 10:37

Sziasztok!

Eddig úgy tudtam hogy parkolási kártya csak akkor adható ki autista gyermek vagy felnőtt részére, ha mellette mozgáskorlátozott is! Az egyik ismerősünk a napokban mondta hogy nekik van parkolási kártyájuk és nem mozgáskorlátozott a gyerkőc. Nekik elég volt az emelt összegű csp-re jogosító papír hozzá. A doktornőnk azt mondja hogy ez így nem jár! Valaki tudna segíteni hogy mi az igazság?!

Köszönöm előre is!

10745. labolen (válaszként erre: 10734. - Filemon82)
2013. aug. 30. 22:44

Elvileg ott kellene lenni hogy Budapesti óvodák / iskolák, aztán meg Vidéki óvodák / iskolák. Azokon belül pedig megyére, vagy kerületre lehet keresni.

Ha jól tudom firefox böngészővel nem működik, inkább Chrome-mal kellene megpróbálni.

Én minden új diagnózissal rendelkező szülőnek azt tudom javasolni, hogy nézzenek utána, hogy lehet eljutni szülőképzésre, szülőtréningekre. Illetve olvassanak utána az alapoknak, mert a fejlesztések nagyon jók és hasznosak, de az otthoni és mindennapos problémákat a családnak kell megoldania. Az autizmus olyan, mint a cukorbetegség, egész napos odafigyelést, fejlesztést igényel a gyerek. El kell sajátítani egy autizmus specifikus látásmódot a szülőnek is, és akkor könnyebben lehet megérteni, kezelni a problémákat. PL ha csak tépked, és ez a gond, akkor lehet neki napirenddel más elfoglaltságot tanítani, ha kipakol, és nem pakol el, lehet motivációval, és pakolós kártyával rávenni, hogy elpakoljon. Sőt, szabályoldallal, hogy ki se borítsa. El kell sajátítani ezeket a technikákat, és akkor a zavaró problémákat otthon meg lehet oldani. Ha minden reggel kiborítja, az egy rutin. Ezt a fejlesztőnél nem fogja csinálni, ezért ott nem is tudják majd erről leszoktatni.

Ha pedig megtanulod az alapokat, azt is tudni fogod, miért tépked. És máris nem lesz olyan zavaró. Amúgy szerintem tetszik neki a hangja, és tetszik neki ahogy lelibeg a papírdarab. Máris ki lehet találni olyan játékot, ami fejleszti a gyereket, és tépkedni kell benne. Pl hogy a piros papírdarabokat a piros dobozba hullajtsa, a kékeket meg a kékbe. Vagy hogy tépjen nagyobbat, azt a nagyba, kisebbet azt a kicsibe. Napirenddel beszabályozhatod, hogy most reggel kicsit tépkedhet, aztán meseolvasás, kirakózás, akármi. Beszabályozhatod, hogy mennyit tépkedhet azáltal, hogy csak adott mennyiségű papírt adsz neki oda. Persze ezt előre jelezni kell. Ha strukturálod a napját és a környezetét, akkor már nem lesz annyi üres járat.

Lepakolás: szerintem e is napirenddel orvosolható lenne. Vagy legyen játékba ötvözve a dolog. Ha valami mással van lefoglalva, akkor nem fog pakolni. Vagy szabályoldalakkal, szabálykártyákkal be lehet állítani, hogy mit pakolhat és mit nem. Néha már az is megoldás, ha nem megszüntetni akarod a viselkedésproblémát, hanem kereteket szabsz neki. Jelülj ki egy szekrényt, amit kipakolhat, egy polcot, amit lerámolhat. És legyen motiválva arra is, hogy visszapakoljon.

De ez annyira összetett így leírni, és annyira egyedi minden kisgyerek, hogy tényleg érdemes megtanulni az alapokat. Erre szuper lehetőség a szülőképzés.

10744. Filemon82 (válaszként erre: 10743. - Frogi)
2013. aug. 30. 17:36
4 éves. Ráadásul jó nagy növésű, mindenhol 5 évesnek nézik. Így még szembetűnőbbek a "dolgai", elvégre nem pici gyerek már. Másfél évesen kezdte ezt a rámolást, azóta nem hajlandó abbahagyni. Frogi nagyon szerencsés vagy, el sem tudom képzelni, hogy ezen a borzasztó korszakon túllendülünk valaha.
10743. frogi (válaszként erre: 10734. - Filemon82)
2013. aug. 30. 17:31
szia hány éves? Nálunk is ez volt egy ideig sőt az első szakértői vizsgálat is így zajlott. De ma már nem csinálja. Tudja mi az övé és azt pakolja. De minden reggel kiborogatja az építő kockát amivel természetesen utána nem játszik, de ne pakoljam össze. Neki ez így van rendben:)
10742. Filemon82 (válaszként erre: 10741. - Pzm3)
2013. aug. 30. 16:52
Na, én tuti nem mernék vele esküvőre vagy bármilyen rendezvényre menni.
10741. pzm3 (válaszként erre: 10740. - Filemon82)
2013. aug. 30. 16:47
Az én fiam is elég nehezen kezelhető.Szeptemberben megyünk esküvőre,már tiszta ideg vagyok előre,hogyan fogja viselni.
10740. Filemon82 (válaszként erre: 10739. - Pzm3)
2013. aug. 30. 16:45
Nagyon bízom benne....... Én még igazából mástól nem is láttam és hallottam ilyet, ezért érdekelne, hogy más gyerkőcénél is előfordulnak e ezek. Én már alig merek vele társaságba menni.
10739. pzm3 (válaszként erre: 10738. - Filemon82)
2013. aug. 30. 16:38
Hát ha van diagnózisotok,akkor ne is várj el "normális" viselkedést.Valamiért csak megkapta azt a diagnózist a gyerkőcöd.Persze megértem,hogy idegörlő,de hátha a fejlesztések hatására javul majd a helyzet.
10738. Filemon82
2013. aug. 30. 16:29
Mikor a Bizottságnál voltunk vizsgálaton és én a vizsgáló hölggyel beszélgettem, ő nem a játékokkal játszott, hanem a nő dolgait (mobil, toll, jegyzetfüzete stb.) próbálta megkaparintani állandóan vagy kipakol valami iratos szekrényt. Ez a normális viselkedéstől nagyon távol van :-/
10737. Filemon82 (válaszként erre: 10735. - Pzm3)
2013. aug. 30. 16:27
De az én gyerekem már 4 éves.... És nem a játékait pakolja és a saját könyveit, mert az engem sem érdekelne és a kupi sem. De ő a mi dolgainkat pakolja, a mi könyveinket, kipakolja a fiókomból a cuccaimat és minden olyat, amit nem szabad. És ez így megy újra és újra, megállás nélkül. Egyszerűen számára nem létezik a NEM. A papírok közül van amiket apró cafatokra tépked (imád tépni) és a kis cafatokkal játszik, vagy egyszerűen csak beborítja sok fecni a padlót mire bemegyek.
10736. pzm3 (válaszként erre: 10735. - Pzm3)
2013. aug. 30. 16:21
Mondjuk a kisfiam el is szokott játszani.Van,hogy egész hosszú ideig.
10735. pzm3 (válaszként erre: 10734. - Filemon82)
2013. aug. 30. 16:20
Az én fiam is kupizik reggeltől estig.De szerintem ezt a nem autista gyerekek is megteszik.Én rendet rakok déli alvás előtt,és este.Belefáradtam már,hogy örökké pakoljak.
10734. Filemon82
2013. aug. 30. 16:00

Sziasztok!

Most találtam Rátok. Nekünk még nagyon friss a diagnózisunk (bár én már régóta rosszat sejtettem, de mindig a korán születésre fogták, hogy éretlen az idegrendszere).

Előbb néztem az auti honlapját, biztos én vagyok a béna de nekem pl. az óvodák, iskolák linken nem jelenik meg semmi :-/

Van köztetek olyan, akinek olyan problémája van a gyerekével, hogy nem játszik csak rámol szét a lakásban állandóan. Én már kivagyok teljesen. Minden napunk reggeltől estig azzal telik, hogy "ne vedd le, ne húzd ki, ne pakold ki" stb. Kipakolja a konyahszekrényt, felmászik a szekrény polcaira leszedni a könyveket stb. Mindezt 10000000000x is úgy, hogy tudja, hogy nem szabad de hiába beszélünk neki....kezdi mindig előről. Iszonyat idegőrlő ez az egész.

10733. 091111 (válaszként erre: 10729. - Tarcalibetty)
2013. aug. 30. 13:20

Autista gyerekeket fogadó óvodák


[link]

10732. Laci1973 (válaszként erre: 10728. - Kristof555)
2013. aug. 30. 12:06
írjál még infókat erről a suliról köszi
10731. labolen (válaszként erre: 10730. - Tarcalibetty)
2013. aug. 30. 10:21

Szia!

Szeretném ajánlani neked az auti.hu weboldalt. Ott össze van szedve egy csomó fontos kérdésre a válasz, fent van nagyon sok információ az autizmusról, terápiákról, integráló intézményekről, (ovikról is.)

Ott megtalálod a hordozható napirend bemutatását is. Érdemes átolvasni a cikkeket, amik fent vannak. És van egy segítő szülőcsapat is, ha az olvasgatás után van kérdésed, ott is felteheted. Az a fórum kicsit jobban pörög, mint ez.

Én itt többet nem is írnék most a kérdésedre, mert azon az oldalon fent van a válasz, a cikkeken kívül speciális topicok is vannak kifejezetten szobatisztaság, és vizuális eszközök témában is. Érdemes elolvasgatni, főleg friss diagnózissal!

Azért írom, mert nagyon összetett a kérdés, és ha átolvastad a cikkeket, topicokat, meg is érted, hogy egy hozzászólásban ezt nem is lehet megválaszolni. :) De ha lesz majd kérdésed utána, arra szívesen válaszolunk ott is, itt is.

2013. aug. 29. 15:29

sziasztok!


Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra,ahogy visszaolvastam a hozzászólásokat nagyon hasonló problémákkal küzdünk.


Nálunk is vannak hiszti rohamok nyilvános helyen, volt konyhaszekrényből lopkodás.Még nem szobatiszta a fiam pedig már 3,5 éves.


Mi is nagyon az elején vagyunk a dolgoknak.Most kaptuk meg a diagnózist,várjuk a szakértői Bizottság vizsgálatát az ovihoz...


Olvastam egy két érdekes dolgot,hordozható napirend kártyák...ezeket hogy használjátok a hétköznapokban és hogy vezettétek be?

2013. aug. 29. 13:52

sziasztok!


Tudnátok nekem esetleg segíteni?

A kisfiam óvoda választás előtt áll.Enyhe autista.Olyan óvodát keresnék neki ami ingyenes és kiscsoportlétszámú..esetleg egy kevésbé drága magán is szóba jöhet..(3 kerületben keresnék vagy nagyon közel hozzá)

10728. kristof555 (válaszként erre: 10643. - Tavaszvirág)
2013. aug. 24. 22:45

Az én ép értelmű, de enyhén autista kisfiam a Bp. 2. ker. Palotás Gábor Ált. Iskolába jár, ami eredetileg logopédiai iskola , de felvesznek ép értelmű, más problémákkal küzdő gyerekeket is. Osztálylétszámok 8-10 körül, van ped. asszisztens, korszerű, modern iskola óriási parkkal körülvéve. Ingyenes. Az első osztályt két év alatt végzik el, majd teljesen normál tanmenettel, tankönyvekkel mennek tovább.

Ha még aktuális, akkor szívesen adok több infot.

10727. labolen (válaszként erre: 10726. - Labolen)
2013. aug. 24. 20:08

Visszaolvastam, így nem is tűnik autinak a fiam. :D Viccet félretéve: sablonokkal válaszolgatott jó ideig, téves ragozása volt, kicsinek nem tudtunk beszélgetni vele, jó ha egy igent vagy nemet kimondott, nem tudott élményt elmesélni, ez még ma sem megy rendesen, nincs tartós szemkontaktus, illetve nem használja kommunikációs célra, szeret játszani másokkal, de nem érti a bonyolult játékokat, nem tud szerepjátszani, furcsa intonációja van, vannak kiakadásai, pl ha valami eltörik, vagy valami nagyon zavarja, de nem tudja megfogalmazni. Most pl soha többé nem akar menni a nagyszülőkhöz, és el sem tudjuk képzelni mi baja, mert amúgy szeret ott lenni.

Szóval nagyon sok minden, de most mennem kell. ;)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook