Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
10726. labolen (válaszként erre: 10724. - Pzm3)
2013. aug. 24. 20:04

Nem szívesen megyek bele ilyenbe, mert akkor te meg a mi tüneteinkre mondod, hogy a tied meg ezt nem csinálja. Egyetértek az előttem szólóval, minden auti más és más, nincs olyan egyedi tünet, ami jellemzi őket, hanem sok dolog együtt. A három nagy területen nekünk mindenhol van elmaradás, vagy furcsaság. Az én fiam ezer százalékig autista, ebben nem volt kétségem a diagnózis után, de a fiam tényleg jellegzetes dolgokat művel. És nem mondanám határesetnek. De ugyanakkor nagyon nyitott, szeret más gyerekekkel játszani, szeret új élményeket átélni, aktív autinak mondanám. Nincs berögzült érdeklődési köre, nem kötik már a nagyon rugalmatlan rutinjai sem annyira.

Nem jó sztereotípiákban gondolkozni, hogy ha más gyerekkel szóba áll, akkor nem auti, ha néha rám néz, akkor nem auti, ha képes rugalmasan programot váltani, akkor nem auti... De igen, ezektől mind nyugodtan lehet még autista egy gyerek.

Nem foglak győzködni, nem ismerem a fiadat, csak azt akartam jelezni, hogy nincs olyan állítás egy autiról, amire ne tudna egy másik szülő pont az ellenkezőjével válaszolni.

Véleményem szerint azért kellene meggyőződnöd arról, hogy érintett-e a fiad autizmusban, mert nagyon fontos a fejlesztés. Nehogy azt mondjad egy év várakozás után, hogy de jó lett volna akkor elkezdeni... Ha máshol megerősítenek abban, hogy nincs gond, akkor oké, de én félnék bevállalni egy év késlekedést... De ez én vagyok, és tényleg nem bántásból, vagy kötözködésből írom, amit írok.

Rémlik, hogy valaki írta, hogy csak a fejlesztés miatt kapta meg a diagnózist a gyerek, amúgy meg nem is az. Ha te vagy ez a szülő (bocs, tényleg nem emlékszem), akkor megértem a bizonytalanságodat, de talán megérne egy plusz kört futni egy olyan intézményben, vagy szakembernél, aki meg tud nyugtatni ez ügyben.

10725. Davidka2010 (válaszként erre: 10716. - Pzm3)
2013. aug. 23. 22:19
Szia! Az én kicsim kiváltképp szereti a zsongást, Dávid azért raplizik ha elhaladunk autóval az egyik nagy bevásárló központ előtt és nem viszem be... Szereti a nagy bevásárlást, voltunk már búcsúban, óvodai, iskolai ünnepségen, semmi probléma nem volt vele. Jól érezte magát. Minden auti más és más, másképp reagál le dolgokat. Dávidot a világból kitudod kergetni a fűnyíróval, a porszívóval, a furóval, a fűrészekkel stb.. Addig üvölt amíg a hang meg nem szűnik. Kertes házban lakunk , tele szomszédokkal gondolhatod , minden nap nyírja valaki a füvet.Ezt hangos zenével igyekszem kompenzálni, olyankor punnany massifot hallgatunk ezerrel, mert hogy az a kedvence :D . Ő például a színekre is érzékeny valahogy nincs kibékülve ezekkel a mostani divatos neon színekkel, ha valakin ilyen ruházat van aki mellett csak mondjuk elhaladnánk, azonnal rázendít.. Nem eszik meg sok mindent, mert mondjuk "nem jó" (mármint számára) a színe, íze alakja. Az sem mindegy milyen tányérból eszik, csak porcelán tányérból hajlandó enni. Szóval nagyon összetett a dolog, sok mindenre oda kell figyelni, kiszűrni mit miért csinál, mi az ami zavarja miért zavarja.. Én még csak kezdő vagyok, és eleinte én is úgy voltam vele hogy nem auti. csak azért mert nem beszél?? Aztán egyre több mindent felfedeztem, nem néz a szemembe, a kezünkkel irányít , tehát mi vagyunk az eszköz, az akarata kifejezéséhez. De egyébként egyet értek az előttem szólóval, ha nem vagy biztos abban hogy a kapott eredmény fedi a valóságot, válasz nyugodtan másik intézményt, szakértői bizottságot, minden jogod meg van hozzá, hogy felül bíráld őket, amennyiben nem értesz egyet velük. Üdv :)
10724. pzm3 (válaszként erre: 10722. - Labolen)
2013. aug. 23. 16:22
A te gyerkőcödnél miben mutatkozik az autizmus?Lehet írtad már csak nam emlékszem.Csak azért kérdezem,hogy több dolgot leírtam már,hogy én miért nem akarom elhinni a fiamról,és szinte mindenre azt írtad,hogy a te gyerkőcödnél sincsenek azok a tünetek de te tudod,hogy autista.
10723. Szanya (válaszként erre: 10722. - Labolen)
2013. aug. 23. 13:58
Meg olyan szánalmat és irtózást (vajon fertőző?) ébresztő szó.
10722. labolen (válaszként erre: 10721. - Szanya)
2013. aug. 23. 12:52
Igen, egy betegséggel az orvosok foglalkoznak és általában gyógyíthatóak. A fogyatékosság állapot, és "csak" fejleszthető, de nem gyógyítható. Én sem szeretem a beteg kifejezést.
10721. Szanya
2013. aug. 23. 11:19
Nem beteg, hanem fogyatékos. Kedvesebb megfogalmazásban "más".
10720. Laci1973
2013. aug. 23. 08:32
sajnos attól hogy bizonyos hangzavar nem zavarja a gyereket attól még beteg. nekem volt hogy egész nap hangos tüc-tüc zene mellett strandoltunk és nem zavarta a gyereket. ugyanakkor meg ha tök csendben sír egy gyerek mellette befogja a fülét.
10719. *Aja* (válaszként erre: 10718. - Madártej1)
2013. aug. 21. 22:11

Most picit ezen (pelus dolog) lovagol az óvoda, próbálkozunk, de erőszakosan erőltetni nem fogom az később visszaüthet...


A bölcsis csoportban is vannak olyan gyerekek akik pelusosak és nincsenek ilyen jellegű problémáik mint Nudlinak.Mind1.


Örülünk a jó híreknek a többi meg alakul :D

10718. madártej1 (válaszként erre: 10715. - *Aja*)
2013. aug. 21. 21:55

Kedves Aja!

Nagyon örülök a jó híreknek! Látod, minden az EMBEREKEN múlik, törvények jöhetnek, mehetnek...

Biztosan jól fog sikerülni kisfiad fejlesztése. Nem a szobatisztaság a központi probléma, nem kell nagyon rágörcsölni. Persze, jó, ha sikerül, de nálunk a 6 éves autistát is pelenkázták a dadák, ha kellett.

10717. labolen (válaszként erre: 10716. - Pzm3)
2013. aug. 21. 21:53

Nem állítottam, hogy minden auti hangérzékeny. Az én fiam is bírja a búcsúkat. :) A plázában azért kevésbé van olyan program, ami neki tetszik, valljuk be őszintén. ;)

Az én fiam imád más gyerekekkel együtt játszani. :) Ettől még autista.

Nem akarlak meggyőzni, ha nem vagy biztos a diagnózisban, keress fel másik intézményt, vagy szakembert. Addig nem tudtok haladni, amíg nem vagy biztos benne, hogy milyen irányban kéne elindulni.

10716. pzm3 (válaszként erre: 10714. - Labolen)
2013. aug. 21. 14:44

Voltun ünnepelni 20-án.A fiam viselkedése megcáfojla mindezt.Búcsúba mentünk,ahol ugye minden hintánál más féle zene harsog,+ még koncert is volt a szinpadon.Tömegnyomor,mindenki beszél,rohangászó gyerekek,jókedv,hangzavar.A kisfiam pedig ahelyett,hogy sokként érné ez a ricsaj,boldogan nézegette a hintákat,dudorászott,elégedetten tapsolt a koncertnél.Nagyon tetszett neki.Akkor most már nem értek semmit...

Másik dolog...

Mentünk az új bölcsit megnézni,ahova szeptembertől fog járni,a speciális csoportba.Azonnal bevetette magát a gyerekek közé,és felszabadultan játszott.Az összes gyerek vele akart játszani,mert ő volt az új kisfiú.

Ezek miatt a dolgok miatt nem tudom elhinni,hogy autista,többek közt.

10715. *Aja* (válaszként erre: 10556. - Madártej1)
2013. aug. 21. 14:20

Kedves Madártej1 :)


A naplómból idéznék, mert éppen most írtam le a friss hírt az óvodáról:


"Ohhh, yeeee :) május 7-e óta végre sikerült lefixálni, hogy Nudli óvodás illetve bölcsődés lesz!


Az eredmény(dobpergést kérek!!!) :

Fokozatos beszoktatással lesz óvodás januártól, azaz egy héten 2-3 alkalommal fejlesztésre fog járni az óvodába és meg fog ismerkedni egy gyógypedagógussal. A gyógypedagógus segítségével lesz a csoportjába bevezetve :) Majd egy délelőttöt fog az óvodába lenni és délután bölcsődébe és így tovább..."


Az óvoda vezetője mindenkivel beszélt - szakértői bizottság/tankerületi vezető,járási kormányhivatal - így nekem már nincs semmi dolgom csak várni, hogy amit megír befogadó nyilatkozatot azt a bizottság írásban jóváhagyja :) (és tuti jóvá fogják hagyni mert ezt a kört is lefutották).


A WC kérdésre kell ráfeküdnünk...éjjel ágy tiszta, este utolsó pici a kádba megy, a folyamatot ismeri (pisi/kaki - papírtépés - WC lehúzás). De még sem akarja csinálni és nem is zavarja a pisis alsógatya :((( Van Bili könyvünk abból mesélünk. most a matricás megoldás következik...

10714. labolen (válaszként erre: 10709. - Pzm3)
2013. aug. 16. 17:48

Pont azt akartam írni, mint az előttem szóló. A túl sok inger is lehet kiborító. Ugyanakkor az is nehezítheti egy ilyen helyzetet, hogy nem tudja a fiad, hogy mikor lesz vége, hová kell mennie, mit fogtok még venni. Mi fog történni, ha végeztek. Ha bejósolhatóvá, biztonságossá teszed neki a vásárlást, (napirend, bevásárlólista, időzítő), vagyis ha tud néhány biztos pontot, akkor lehet, hogy jobban viseli majd.

Nem emlékszem, voltak konkrét problémák, vagy csak általánosságban ott többször borul ki?

10713. Davidka2010 (válaszként erre: 10711. - Pzm3)
2013. aug. 12. 15:41
10712. Davidka2010 (válaszként erre: 10711. - Pzm3)
2013. aug. 12. 15:35

[link]

Itt utána tudsz nézni, és van még pár részlet a könyvből nekem a szakszolgáltatóba adták a gyógypedagógusok akikhez a fejlesztése fogunk járni szeptembertől, azt nem tudom honnan lehetne beszerezni de ha gondolod szívesen utána járok neked. Ha jól emlékszem 2500 forint körül van de nagyon hasznos , nekem/nekünk sokat segített, én azóta értem igazán a fiamat, ebből kifolyólag ritka nálunk a dühroham. Most nekem mennem kell mert lassan ébredezni fog a délutáni szundiból, de este jelzek majd mindenképp! Üdv :)

10711. pzm3 (válaszként erre: 10710. - Davidka2010)
2013. aug. 12. 15:21
Milyen könyv ez? Engem érdekelne...
10710. Davidka2010 (válaszként erre: 10709. - Pzm3)
2013. aug. 12. 15:01

Szia! Ez egy hihetetlen szuper könyvből van nem tudom hallottál e már róla, én csak ajánlani tudom:) ÜDv.


Tíz dolog amit minden autizmussal élő gyermek szeretné, ha tudnál (részlet)

ˆ Ellen Notbohm


2. Szenzoros érzékelésem rendellenes.

Az ingerfeldolgozás útja talán az autizmus legnehezebben megérthető, de nem feltétlen a legsúlyosabb vetülete. Ez azt jelenti, hogy azok a hétköznapi látványok, hangok, szagok, ízek és felületek, amik neked fel sem tűnnek, nekem egyenesen fájdalmasak is lehetnek. Közvetlen környezetem, amiben élnem kell, sokszor kifejezetten ellenségesnek tűnik. Lehet, hogy visszahúzódónak vagy makacsnak tűnök, de csak védekezem. Íme, egy példa, hogy egy egyszerű bevásárlás miért lehet maga a pokol számomra:


A hallásom lehet, hogy túlérzékeny. Több tucat ember beszél egyszerre. A hangosbemondó a napi akciót visszhangozza. A hangfalakból üvölt a zene. Sípolnak és kattognak a pénztárgépek, zörög a kávédaráló. A húsdaráló visít, csecsemők üvöltenek, kocsik csikorognak, és búg a neon. Az agyam nem tudja megszűrni ezt a sok ingert, túl vagyok terhelve!


Könnyen lehet, hogy a szaglásom nagyon érzékeny. A hentespultnál nem teljesen friss az áru, a mellettünk álló fickó ma nem mosakodott, szalámit kóstoltatnak, a sorban előttünk lévő babának kakis a pelenkája, a hármas pultnál hypóval mossák fel a savanyú uborkát… minden keveredik. Iszonyatos hányinger kerülget.


Mivel vizuális beállítottságú vagyok (erről bővebben később olvashatsz) elsőként valószínűleg a látásomnak lesz túl sok az inger. A neonfény nemcsak túl erős, de zümmög és búg is. A helyiség mintha lüktetne, bántja a szemem. A vibráló fény mindenhonnan visszaverődik, és eltorzítja a látásomat. Mintha folyton változna a tér. Tükröződnek az ablakok, túl sok mindenre kéne fókuszálnom (ezt lehet, hogy „csőlátással” igyekszem kompenzálni), forognak a ventilátorok a plafonon és rengeteg az egyidejűleg mozgó test.

10709. pzm3 (válaszként erre: 10708. - Davidka2010)
2013. aug. 12. 14:52
Egyébként az én kisfiam valamiért a plázában szokott leginkább dührohamot kapni,már nem is merjük oda vinni.Itthon viszont mondhatni semmi gond vele.Én is kezdő vagyok még...
10708. Davidka2010 (válaszként erre: 10695. - Pzm3)
2013. aug. 12. 14:32
Szia! Én kezdő anyukának számítok a témában, de voltam már ilyen helyzetben nem is egyszer, az én fiam most múlt három éves, autizmus spektrum zavarral küzd. Hál Istennek nálunk nagyon ritkán fordul elő dühroham, a probléma általában az enyém tiéd, övé "dolgokból" adódnak. Játszótéren itt ott már én is megkaptam hogy neveljem meg a gyerekem, tanítsam meg neki hogy nem minden játék az övé (a kis fiam mániákus homokozó lapát gyűjtő :) bár van neki vagy húsz akkor is a másé kell ). Általában véve sikerül elmagyaráznom hogy nálunk azért nem ilyen egyszerű a dolog, és többnyire készséggel segítenek is. Ez a társadalom nem érett még meg arra hogy empátiával, és segíteni akarással forduljanak akár autista akár más betegséggel rendelkező gyermekekhez. Sokszor azon kapom magam hogy nem az nehéz hogy a fiam különleges bánás módot igényel, ha nem az hogy ezt másokkal megértesd. Erősnek kell lenni, és sajnálni az olyan embert aki mindezek mellett még kritizál és pocskondiáz is ezzel magát minősíti, tökéletes képet mutatva emberi mivoltáról. Üdv
10707. csikja (válaszként erre: 10706. - Sünöcske)
2013. aug. 12. 09:35
Szia!egyenlőre még nem igazán változott,kicsit kevesebbett csinálja ennyi,szept.25én kell visszamenni.igérni nem igért semmit.annyit mondott megszünhet ,kinőheti!másfél hete szedi a gyógyszert.tiapridalt.én is gyógyszer ellenes vagyok,de úgy láttam talán jobb ha valamit kiprobálunk!hát nem tudom még várnunk kell mi lesz!
10706. sünöcske (válaszként erre: 10692. - Csikja)
2013. aug. 11. 15:37

Csikja!

Egy egyszerű neurológiai vizsgálat után egy idegrendszeri zavarok kezelésére jav. gyógyszert felír, mert ő látja. Hát nem tudom. Változott vmi? Mikor kéne kontrollra v. újabb adag felírása miatt menni? Mit ígért?

Bocsi, de én gyógyszer ellenes vagyok. Főleg mióta a nagyobbik fiam tesótréning miatt (auti a kicsi). Egyszer csak felhívtak, hogy a gyerek hiperaktív (cirka 15 éve akkor már)és kipróbálnák a gyereken a Ritalint és hogy az milyen jó. Nem engedtem, na utána olyan hangon mondta:- Na de anyuka! 15 évig nem nyugtatgattam akkor utána már minek?

Kívánom, hogy ez a fejrángás mielőbb megszünjön!

10705. labolen (válaszként erre: 10704. - Frogi)
2013. aug. 8. 15:49

Szerintem ezzel nincs is gond. Nem szólsz rá a másik gyerekére, és nem adsz tanácsot a szülőnek, sőt nem is jegyzed meg jó hangosan, hogy milyen béna már.

Na de hogy egy vadidegen azt mondja jó hangosan a fiam arcába, hogy te milyen rossz gyerek vagy... És miután közlöm, hogy nem rossz, hanem autista, akkor is ott erősködik, hogy de igenis rossz. :O

Én is meg szoktam magyarázni a fiamnak, ha egy másik gyerek sír mellettünk ,mert a fiam meg is kérdezi jó hangosan, hogy mi baja. De igyekszem nem figyelni a másik családot, és soha eszembe nem jutna kioktatni a szülőt, vagy a gyereket.

10704. frogi (válaszként erre: 10698. - Pzm3)
2013. aug. 8. 15:43
Én is mondtam már a fiamnak "Csak hisztizik" ha mellettünk sírt egy gyerek. Ezt igaz próbálom halkan csak ö hallja. A fiam is autista és ha gyerek sírást hall Ő még hangosabban kezd sírni üvölteni, hogy ne bántsák a gyereket. Ha nem tudom elvinni vagy mig elviszem kénytelen vagyok ezt mondogatni neki. De soha nem itélkezni szeretnék a másik szülő felett. Nagyon remélem eddig és ezután sem bántok meg senkit, de abban a pillanatban nekem az Én fiam kell nyugtatnom a teljes kiborulás megelőzésére.
10703. Fortuna79 (válaszként erre: 10702. - Labolen)
2013. aug. 8. 11:21
Egyetértek veled...
10702. labolen (válaszként erre: 10700. - Fortuna79)
2013. aug. 8. 10:16
Igen, bocsi kártya a neve. És tényleg bárki írhat ilyet, magának kinyomtathatja, csakszerintem könnyebb egy minta alapján. Viszont nem értek egyet azzal, higy bocsi kártya a neve, mert nem mindig akarok bocsánatot kérni azért, mert valaki idegen neveli a gyereket, vagy azt mondja rá, hogy te rossz vagy. (nekünk ez volt). Ilyennek inkább felvilágosító kártya kell, nem pedig még én kérek bocsánatot. De ez a szuverén véleményem, én még nem adtam senkinek ilyen kártyát, de van ilyen lehetőség.
10701. *Aja* (válaszként erre: 10695. - Pzm3)
2013. aug. 8. 09:46

Nekem nem dührohamot kap Nudli, hanem mivel nem úgy kommunikál mint más - bár egyre többet beszél és jelzi "mutatja" mit szeretne - nagyon magas frekvencián visít. Nem tudom szebben fogalmazni.


Az elmúlt 2-3 hónapban belefutottam hasonló szituációba :( Nagyon nagyon megviselt, az hogy az emberek ennyire buták + tudatlanok + sekélyesek + intoleránsak és hogy mennyire könnyen ítélkeznek bárki felett.


Mind a 3 alkalommal nő/nők voltak az illetők. 50-60as korosztály, 2 gyakorlatilag a fiam fejébe nézett és elkezdte mondani neki magáét. A legutóbbival közöltem is, hogy rég láttam ennyire primitív embert, mint ő.


Aki kedves közelít annak én is elmondom a helyzetet.


Én autista gyermeket nevelek. És neked mi a szuperképességed?

ENNYI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10700. Fortuna79 (válaszként erre: 10697. - Labolen)
2013. aug. 8. 08:31
Bocsi kártyának hívják, de szerintem bárki nyomtathat magának saját szöveggel ilyet....
10699. Fortuna79 (válaszként erre: 10698. - Pzm3)
2013. aug. 8. 08:30

Én ilyenkor azt szoktam mondani, kölcsönadom fél órára, lehet megpróbálni "megnevelni"....10 perc után sírva könyörögne neked...


Nekem is rosszul szokott esni ha megszólnak minket, ha csak tudatlan elmagyarázom neki a helyzetet, ha gonosz, akkor tüzelek... A társadalomnak kutya kötelessége a tolerancia és a másság elfogadása...


fel a fejjel, akik ilyen "más" gyerekeket ( nem csak autizmusra gondolok) nevelnek inkább elismerést és jó szót érdemelnek, mert amit csinálnak az ember feletti...

10698. pzm3 (válaszként erre: 10697. - Labolen)
2013. aug. 6. 17:12

Már nem az első eset volt...Nemrégiben a plázában kapott Milu dührohamot,és akkor ey anyuka mondta a kisfiának,hogy nézd már,hogy hisztizik...Most is dühroham,egy idősebb nő pont a közelünkben telefonált,aztán mondta a beszélgető társának,hogy jaj itt hisztizik egy gyerek,az anyja meg nem bírja megfegyelmezni...

Annyira rosszul esett.De már többször láttam,hogy ilyen esetekben milyen fejjel bámulnak minket.

10697. labolen (válaszként erre: 10695. - Pzm3)
2013. aug. 6. 14:46

Sajnálom, hogy ilyen rossz élményben volt részetek. :( Én is kerültem már ilyen szituációba, és nagyon rossz volt.

Én ilyenkor simán megmondom, hogy a gyerek autista, és azért viselkedik így. Nem mondom, hogy ezt mind teljes nyugalomban.

Amúgy nem értem miért ilyenek az emberek. Ha látják, hogy eleve milyen nehéz helyzetben vagy, akkor minek kell még egy lapáttal rátenni... :O

Van olyan szülő, aki ilyenkor egy előre kinyomtatott kis kártyát ad, hogy ez a gyerek autista, és ez pár mondatban mit takar. És van rajta honlap, hogy hol tud érdeklődni az autizmus után. Azt hiszem az AOSZ-nak van ilyen nyomtatványa, olyan, mint egy kis névjegykártya. Már ha ilyesmivel akarsz foglalkozni.

Nekem csak egyszer szólt be egy ember, de az részeg is volt szerintem. Na azzal ordítottam.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook