Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
10846. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10843. - 0moncsika1984)
2014. ápr. 10. 11:51

Nem annyira az a lényeg, hogy mi van a papíron, bár sokmindent meghatároz.

A valóság az, hogy nagyon sok intézményt meg kell látogatni, és megtalálni azt a helyet, ahol a kisfiadat és titeket is úgy egyben elfogadnak. Ez általában egy szemvillanás az adott intézményben.


Ahova végül mi kerültünk, ott elvileg nem fogadhattak autistát, de annyira szimpik voltunk kölcsönösen egymásnak, hogy azért rakattam rá a magatartászavaros kódot is a fiamra, hogy fogadhassák. A bizottság nyilván rárakta a kérésemre, mert örült, hogy intézményt találtunk. Az autizmust meg zárójelbe tették, mert azért én akartam, hogy az is ott szerepeljen, hogy tiszta legyen a kép. És így már tudták fogadni, de legfőképpen akarták is.


De nekünk se ez volt az első hely. Volt aki meg elvitte a gyerekét, mert nem jött be neki. Én meg két éve hálás vagyok nekik.


Szóval sok-sok keresgélés, és legyél nyitott minden megoldásra, eleve semmit se zárj ki. Ki tudja?

10845. labolen (válaszként erre: 10843. - 0moncsika1984)
2014. ápr. 10. 10:49

Nem igazán világos, hogy az epilepsziára vonatkozik a hétköznapos kérdésed, vagy az autizmusra. (mivel az autizmus nem betegség)Ha az autizmusra gondolsz, akkor javaslom az auti.hu oldalt keresd fel, ott van olyan menüpont, ami a különböző intézmény típusokat,iskolákat mutatja be, szegregáció, integráció, alapítványi iskolák.És rengeteg infó van összegyűjtve az autizmusról, terápiákról.

A bizottságnál érdemes rákérdezni, hogy ilyen esetben náluk mit lehet tenni, mivel minden bizottság máshogy értelmezi a dolgokat. Ha a kommunikációja akadályozott és nem szobatiszta, akkor eleve csak szegregáltban tudtok gondolkozni, ha jól sejtem. Van a környéken olyan iskola, ami értelmi fogyatékosként fogadná? Vagy milyen lehetőségeitek vannak, mik azok a másik iskolák, amik az autizmus kód miatt nem fogadják?

10844. Sly001 (válaszként erre: 10842. - Pzm3)
2014. ápr. 6. 21:37
Kihez jártok Győrben, melyik orvoshoz?
2014. ápr. 5. 19:37

Sziasztok! Nekem van egy 7 éves kisfiam aki epilepsziás lett 2 évesen, elég súlyos típusú ráadásul! E betegsége mellett nem nagyon fejlődött, nem beszél összefüggő mondatokban csak szavakat használ, nem szobatiszta és van néhány autisztikus tünete...a helyi autista iskolába szerettük volna beiratni, mert nem is lett volna itt más lehetőség, aminek feltétele az autizmusa igazolása volt. 6 hónapot vártunk a vizsgálatra, természetesen autistának nyílvánították de mondták is ha nem az lenne is ráírnák a papírra ha ezzel tudnak segíteni!! Ennek ellenére nem vették fel a helyi iskolába kisfiamat, várólistára és nehéz anyagi körülményekre hivatkozva! Pedig a vizsgálatot csak ezért,az ő kérésükre végeztettük el!! Az összes többi iskolában viszont hátrány kisfiam bizonyított autizmusa, jelenleg nincs is megfeleő intézmény ahova járhat és ,már 7,5 éves! Egy Dr.nő mondta, hogy bárkinek ráírják a papírra hogy autista de ami ennél is érdekesebb hogy vissza is lehet vonathatni ha a szülő kéri, pedig az autizmus elvileg nem gyógyítható!! :/

Akinek hasonló betegséggel élő gyermeke van kérem segítsen tapasztalataival, hogy oldja meg a hétköznapokat, hova tudja járatni gyermekét !?? Előre is köszönöm segítségeteket!!

10842. pzm3
2014. márc. 20. 10:36
Ma voltunk felülvizsgálaton a kisfiammal..Úgy néz ki,beigazolódik amit itt hajtogattam...A hölgy aki vizsgálta,csak nézett,hogy Miló tavaly miért is kapott autista diagnózist.Nem mellesleg a hölgy tizen akárhány éve autistákkal foglalkozik,így gondolom ért hozzá.Lesz még egy konzílium egy hónap múlva a gyermekpszichológusal,de azt mondta valószínűleg megkésett beszédfejlődés lesz a diagnózis.Azok az autisztikus jelek,amik egy éve megvoltak teljesen eltűntek.
2014. febr. 21. 19:03

Sziasztok!


Van köztetek olyan, aki autista gyermeket nevel Etyek, Biatorbágy környékéről?

10840. zseba
2014. febr. 16. 11:16

Sziasztok!

Esetleg nincs itt ismeretsége Valakinek a Kenézy Gyula Kórház Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Osztályán?

Előre is köszi!

10839. Fortuna79 (válaszként erre: 10838. - Labolen)
2014. jan. 26. 20:34

köszönöm, megnézlek benneteket :)

puszi :)

10838. labolen
2014. jan. 26. 18:32
Én már többször leírtam, hogy az auti.hu oldalán működik egy nagyon jó szülőfórum, napi rendszeres hozzászólásokkal, akár 10-15 is egy nap. És minden témában. Ne haragudj, de én oda vagyok elköteleződve, nem szeretek kétfelé írni. Ide már csak akkor reagálok, ha valaki konkrét tanácsot kér valamiben, amihez hozzá tudok épp szólni.
10837. Fortuna79
2014. jan. 26. 16:06
? Hol vagytok?
10836. Fortuna79
2014. jan. 24. 08:39
Itt régebben sokkal nagyobb élet volt...
10835. Fortuna79
2014. jan. 20. 20:38

Sziasztok :)


Öt órai tea autizmussal élő családoknak - Avagy nem mondhatom el senkinek, elmondom, hát mindenkinek


címmel nyitottam egy új fórumot, akinek kedve van, jöjjön, szeretettel várok mindenkit :)

10834. 325b42d966
2014. jan. 16. 21:10
Segítsetek légyszíves.A neveltkémnél megszüntették a jogviszonyt a korai fejlesztésében ,méltányosságból még a tanévet végig járjuk itt.Január 5-én töltötte az 5-évet.Tehát óvoda köteles.Voltunk a bizottságnál de nem jelöltek ki semmit,én pedig szeptember óta nem találok.Szigethalmon lakunk ,Erzsébeten a Benedek Elek és Kőbányán a Gém utca amit távolságilag be tudok vállalni.Mind a két helyen várólistásak vagyunk,mert már szeptemberben telefonáltam,azután be is mentem gyerekestől.Azt mondták a bizottságnál menjek a fenntartóhoz a Klebensberghez és talán a jegyzőhöz és mivel a gyerek állami gondozott így kértem a gyámi tanácsadó segítségét is.Mit tehetek még,?Azt mondták a bizottságnál hogy végső esetben ráteszik a súlyos értelmi fogyatékos kódot,de azt nem igen fogják róla levenni,és akkor házhoz járó gyógypedagógus fogja fejleszteni.Én ezt nagyon nem szeretném mert a közösség kell neki,és az autizmus területén is ott kaphat megfelelő fejlesztést.Segítsetek ti mit tennétek?
2014. jan. 7. 19:36
Köszi szépen amit írtatok és a linkeket is! Folyamatosan olvasgatok. Egyenlőre csak egyre idegesebb vagyok, de majd remélem lesz ez jobb is :)
10832. labolen (válaszként erre: 10831. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 5. 15:48
Persze mindig vannak kivételek. :) Mi auti kóddal mentünk egy egyáltalán nem integráló intézménybe, mert ott van tőlünk 100 m-re, és már két hete oda járt a gyerek. Így ottmaradtunk, az lett a kijelölt ovi, úgy, hogy amúgy ez tök szabálytalan. Egyénileg kell mindenkinek kijárni a dolgot, csak hivatalosan ez így nem mehetne...Egyik oldalról se. (Az ellátási feladatokat az önkormányzatnak, kliknek teljesíteni kellene, csak hát ezt nem teszik, több okból.)
10831. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10830. - Labolen)
2014. jan. 5. 13:37

Nálunk pont fordított volt a gond, szinte nem is akarták figyelembe venni az autista diagnózist, pedig két helyről is van diagnózisunk.. Egyszerűen azért, mert ezzel a kóddal nehezen találnak neki intézményt... Végül olyan helyre ment - ami aztán nagyon jó hely lett neki - ahol hivatalosan nem fogadhattak autistát, csak "magatartászavarost". Így végül ez a kód lett a bizottsági papíron, de én ragaszkodtam, hogy legyen rajta valamilyen formában a másik kód is. Rá is írták másodlagos kódként. Mivel a fogadó intézmény meg akart minket fogadni, ezért így jó volt nekik...


De most megyünk - mennénk - iskolába, úgyhogy újra jön majd a diliház...

10830. labolen (válaszként erre: 10825. - Mikkamakkaa)
2014. jan. 2. 20:26
A viselkedés és magatartás probléma nem lesz jó kategória, ha a fiad megkapja az autizmus kódot a bizottságtól. Ha részletezve van egy alapító okiratban, hogy mit fogad, akkor ott kell szerepelnie a listán az autizmusnak. Vagy el kell érni, hogy a bizottság más kódot írjon rá, ami nem lesz egyszerű. Vagy ha enyhe eset, akkor kihagyod a bizottságot, és mentek anélkül a körzetes oviba. De ez mind le van írva a cikkbe, a lényeg, hogy ha már van sni kód, akkor annak megfelelő integráció kell.
10829. labolen (válaszként erre: 10826. - Mikkamakkaa)
2014. jan. 2. 20:23

[link]


Én azt tudnám javasolni, hogy nézd meg az egész auti.hu oldalt, mert itt hirtelen nem sokat segítene, ha azt írnám, hogy folyamatábra, napirend kell, és motivációs rendszer.

Én ezzel kezdeném.

[link]


Bocs, hogy csak linkelek, de nagyon sokan sok mindent leírtunk már nagyon sokszor, és mindennek a kivonata ezen az oldalon megtalálható. És ha itt elkezdeném kifejteni, akkor csak ismételném mindazt, ami már le van írva.

Ezzel egy átfogó képet kapsz az autizmus specifikus dolgokról (vizuális eszközök, módszerek, terápiák, ellátó helyek, szülőképzések). Ha mentek a Vadasba, kérdezz rá a szülőtréningre! Mindenképpen hasznos egy ilyen a diagnózis után.

10828. 4c1a787e8f
2014. jan. 2. 19:14

Sziasztok!


Rég nem jártam már itt. Azt kérdezném, hogy nincs-e valami hír a MÁK kártya mellé AOSZ-os kártyáról, meg ilyesmiről. Mert már egyre több helyen nem fogadják el a barna kártyát a fogyatékosság igazolására, hanem egyértelműen csak az adott fogyatékosságot igazoló kártyát.. Mondjuk SINOSZ-os, meg ezeket...

10827. zebracsikó (válaszként erre: 10825. - Mikkamakkaa)
2014. jan. 2. 19:07

nézd meg az ovi alapító okiratát, abban szerepelnie kell, milyen típusú SNI gyermeket fogadhatnak


ne aggódj,a bizottság tényleg azt jelöli ki általában, amit a szülő kér (és természetesen az ovinak benne kell legyen az alapító okiratában is, hogy fogadhatja a gyermeket)

2014. jan. 2. 19:02

Küzdünk a szobatisztasággal és az önálló öltözéssel, evéssel is (3,5 éves).

Ha van valakinek ilyen területen tapasztalata vagy bármilyen tanácsa, ötlete, azt nagyon megköszönném!

2014. jan. 2. 19:00

Köszi Neked is!


Elolvastam, megnéztem azt az ovit, ahová a nagyobbik gyermekem jár és azt írja, hogy viselkedés és magatartásproblémákkal küzdő gyermeket is fogadhat. Viszont ha a bizottság nem ezt az intézményt jelöli ki, akkor meg megszívtam :(

10824. labolen
2014. jan. 2. 13:07

[link]


Szerintem ezt érdemes elolvasni, pont erről a kérdéskörről szól.

[link]

Ez meg az sni-t írja le, hogy az mit jelent.

10823. 325b42d966 (válaszként erre: 10822. - Mikkamakkaa)
2013. dec. 30. 17:29

Szerintem nem zárod ki ,hanem rajta lesz hogy mely területen szorul

fejlesztésre.A bizottság nem azt jelenti hogy speciális oviba járhat csak.

2013. dec. 30. 17:02

Köszi Neked is!


Most olvasgattam... Jól értelmezem, hogy egy szak. biz. által kiadott papírral kizárom a gyereket a normál oktatási rendszerből?

Egyenlőre nem biztos a diagnózis, az állapota folyamatosan javul, egyre jobb majdnem minden területen, tehát benne van a pakliban, hogy esetleg normál ovit kezdjen, bár ennek szerintem kicsi az esélye.

10821. 325b42d966 (válaszként erre: 10820. - Mikkamakkaa)
2013. dec. 30. 13:15

Budapesten is több bizottság van ,írja hogy melyik kerület hová tartozik.Mi pl pest-megye és a Dohány utcába tartozunk.

Nálunk a speciális ovi elküldte már a vizsgálatkérést a bizottsághoz de én is megyek januárban mert minket más oviba tanácsolnak mert kicsi 5-éves és kinőtte a korai fejlesztést.Én már eddig is a "régi " bizottsági szakvéleménnyel körbe jártam az összes olyan ovit amit közlekedésileg eltudunk érni és 2 helyen várólistán vagyunk.Sajnos nagyon kevés a lehetőség időben el kell indulni.

2013. dec. 30. 11:01

Köszi!

Azt tudod esetleg, hogy hol kell időpontot kérni? Találtam több helyet is az aosz oldalán, ami Budapesthez tartozik.

10819. zebracsikó (válaszként erre: 10818. - Mikkamakkaa)
2013. dec. 30. 10:25
Kellene kérnetek időpontot, mert hosszú a várakozási idő. Ne várj a Vadaskertre, spec.oviba kizárólag bizottság véleményével vesznek fel, ezt el kell idítanod
10818. mikkamakkaa (válaszként erre: 10817. - Zebracsikó)
2013. dec. 30. 10:19
Még nem voltunk, egyenlőre "lógunk a levegőben". Vadaskertbe megyünk vissza nemsokára, gondolom ott majd elmondják mit és hogyan, csak én meg elkezdtem aggódni a várakozási idők miatt.
10817. zebracsikó (válaszként erre: 10816. - Mikkamakkaa)
2013. dec. 30. 10:10
Nem is kis várakozási idő! Én haladéktalanul bejelentkeznék a helyedben, de az előző szakértői véleményeteken (ha voltatok már bizottság előtt) szerepelnie kellene, mikor szükséges a következő kontrollvizsgálat
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook