Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Autista a fiam... fórum

Autista a fiam... (beszélgetős fórum)


1 2
35. kismackó2006 (válaszként erre: 33. - Dittuu91)
2011. nov. 21. 10:45

Szia!

Nekem egy 14 éves autista gyermek elhelyezésével kapcsolatban lenne kérdésem. Létezik-e hetes iskola vagy valamilyen au. otthon, ha a szülők nem tudják a gyermeket nevelni ?

2011. aug. 1. 13:50
Autista csoport indul szeptember 1-től a Hidacska Fejlesztőházban (XI. ker. Bornemissza térhez közel) Várunk 3-6 év közötti gyermekeket, szakértő gyógypedagógussal, autizmus specifikus programmal. További részletek: Erdélyi Kriszta 30/383-69-81
2010. nov. 21. 16:33
Én egy autistákkal foglalkozó intézményben dolgozom jelenleg is. Ha kérdésetek van írjatok nyugodtan privibe, vagy ha fejlesztéssel kapcsolatban van kérdés, vagy kérés. Szeretettel várom minden autizmussal élő fiatal anyukáját.
32. sztolyka (válaszként erre: 31. - Bozser)
2010. nov. 6. 20:30

Autizmus-Naná,hogy Esőember című fórumot nézd meg,sok szülő van itt,aki talán segíthet nektek.

Várunk!

Kitti

31. bozser
2010. nov. 6. 18:45
Sziasztok! Kisfiamról (5 éves) friss diagnózisunk van, hogy autista. Ismertek olyan III. kerületi óvikat, ahol integrálnak, és jó tapasztalatotok van róla? Köszönöm.
2009. nov. 28. 09:48
most ment el fiamat bedobni a levelet amit szeretne feladni egy embernek!:) olyan ügyes már!!!
29. cicaanya (válaszként erre: 27. - 9c6a3d164e)
2009. nov. 28. 09:41

nem valamit cserébe csinálsz vagy cserébe valami nála lehet,erre értettem :)

bocsi nem írtam le ,de gondolatban meg volt :)

2009. nov. 4. 12:53
Hali! 13 éves fiam nehezen tudja feldolgozni báttyja autisztikus viselkedését.Milyen tapasztalatotok van a témával kapcsolatban.Eldöntöttem, hogy elviszem pszihológushoz,ő biztosan segít neki.Ugye nem túlzás!
2009. okt. 25. 17:26
Bocs cicaanya ,de mit csereberéljünk? A pelust?Légyszi kicsit bővebben (lehet értetlen vagyok kicsit)Köszi előre is!
2009. okt. 25. 04:09

már 2hónapja lazán mászkál fiam idősebbik tesómmal,és semmi gáz nincs vele,ugye tesómnak van 17 és 11éves fiai,nem vele élnek(hosszú :s)

kérdeztem tesómat hogy viselkedik fiam vele mikor ketten vannak? mondta 70-80%ban olyan mint ha gyerekei egyikével lenne,tehát beszédes valamit észrevesz mondja,stb....csak észre vehető a mostani lelki gondja rajta azt mondta!

:(((( :((((((((( :(((((((((


nos..... igen! előző héten volt végre egy nagyobb sírása ,azért végre mert ő még úgy nem sírta ki magát! igaz én hibámból de kiadta magából amit nem mondott,és titkolt előttem! most könyedébben állok a dolgokhoz ;/

25. cicaanya (válaszként erre: 23. - Izacica31)
2009. okt. 25. 03:57
hát próbáljátok de passsz...... jót és semleges értékeléseket hallottam már!
24. cicaanya (válaszként erre: 22. - 9c6a3d164e)
2009. okt. 25. 03:56
szió csere-bere ,nálunk bejött!mikor kisebb volt,lehet dacos serdülő korban van és ippen ez van neki... cserét kell kitalálni...
2009. okt. 24. 23:07

Sziasztok én fiam is autista 5 éves nem beszél de szellemi serülése nincsen normal oviba jarunk tud nekem valaki segiteni homeopátiárol lenne szo mi a véleményetek rola használ ?s ha igen akkor kihez fordujak Miskocliak vagyunk el

löre is köszönöm:)

2009. okt. 23. 21:36
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? 15 éves autisztikus (értelmi fogyatékosság fennáll)gyerekem nem hajlandó ruháit magán tartani.Ha nincs öv a derekán megy a nadrág, zokni sőt a pelus is! Éjszaka is derekán megkötött pizsiben alszik.Ha van valami praktikátok szívesen venném!
2009. okt. 9. 08:58

van egy olyan fogyeld minden nap vedd az öledbe,csald az öledbe,vagy földre ölve döllj hátra veel,és halkan suttogva beszélj,kerülj bizalmába még ha csak 10percre is,és mond neki:


HIPP-HOPP-HEPPE-HUPPA-PIPI TOLLA-PIHE -PUHA.

és nagy mosoly és ic pici simi fejtettőtől -->ajkáig és közel a és nézzetek egymás szemibe!!!!!!!!

ha ezt csinálod be kerülsz a világjába,rövid de kontaktus fel keltő:)

utána mond neki ha tudja vagy fog kézit fussunk ki :) és igyatok meg egy korty tejet adsz tiédből,ha kell 3x kérdezz ,ha nem válaszol,de kínál guggolj hozzá mond neki,mond nekem igggggen

igggggggen :) és ha nyitja igyál egy kortyot!!!!!


én most vettem 3kocka arany csomagolásos gesztenye pürét napi egy darabbot adok neki olyan 19óra felé,miért ? agyserkentő hatású koncentrációra jó!

citromfű teát tessék adni neki minden nap!!!!!!!!!!

lesz hatása hidd el!!!!!!!!!


huuu lacámmal sem lehetett bírni!!!!

azt mondom hidd el nekem kitartás!!!!!!!!!

adok szívesen tanácsot,én nap mint nap meg csináltam, este volt mikor bőgtem!

de azért mert baja van,nincs kivétel ezt nem feladni!!!!!

igen is,beszélni,beszélni,mint ha egészséges lenne,meg beszélni,miért megyünk a közértbe,te kérdezz ha nem válaszol hát nem!!!!!!!!!!!


tessék apróságokat ki találni,ha úgy érzed,ma nincs jó napja,és meg heted,1 nap csak vele,akkorát fog dobni mindenen,hogy csuda,lehet később nem de muszáj!!!!!!


tegnap nem ment isisbe,szabit irtunk ki neki:DDDD

imádja Benke LACIBÁCSIT ,nos szüreti bál fesztivál volt,és ennyi..... nem ment boldog volt stb..... igaz mostanában ránk fér,de hát mi így döntöttünk,de feltétele volt!!!

még pedig: szó nélküli beágyazás és reggel kiviszi a szemetet szó nélkül!

nos meg is csinálta :)))


nos mi már itten tartunk,hidd el nekem kitartásnak nagy nagy gyümölcse lesz!!!!!!!!


s.Laca


ez az "Ő" naplója itt a hoxán,saját maga csinálja :)

olyan büszke vagyok már rá,az lesztek lesz te is ,időőő de leszel te még olyan boldog és jussak eszedbe ha sosem adod fel,hogy igen meg mondta!!!

;););)

nem szabad mondani olyat ki fogytam ötletekből!!!

van lesz és lennie kell!!!!

20. cicaanya (válaszként erre: 19. - Pöszti)
2009. okt. 9. 08:43

jajjjjjjjj

sokat kap és nem tud mit kezdeni a sok sok sok infóval!!!!!!!!!

19. pöszti (válaszként erre: 17. - Cicaanya)
2009. szept. 16. 10:38
Nagyon örülök hogy ilyen optimistán látod a dolgokat!De a mi helyzetünk ennel bonyolultabb.Nálunk az agresszio a legnagyobb baj.Kifogytam minden ötletből.Ha valami neki nem tetszik harap de az ovonénit is,és a mamákat is.A gyerekeket meg lökdösi földhöz csapkodja."NEM INTEGRÁLHATO"ovonéni szerint pedig gabika szeret oviba járni.És a beszéd sem olyan jol alakul nem fejlődik.Pedig mindenféle fejlesztést megadok neki.
18. cicaanya (válaszként erre: 15. - Pöszti)
2009. szept. 12. 20:48

én és Lacám csacsikám viszonylag jól vagyunk,kifelé nevetek belülről meg padlón vagyok de nem kicsit!

és az a borzasztó ,hogy nem tudom mi lesz mi hogyan legyen ha valami történne,de.... egyenlőre telnek a napok!!!

ugye ő itt hoxázikmint én s.Laca igy van fent van naplója is,hát aki megnézné csacsikám dolgait hát észrevehető mikor került hullámvölgybe a lelke!!!!!!

de lehet mondani,olyan mint én erős,vagy csak én

adok erőt neki,inkább az lehet!

1hete negyed úton egyedül megy isibe a drágám :)

aztán én meg jövök haza,délután meg gooo... érte:)

na megyek majd lesz,ha valaki kérdez írok szívesen,kérdezzetek!

2009. szept. 12. 20:42

Lacának volt egy kis csoport társa,no ő kapott hemóbigyót ők mindent meg tettek és most egyre jobban toporognak egy helyben,ő a kimondott autisták között van már Katica évek óta!

de... míg Boti aki megy Lacáékkal tovább ő teljesen autista "volt" nagyon nagyon sokat fejlődött,

ugyan azt csinálják amit én csináltam,és ugye tanárnénik segítők!

szóval..... én sosem mentem abba bele hoyg beteg gyerekként kezeljék vagy elnézőleg hajoljanak felé! sőt!!! mindent csináljon végig igaz sok beszéd de most már 2koraóta nincs annyi beszéd felé mint akkor volt! úgy hoyg ha valaki végig csinálja mait kell,ugye nekem is mindig azt mondták meg lesz a jó gyümölcs amit frissnek kell tartani :)

van mikor nem tudok kemény határozott lenni na akkor ő vigasztal ,és igen csak jó érzés,"FŐLEG MOST!"

2009. szept. 12. 20:36

sziasztok


gesztenye? agyserkentő !citromfű tea az meg gyerekeknek méregtelenítő és egyben nyugtatólag hat,de sok más tulajdonsága is van ugye :)

nehézz idő minden ,de annyit mondok ki tar tássssssssss!!

én tudod min megy keresztül bár ki,de tessék egészségesként kezelni a gyerkőcöt !!

15. pöszti (válaszként erre: 14. - Cicaanya)
2009. szept. 9. 21:34

Szia Cicaanya

Nagyon sajnálom ,hogy egyedül maradtál egy ilyen gonddal de örülök,hogy neked sikerült kimozditani Lacát a saját világábol.Az én kisfiam eszik halolajat omega3,omega6 c vitamin stb .Kb 1 éve.Homeopátiásan kezeljük.Plusz fejlesztő tornára hordjuk +heti 5alkalommal logopédiai oktatás.Nagyon lassan fejlődik néha meg ugytűnik éveket esett vissza.A citromfű tea miért jo?És a gesztenye?

2009. szept. 4. 18:50

amúgy most ,gáz van itthon,mert párom nincs hátat fordított mindennek... hosszú...

de egész jól meg oldom gyerek dolgot!!!

és én ki vagyok kissé piszkosul de kifelé muszáj valahogy mosolyognom,szóval gáz.. de ez van!!

nem tudom mi lesz hoyg lesz vagyunk létezünk és élünk!!!

nem gyerek miatt Lacám miatt és se nem miattam miattunk fordított hátatta,más ok,se nem megcsalás...se nem elhidegülés...sok sok más tényezők :s

erről ennyit!


gyerek labilis de nem zsongójuk körül,így kinyílik nekem nekünk!és ez a jó!!!

2009. szept. 4. 18:43

sziasztok

nos én semmi olyan híve nem vagyok ami,olyan módszert ad mint itt nálunk Magyarországon!!!!!!!

amit kint külföldről kapok infót ,igaz már nem mert 6osztályosajk vagyunk hálla jó égnek!!

igy én nem követem amit itt közlik ezt tedd azt tedd,egyre rosszabb volt vált a gyermekem!!!!



memolife! szemkontaktus és úgy csinálni mint ha semmi de semmi baja nem lenne!!!

sok sok segítség és olyan iskola ahol oviból egyből isibe mehet!!

másik ami nagyon de nagyon fontos citromfű tea,és csak herbáriától+aloe vera!


ha olyan valakinek gyerkőce akinek nyugtató szükséges szedje,de amit én adok meg teszek fiamért és sok sok tanácsot kaptam meg tetem ,az eredmény az amit kint külföldön csinálnak!!!


nekünk szerencsénk van mert nagyon jó tanárokat fogtunk ki,mi nem járunk nem is engedtem olyan autisták közé ahol csak kimondottan autisták vannak!!!

kint külföldön ilyen nincs!!! ha van csak 3órán keresztül,meg mikor étkeznek vegyes csoport van!

francia országról beszélek!!


másik,olyan dolgot kell be iktatni,ami jó az agynak! hal,gesztenyepüré,natur(ha nem allergiás!)


alakíts ki a saját életedet,mindent beszélj meg vele,mit főzől mi kell az ételbe,és mindet ki kell hangsúlyozni hagyma,mond csak te is hagyma!! és rámutatni!!


sok sok türelem,és fáradság kimerültség!

de érdemes,nem lesz a gyerek tökéletes de utána már csak azért kell küzdeni hogy az életben meg állja a helyét mi már itt tartunk!


ja is nincs rendszeresség,időre!!!!!!!!!


én ha megyek Lacámma valahová,mindig meg mondom mit miért hogyan,miért füstölög a kémény:"MERT LEHET FŐZNEK KÁVÉT ÉS KÖZBEN FŐL AZ EBÉD,DE LEHET FÁZNAK ÉS ....."

12. pöszti (válaszként erre: 10. - 1eded24452)
2009. júl. 4. 18:42

sziasztok

megint én vagyok csak azt szeretném még kérdezni mit gondoltok a homeopátiás gyogyitásrol?

mi most ezt is csináljuk . Dr. Tőkés F Attila az orvosunk .Hallotatok már rola?

2009. júl. 4. 17:21

szia ApaTibi és cicaanya

Szeretnék megismerkedni ezzel a modszerrel

rengeteg türelmem van három fiugyermek mellett.

nagyon sok fejlesztésen jártunk már de szerintem nem nagyon fejlődik ezektől. Mennyire hosszú ez a folyamat?

Legnagyobb problémánk az agresszivitás más gyerekekkel és a beszéd elmaradása Ő most 5 éves

Az idegenekkel is olyan nyitott mint velem

Várom mielőbbi válaszotokat.

Pöszti

2009. jún. 20. 18:12

Sziasztok

nekünk sikerült ki emelni a maga világából!!!

Kint franciáknál sok sok jó tapasztalatok eredmények vannak,unoka testvére nejemnek ott él! csak amit mondott meg egy idő Pszichologikus tanácsát fogadtuk meg!!

mára már nagyon jól van a gyerkőc és nem lehet szinte meg mondani hogy van valami vele,csak aki vele él vagy ismert az tudja meg mondani!!!


ha valaki ki szerné próbálni(kicsit hosszú folyamat!) és van elég energiája ,és azt mondja ok én meg csinálom akkor

írjon privit

cicaanya(nejemnek!!!!)

én azt mondom hajrá hajrá

9. 70a5a27405 (válaszként erre: 6. - Kamillavirág)
2009. jan. 31. 22:46
lehet hogy nálunk is akkor kezdődtek a gondok, mert akörül tanult meg járni stabilan, és akkor szépen elmaradoztak a dolgok.....
2009. jan. 31. 13:37
7. 70a5a27405 (válaszként erre: 6. - Kamillavirág)
2008. okt. 26. 01:10
lehet hogy nálunk is így volt ez időtájt, és majdnem 20 hónapos volt mire stabilan járt. És akkor elmaradt sokminden....ami addig volt...Ez volt az első gyanús jel nálunk,de akkor még nem sejtettük hogy autista lesz...
6. kamillavirág (válaszként erre: 5. - 70a5a27405)
2008. okt. 21. 14:29

Szia!

Te mikor vetted észre a gyermekeden, hogy nem fejlődik megfelelően? Mik voltak az első jelek?

Én úgy gondolom, hogy Ricsi a 18 hónapos oltás után vált "furcsává". Egy éles határvonalat tudnék húzni. Attól kezdve rosszul aludt éjszaka, az addigi gagyogása elmaradt és sokáig szinte nem is hallatott hangot..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook