Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztráliában élő magyarok! Segítséget kérnék, hogy tudnék kiköltözni? fórum

Ausztráliában élő magyarok! Segítséget kérnék, hogy tudnék kiköltözni? (beszélgetős fórum)

2014. febr. 5. 20:11
Au pair-ként dolgozhatok kinn?Mennyi időre?Milyen vízumot kell / lehet igényelnem?
2013. jan. 13. 11:22
Üdvözlök mindenkit!A segítségeteket szeretném kérni,kifejezetten mélyművelésű bányászati munka érdekelne.Szeretném felmérni a lehetőségeket,és felvilágosítást kapni arról,mi szükséges hozzá,és milyen módon volna kivitelezhető.Előre is köszönöm az infókat
12. Kozmetikus000 (válaszként erre: 3. - Dolores007)
2012. máj. 7. 22:48

Szia Dolores!


Már nem most írtál a fórumba, de én csak most olvastam:) remélem látni fogod. Köszönöm, köszönjük a sok jó és hasznos információt. Elég sok oldalt olvasgattam, nézegettem hogyan is lehetne Ausztráliába kijutni, de a szakmámról sokat nem találtam...Kozmetikus a végzettségem és lehetőség szerint ebben a szakmában is maradnék, mert nagyon szeretem. Itthon sajna nehéz egyről a kettőre jutni, így párommal arra gondoltunk kimennénk. Tudsz valami információt a szépségipar területén, milyen lehetőségek lehetnek ilyen szakmában? Persze tudom kell a szerencse is,na meg a jó angol nyelvtudás.... Egy volt kolleganőm Dubaiba ment ki mint kozmetikus Ilcsi referencia szalonban dolgozik, ami ugye magyar..:))) Örülnék, ha lenne esélyem a szakmámban...vélemény? szép napot!

2012. máj. 2. 13:44
.
10. d41005143d (válaszként erre: 9. - Ludaildi)
2012. márc. 19. 11:28
az apolonoket keresik,de mint tudod az tobb muszakos melo itt is,nem tudom,hogy fizetik sajna,kijonni es kint maradni csak akkor tudsz ha van munkad/ponzor altal szerzett/.
2012. febr. 15. 18:46
amit hallunk itthon a kinti életről az sokkal jobb mint nekünk itt. Persze sokat nemtudok csak amit itt olvasok. Biztosan jobb lenne ott élni , ápolőnők életéről szeretném ha valaki irna ,hogyan élnek, dolgoznak, stb. Egyenlőre ennyit irok majd máskor még irni fogok. Minden jót mindenkinek.
2012. jan. 22. 07:10
igy igaz.en 27C-ban szinte "szenne egtem",azota ovatos is vagyok nagyon.
7. Dolores007 (válaszként erre: 6. - Dolores007)
2011. jún. 13. 19:46
Bár egy kicsit elment a kedvem, hallottam, hogy nem lehet Ausztráliában napozni... :((
6. Dolores007 (válaszként erre: 5. - 8d16d49c24)
2011. jún. 13. 19:45
Nem élek kint, csak nálunk is tervben van a költözés.
2011. jún. 13. 14:25

Sziasztok!

Nagyon örülök ennek az oldalnak mert szeretnék minnél többet megtudni ausztráliáról !Szeretnék én is családostól együtt kinnt élni .Úgy döntöttünk mivel itthon csaknem változik a helyzet sőt egyre rosszabb lesz könnyebb új életet kezdeni mint itthon szenvedni!!Kedves Dolores007 te mióta élsz kinnt???

4. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 3. - Dolores007)
2011. máj. 27. 16:23
Köszönöm a választ! én vendéglátós vagyok, lesz majd angol nyelvű ajánlólevem is. szted mennyi pénzzel érdemes elindulni, hol keressek szállást,meg ilyenek...ezekre vagyok kíváncsi, gondolom itt is úgy lenne az igazi, hogy többen béreljünk lakást...
2011. máj. 27. 16:16

Munkavállalás Ausztráliában


Az ötödik kontinens az új lehetőségek hazája, egyfajta új Amerika. Ez persze érthető, mivel egy nagyon fiatal kultúra. A mostani cikkel próbálok egyfajta egyszerű körképet adni a kinti munkalehetőségekről, hogy mindenki megtalálhassa számításait.


Először is nézzük az álláskeresést.

Itt többfajta lehetőség adódhat, az egyik az újság, vannak napilapok ahol minden nap van ajánlat, de legfőképp szerdánként van a nagy állásos nap, ilyenkor több oldalon keresztül koncentrálva van az állásinterjúk tömkelege. Az újságos álláskeresés egyszerű, meg van adva egy telefonszám, vagy „komolyabb helyekre” megadnak egy postafiók címet, ahova küldeni kell az önéletrajzod. Érdekes, mert a bevándorláshoz az IELTS nyelvvizsga szükséges. Az állásajánlatok nem kérhetik a nyelvtudást, mert az negatív megkülönböztetés lenne, de mivel ez a bevándorlók országa, így néha egyes szakmákhoz kérhetik, sőt kérik is. De persze ez az első beszélgetés során kiderül, hogy fogják-e ezt kérni (egyértelműen egy ott született ausztráltól nem fogják kérni a nyelvvizsgát, nem úgy mint például egy alig beszélő kínaival, vagy indiaival szemben). Az újságban általában a kétkezi munkásokat keresik, hozzáteszem nem kis számban. És van egy érdekes ajánlat csoport, ami fix heti bérre keres különböző munkákat, a munka jellege sosincs megadva. Nem kurvákat keresnek, inkább keményebb fizikai munkásokat próbálják így befogni.

Internet. Itt egyértelműen a komolyabb munkára keresnek jelentkezőket.

Állásközvetítő. Ilyen pl. a Maxim is. Mint nálunk a női magazin, csak ott ez egy fejvadász cég. Itt beadod az önéletrajzod és próbálnak neked munkát keresni, vagy esetleg, ha van hozzád való akkor ugyanúgy mint itthon elindul az eljárás.

Másik amikor beadod egy céghez, itthon olyan mint a munkaerő-kölcsönzés. Itt a cégek alkalmaznak, mint „casual” munkaerő. Ahol dolgoztam ott is voltak ilyenek, felvették őket x hónapra, majd addig dolgoztak (ha addig el nem bocsátották őket, valami ok miatt) amíg szólt a szerződés. Több fizetést kaptak, mert nekik a cég nem fizet szabadságot és betegszabadságot sem. Tehát ha otthon vagy, mert beteg vagy akkor nincs fizetés.


Felhívnám a figyelmet, hogy a vízum itt nagyon meghatározó, nagyon sok, leginkább magasabb rangú állásokhoz a munkavállalási vízum sem elegendő, itt a „permanent visa”-t kérik alapfeltételként, azaz az állandó lakosi vízumot. Így nincs gond a továbbiakban a cégeknek. Persze ha valami borzasztóan nagyon hiány van a szakmában, akkor vannak engedmények, de ez cégtől függ.


Akkor jöjjenek a számok és a lehetőségek. Amit most felsorolok adatok, azok arra az államra érvényesek, ahol én voltam (SA- South Australia) Ez az ottani „borsod” azaz a legrosszabb fizető állam. De ahol a bérszínvonal kicsi, ott az árszínvonal is. Olcsóbb megélhetés, olcsóbb lakásárak, de a fizetés is alacsony. Persze nem a magyar színvonalhoz képest.


Amikor kint voltam kérdeztem az ausztrálokat, nem is egyet, hogy miből lehet meggazdagodni. A válasz mindig ugyanaz volt: orvos és vízvezeték szerelő. Az orvos az ugye egyértelmű, de vízvezeték szerelő már érdekesebb volt, hát ez sajnos kint ennyire hiányszakma, meg nem is népszerű szakma, viszont hatalmas távolságok vannak, még házakon belül is, amit szerelni és karbantartani kell. Igazából az okokat én sem nagyon értem.

Az orvos. Az egy külön állatfaj, kint nagyon nagy az orvoshiány. És ez mindig is így lesz, amíg világ a világ. A bevándorlás során mindig van egy szakmai bizottság, ami elfogadja a diplomád, végzettséged, ez a honosítási bizottság. Na most az orvos nem diákvízummal fog dolgozni, ez egyértelmű, fel sem veszik, mert ilyen szakmáshoz „permanent visa” kell, mint ahogy fentebb említettem. Nade az orvos bizottságnak van annyi esze, hogy tudja neki mi a jó és ezért van egy meghatározott szám aminél sosem lesz több orvos, mert a kamara sosem fogja engedni. A bevándorlási ügyekkel, mármint a komolyabbakal, mint pl egy állandó lakosi vízum leszervezése, vannak erre szakosodott úgymond bevándorlási ügynökök. Ők tudnak mindent, segítenek, de az orvosok bevándorlását nagyon nagy százalékuk el sem vállalja, mert elég lutri, nem éri meg, nincs rá semmi garancia. Magyarországról, ha jól tudom a Debreceni Egyetemi orvosi diplomát el sem fogadják, de ezt én nem tudom pont, itt van egy felső kaszt aki enged, vagy nem. A felvételi keretszámok is ennek megfelelően vannak meghatározva az Ausztrál egyetemeken, tehát orvosokból sosem lesz túl sok. Inkább csak kevés vagy épp elég. De itt évi millió dolláros fizetésekről van szó.


Szakmunkás. Ez a legérdekesebb réteg, itt követik a Nyugat Európai trendet. Tehát aki szakmunkás és a szakmájában dolgozik, őt megfizetik nagyon szépen, nagyon jól. Nagyon sok helyen ez a gond is, mert annyira nincs szükség a tanulásra, hogy sokan elvégeznek egy szakmát (ott ez akár 4 év is lehet) a TAFE-n vagy még azt sem, és dolgoznak az általuk kiválasztott szakmában.(Emaitt van diplomásokból hiány) Egy szakmunkás keresetet az én államomban olyan minimum 1000au$/hét volt. Ebből bőségesen el lehet élni, még a feléből is. Itt nagyon sok fajta szakmunkás van akit nagyon keresnek. Főleg a szolgáltatóiparban. Értem itt a szakácsot, fodrász és még a kismillió szakmát. De erről van egy lista, de arról majd később.


Diplomás. Sokféle diplomás van, sokat nem is tudok igazán jellemezni, mert ennyire nem vagyok benne a dologban. Ezek általában olyan évi 60-70kau$ fizetéseket jelentenek.

A bölcsész, jogász, közgazdász diplomákkal nem vagyok tisztában, hogy ezek kint mint érnek, de egy itthoni jogász esélytelen az ausztrál joggal szemben. A bölcsész is elég specifikus, még a nyelv szakosok is meg vannak lőve, mert kint angolul beszélnek és nagyon nem divat az európai nyelvek tanulás, oktatása sem, mivel értelme nincs sok, hiszen Ausztráliához közel Ázsia van, így a gyerek vagy mandarin vagy japán nyelvet tanulnak, mint idegen nyelv.


A mérnökök. A mérnökökre szükség van, a legmagasabb migrációs pontot kapják végzettség alapján és nagyrészük kegyetlenül hiányszakma, legyen az bányász, vegyész, gépész, vagy (majdnem) akármi. Én mivel ezzel a szakterülettel foglalkozom, így rálátásom van arra, hogy egy mérnök szinte bárhol el tud helyezkedni kint. Persze vannak specifikus helyek, de ez minden hol így van. Vannak kifejezett iparterületek ahol jobban lehet érvényesülni. Mivel Ausztrália nagyon gazdag ásványkincsekben ezért a bányászat és az ehhez kapcsolódó feldolgozóipar kegyetlenül jól fizetett és egyben nagyon hiányszakma is. Itt a diplomás fizetések 100kau$/év-nél kezdődnek skálázódni és határ a csillagos ég. Találkoztam olyan bányamérnökkel akinek évi 350k-s fizetése volt 28 évesen. Ez nagyon sok pénz. De mivel nincs emberük, így nem is csoda.

Persze hozzá is kell tenni, hogy az ipari területek a világ végén a sivatagban vagy a tengeren vannak, ahol elég mostohák a körülmények, de ez itthon is így van. Csak ott 100 szoros távolságok vannak. De erről jobb ha külön kérdeztek, mert ez annyira nagy és átfogó terület, hogyha specifikusan kérdeztek az sokkal jobb.

Bányáknál is alkalmaznak munkást, aki dolgozik is keményen. Őket repülő viszi háztól házig 2-3hét munka majd 1-2 hét pihenés. Bent a cégnél 12 óra munka minden nap, de mindent áll a cég a cigin és az alkoholon kívül. Tehát semmire nem kell költened, ha akarsz akkor vehetsz szeszt, vagy cigit, igény kérdése. A fizetés olyan 2-3000au$/hét körül van, szóval valamit valamiért.


Infós. Mivel ez egy infós oldal, megemlítem, hogy ez is egy hiányszakma. Tehetséggel nincs határ. Sajnos ide is elkél az állandó lakosi vízum ( meg a nyelvtudás). Volt egy Sri Lankai lakótársam aki infósként végzett, de csak sima fősulis dipivel. Sokáig nem kapott állás, amint megkapta a letelepedési engedélyt egy hétre rá lett állása. Nem is akármilyen.


Szezonális munka. Ez nagyon divatos a külföldiek körében. Fruit Picking. Gyümölcsszedés. A mezőgazdaság (és nagyon sok más is) önellátó és van minden, azaz kell lennie mindennek. De a növények nem egyszerre érnek be, így ez egy egész éves munka, amivel folyamatosan lehet dolgozni, mindenhol. Északon mangó, Brisbane mellett banán, délen szőlő, minden van és mindenhol különböző időszakokban. Mivel ez egy kemény munka, napi 10 órával, így jól fizetett. Olyan heti 1000-1400au$, így ez egy nagyon jó buli, főleg, mert a szállást és az ételt a munkaadó adja. A szokás az, hogy dolgoznak itt egy hónapot, majd egy hónap pihenés és utána máshol megint egy hónap. És így tovább. Ideális turistáknak, akik önellátóan akarják beutazni a kontinenst


Diákmeló. Ez teljesen hasonló a magyar diákmelóval, annyi a különbség, hogy itt még meg is fizetik olyan 10-20au$ órabérrel lehet számolni. El lehet menni bárba dolgozni, vagy boltba a kasszához és még lehetne sorolni a kismillió lehetőséget. Kicsit ilyen Angliás jellegű munkák ezek…


Úgy érzem nagyon röviden ennyi.


Milliónyi lehetőség van és nagyon sok és nagyon jó munkák, de mivel a populáció nagyon alacsony így sajnos rá vannak szorulva a bevándorlókra, azaz szerintük ez nem sajnos, ők örülnek ennek és tárt karokkal várnak mindenkit.


Ezt az államok is nagyon jól tudják. 2006-ban WA azaz a nyugati állam 200 millió dolláros kiesést számolt a miatt, mert nincs elég munkaerő. Tegyük hozzá, hogy az állam lakossága alig éri el Budapestét. Így már bele lehet gondolni, hogy mennyire szükség van ránk, bevándorlókra. És arra, hogy mennyire számítanak ránk.

2011. máj. 27. 16:13
Év végén tervezném az elutazást, remélem addigra kapok válaszokat!
2011. máj. 27. 16:11
Sziasztok! Segítséget kérnék olyan Ausztráliában élő magyartól aki meg tudja mondani,hogy mi kell hozzá és mennyi pénz, hogy kint éljek? itthonról keressek munkát?köszönöm a választ

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook