Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sziasztok! Szeretnék kiköltözni a férjem után külföldre...Mik a teendők? fórum

Sziasztok! Szeretnék kiköltözni a férjem után külföldre...Mik a teendők? (tudásbázis kérdés)


29. e32d76b828 (válaszként erre: 10. - Babu222)
2013. márc. 31. 16:14

bocsesz de ezeket az infokat honnan olloztad?

lassuk A-Z ig...

SKOCIABAN nincs lakcimkartya,nincs CSP-Gyed meg plane nincs...1 ev ellatas van csupan,az ovi ingyenes a tobbi stimmel

2013. márc. 31. 13:58

Kedves Sandman.


3 éve kijöttem Ausztriába egy kollegámmal aki egyben barátom is.Az én nyeltudásom a JA és a NEIN

volt. A barátomé pedig egy vigyor.

Most mind a ketten konyhafőnökök vagyunk szállodában.

Beszélünk németül még ha nem is anyanyelvi szinten.

Én most fogok a családdal együtt kiköltözni.Csak kitartás, hozzá állás és tanulás kérdése.

Mindíg többet fognak tőled elvárni kevesebb pénzért ha külföldi vagy.

Viszont ha letesze valamit az asztalra akkor igenis megbecsülnek.

Még ha mosogató is vagy mert itt más a mentalitás.Ha nincs tiszta tányér senki sem tud dolgozni.

Egyben igazat adok neked, nem könnyű kint sem nem leszel multimilliomos de meg tudsz élni és tudsz félre rakni ha spórolsz.

2012. márc. 26. 19:23
ne haragudj, nem fogom vegigolvasgatni, ugy bocsi ha mar irtak... APEHtol jelentkezzel ki, illetve az anyakonyvi hivatalban h ne kelljen az egeszsegbiztositast fizetned :) (en kitelepedtem 1 eve)
26. 03e8385f6c (válaszként erre: 9. - 7d5a687517)
2012. márc. 26. 10:59

Valójában aki itthon nem boldogul, kint sem nagyon fog - egykori iskolatársam, jelenleg ügyvéd itthon egy laufhausban "dolgozott" Svájcban, én többször készültem, hogy vitorlát bontok aztán maradtam végül.


Akárhová is mész csak bevándorló leszel sajnos, teljes értékű életet Magyarországon sem könnyű élni, odakint pláne - haverok, barátok ide vagy oda.


Ha magyar munkáltatód lesz, akkor annyi - mi vagyunk az egyetlen nép a világon, akik külhonban is simán beszívatjuk a honfitársainkat.


Volt egy csajom, ő mondjuk Bristolban tengeti az életét csellótanárként, az sem leányálom - egyszer már sírva jött haza, végül visszament és azóta briteknél melózik.


A nyelvtudás alap - aki az ellenkezőjét állítja, annak elment az esze.


Ha egy "mezei mosodában" gatyákat és pulcsikat pakolsz a Hooverba, még akkor is tudnod kell alapkifejezéseket - ámítják a jónépet, hogy "munkalehetőség nyelvtudás nélkül" - röhejes!


Az Egyesült Királyságban Skócia tényleg szép - de jobb ha hozzászoksz a frankó levegőn kívül az esőhöz és a ködhöz is.


50 font az állampolgársági teszt. cca egy ezres(935 font) az útlevél.


Itt érdemes olvasgatnod, és persze mindennel együtt sok sikert kívánok:)


Belügy:

[link]


Egészségügy:

www.nhs.uk


Itt a többi:

[link]

25. Burkuska (válaszként erre: 24. - Burkuska)
2012. márc. 25. 23:07
....de más Eu-tagállamnak is ez/hasonló az ügyintézős része.
2012. márc. 25. 23:06

Szia!


A bejelentett lakcímhez tudok hozzászólni: mindenképp kell külföldön is,ez az alapja,hogy ott élj életvitelszerüen.Férjed dolgozik,tehát ö tart el hivatalosan,neki kell munkaszerződést hoznia és azzal mehettek az okmányirodába+ a lakásbérleti szerződés,ez esetben a Te neved is szerepeljen rajta,mint bérbe vevő.Ezek után tudsz munkát is vállalni,hiszen van lakcímet,igazolod,hogy nem a híd alatt élsz:)

Most van nekem is folyamatban a dolog,épp a rendőröket várom háznézőbe,közben meg dolgozom már.

Sok sikert nektek:)

Ja,ez Belgium!

2012. márc. 25. 21:05
nem értem már az egészet,majd utánnajárok
22. arrival (válaszként erre: 21. - Vikucka)
2012. márc. 25. 20:56
Gyes nem jar alanyi jogon, ahhoz eloszor dolgozni, es adozni kell!
2012. márc. 25. 20:49

Én úgy tudom, hogy GYES nem jár külföldön, de a GYED igen, ha itthon jogosult vagy rá. A legegyszerűbb, ha bemész az OEP-hez és megkérdezed, hogy mi a teendő külföldre költözés esetén. (Én nyáron költözöm és szintén pocaklakóval)


GYES, abban az országban alanyi jogon jár, ahol életvitelszerűen élsz, bár ebben sem vagyok biztos. Táppénz külföldön tuti nem jár.

Én legalábbis igy fogok eljárni.

2012. márc. 25. 20:46

Attól még,hogy nem magyarban szülöd kaphatsz...

akkor a gyerek bejelentkezik oda, te nem?

ez nem ilyen egyszerű...és még a pénzedhez is juss...

19. babu222 (válaszként erre: 13. - 7d5a687517)
2012. márc. 25. 20:41

egy tartózkodási kártya kell mindenképpen,ha én 3 hónapnál tovább tartózkodom egy országban...Legyen az bérelt ház akkor is.

Akkor ők mi alapján azonosítanak,hogy te onnan gyest vagy gyedet kapj?

Bevándorló leszel.Gondolj csak bele...

18. 7d5a687517 (válaszként erre: 14. - Arrival)
2012. márc. 25. 20:23
de a gyed-et vagy a gyes-t akkor itthon sem fogok kapni,ha nem itt fogom őt megszülni?
17. 7d5a687517 (válaszként erre: 14. - Arrival)
2012. márc. 25. 20:21
igen bejelentett munkahelye van ,és igen ő is úgy tudja h 5éves kortól van suli:) akkor csak annyi h itthon vegyem ki őt az ovodából?végülis sztem semmi közük hozzá h miért:)
16. JudyTim (válaszként erre: 10. - Babu222)
2012. márc. 25. 20:18
Itt Németországban a bölcsi havi 200 € ami a kaját is tartalmazza. Az ovi még odébb van azt nem tudom, de az iskola az ingyenes.
15. 7d5a687517 (válaszként erre: 12. - JudyTim)
2012. márc. 25. 20:17
köszi szépen :)
14. arrival (válaszként erre: 8. - Arrival)
2012. márc. 25. 20:16

Semmi kulonoset nem kell intezni.

Gyest vagy gyedet ertelemszeruen kint nem kapsz, ahhoz eloszor min. 1 evet kell dolgoznod, es adoznod az Egyesult Kiralysagnak.

Ha a ferjednek bejelentett , legalis munkahelye van, akkor a kisfiad kint lesz biztositott- ergo otthon nem kell intezni eu. kartyat, hanem majd kint kell intezni, hogy otthon ellassanak ha hazamentek.

Szulni kint jobb, nem vizsgalgatnak agyon feleslegesen, es nem kell orvost fizetni- foleg, mert orvos nincs is a szulesnel.


Az 5 eves fiad pikk pakk megtanul angolul, 5 eves kortol kotelezo az iskola, tehat szeptemberben kezdene is. Karacsonyra folyekonyan fog beszelni.


Ha a ferjednek biztos allasa van, tudtok berelni lakast, es lesz aki vigyazzon majd a picire -mivel ugye nem dolgoztal kint ezert nem fogtok kapni ra semmit- ha te elmennel dolgozni, akkor vagjatok bele!

(en is itt elek 5 eve)

13. 7d5a687517 (válaszként erre: 10. - Babu222)
2012. márc. 25. 20:15
de a férjem szállásán laknánk mi is,szóval albérlet nem pedig saját lakás.ahhoz mért kéne bejelentkezni?itthon van az állandó lakcímem
2012. márc. 25. 20:14

szia, ameddig értelmes választ kapsz olvasgasd ezt az oldalt.

[link]

2012. márc. 25. 20:14

Ott például nem tudom....Skócia...

Én Ausztria vagy németországi viszonylatot írtam.Bocsi...de a lényeg ott is az lehet.

2012. márc. 25. 20:12

Be kell jelentkeznetek lakcímkártyát kell igényelnetek.A pocaklakó az ottani csp-t kapná a fiatok is de le kell mondanod itthon a csp-t utána.

A gyedet kapnád ott is ha biztosított voltál itthon.De akkor Mo-on semmit sem kapsz már-hiszen nem itt élsz majd életvitelszerűen.

De azt tudnotok kell ott sem kolbászból van a kerítés bárhová mentek.A külföldön szerzett pénz az itthon jó...ha csak nagyon jól keres a párod. Mert az ottani életszínvonalhoz képest, még mindig drágább az óvoda mint itthon.Sok sikert kívánok!

2012. márc. 25. 20:08
Edinburgh /skócia/
2012. márc. 25. 20:04
Leirnad, hogy melyik orszag? Mert nem mindegy, hogy Ausztria vagy Afganisztan...
2012. márc. 25. 20:02
Kapnék e ott gyed-et,gyes-t? vagy azt ettől független megkapnám itthonra,akkor is ha nem itt szülök?
2012. márc. 25. 20:00
Oviból csak úgy simán kivehetem?,úgy tudom a nagycsoport kötelező.viszont ott ősszel kezdhetné az iskolát,addig is nyáron tanulná a nyelvet
2012. márc. 25. 19:58
A sors úgy hozta h páromnak sikerült munkát találnia külföldön.van egy kisfiam aki most lesz 5éves,és van egy pocaklakó is :)Azt már tudom h útlevél kell a kisfiamnak,meg holnap intézek eu-s tajkártyát is.Viszont szeretnék ott szülni. Itthon jelenleg táppénzen vok,kisfiam pedig még ovodás.
2012. márc. 25. 19:57
Csomagolj, és menj. :)
3. arrival (válaszként erre: 2. - 7d5a687517)
2012. márc. 25. 19:57

Miert nem a ferjedtol kerdezed? Gondolom csak utanajart mar.

Vagy esetleg konkretabban, hova koltoznel?

2012. márc. 25. 19:55
Mik a teendők?
2012. márc. 25. 19:55
Sziasztok! Szeretnék kiköltözni a férjem után külföldre...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook