Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha lehetőséged lenne, kiköltöznél tanyára? fórum

Ha lehetőséged lenne, kiköltöznél tanyára? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. Mezei Virág (válaszként erre: 91. - Globus)
2019. nov. 7. 20:09
Unokáink sem fogják látni...
2019. nov. 7. 19:44
nem
2019. nov. 7. 19:43
Nem
91. globus (válaszként erre: 89. - Mezei Virág)
2019. nov. 7. 19:43
Sajnos :( Nem azt értem alatta, hogy öregebbek lettünk, hanem mennyire áldozattá vált a természet. Minden bizonnyal 50-100 év múlva már ilyen sem lesz, mint ma... jó rá emlékezni, de úgyis hiába mondjuk annak, aki AZT nem látta.
2019. nov. 7. 19:41
Nem
89. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Globus)
2019. nov. 7. 19:39

Sok minden megváltozott...

Én is patak mellett nőttem fel, ami sekély és tiszta volt, halakkal. Manapság koszos, megnőtt a vízszintje. Az egyik nagymamám vidéken élt, és nagyon szerettünk ott lenni, de az is város volt. Ott voltak háziállatok, és cefrétől berúgott szárnyasok is. 😀

88. globus (válaszként erre: 87. - Mezei Virág)
2019. nov. 7. 19:34

100-nál kevesebben élnek ma. Néhány új ház épült csak. Aki maradt, annak van autója, szomszéd megyébe járnak dolgozni, közelebb van, mint a megyeszékhely.

Mondjuk több buszra régről sem emlékszem, mindig ennyi volt, alkalmazkodnak az átlagos műszakkezdésekhez. Szomszéd faluban át lehet szállni vonatra, több irányú távolsági buszjáratokra. Max. 1 óra alatt el lehet jutni megyeszékhelyre, ennyit Bp-en is utaznak munkába.

Szerintem legjobban a csend változott meg, mondjuk ki, eltűnt. Tönkrement a természet, kiszáradtak a patakok, nincs benne élőlény. Nagyon messze van az ipari szennyezéstől, sajnos mégis elért odáig. Gyerekkoromban pecáztunk, halat fogtunk, rákot, meg is ettük. Olyan tiszta volt a patak vize, fürödtünk, víz alatt a szemünket kinyitottuk és pásztáztuk a fenék növényzetét, homokját. Régi puha réteket benőtte a nád, minden bodzás, fűzfás. Gombatermő legelőkön nincs már gomba, mert nincs tehén sem. Volt termelőszövetkezetben jelenleg fűrészüzem működik.

87. Mezei Virág (válaszként erre: 86. - Globus)
2019. nov. 7. 19:24

Még sok ilyen hely van kis hazánkban. Nem csoda, hogy sokan elmenekülnek a városokba. Gondolom, már ott sem élnek sokan. Fiatalok meg nehezen boldogulnak, ha még vannak ott egyáltalán.

Nyugdíjasoknak azért lehet jó, meg akik csak pihenni járnak oda.

Régen mások voltak a lehetőségek, és az igények is.

86. globus (válaszként erre: 82. - Mezei Virág)
2019. nov. 7. 19:17

Képzeld el, a szülőfalum nem tanyavilág, de még csatornázás sincs. 1 bolt délelőtt nyitva, kenyeret rendelni kell. Orvosi rendelés heti egyszer, más napokon a szomszéd falvakban. Vezetékes telefon és internet helyett rövidhullámú megoldás. Mozgóposta dél körül elhajt a faluban, ha valaki szeretne levelet feladni, pénzt utalni, vásárolni, kiakaszt egy táblát az utcaajtóra, és megáll az autó. De erre kb. egy órát kell rászánni, résen lenni, ablakon kukkolni :) Legközelebbi város 20 km, vonat sosem volt, busz naponta 3 járatpár.

Gyerekként boldogok voltunk, néhány nap nyugalomra most is lejárunk, de azért jó "hazajönni" városra.

85. Mezei Virág (válaszként erre: 84. - Globus)
2019. nov. 7. 19:14
Nem baj, már te is tudod! 😀
84. globus (válaszként erre: 83. - Mezei Virág)
2019. nov. 7. 19:11
Nem figyeltem :) Képes voltam megkeresni a "másikat" :D
83. Mezei Virág (válaszként erre: 81. - Globus)
2019. nov. 7. 19:10

Már ide is írt. Így jött fel.

65.

82. Mezei Virág (válaszként erre: 79. - Szőkelédi)
2019. nov. 7. 19:09

Tehetős nyugdíjasnak is csak akkor való, ha van mindenféle szolgáltatás.

Ha nincs, nem jó.

81. globus (válaszként erre: 75. - Szőkelédi)
2019. nov. 7. 18:53

Valaki éppen ma írta, hogy ilyesmit szeretne venni.

[link]

2019. nov. 7. 18:45
nem
79. szőkelédi (válaszként erre: 77. - Mezei Virág)
2019. nov. 7. 18:43

Úgy értettem tehetős nyugdíjasoknak való . Páran jönnek ide nyaralni ,de azért összkomfortos családi házak vannak . Tehát nem rőzsét gyűjtenek fűteni,meg nem maguk sütik a kenyeret . Gondolom az igazi tanyasi élet ott kezdődik, tehén fejés egyebek. 39 éve vagyok itt ,sokkal élhetőbb volt Szeremle, mostmár csak erőlködés van .

Egy nádas ház van még a faluba kemencével gémes kúttal,sajnos az utolsó .

De sár az van ,na az tipikus tanyasi 😆

78. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - Mezei Virág)
2019. nov. 7. 18:25
*gyerekeseknek
77. Mezei Virág (válaszként erre: 75. - Szőkelédi)
2019. nov. 7. 18:19

Gyerekesek nem való, időseknek meg pláne nem.

Nincs ott semmi. Az emberek a városokba mennek, ha tehetik.

Kevesebben vágynak tanyára, főleg azok, akik tudják, hogy mivel jár az. Se szomszéd, se szolgáltatás.

76. Mezei Virág (válaszként erre: 74. - Szőkelédi)
2019. nov. 7. 18:15
Meg kell beszélni ezeket a dolgokat is. Éppen itt került szóba. Nem hinném, hogy gond.
75. szőkelédi (válaszként erre: 73. - Mezei Virág)
2019. nov. 7. 18:13
Tőlünk nem messze vannak tanyák pár millió,vagy még annyi sem , gyümölcsös, azok is eladók. De kutyának sem kell. Talán még Vodica élhető,közelebb van Bajához mint mi.
74. szőkelédi (válaszként erre: 73. - Mezei Virág)
2019. nov. 7. 18:10

Hát nincs értéke egyáltalán. 12 milliót kérnek egy full extrás 2 szintes házért ,de képtelenek eladni ,(felépíteni 50millió)olyan tanya ez 😁

Hiába van itt Baja (6km ) értéktelen minden . Munka nuku.. gyermekkel meg főleg ,fel sem vesznek . Kizárólag nyugdíjasnak éri meg itt venni házat .

Eltereltem a témát ,tanyáról volt szó 😁 de majdnem az .

73. Mezei Virág (válaszként erre: 72. - Szőkelédi)
2019. nov. 7. 18:04

Az a borzasztó, hogy sok helyen egyszerűen már nincs értéke a házaknak sem.

Az emberek kényszerből maradnak csak ott.

Ilyen helyeken szinte semmi lehetőség a boldogulásra. Tényleg olyan, mint egy tanya.

Társas tanya.😊

2019. nov. 7. 17:41

Én már ott vagyok . 👍

Legszívesebben elhúznék innen a bánatba.

Kihalt, elnéptelenedett falu ez ,állítólag 1600 lakossal,de ez vicc . Mindenki külföldön,alig pár kisgyerek. Talán 70 iskolás. Túl nyugodt ,de szerintem inkább nyomasztó hely . A házam viszont lehetetlen eladni ,annyi pénzem meg nincs hogy koccoljak innen . A szembe szomszéd egy Pesti házaspár itt szokott nyaralni egy kis házban . A Dunán vikkendházak sora,meg egy rakás szúnyog nyáron .

Bár falu ,de inkább tanya szerintem 😁

2019. nov. 7. 17:39

Tanya és tanya között óriási a különbség.

Jártam nem is egy olyan tanyán - pontosabban birtokon/ranchen - hogy ejha. Azokon tudnék élni, sőt bárki tudna ott élni.


Klasszik istenháta mögötti, nem összkomfortos, nem köves utas tanyára viszont biztos nem mennék.

2019. nov. 7. 17:31
Nem. Önellátónak lenni nagyon nehéz, én a kényelmes várost szeretem, ahol minden közel van.
69. ab61752c45 (válaszként erre: 68. - Globus)
2019. nov. 7. 17:16
én is eleget kormoztam,fát vágtam,kapáltam fiatalabb koromban.már a derekam sem bírja.
68. globus (válaszként erre: 67. - 73de2afe83)
2019. nov. 7. 16:08
De nem ám. Mi aktív kertészkedők voltunk évtizedekig, de most már inkább szűkítjük a fizikai munkát. Öreg napjaimra pedig csak üldögélni szeretnék egy jó meleg panellakásban :)
2019. nov. 7. 16:00

Régebben, igen, de már nem.

A tanyai életet, nem idősödő korban kell elkezdeni.

66. ab61752c45 (válaszként erre: 43. - 68b1114f6e)
2019. nov. 7. 15:51
azok nyilván nem tudják,mennyi munkával jár. nem csak a madárcsicsergés,jó levegő.
2019. nov. 7. 15:30

Igen, pont keresek egy ilyesmit.


Talán tud valaki segíteni, természettel összhangra és önellátásra törekvő élethez keresek egy megfelelő csendes, elhagyatott helyet. Ha tudomásod van erdős helyen, a környékeden, vagy messzebb egy bolygatatlan megvehető telekről, ahová egy kis lak létesíthető (vagy van), villannyal, az engem igencsak érdekelne.



Ide írhatsz: zizzzenek<o>gmail<>com

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook