Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Augusztustól fogyni szeretnél? Csatlakozz ide, együtt könnyebb! fórum

Augusztustól fogyni szeretnél? Csatlakozz ide, együtt könnyebb! (beszélgetős fórum)


2009. aug. 1. 20:05
Ja, lenne még egy kérdésem: valahol azt olvastam, hogy a zöldteát ajánlatos magában inni, mert a citromlé meg az édesítő ronthat a hatékonyságán...viszont úgy fincsibb és valóban lehet benne vmi, hogy csökkenti az éhséget is... Szerintetek?
2009. aug. 1. 20:03

Sziasztok Lányok!

Visszaolvastalak titeket, látom, jó kis csapat gyűlt össze!:)

Én 165 cm alacsony vok, június végén 86 kg-ról indultam, most vok 82, a cél december-januárra a bűvös 65-ös:). Én próbálok egészségesebben étkezni, min. heti 3szor járok vmilyen aerobicra, a többi napon igyekszem itthon tornázni dvdre.

Ti hogy bírjátok, hogy 6 után nem esztek semmit? Nekem nagyon nehéz, én általában kitolom ezt 8-ra, ami nem biztos, hogy jó...

Amit még nem sikerült teljesen megvalósítanom, a kis adagok...Olvasom több fórumon is, h. sokaknak pl. elég reggelire 1 gyümölcs is, nekem legalább 3 kell ahhoz, hogy legyen energiám. Hogy csináljátok?:) Csak én vok zabagép?:)

155. Awela (válaszként erre: 152. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 1. 19:01

Én is szoktam rékázni plusz mellette egy csomót gyaloglok a lehető leggyorsabb ütemben, amikor csak tudok. Futni is szeretnék, de egyszerűen 10 percnél tovább nem megy.:(


A genetika tényleg nem minden, nekem is mondták, hogy sose fogyok le, mert a családban is mindenki kövér, meg erős csontozatúak vagyunk,stb., de mégis sikerült néhány éve. Persze nem maradt meg, de ezt csak a lustaságomnak köszönhetem, egyébként elég sokáig tartottam.

154. evih
2009. aug. 1. 17:55

Mivel voltam már néhány éve 58 kg, és szupercsinosnak éreztem magam, tudom hogy sikerülhetne. Akkor 24 éves voltam, most meg 28, azért annyit nem öregedtem, hogy ennyire megváltozzon a szervezetem! Az tény, hogy minél idősebb valaki, annál nehezebb a fogyás, az is igaz, hogy az én családomban senki nem gebe, de nem nyugszom amíg nem sikerül!!! :-)

Egyébként nádszálvékony én sem leszek, akkor sem voltam az, amikor 58 kg voltam, mert széles a csípőm és a vállam és olyan Coca-Cola alakom van :-).

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy arányosan hízok-fogyok, és hálistennek a mellem sem apad.

153. jehru (válaszként erre: 151. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 1. 17:06

Szia!

Én is azt gondolom,hogy aki azt mondja,hogy de ő azért kövér,mert a genetika,meg a csontok,bla-bla;szóval ez azért baromi nagy csúsztatás és sokszor csak kifogás,hogy miért nem csinálunk ezt vagy azt,de azért egy kicsit beleszólnak a saját adottságok is..jajj még akartam írni,de kezdődik a viasaton a véznák kontra dagik,megyek is nézni,szeretem nagyon.

2009. aug. 1. 16:55

ti mire szoktatok tornázni? én most töltöm a norbi egykori kick-box eddzését, az még valamiért nincs meg.... majd olyan 6 körül arra fogok nyomulni :)

plusz a réka 20 perc felsőtestre edddzése :)

majd jelentkezem utána hogy élek vagy halok?! ;)

151. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 150. - Jehru)
2009. aug. 1. 16:54

a határok azért vannak hogy feszegessük őket :)

szerintem semmi nincsen kőbe vésve! nem kell szó szerint venni (mielőtt valaki letámadna) de szerintem bármit elérhetünk, és ez nem csak a fogyásra igaz! :)

150. jehru (válaszként erre: 149. - Evih)
2009. aug. 1. 16:47
Anyukám szokta nekem mondani,hogy én nem leszek sosem nádszálvékony,vagy ha lennék se tudnám tartani,mert nem arra vagyok kódolva.Egyébként semmi rossz szándékkal nem mondta,de én mégis mondtam neki,hogy ez hülyeség meg ilyet kibúvónak szoktak mondani lusta emberek,de azért egy kicsit igazat adok neki.Lehet,hogy neked ennyinek kéne lenned ahhoz,hogy egészséges legyél és jól működjön mindened.Lehet nekem sem kéne már fogynom,mert egyszerűen 62-63 kilósan jó a testemnek.Csak ebbe szar belenyugodni és én sajnos nem is tudom ezt elfogadni.Max ha egy szigeten egyedül élnék,mert akkor tuti tojnék rá.Szóval ha valakinek van egy felesleges lakatlan szigete,akkor szóljon nekem:)1-2 hetet eltöltenék ott.
149. evih (válaszként erre: 145. - Jehru)
2009. aug. 1. 16:27
Nyilván lehetett volna még normálisabban ennem, az a baj, hogy reggelizem normálisan, ebédelek, viszont utána semmi. Viszont sajnos nekem azzal is komoly gondom van, hogy nem bírom a magvakat meg zöldséget és társaikat, és ha nem ehetnék pl. húst, virslit vagy néha valamilyen tésztát, nagyon gyorsan feladnám a hosszú távú dolgokat. Ezért megy nekem a gyorsan sokat, mert látom a végét, 2 hét koplalás, utána szép lassan mást is. De én nem esek abba a hibába, hogy akkor ide nekem a hűtőszekrényt és zaba, mert féltem az eredményt Egy a gondom, hogy a szervezetem már húzott egy határt, és már se lassan, se gyorsan nem megy ez a pár nyamvadt kiló. 64 és 66 közt ingadozom több mint egy éve.
148. jehru
2009. aug. 1. 16:26
El_gapo,egyébként gratula a fogyásodhoz!!
147. jehru (válaszként erre: 142. - El_gapo)
2009. aug. 1. 16:24

Egyébként én se eszem 4 után,mert én azt vettem észre,hogy az nekem nagyon sokat számít.Egyébként baromira fontos szerintem úgy általában is,de főleg fogyókúra alatt,hogy az ember figyeljen,hogy a szervezete mit üzen neki.Ez így kicsit hülyén hangzik,de én a fogyókúra alatt nagyon sokat tanultam a saját szervezetemmel kapcsolatban.Én pl tudom magamról,hogy reggel pörög az anyagcserém,mint a búgócsiga,megehetnék egy csomó mindent,elég gyorsan feldolgozom,aztán valamikor ebéd után belassul.De ez mindenkinek tök más.Nekem reggel van szükségem sok kajára,valaki meg reggel elvan alig valamivel és délután meg estefelé kajál többet,ami nem feltétlenül annyira rossz,csak észnél kell lenni.

Úgyhogy szerintem megéri figyelni a saját reakcióinkat,mert ez is fontos,hogy eredményes legyen ez az egész.

146. jehru (válaszként erre: 92. - 28bb0619f6)
2009. aug. 1. 16:15
Ha nem lenne nagy kérés el tudnád küldeni privibe?
145. jehru
2009. aug. 1. 16:15

Sziasztok!

Fúú látom nagyon beindult a fórum,alig bírok visszaolvasni.

Evih,én is valami hasonló helyzetben vagyok,nálam is az a baj,hogyha már egy kicsit többet ennék,rögtön híznék 10 kilót.Sajnos ez a koplalással jár.De azért az elég fura,hogy sport mellett se fogytál,vagy csak nagyon keveset.Akkor is nagyon keveset ettél,vagy azért normálisan?Mert általában ha valaki betartja a diétát és még sportol is,akkor fogyni kéne,viszont ha a kaja nem jó,akkor lehet sportolni egész nap,fogyás 0.

2009. aug. 1. 16:09

Hú,de sokat írtatok.

Én tartom magam az elmélethez, hogy úgy em lehet fogyni, hogy nem eszek.Miért is:Mert a szervetet elkezd tartalékolni, ha hirtelen megvonom a bevitelt.És háát ugye egy életen át nem vihwető végig, és ha újra ennni kezdek, jön a jojo effektus.

A mennyiségek csökkentése oké, és nálam sajnos kell hozzá mozgás is.Leslie walk aerobicja szerintem fenomenális, élvezhető mozgásforma.

143. evih (válaszként erre: 141. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 1. 15:57
majd írom, hogy haladok :-)
142. el_gapo (válaszként erre: 139. - Macika71)
2009. aug. 1. 15:50
Miért jó, hogy nem eszel délután 4 óra után? Délután 6-kor lefekszel aludni, vagy miért?
141. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 140. - Evih)
2009. aug. 1. 15:42

dejó :)

biztos vagyok benne hogy menni fog és minden rendben lesz :)

140. evih (válaszként erre: 137. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 1. 15:36
Lehet, hogy megpróbálom így, adok magamnak 2 hetet, hátha addigra megérti a szervezetem, mit akarok! :-)
2009. aug. 1. 15:34

Hu, ahogy latom elmeletböl mar tök profik vagyunk, csak valahogy at kellene ültetnünk a mindennapi eletbe is!

En Norbivan fogytam 10 kilot a telen es nem tul sokat mozogtam. Most megint azt akarom szigorubban csinalni, es meg nehezitve azzal, hogy delutan 4 utan nem enni semmit.

Nem zabalok, de persze a munka mellett nincs idöm nagyon megfontoltan enni, gyorsan mindent betömök. Ebedszünet persze nuku es utazasi irodaban folyamatosan van forgalom.

DE most ra kell megint kenyszeritenem magamat, Ezt nem irtam el KENYSZERITENI a szigorusagra, mert karacsonyig nehany kilonak meg le kellene olvadnia!

138. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 137. - A6cd9cfa0c)
2009. aug. 1. 15:13
na nem mintha Én eleget innék :)
137. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 134. - Evih)
2009. aug. 1. 15:11

szerintem prbálj visszatérni lassan mégiscsak a napi min. 3X étekzéshez. lehet hogy csak vizet tartasz vissza mert pl. amikor eszel akkor viszel be ugyebár sót is... de ez csak egy ötlet. hosszú távon jobban jársz ha megpróbálod... próbáld ki, hogy reggel egyél rendesen legalább, napközben pedig igyál nagyon sokat. egyél sok rostot... nem kell életed végéig koplalnod, és nem is szabad. gondold el mi lesz ha majd terhes leszel?? ha odafigyelsz nem fogsz meghízni... lehet hogy kezdetmeb így reagál a szervezeted, mert szegény "pánik üzemmódban van" és mindent egyből elraktároz. ha pár napig rendszeresebben ennél, a szervezetd rájön, hogy semmi pánik, kapok még enni, nem kell annyit elraktározni :)

hidd el, a szervezeted nem az ellenséged és nem is buta... tökéletesen működik, csak add meg neki a minimumot legalább amire szüksége van, és nem utolsó sorban magadban rendezd a gondolataidat. ne görcsölj azon hogy meg fogsz hízni, te "atyaúristanmileszakkor?"... Én ugyanezt csináltam és utólag már látom, nem ez volt a jó megoldás... amúgy: láttad hogy néznek ki az éhező afrikai gyerekek?? akkora pocakjuk van mint egy lufi, pedig ha valaki, akkor Ők akkor (sajnos!) koplalnak... olvass utána, próbálj meg visszatérni a rendes kerékvágásba :))

136. evih
2009. aug. 1. 15:09
Amúgy az edzőtermes srác kérdezte, mi a célom, mondtam, fogyás, 6 kg minimum. Azt mondta, futógép 30 perc, de csak gyalogoljak gyorsan, bicó, meg valami furi gép, nem tudom már a nevét ilyen síelős :-)). Azt mondta, heti 4 alkalom, 50-60 perc,kajára figyeljek, 2 liter víz naponta és másfél hónap alatt garantál 4 kg-ot. 2 hónap múlva abbahagytam, fél kg-mal voltam TÖBB, mint az elején, persze nem kaptam vissza a pénzem :-)
135. evih (válaszként erre: 133. - 7e55627956)
2009. aug. 1. 15:05
Köszi, remélem :-)
134. evih
2009. aug. 1. 15:03

A futást is próbáltam, de mivel 6 évig táncoltam, nem a legjobbak az izületeim. Sajnos gyakran fáj a térdem és a combcsontom környéke, szóval egyszerűen nem bírok futni, mert 10 perc után nem bírom a lábamat felemelni. A bicózás könnyebb, bár néha utána is fájok. :-(

Dorka, ezzel tisztában vagyok, amit leírsz, viszont hiába próbáltam meg visszaszokni arra, hogy sokszor kevesez, este 5-kor enni picit, hogy ne legyek farkaséhes, azonnal hízni kezdek, megijedek és inkább koplalok tovább... :-(

133. 7e55627956 (válaszként erre: 129. - Evih)
2009. aug. 1. 14:57
Ez attól is függ milyen mozgást végeztél az edzőterembe meg ne feledd az utolsó 5 kiló a legnehezebb :) Kitartás menni fog!!!
2009. aug. 1. 14:55
fogyás meg szerintem a legjobbak a cardio-jellegű mozgások, amikor tartósan a zsírégető tartományban vagy...igen, pl. futás :)
131. dorka23 (válaszként erre: 129. - Evih)
2009. aug. 1. 14:50
szia! lehet hogy hasznosabb lenne ha futnál naponta:) a koplalás viszont nem használ, mivel éhezteted magad...vagy kevesebbet eszel, így a szervezetedben lelassul az anyagcsere folyamat, és ha később eszel akkor a szervezet nem azon lesz hogy lebontsa hanem azon h raktározz..raktározz.....szal ezzel több kárt csinálsz mint hasznot :/ sztem
130. 7e55627956 (válaszként erre: 115. - 28bb0619f6)
2009. aug. 1. 14:49

Ez tetszik ki fogom próbálni! :)


Most néha ha már unom a vizet 100%-os ananászlevet szoktam inni, mondjuk kicsit hígitom vízzel mert tisztán túl tömény nekem :)

129. evih
2009. aug. 1. 14:43
Azért nem hiszek a mozgásban, mert tavaly edzőtermeztem, most pedig május óta heti min. 3x szobabringázom, és egy deka nem ment le!!! Az tény, hogy emelkedett a fenekem, picit feszesedtem, de ennyi. A koplalás jött be eddig, de az is tény hogy ez a leggyorsabb de legrosszabb mód, ne csináljátok így. Ugyanis most ott tartok, hogy hiába nem eszek 3-4 után, meg nem tömöm magam, egyszerűen nem fogyok. Sőt, ha becsúszik egy-egy étterem vagy kerti sütögetés, gyakran 1 kg felszalad rám egy nap alatt!
2009. aug. 1. 14:41

Sziasztok!

Én is jó ideje fogyózom, de mostanában lazítottam, viszont van még 25-30 kg plusszom, csatlakoznék én is:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook