Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Augusztustól fogyni szeretnél? Csatlakozz ide, együtt könnyebb! fórum

Augusztustól fogyni szeretnél? Csatlakozz ide, együtt könnyebb! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
427. Macika71 (válaszként erre: 425. - El_gapo)
2009. aug. 6. 09:59
Barna rizst nem tulgyakran, de kölest többször szoktam enni.
426. 337ac1489c (válaszként erre: 425. - El_gapo)
2009. aug. 6. 09:03

No, helyes, köszönöm szépen!!!!!:)

Valami ilyesmi "elrettentést" vártam:) Nekem is gyanús volt a dolog, de gondoltam, megkérdezlek titeket is:). Az életmódváltás okés, épp benne vok és nem is szeretnék már kijönni belőle, mert annyira nem szörnyű, mint először hittem, kis odafigyeléssel tartható. A tornát is kezdem megszeretni, a napi ötszöri étkezésre is átálltam, még a mennyiségekkel van bajom, azokat lehetne még csökkenteni, de azon is rajta vok és már eddig is fogytam 5 kg-ot, ami sztem ilyen tempóban teljesen egészséges.

NO, még egyszer köszi a tanácsot!:)

425. el_gapo (válaszként erre: 421. - 337ac1489c)
2009. aug. 6. 08:57

A szervezetnek szüksége van jó minőségű összetett szénhidrátokra. Nyugodtan egyél barna rizst, kölest, hajdinát. Természetesen csak mértékkel. Az segít a diétában, ha elhagyod a fehér lisztből készült tésztát és a krumplit, mert elég jól túráztatják a vércukorszintedet, és így sokkal könnyebben leszel éhes a tested pedig nehezebben áll rá a zsírégetésre.


A barna rizs párolt zöldséggel nekem is a kedvenceim között van :) Egyébként próbáld ki a kölest, nem fogsz csalódni szerintem.


Ahhoz, hogy 10 kg-t fogyj egy hónap alatt 90.000 kalóriát kellene felhasználnod pluszban. Ez napi 3000 kalória. Ha beleszámoljuk, hogy a napi kalóriaszükségleted 2000 kalória, edzel 2 órát keményen, akkor 3200 és ha eszel mellé 1200 kalóriát, akkor még mindig csak -2000-nél tartunk. De ez csak a kisebb probléma. A gond az, hogy ha a szervezetnek gyorsan van szüksége energiára (pl. intenzív edzés) akkor azt nem zsírból fogja nyerni, hanem az izomzatot bontja, így a fogyás is látványosabb, hisz 900 kalóriához csak 10 dkg zsír kell, de több mint 20 dkg izom... Hiába fogysz gyorsabban, ha az az izomzatodból megy le. Ha izmot fogysz, akkor lassul az anyagcseréd, vagyis folyamatosan lassulni fog a fogyásod, amíg meg nem áll... Fogyj 3-4 kg-t havonta az egészséges, így is 20 kg-t le tudsz adni 5 hónap alatt. Hova sietnél?


Amúgy a legfontosabb, hogy ésszel csináld, ha lehet válts életmódot. Ez nagyon egyszerű. Sokkal egyszerűbb, mint bármelyik diéta és működik. Ellenben a diétázók 90%-a nő. A diétázó nők 99%-a soha az életben nem fogy le. A diétázó nők legnagyobb része úgy gondolja, hogy először lefogy valami divatos diétával, aztán majd életmódot vált.


Azt javaslom, hogy ne várj vele, válts életmódot és tartozz az 1%-ba. Tanuld meg mik a mikro és makrotápanyagok, mire van szüksége a szervezetednek és gond nélkül meg tudsz szabadulni a kilóidtól.

2009. aug. 6. 08:12
Ja egy kérdés: mi a véleményetek a vércsoport diétáról? Valakinek tapasztalat?
2009. aug. 6. 08:11

Sziasztok!


Ma visszafogom magam, nem akarok senki agyára menni.

Reggelim: tejeskávé 1pont

Egész napra van husilevesem, pörkölt tésztával, ill. rizzsel, sok-sok pizza...és gyümölcs.


Nekem a 96 kilómhoz 25-31 pontnyi ételt kell megennem, a ww módszer szerint. Sajnos ez nem míndíg sikerül, mert gyszerűen nem vagyok éhes állandóan. Este meg már nem akarok enni 6 után.


Mára Cindy Crawford Új dimenziót tervezem. lehet, hogy már délelőtt megcsinálom:)


És ma szilvát kell befőznöm:(


Szép napot mindenkinek

422. Ágicababa (válaszként erre: 418. - Jehru)
2009. aug. 6. 08:07
én is a ropi lányokra céloztam:)
2009. aug. 6. 07:56

Sziasztok Lányok!


No, látom, mindenki lelkes, tök jó!:)

Én tegnap - mint már azt tegnap is meggyóntam:) - elég sokat ettem, majd kipukkadtam, úgyhogy most elhatároztam, h. egy időre kiiktatom a tésztát meg a krumplit. A rizsen is gondolkodtam, de nem tudom, akkor miket ennék...elég sokszor szoktam barnarizst enni zöldséggel.

Viszont vtam tegnap alakformálón, bazi nehéz volt, de utána jó érzés volt:)


Már pár éve gyűjtögetek ilyen fogyis cikkeket újságokból és most megtaláltam őket, azokat olvasgatom. Találtam egy Norbisat, ami szerint ha egy hónapig csak 1-es kódú kajákat eszel, akkor akár 10 kg is lemehet... Szerintetek? Tudom, a lassabb fogyás az egészséges, haladok is, de néha azért ott a kísértés, h. jobb lenne gyorsabban:P:)

Véleményetek? Valaki netán próbálta már ezt?

2009. aug. 6. 07:17

Sziasztok, szep jo reggelt! En mar lassan egy oraja munkaban vagyok, de csak 10 perc mulva nyitok. Megprobaltam visszaolvasni benneteket, hat nagyon elszantak vagytok az biztos. Persze maskeppen nem megy. En meg sajnos a sportban nem vagyok annyira elszant, pedig van otthon szobabiciklim, amiröl a port le kellene törölnöm, hogy tekerhessek rajta, DE ma le fogom töröni es holnap beszamolok az eredmenyröl!

En megprobalok Norbisan enni. Reggelire altalaban max. 2 szelet teljeskiörlesü kenyeret, vagy -ha jartam otthon, akkor Norbit kenyeret- eszem sovany sonkaval, sajttal es valami zölddel. Ebed "lajhtos" fözelek valami feherjevel vagy parolt zöldseg hussal vagy vegyes zöldsalata valamivel. Este altalaban csak joghurtot szoktam enni. (Gyengem a natur joghurt, fahejjal...)Delutan szoktam meg valami gyümit enni, nem tul sokat azt sem, max. 2 kis barackot vagy egy öklömnyi valami mas fajtat. (Ma pl. szölö)

Szerintem igy leirva egyaltalan nem eszem sokat, de mivel csak az agyamat tornaztatom, persze hogy ne mennek le a kilok.

Amikor nem fogyozok sem eszem sokkal többet, csak akkor szoktam rendesen enni vacsira.


Szep napot Nektek es bocsi, hogy ilyen hosszu voltam!

419. jehru
2009. aug. 5. 23:07
És be kell valljam,hogy ma sokat ettem vacsira.Mindenbe belekóstoltam a zöldséglevesen át a zöldborsó főzelékig.Úgyhogy neki is álltam tornázni,csináltam Rubint Réka 20 perc popsit,20 hasat,20 felsőtestet aztán a Norbi Aerobzónát 2X meg a Sinkó Andis kickbox első 30 percét,vagy mi a fene az.Ez volt az első bukásom júli 13 óta,mert én akkor kezdtem a fogyit nem tudom hányadszorra.És most nagy tanácstalanságban vagyok,hogy holnap egyek-e vagy sem.De majd kitalálom.Most viszont megyek aludni,holnapra sok kitartást mindenkinek és ne bűnözzetek,mert nem jó,marha szarul érzem magam,nem ér ennyit az egész.
418. jehru
2009. aug. 5. 23:02

sziasztok!

csak gyorsan olvastam vissza,de látom,hogy mindenki hogy belejött a fogyiba.Ágicababa,Rodryga,Pötyös tök ügyesek vagytok,meg jó,hogy így lelkesedtek,annyira szurkolok Nektek,hogy sikerüljön.Még én se járok sehol fogyás ügyileg,de legalább nem vagyok már 100 kiló és visszagondolva az akkori énemre és a mostanira,összehasonlíthatatlan a kettő közti különbség.És tényleg megéri.Lehet,hogy az eleje nagyon nehéz,de ha tényleg erőt vesz magán az ember,akkor egy idő után belejön és valahogy a szervezete is rájön,hogy ez jó neki.Mert könnyebb kevesebb súllyal élni és ez alatt nem az esztétikai dolgokat értem.

Ágicababa sajna én is így vagyok a mérleggel.Hajlamos vagyok elbízni magam,ha fogytam.ha meg nem,akkor elkeseredek és azért eszek:)Ez ilyen dolog.Pedig a mérleg baromi csalós,én már nem is arra figyelek,jobb a centizés,az megbízhatóbb szerintem.


Egyébként valaki írta,hogy nem bírja,ha 60 kilós lányok nyavalyognak a súlyuk miatt.Én is 60 kiló körül vagyok és tudom,hogy egy 60 kilós embert is baromira frusztrációt okoz,ha mondjuk a 10 kiló,ami rajta van.Én például ha belenézek a tükörbe elszégyellem magam,hogy hogy nézhetek ki így és az utcán mindenki azt nézi,hogy milyen kövér vagyok.De azt azért én se bírom,mikor ilyen ropi lányok nyavalyognak,hogy milyen kövérek.

2009. aug. 5. 22:21

Jó éjszakát én megyek aludni mert holnap munka van:)


Aztán majd leírom miket hoznak be a kedves kollégák a melóhelyre nasizni.

416. 433384b4bc (válaszként erre: 414. - Fd8e423e9e)
2009. aug. 5. 22:17

Na látod ez egy jó ötlet,mihamarabb át is fogok rá állni,de egyenlőre örülök annak is ha nem zabálom magam tele csokival. (rabja vagyok):)


Ágica nekem ezért nincs mérlegem :)

2009. aug. 5. 21:53
Egyébként mindenkit üdvözlök, és örülök, hogy van végre egy olyan fórum, ahol tényleg olyan nők vannak, akik valóságos súlyproblémával küzdenek. Ahogy tapasztaltam, sok olyan fogyis-fórum van itt a hoxa-n, ahol tökéletes súllyal megáldott emberek osztják meg egymással a fogyózásuk nehézségeit.
414. fd8e423e9e (válaszként erre: 410. - 433384b4bc)
2009. aug. 5. 21:51

Szia!

Nem szeretnék beleszólni, de a péksütikről amilyen gyorsan csak tudsz mondj le, egyél egy teljes kiőrlésű bagettet és sovány sajtot, vagy csirkemell sonkát, és rengeteg zöldséget reggelire (ebben kevés a kalória és telít jó pár órára, azonkívül a vitaminokat is viszed be a szervezetedbe).

413. Ágicababa (válaszként erre: 412. - 433384b4bc)
2009. aug. 5. 21:46

Ellenkezőleg, lelkes vagyok, szinte minden gondolatom a fogyásom körül forog és teljesen elszántam magam. Viszont sokszor nehéz megállni egy szelet sütinél, egy szelet rántott husinál, vagy bármilyen más ételről mondhatnám. Ez az ami belőlem is hiányzik. Nem tudok sokszor megállni, pedig érzem, hogy kellene.

Nekem erre kell figyelnem. Amúgy én ha lehetne, csak fokozott testmozgással fogynék, mert útálom, ha megszabják nekem, hogy mit ehetek és mikor. Erre mondtam, hogy nincs bennem kitartás.

+ hete 100 kiló voltam:( Fogytam 2 hét alatt 4 kilót. Ennek örömére sütöttem varga bélest, jól bekajáltam belőle. Nekem nem szabad mérlegre állnom. Ha látom, hogy fogytam valamennyit, hajlamos vagyok elcsábulni.TI NEM VAGYTOK ÍGY EZZEL?

412. 433384b4bc (válaszként erre: 409. - Ágicababa)
2009. aug. 5. 21:26

Ágicababa!


Én lelkesítelek :) miért mondod hogy nem vagy lelkes amikor most is lelkesen írsz:)))

2009. aug. 5. 21:22

Még egy nagyon fontos dolog!

Először csak rövidebb távú időszakokat tanácsolok mert ha azok sikerülnek akkor sikerülnek a hosszabb időszakok is,ráadásul nem lesz kudarc!

És a célok legyenek reálisak! Én is bombanő akarok lenni kívül is de ez nem fog három hónap alatt megtörténni velem.


A végcélom a 70 kg. Még az is sok de már nem 105, ugye értitek :)


Úgy tervezem hogy először csak kevesebbet eszem és csak akkor amikor éhes vagyok. Csak és kizárólag akkor ha éhes vagyok,mert ha nem akkor eszem akkor érzem hogy veszettül ég a gyomrom és ez nagyon kellemetlen.


Mivel nem fog meglátszani rajtam hogy másképpen eszem és többet mozgok ( egyenlőre ez is inkább hosszú sétából áll) ,ezért nem is idegesítem magam azzal hogy fogytam-e. Kb 2 hónap múlva megmérem magam és akkor ugrik a majom a vízbe :)


Ha akkor legalább 5 kg lement boldog leszek,és folytatódhat további 5kg-al. Így szépen ötösével szeretnék haladni lefelé.


Nyilván amikor a szervezetem elkezd változni az életmódváltás miatt, és beindul a fogyás akkor eleinte többet később kevesebbet fogok fogyni.


De ez mindenkinél más és más.


Még egy fontos dolog: a háziorvost nem árt tájékoztatni a szándékotokról,mert ő mondja meg a tutit :)


Én már beszéltem vele:) örömmel fogadta az elhatározásomat:)


Ha elmentetek kíváncsi lennék,arra hogy nektek mit mondott:)

2009. aug. 5. 20:59

Sziasztok! :)


Kihagytam egy -két napot a fórumról,de most itt vagyok.

Pöttyös! Én is 105 kg vagyok és 163cm. Én most úgy prószálom hogy az elején reggelire péksüti vagy ilyesmi+kv, és legközelebb akkor eszem amikor éhes vagyok de semmiképpen nem kötöm az étkezéseket időhöz. Este abszolút nem szem mert mér egyek :) ,és egész nap annyi folydék amennyi belém fér.

Igazából nálam ez normál esetben 2x evés de annyira örülök hogy sokan le akarunk fogyni itt a hoxán hogy ez éltet és rendesen izgulok:)


Mérlegem nincs úgyhogy azt én sem fogom tudni hogy hol tartok,de úgy gondoltam hogy kéthavonta megmérem magam anyuám mérlegén.


Nekem nagyon sokan mondták hogy először agyban kell eldönteni,hogy életmódot váltok,amibe beletartozik a mozgás, és tényleg igazuk van. Meg abban is igazuk van hogy nem szabad utálnom magam,és ha már úgysem utálom magam akkor miért is büntetném meg magam ha becsúszik egy falat nasi.Mivel már többször nekilódultam ezért tudom hogy két hét után jön a kritikus "én ezt nem bírom időszak" és azon kell túllendülni egy jó kis folyadéknappal. Aztán megint két hét és megint fel akarom adni,de akkor megint erőt veszek magamon.


Na de sokat írtam. Szóval kitartás! :)

És köszönöm nektek hogy itt vagytok, mert ez nagyon sokat segít:)

2009. aug. 5. 20:47

Szia Pötyös!


Én szívesen küldenék Neked emailben lelkesedést, kitartást viszont nem tudok...abból nekem sincs sok. De itt mindenki nagyon aranyos és segít. Ha kell egy jó alapos lecseszés, akkor is fordulhatsz hozzájuk. Ha dumcsiznál, rám számíthatsz, mostanság szófosás nevű betegségben szenvedek:))))

Milyen diétát akarsz követni?

Vagy hajlandó vagy teljes életmódváltásra?

2009. aug. 5. 19:54
Szervusztok! Jelenleg 105 kg vagyok. Ezt az eredményt 3 év alatt sikerült elérnem 65 kg-ról. Segítségeteket kérem.
2009. aug. 5. 19:44

hellóbelló... Én most tornáztam együtt Rezsőkével :)

diétám jól megy, lement egy kg, nem sok de véééééééégre megindult!!! Ági örülök hogy Neked is sikerült picit mozogni... :))))))) HAJRÁ Mindenki! És tegyetek fel kééépet please :)

2009. aug. 5. 18:51

semmi baj...:P

jo hallgatni mien nagy a lekesesesed..hat en sem vagyok kover nagyon..oszinten csak jo husos vagyok es nekem ez mar egy kicsit sok mivel a tavaly nyaron emg szep kis csinoska voltam:( de hiztam combra fenekre hasra ja es karra..:(

2009. aug. 5. 18:30
Mostmár hagyom a többieket is szóhoz jutni:) Bocsi de kicsit bőbeszédű vagyok
2009. aug. 5. 18:29

Most túl vagyok 40 perc Norbi duci tréningen és nagyon jól esett:) Jól megizzadtam. Közben folyton csöngött a telefon, a kicsi kakilt, szörpit kért, a nagy már csinálta volna a pizzát:)

De megértik, hogy fontos nekem a torna.

Mindjárt itt a férjecském. Nagyon sok ez az egész napos meló neki, ilyenkor alig telik a napom:(

2009. aug. 5. 18:27

Köszi:) nagyon jóesik amit írtál. Valójában az is baj, hogy a férjem, a barátnőm...és még sorolhatnám, elfogadnak ilyennek és szeretnek. Persze én már csak magamért is hajlandó vagyok életmódot váltani...lassan a családot is átszokatom, idővel.

Én is bírom mikor egy 50-55 kilós nő hozzáfog nyafogni, hogy ő egy tehén...ilyenkor elönti a ...az agyamat.

Igaziból a súlyommal nincs is bajom...a magasságom zavar:))))))

402. Maruszja (válaszként erre: 401. - Ágicababa)
2009. aug. 5. 17:50

Köszi, hogy tettél fel új képeket. Nagyon aranyosak a gyerekek. Gratulálok hozzájuk.

A másik dolog. Így teljes alakkal látva is az a véleményem, hogy igen fogynod kell, de nem 30 kg-t, a fele is elég lesz, vagy max. 20 kg. Még fiatal vagy és lehetsz csinos.

Ne hogy azt hidd, hogy a férfiak többsége szereti a gebe nőket. Azt szeretik, ha egy nő husos, van feneke, stb. Én soha nem értem meg azokat a fiatal lányokat, asszonyokat, akik mondjuk 60 kg-osak és "hű ők milyen kövérek" - mondják! Igen, ha alacsonyak. De egy 60 kg-os mit akar annyira fogyni? 2-3 kg-t meg egyből lehet adni, azt hiszem nekik is.

401. Ágicababa (válaszként erre: 399. - Maruszja)
2009. aug. 5. 16:28

De aranyos vagy:) Nézd meg a képeket és megváltozik a véleményed:(

Tettem a gyerekeimről is, már csak férjecském hiányzik az albumból, de ahhoz kell az írásos engedélye is:)

400. 7aab4d3657 (válaszként erre: 395. - Sporty66)
2009. aug. 5. 16:13

Szia, Sporty!


Azt olvastam, hogy a nőknek a kocogás nem igazán a legjobb sport. Ha fáj tőle még a térded is, akkor végképp nem. Válts valami másra :-))))

399. Maruszja (válaszként erre: 397. - Ágicababa)
2009. aug. 5. 16:09
Nagyon drukkolok Neked, hogy sikerüljön lefogynod, mert ha leadsz jó pár kilót, Te egy szupi csajszi leszel!
2009. aug. 5. 16:08
Nekem végülis a karom is nagyon dagi, tokám is van, az egy olyan kép, ami nagyon jól sikerült szerintem. Ezt mertem feltenni.
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook