Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Augusztusban kezdek/kezdtem fogyózni fórum

Augusztusban kezdek/kezdtem fogyózni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. aug. 14. 20:45

Szerintem a zabkeksz okés. Mondjuk én Korpovitozom:)

Ó, hát én semmi pénzért nem tudnék lemondani a szénhidrátról, de nem is szabad, mert a szervezetnek arra is szüksége van, csak az a nem mindegy, hogy milyenre!


Nem tudjátok, hogy a zöldborsó főzeléknek mi a kcal-tartalma? Sehol nem találom:(

Mondjuk most lisztes-cukros anyukám-féle receptem van csak, de ha azt átalakítom tk liszttel meg édesítőve, szerintetek okés?:) Már úgy ennék!:)

2009. aug. 14. 20:40
Ja, a jelenlegi nagy edzééseim melletti étrendem: reggel általában müzli natúr joghurttal, ebéd a rendes családi (kisebb mennyiségben), uszira pár szem gyümölcs, este csirkemellsonka, hamlet, zöldségek. (És ha eszem egy zabkexet is, kikapok? :-))))Ja, és ha az ebédnél elszaladt velem a ló, nem vacsorázom. És fogyok :-) De még nem mérlegelhetek, brühühü, csak az egy hónapos edzésterv végén.
103. 0c930ce391 (válaszként erre: 102. - 337ac1489c)
2009. aug. 14. 20:37

Ez szerintem is tökéletes elosztás! Amikor 87 kg-ról kezdtem a fogyit, anno, 7 éve, kaptam egy 144kcal-os minta-étrend füzetet, nagyjából annyit is ettem, így ment le egy év alatt a 20 kg. DE elárulom, hogy amikor lángost sütöttem, akkor azt is megkóstoltam, mondom k ó s t o l t a m, tehát a mennyiségek nem voltak drasztikusak, de aki a családjának rendesen főz, annak muszáj is megkóstolnia. A zabkekszet én sem rtaom ellenségnek, sőt, egyszerűen imádom! A legjobb magyr keskz, finom, és az emésztésnek is nagyon jót tesz! Látom, Ti sem mondotok le teljesen a szénhidátról, de szerintem nem is kell. Én azért nem tudnék csak update szerint élni, mert NEm tudnék lemondani egy életre a cukor- és lisztfélkről, márpedig az updfate életmód, és örökös lemondást jelent.

Szóval, viva la zabkex! :-)

2009. aug. 14. 19:57

Én úgy szoktam, hogy reggelire mostanában 5 dkg müzlit eszem 2 dl tejjel, 1 ek. zabkorpával, tízóraira (már ha nem hagyom ki), egy gyümölcsöt eszem. 1200 kcal-s étrendet PRÓBÁLOK:) követni, ezt az alábbiak szerint osztom el kb.:

R: 300 kcal

T: 120 kcal

E: 420 kcal

U: 120 kcal

V: 240 kcal


Valahol olvastam ezt a fajta elosztst, h. ilyen százalékban kell elosztani napi 5 étkezésnél az 1200 kcal-s adagot. (Az 1200-at a dietetikus javasolta nekem.)

2009. aug. 14. 19:50
Köszi Drenaa:)Ha ébredés után ugy érzed éhes vagy,egyél pár falatot.Egy joghurt (natur) és pár szelet zabkeksz,vagy Győriédes jóreggelt szelet,még belefér.Aztán igyál sok folyadékot,vizet vagy teát (de csak simán..cukor nélkül) A folyadék elteliti a gyomrot,és nem érzed az éhséget.
2009. aug. 14. 19:28

Hú, én azt nem bírnám, hogy délelőtt nem eszek semmit... Fölkelek és egyszerűen mindig éhes vok, úgyhogy a lehető leghamarabb ennem kell, h. legyen erőm a naphoz:)

Neked mindenesetre gratula!:)

99. 384a96e1cc (válaszként erre: 95. - 337ac1489c)
2009. aug. 14. 19:12
Drenaa..junius 25-én kezdtem.A módszerem? Reggel,délelött semmit nem eszem.Csak folyadék,de abból rengeteg.Délben eszem azt amit épp főzök,de csak a felét annak amit eddig.Délután gyümölcs,(most nekem nagyon bejön a dinnye,de lehet más gyümi is.)Este leginkább semmi,vagy ha mégis akkor egy-két szelet zab keksz,vagy cerbona szelet.A hagyományos kenyér...csokik,sütik,cukros italok teljesen eltüntek az étrendenből. (A családom épp az elöbb akart bűnbe vinni,egy szelet pizzával..de nem jött össze nekik:)))Ja..és a mozgás.Részemről mindennap 40 vagy 50 felülés,ami hasizom erősitő,de jót tesz a popónak,és hátnak is.Szoba kerékpár..vagy igazi:) És hát mindennap a szokásos ház körüli teendők.Nagyjából ennyi.De hogy idáig eljussak hatalmas erőnek,önbizalomnak,és akaratnak kellett lenni.Az elején nem biztam benne..de az elsö pár kiló leadása után már igen erősen hittem benne.Bízzatok ti is..lányok-sikerülni fog:) Kitartás!!
98. 337ac1489c (válaszként erre: 96. - 0c930ce391)
2009. aug. 14. 19:12

Hát, totál egy cipőben járunk!

Én is attól félek, hogy hogy fogom tudni tartani a rendszeres, kisebb adagos étkezést az egy-kétszeri nagy bezabálás helyett... De ha úgy akarjuk, menni fog!:)

97. 0c930ce391 (válaszként erre: 93. - Bettycyca198)
2009. aug. 14. 18:43

Folyamatos anyagcsere, bizony.:-) nekem napi 3x kell nagyvécéznem, bocsi, de ez fontos téma. :-) Miért?

1. rengeteg zöldség, azaz rost

2. rengeteg mozgás, azaz jó bélműködés

3. sok folyadék

És akkor még az izzadást nem is említettem!

És nem szedek semmilyen hashajtót, rég leszoktam róla :-)

96. 0c930ce391 (válaszként erre: 89. - 337ac1489c)
2009. aug. 14. 18:41

Pont ugyanez a problémám, a szabadság miatt nagyon ráérek azon agyalni, mit mennyit, mikor eszem...Amikor majd már dolgozom, örülök, ha lesz időm bekapni a "kötelezőt" , viszont sokkal nehezebb lesz megoldani a rendszeres, elegendő edzést.

Nem írom már, mit eszem, de ma nagyon keveset ettem, viszotn tegnap többet, úgyhogy kompenzáltam a minimális túlevést. :-) Ja, és a chilis babom? Jelentem, a chili rendesen felpörgeti az anyagcserét :-))))

95. 337ac1489c (válaszként erre: 94. - 384a96e1cc)
2009. aug. 14. 17:24

Gratula!!!

11 kg mennyi idő alatt? Neked mi is a módszered?

2009. aug. 14. 14:37
Sziasztok lányok! A mai nap egy ujabb mérlegeléssel kezdődött. Most már -11kg nál járok:))Nagyon örülök,sőt boldog vagyok hogy most végre sikerült,hogy volt,és még lesz elég kitartásom végig csinálni.Ne adjátok föl!! Sok sikert mindenkinek!
93. bettycyca198 (válaszként erre: 91. - Cleo26)
2009. aug. 14. 12:19
Szerintem reggelizz, mert az a nap legfontosabb étkezése, akkor még bűnözhetsz is, úgyis ledolgozod, és ha reggelizel, akkor beindul az emésztésed. Ezért is van, hogy napi 5x kell étkezni, hogy folyamatos legyen az anyagcsere, ne lassuljon le. Valahol azt is olvastam, hogy felkelés után egy órán belül reggelizni kell, hogy minél előbb beinduljon az emésztés. Gratula a fogyásotokhoz! :)
2009. aug. 14. 10:03

Jesszus! Én amint fölébredek, ennem kell, h. legyen erőm, különben iszonyatos éhség tör rám...

Szerintem mindenképp próbálj magadba erőltetni reggeli, mert mindenhol azt hallani, h. az a legfontosabb étkezés a nap folyamán!

Lehet ez csupán egy joghurt vagy korpás keksz vagy vmi kevéske dolog is, de sztem egyél vmit! És akkor nem leszel estére olyan éhes. Ezért fontos a napi 4-5-6szori kis étkezés.

91. cleo26
2009. aug. 14. 09:59

Igen.én is a vízre gondolok-annyit rohanok pisilni,hogy csak na :)

Nálam meg az a gond,hogy nem tudok reggelizni...akár 14-ig kibírom minden kaja nélkül,de aztán meg estig éhes vagyok,főleg 20-21 felé

90. 337ac1489c (válaszként erre: 88. - Cleo26)
2009. aug. 14. 09:47
Neked meg egy hét alatt 2,5 kg?:O Ezt meg hogy csináltad?:) Mondjuk lehet, h. a sok víz megy le ilyen gyorsan elsőre. Mindenesetre gratula!!!:)
2009. aug. 14. 09:45

Nekem ez teszi ki:) De csak mert most épp a nyári szünetet töltöm és sajna szinte semmi komolyabb teendőm nincs. Node, két hét múlva beindul a suli, újra elkezdődik a hajtás, megint mennem kell majd kiegészítésképp egy nyelvsuliba is tanítani, úgyhogy lesz dolgom bőven. Pont attól tartok, hogy nehogy visszatérjek a korábbi életmódomhoz: reggel reggeli, néha duplán is, aztán a suliban semmi, hazaértem 2-3 körül, akkor elkezdtem enni ezerrel, egészen 4ig, amikor is indultam a nyelvsuliba, onnan hazaértem 8-fél 9 felé és akkor is még egy bőséges vacsi...

Mondjuk most, ahogy ezt így leírom, nagyon nem szeretnék újra így élni:S Ezért is kezdtem most a szünetben az életmódváltásba, rászoktattam magam a napi 5 étkezésre meg a tornára és szeretnék is kitartani ezek mellett.

88. cleo26
2009. aug. 14. 09:42

Drenaa.

látom egymás után mérlegeltünk a publikusban.szééép a -6

87. cleo26 (válaszként erre: 86. - Bettycyca198)
2009. aug. 14. 09:36

valamennyire igazad van...de nálam ez nem járható út.igaz nem teszi ki,az egész napomat,hogy jaj hány kalóriát is ettem,mert konkrétan nem számolom.De...ha megennék egy szelet sütit pl.akkor nekem odalenne a diétát,mert után én nem tudom megállni (na nálam ezért a csoki,sütiféléket el kell űzni sajna).alig vagyok ám csokifüggő :) :) :)

Meg még a 8. napnál tartok-most a cél hogy valamennyire "összeszűköljön" a gyomrom-utána már tudom,hogy könnyebb lesz.

2009. aug. 13. 22:14

Az a baj, hogy folyton az evésre koncentráltok. Nekem nem erről szól a napom, nem foglalkozom a hűtővel, sem a kajával. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi meglegyen időben, lehetőleg minél több zöldség, sok kefír, semmi kenyér, reggelire mindig zabpehely gyümölccsel, és napi 1 óra mozgás. És ha ettől egy kicsit eltérek, na bumm. Semmi baj nem lesz. Szerencsére nem határidőre fogyok, akkora hibát meg úgysem vétek, hogy mindent visszahízzak :) Egy kocka csoki vagy egy szelet süti, nem számít. Nem hosszabbítóm meg emiatt az edzésemet, mert lehetőleg délelőtt eszek ezekből, ritkán, és mértékkel. Szerintem ne foglalkozzatok annyit az evéssel, könnyebb lesz. Sosem tudtam lefogyni, mert mindig arra figyeltem, hogy mit eszek, jaj, most elrontottam egy csokival, akkor most milesz, stb. Nem számít, ez is kell, különben az ember feladja, megunja a szigorú diétát, és akkor még úgy sem fog fogyni, mint 3 naponta egy kocka csoki plusszal.

Sok sikert kívánok mindenkinek! Nyugottan egyetek egyszer-egyszer valamit, amit nagyon kívántok, mértékkel, ezt tanácsolom! :)

85. cleo26
2009. aug. 13. 21:54
Dreenaa akkor egy cipőben járunk...folyton a hűtőt bújom :)
2009. aug. 13. 21:15

Nah, amilyen jól indult a mai reggelim meg tízóraim kalória-ügyileg, úgy elrontottam estére...:S

pedig látszatra nem is ettem sokat, nade az is bolognai tészta volt...:S

Nem tudom mi van ebben a pár napban, nem igen tudom kontrollálni magam, olyan kívánós vok, h. ihaj! Biztos a premenstruációs időszak miatt, akkor szoktam ilyen lenni:S

83. cleo26
2009. aug. 13. 18:08

huu de belelendült a topik.szuper :) :)


én tegnap úgy éreztem nem bírom...de túlléptem rajta :).ma ebédre megettem 1virslit +vágtam hozzá egy felet...de az nem ment már be,asszem haladok,a reggeli mi is volt,ja 3karika kolbi :)+2őszibarack.

napközben pár falat sajt nasinak.

De esténként vagyok a legéhesebb :(


Na...kitartás mindenkinek

82. szandyhhh (válaszként erre: 81. - 0c930ce391)
2009. aug. 13. 13:45
lehetséges.:)
81. 0c930ce391 (válaszként erre: 80. - Szandyhhh)
2009. aug. 13. 13:39
Persze, az, tényleg ne aggódj. lehet, hogy csak egy kis víz-visszatartás volt.
2009. aug. 13. 13:29
Hát jóó..csak furcsa hogy nem mozogtam kevesebbet,nemis ettem többet és mégsem annyit fogytam 1 héten mint eddig.de remélem ez csak átmeneti állapot.
79. 0c930ce391 (válaszként erre: 78. - Szandyhhh)
2009. aug. 13. 13:20
Halihó! Ne aggódj, ha stagnálsz (ez még nem is stagnálás) csak tarts ki tovább!
2009. aug. 13. 11:44
Ezt nem értem 1hét alatt csak fél kg-ot fogytam pedig eddig megvolt a heti 1 kg.:(:(
2009. aug. 12. 10:44

Ó, ne aggódj, én most számoltam ki az eddigi mai kajáimat és kiderült, h. reggel túl sokat ettem (pedig nekem kevésnek tűnt:O); 5,5 dkg müzlit 2,5 dl sovány tejjel és 15 dkg szőlőt reggelire, plusz tízóraira még egyszer enniy szőlőt és máris 549 kcal-nál tartok!:O

nagyon brutál! Pedig az ebéd meg a vacsora még benne sincs...:(

Egyébként az nem számít bele, ha este tornával elégetek 300-400-500 kcal-t?:)

2009. aug. 12. 10:33

Sziasztok csajok!

Tegnap este megvolt a 40 perc futásom, szóval büszke voltam magamra.


Ellenben reggel elfogyasztottam egy egész túrórudit... óriás méretűt. Ma egész nap szenvedhetek, hogy jóvátegyem... :/

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook