Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Átok rátok szénhidrátok fórum

Átok rátok szénhidrátok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
31. Csurmi
2016. nov. 24. 09:43

Nekem meg tegnapi nappal fejeződött be az első hónapom, mert pontosan okt 24.-én kezdtem.

Eredmény -4,8 kg az első hónapban :)

Annyira nem is vészes.


Na és akkor ma egy újabb nagy levegővel elkezdem a második hónapot. Igyekszem kevesebbet bűnözni, mint az első hónapban.

Egy biztos, hogy most vasárnap bűnözős napom lesz, mert mozizni fogunk, és remélhetőleg karácsonyig már bűntelenül fogom nyomni.

2016. nov. 24. 00:16

Olvasgattam a hoxás és egyéb oldalakon található sikersztorikat. Némelyiknek nagyon jó motiváló ereje van! :)


Aztán megnéztem a ketogén étrendet, de arra jutottam, hogy én nem tudnám csinálni. Más diétákat is megnéztem és eljutottam a 90 naposhoz... jé, régi ismerős! Egyszer már csináltam, csak akkor jóval kevesebb súlytól kellett megszabadulnom és sikerült is, hatásos volt. No, akkor ebbe vágok bele most is. Remélem lesz még köztünk olyan, aki ezt a diétát követi, de ha csak kevesen is leszünk itt, akkor is jó lesz egyfajta naplóírásnak, beszámolónak ez az oldal, amit elkezdtem. Ja, a 90 naposban lehet enni szénhidrátot is, de most nem fogok elcsúszni a banánhéjon, csak egy-két kocka étcsokit engedélyezek majd magamnak, de azt hiszem, a legdrágábbat, mondjuk egy Lindt-et, úgysem engedem meg magamnak soha máskor.

Az egészben az a legjobb, hogy már holnap (vagyis már ma, mert már elmúlt éjfél) elkezdhetem, ugyanis kivettem egy egész csirkét a mélyhűtőből. Római tálban kisütöm, csinálok hozzá muzsgyét és már ehetem is. Persze a család azért kap mellé valami kis köretet. Ja, reggelire persze alma. Vacsira meg azt hiszem egy kis felvágott sajttal. Szigorúan kenyér nélkül, még szénhidrátnapon sem, mert tudom magamról, hogy attól hízok a legjobban. Nagyon kíváncsi vagyok magamra, hogy hány kiló leszek 90 nap múlva? :) Fő a pozitív gondolkodás!

Az előbb még kerekeztem a szobai lábbiciklimen és élveztem. Aztán amíg altattam a lányom, megcsináltam mellette 200 felülést, 200 ilyen-olyan lábtornát. Közben arra gondoltam, hogy annyit jártam már tae-bo-ra, hogy magamtól is összeállíthatnék egy-két jó ütéses, rúgásos feladatsort, mert azokat nagyon szeretem. S elkezdhetnék lépcsőzni is itt a társasházban, ahol lakom...

2016. nov. 23. 21:41

Na, megvolt a napi 15 perc kocogásom dimbes-dombos talajon, ráadásul babakocsival, benne az alvó lányommal :)


Ti milyen tornát csináltok?


Én még hastornázok, lábbicajozom és lábemelgetéseket csinálok naponta. Most gondoltam, hogy itt a társasházban lépcsőzést is be tudok iktatni.

28. Birgit77 (válaszként erre: 7. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 23. 20:22
Köszönöm Gyöngyi!
2016. nov. 23. 20:19
Nektek mi volt az a pont, amikor azt mondtátok, hogy elég?
26. Birgit77 (válaszként erre: 21. - Fisica)
2016. nov. 23. 20:18
Akkor inkább narancs, de ki mit szeret :)
25. Csurmi (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2016. nov. 23. 19:06
Szia! Pont ma olvastam a ketogen dietarol. Leírod, hogy egy nap kb miket eszel? Lehet vennék belole ötlete, vagy akar ki is probalnam. 😊
24. Fisica (válaszként erre: 23. - Fisica)
2016. nov. 23. 18:44
Stagnálás esetén pedig általában elmegy az emberek kedve az egésztől, mert nem látnak eredményt.
23. Fisica (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2016. nov. 23. 18:42
Egy darabig lehet, aztán a szervezet elkezd raktározni és jön a stagnálás.
22. andi6020 (válaszként erre: 17. - Fisica)
2016. nov. 23. 17:39

De miért?

Mármint miért nem lehet fogyni túl kevés szénhidráttal?

21. Fisica
2016. nov. 23. 14:26

Most jön a mandarin szezonja, simán jó diéta alatt is! :)

Banánt én is szoktam tenni a zabkásámba.

20. Birgit77 (válaszként erre: 19. - Birgit77)
2016. nov. 23. 14:23
Legkedvencebb gyümim azonban az alma. Általában azt fogyasztok, ill. mostanában talán a kivi megy még jobban nálunk.
19. Birgit77 (válaszként erre: 17. - Fisica)
2016. nov. 23. 14:22
Igen, vannak olyan gyümölcsök, amiket a magas cukortartalmuk miatt csökkenteni kell, pl. a banán, bár szerintem a Mg tartalma miatt, ami menses idején hasznos meg lehet enni belőle (nem minden nap, de) reggelire egyet. Én pl. zabpehely mellé eszem, tejbe áztatva, időnként.
18. Birgit77 (válaszként erre: 13. - Ina87)
2016. nov. 23. 14:21
Igazad van, köszi.
17. Fisica
2016. nov. 23. 14:20

A gyümölcsökkel is vigyázni kell, nem mindegyik olyan fogyás barát, és arra is vigyázzatok, hogy egyetek elegendő szénhidrátot, mert ha túl keveset esztek, akkor sem fogtok fogyni :)


Tavaly októberben kezdtem a CH diétát 5-6 hónap alatt lement 8-9 kiló, most tartom ezt, de mostanában a diétát is kicsit lazítottam.

16. Birgit77 (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2016. nov. 23. 14:20

Szia, örülök neked is!

Utána fogok olvasni a diétádnak, mert nagyon jól hangzik, de ha van kedved, írd le, hogy mit eszel, meg mit nem, meg amit még fontosnak tartanál megosztani velünk.


Én úgy vagyok egyébként vele, hogy minden diétának van használható része, én azokat szoktam beilleszteni az életmódváltásomba.

15. Birgit77 (válaszként erre: 11. - Csurmi)
2016. nov. 23. 14:18

Szia! Gratula! Örülök, hogy csatlakozol te is hozzánk, vagy mi hozzád? (mivel te már egy hónapja fogyózol)


Én ma voltam úgy, hogy nem ettem már a reggelihez sem kenyeret, pedig túrót ettünk többek között, de én belekentem a paprikába és úgy ettem meg. Láss csodát, egy kb. háromnegyedes paprikával és túróval jól is laktam, persze volt még mellé hagyma és egy kolbász csücsök is :)


Én krumplit szoktam enni, bár egyre több édesburgonyát eszem. Ill. a rizst helyettesítettem a bulgurral, amióta megtudtam, hogy sok benne a vas és egészségesebb is a rizsnél.


Levesből általában zöldségleveseket főzök és én szinte soha nem rakok bele rántást, sem tésztát. Ez eddig is így volt.


Ja, egyébként én is csokimániás vagyok, de természetesen most csak nagyon ritkán bűnözök :)

14. Birgit77 (válaszként erre: 10. - Pillangó28)
2016. nov. 23. 14:13

Szuper! Én is így kezdtem el, szinte pontosan, ahogy te. S első körben éppen annyi kilóra szeretnék fogyni, mint amiről te indultál :)

Jó, hogy dokit is megkérdeztél, mert ő is poztívan állt akkor a módszerünkhöz. Én kb. 20-40 perceket mozgok így kezdetben, itthon, ez tartalmaz főleg lábgyakorlatokat, benne fekvő kerekezést is. Esténként újra elkezdtem kocogni. Olyan helyem lakom, hogy még az üzletbe is meredeken le, majd hegynek fel kell jönni, az is jól megtornáztat, s a kocogás is így zajlik. Zihálok is rendesen, persze tudom, hogy ez a körvérségem rovására írható.

13. ina87
2016. nov. 23. 14:03
sosem szabad feladni,nem megoldás a szigorú diéta mert előbb utóbb sajnos az ember el keseredik,tehát csökkenteni lehet de amúgy a sport a lényeg minél több mozgás...
2016. nov. 23. 12:39

Szia!

Én 3 hete álltam neki a ketogén diétának.

Ez egy teljesen jól működő diéta, sokszor keveset is eszek, mert egyszerűen nem vagyok éhes.

Ez pontosan az átok rátok szénhidrátok diéta! :)))

A 3 hét alatt fogytam eddig 4,9 kg-ot, ami bizony centikben meglátszik, tehát tényleg a zsírból fogy az ember ezzel a diétával.

Induló súlyom 78,6 kg, tegnap 73,7 kg-ot mutatott a mérleg. Pont tegnap este vettem fel egy rövidnadrágom, ami nyár elején már nem igazán jött rám, pedig akkor még 2-3 kg-al kevesebb voltam, mint a mostani induló súlyom, és olyan lazán, olyan flottul áll rajtam, hogy az valami csuda. Ez a fogyókúra ott hat, ahol kell, bátran ajánlom!

Cél: 68 kg.

11. Csurmi
2016. nov. 23. 10:55

Sziasztok!

Sok sikert és kitartást kívánok nektek lányok!!!

Én már egy hónapja elkezdtem a diétámat. Az éves csúcsom 78 kg volt. De most 76,6-ról kezdtem. Jelenleg így egy hónap után 72,3-on állok.

Nekem célom a 60 kg elérése, de jobb lenne 58.


Én ebben az első hónapban próbáltam elhagyni az édességeket (ezek a gyengéim, nálam nagyobb csoki evő nincs a világon, az biztos), legfőképpen husokat, zöldségeket, gyümölcsöket eszem, kenyér helyett puffasztott rízst, de van, hogy azért egy-egy kifli is lecsúszik, de csa 40 gramm. Más pékterméket nem engedek meg magamnak.

Rízst, krumplit sem, bár volt hogy egy -egy evőkanál lement ebbe a hónapba rízsből.

De tényleg nagyon kevéske.

Ezen kívül napi szinten tornázom 40 perc R.Rékát. Mostanában már lábsúllyal. - Nagyon szépen megizzaszt. Lábsúllyal sokkal nehezebb is.


Azért volt pár bűnözős napom is a hónapban. Ezekből nem csinálok problémát, de szigorúan folytatom utána a diétát.

10. pillangó28 (válaszként erre: 6. - Birgit77)
2016. nov. 23. 08:07

:)) Igen, én sem követek semmilyen diétát! :) csak csinálom!!!


Kocogni járok minden másnap. Nem túl sokat egyenlőre, csak amíg érzem, hogy bírom. Meg minden este picit tornázom is, kb. 20 perc. Egyenlőre ennyit bírok. Majd szépen lassan emelem az mozgásra fordított időt is. :)


Mondjuk én levest rendes tányérból eszem, de leginkább natúr zöldség levest :) Tészta nélkül, sok zöldséggel :)


Én kérdeztem doki bácsit is, hogy jó ha így csinálom a dolgokat, és azt mondta, hogy igen!!! Nem kell a gyors fogyás, életmódot kell váltani. Ide kitartás kell! :)))

9. Birgit77 (válaszként erre: 3. - Kattyus)
2016. nov. 23. 08:04
Van, köszönöm, de egyenlőre maradok a sajátomnál. Szoktam egyébként nézni motiváló mondásokat a face-en én is, tényleg nagyon jók. Lehet, hogy ide is beillesztek majd párat, ha szabad.
8. Birgit77 (válaszként erre: 2. - Keller Szilvia)
2016. nov. 23. 08:03
Köszönöm szépen, megmaradok a sajátomnál, de lehet, hogy benézek, csak kíváncsiságból, ha nem gond, hogy ki mennyit szeretne leadni. Hajrá nektek is!
7. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Birgit77)
2016. nov. 23. 08:02

Sok sikert!

Javaslom, hogy szedjél krómot minden nap, segíteni fog!

6. Birgit77 (válaszként erre: 5. - Pillangó28)
2016. nov. 23. 08:02

Köszönöm, nagyon szívesen küzdök veled!

Hasonlóan gondolkodunk. Én is nekiálltam már, de most jutottam arra a szintre, hogy jó időre kivonom az étrendemből a kenyeret, cukros ételeket, s igen csoki helyett gyümit, legtöbbször almát eszem és többet és többet mozgom.

S igazad van, egészségesebb azt írni :) hogy egészséges életmódot folytatunk, mint hogy fogyókúrázunk, valahogy jobban is hangzik, inspirálóbb.


Akkor te sem követsz egy diétát, igaz, hanem saját magad állítod össze a minőséget és a mennyiséget is? Én arra gondoltam, mert nálam a mennyiség is számít, hogy előveszem a kisebbik lányom kis műzlis tányérját, s például levesből csak annyit fogok merni, amennyi abba belefér, s persze nincs repeta. Így elérem, hogy szűkűljön a gyomrom. A másodiknak meg van szintén egy kis tányérom :)

2016. nov. 23. 07:43

Szia Brigitt77 :)


Én kb. egy hete álltam neki, az általad leírtak alapján a fogyókúrának! :) ( Vagy ne is nevezzük így.. ) inkább az egészséges életmód felé vezető útnak! :))


90 kg-ról indulok, most nem mértem még magam,,, majd egy hónap múlva! Én is próbálok nem görcsölni rajta, a szénhidrátokat én is próbáltam kizárni amennyire csak lehet,,, mindent eszem igazából, csak zöldséggel helyettesítem a köretet! :)

Jó, csoki, nasi az nincs, helyette gyümölcs van. :)


Egészen jól tartható! :)


Jahh s persze a rendszeres mozgás! :)


Egyébként én is elég rég próbálok lefogyni,, de mindig feladtam eddig! :)


ezt a fórumot amit indítottál.. most egy jelnek tekintem! ;)))


Veled tartok, ha nem bánod! ;)

2016. nov. 23. 07:11
Szegény Ch!😭
3. kattyus (válaszként erre: 1. - Birgit77)
2016. nov. 23. 06:41
Van face profilod? Ott van egy nagyon jó csoport. Nagyon jó motiváció :)
2. Keller Szilvia (válaszként erre: 1. - Birgit77)
2016. nov. 23. 06:28

szia, ha gondolod, csatlakozz hozzánk:

[link]


Kitartó kis csapat, a legtöbben CH-szegény diétát követünk.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook