Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Átok rátok szénhidrátok fórum

Átok rátok szénhidrátok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
61. Birgit77 (válaszként erre: 53. - Ironizáló)
2016. nov. 25. 18:48

Igazából a keményítő a zöldségnapot takarja.

S nem vagyunk kifejezetten éhesek, pedig nem fogyasztom a régi mennyiséget, odafigyelek a mértékre.

A gyüminapot meg lehet, hogy nem hiszed el, de kifejezetten várom. Légiesen könnyedebb leszek utána való napra, méregtelenítek, stb.

60. Birgit77 (válaszként erre: 56. - Ironizáló)
2016. nov. 25. 18:45

Szerintem akkor hízza vissza az ember, ha az életmódváltás után visszatér a régi rossz életéhez.

Nekünk bejön ez a különválasztás, már most érezzük a jótékony hatását, pl. nincs puffadás, könnyedebbnek érezzük magunkat, nincs az a berozsdásodásos érzésem és így tovább. Ráadásul lehet, hogy külön napokon, de odafigyelek rá, hogy mindenféle kerüljön a tányérunkra, lehetőleg egészséges. Természetesen én CH napon is mellőzöm a kenyeret, mert az nekem már eleve a mumus.

S persze mozgunk is, amennyit csak tudunk.

59. Birgit77 (válaszként erre: 54. - Andi6020)
2016. nov. 25. 18:42
Köszönöm!
58. Birgit77 (válaszként erre: 53. - Ironizáló)
2016. nov. 25. 18:41
Köszönöm! Be fogok nézni, de megmaradok a 90 naposnál, én hiszek benne. Régebben már csináltam egyszer, igaz, akkor kevesebb kilótól kellett megszabadulnom, s használt, sokáig tartottam is, terhességem után szabadultak el a kilók csak.
57. andi6020 (válaszként erre: 56. - Ironizáló)
2016. nov. 25. 14:50

Hát ezt azért nem mondanám. :)

De az valóban igaz, hogy a valamilyen kúrát csinálók elég nagy százaléka visszahízik.

56. ironizáló (válaszként erre: 55. - Andi6020)
2016. nov. 25. 14:29
Lehet te nem, de a többség igen.Nem csak a 90 naposnál van ez természetesen, hanem minden divatdiétánál. Gondolom odafigyelsz az étrendedre, kalóriabevitelre mióta nem csinálod, tehát nem viszel be többet, mint amit el is használsz.
55. andi6020 (válaszként erre: 53. - Ironizáló)
2016. nov. 25. 14:22
Érdekes, én nem híztam vissza utána.
54. andi6020 (válaszként erre: 48. - Birgit77)
2016. nov. 25. 14:21

A zabpehely szénhidrát, a gomba meg fehérje.


90 naposoztam régen.

2016. nov. 25. 14:11
Nagyon jó a mozgás része az életmódváltásodnak, de a 90 naposat nem értem. Szerintem gondold át még egyszer, mert én semmi logikát nem látok benne és 100%, hogy visszahízás a vége. A keményítő és a gyümölcs is ch, miért van külön napokon? A gyümölcsnapnak mi az értelme? Hogy arccal belessen az ember a hűtőbe az éhségtől?Ha ezeket a kajákat egy napon, külön étkezésnek eszed az adagok (kalóriák) figyelembe vételével, akkor is fogyni fogsz. Nem rosszindulatból írtam ezeket, gyere nézz be ide, nagyon jó csapat, nincs mellébeszélés, kőkemény munka van és eredmény: [link]
2016. nov. 25. 13:25

Fini zöldséglevest főztem tegnap a mai napra. Közben rájöttem, hogy este is azt kell ennünk, ha pontosan be akarjuk tartani a diéta lényegét. Nem gond, legalább elfogy a leves.

Mivel ma nem kellett főznöm, sétáltam egy nagyot a kislányommal, miközben hétágra sütött a napocska. Még egy babakocsis kocogás is belefért. Jólesett. Pont 1 órát voltunk el. A végén még lépcsőztünk is egyet, 3 emeletes a társsasházunk, nem olyan magas, de ez is valami és a kicsi lányom nagyon örült neki :)

51. Birgit77 (válaszként erre: 50. - Pillangó28)
2016. nov. 25. 11:27
Biztos kevesebbet fog mutatni az a mérleg! Én ma mértem magam és már 1,8 kilóval kevesebbet mutat, persze ezt nem tegnap óta értem el a 90 napossal, mert már előtte is elkezdtem a fogyit, életmódváltást, csak másképp, aztán döntöttem úgy, hogy a 90 napossal haladok tovább az úton. Köszönöm a biztató soraidat! Hasonló jókat kívánok én is neked. A pozitivitás most nagyon sokat nyom a latban, félre a negatív emberekkel, akik azt mondják, hogy úgysem sikerül... :) DEHOGYNEM! MEGCSINÁLJUK, MERT AZ EGÉSZSÉGÜNK MINDENNÉL FONTOSABB és persze az sem másodrendű, hogy lássuk a gyermekinket felnőni. Én ezért a két célért küzdök most. Sosem késő a rossz útról letérni! :)))
2016. nov. 25. 08:07

Sziasztok! :)


Holnap reggel.. csak előveszem azt a mérleget.. kíváncsiságból.. bár, tudom, egy hét alatt, nem sok változás észlelhető, bár, egyértelműen nem vagyok úgy felpuffadva, mióta nem eszem kenyeret, rizst, krumplit, tésztát.

:) tök jól bírom, mert mindent eszem, csak nem pörkölt tésztával, hanem pörkölt párolt zöldséggel! :D kicsit más az íze! :D de finom! :)


Látom Brigit77 elkezdted a 90 napos diétát, én még sose csináltam, de hajrááááááá! :)))) Sok erőt hozzá! :)

2016. nov. 24. 23:06
Ó, de jó, kaptam egy hoxa jelet a 38. hozzászólótól, KÖSZÖNÖM! A malac mindig szerencsét hoz, nem véletlenül az Ó-és Újév jelképe :) nagyon örülök neki. Persze, tudom, hogy nem jószándékúan küldte, de nem vagyok hajlandó most másként gondolkodni, csakis pozitívan, minden tekintetben!
48. Birgit77 (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2016. nov. 24. 22:48
Te is 90 napozol? Jól tudom, hogy a gomba is az? Meg van még, ami semleges? S még egy kérdésem lenne. A zabpelyhet hova sorolnád? Mi megnéztük az összetevőit, s több benne a szénhidrát.
47. andi6020 (válaszként erre: 45. - Birgit77)
2016. nov. 24. 21:29
igen, salit lehet fehérje meg keményítőnapon is enni
2016. nov. 24. 21:28
Várom a holnapot. Nem vagyok éhes, most este egyedül az alma hiányzik, mert azt szoktam esténként enni, de most csak reggel lehet. Betartom.
45. Birgit77 (válaszként erre: 44. - Túrógombócka)
2016. nov. 24. 21:26
Igen, úgy tudom a sali (tehát sima fejes vagy egyéb ilyen jellegű saláta) semleges, ezért lehet fogyasztani.
2016. nov. 24. 20:29
és salit lehet enni fehérje napon?
2016. nov. 24. 20:01
Megvolt a vacsi a maradék saliból, egy kis túróból, felvágottból. Hát túlvagyunk az első napon :)
2016. nov. 24. 16:38

Jóérzés. Bárki bármit mondjon, jóérzés látni a kitűzött célt, egy ilyen diéta segítségével. Ami mondhatni változatos, csak szét kell választani több napra a hozzávalókat. S ha hiszitek, ha nem, máris könnyedebb a pocakom és még csak éhes sem vagyok. Persze, ez még csak az első nap, de mindig is a kezdet volt a legnehezebb, ez tényleg igaz, most ezen már túllendültünk). Hiszek a 90 napos-ban.


A barátnőm a kalóriaszámolgatós fogyiba szokott belevágni, én is próbáltam már, de nekem nem jött be, nincs türelmem számolgatni. Embere válogatja, kinek mi jön be és ez így jó. Van aki csak kevesebbet eszik, kinek mi a jó, én azon elcsúsznék, mint egy banánhéjon.

41. Birgit77 (válaszként erre: 39. - Túrógombócka)
2016. nov. 24. 16:31
Fehérje nap.
40. Birgit77 (válaszként erre: 38. - Insecure)
2016. nov. 24. 16:30
Tudtam, hogy előbb-utóbb megjelensz itt, hogy megmondd a tutit. Van egy rossz hírem, nem látlak itt szívesen, így a továbbiakban nem is veszek a hozzászólásaidról tudomást :)
39. túrógombócka (válaszként erre: 36. - Birgit77)
2016. nov. 24. 14:57
ez melyik nap?
38. insecure (válaszként erre: 36. - Birgit77)
2016. nov. 24. 14:57
Na, ezért nem fogsz soha az életben lefogyni. Senki nem mondta, hogy nem idióta fogyókúrákat kell csinálni? És a gyerekedet sem ilyenekkel kellene tönkre tenni? Kevesebbet kell enni és mozogni. Ez ennyire egyszerű.
2016. nov. 24. 14:53

Holnapra is megvan, hogy mit eszünk, már kigondoltam. A ma megfőzött zöldség leveskét, vacsira meg kelkáposzta főzeléket csinálok, épp csak annyit, ami négyünknek elég.

A szénhidrát napot még nem tudom, azzal vigyázni kell, hogy az egy-két kocka csokiból ne egy egész tábla legyen...

Gyüminapon sem háborodott fel senki, örültek a gyümisalinak, amit tervbe vettem.

2016. nov. 24. 14:49

Na, lányok, mégis megvan, hogy melyik diétát tudom csinálni (amit már csináltam egyszer sikeresen), a 90 napos. Az örömben még nagyobb öröm, hogy a férjem is fogyni akar legalább 10 kilót, s azt mondta, hogy ő azt eszi, amit én főzök, tehát ő is beszáll a 90 naposba! Most ennél nagyobb öröm nem is kell - a nagylányomon is van egy-két plusz kilócska, így nyugodt szívvel ő is beszáll, persze ő csak három hónapra, azon túl már valószínűleg csak én folytatom, mert én vagyok a legnehezebb. A legkisebbünknek, aki nemsokára 2 éves viszont híznia kell :)

Szóval ma hivatalosan is elkezdtük a 90 naposat, mintha a lányom érezte volna, mert csak mandarint vitt suliba. S ugye minden reggel gyümivel kell kezdeni. Én almát ettem.

Ebédre meg egész csirkét sütöttem római tálban simán olajban, hagymával, kevés só, paprika, bors. Mellé egy nagy tál saláta, sajt reszelékkel és az elmaradhatatlan muzsgyéj, amit mindannyian imádunk. Közben még megfőztem holnapra egy zöldség levest is, na, husi után mindenkinek kiöntöttem szépen a kis bögréjébe a levesből, s elkortyolgattuk. Mondhatom, nagyon finom volt, érezni lehetett a fini brokkoli, répa ízét.. jóllaktunk. A kicsiként is nagyon jól evett, persze neki volt körete.

Vacsira felvágottat eszünk túróval, meg a maradék salival és sok sok víz.

35. andi6020 (válaszként erre: 23. - Fisica)
2016. nov. 24. 14:44
Mennyi idő az az "egy darabig"?
34. Birgit77 (válaszként erre: 31. - Csurmi)
2016. nov. 24. 14:33
Nagyon ügyes vagy!
33. Csurmi (válaszként erre: 32. - Zsanci79)
2016. nov. 24. 12:00
Megnéztem a naplódat. Huh nagyon szépen fogysz. Ez a cukkinis kaja nagyon jól néz ki, én is kipróbálom
32. zsanci79 (válaszként erre: 25. - Csurmi)
2016. nov. 24. 10:14

Szia!

Vannak a naplómban receptek, tápanyag tartalommal, és belinkeltem oda egy oldalt, ahonnan szedek még recepteket.

Igyekszek írogatni még, csak lusta vagyok. :)

Ott leírtam nagyjából a dolgaimat.

Annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy szerintem a ketót vagy csinálja valaki, vagy nem, mert ugye itt azért megvan a szabályrendszer a CH-zsír-fehérje arányról, hogy ketózisba kerüljön a szervezeted.

Persze lehet csipkedni recepteket onnan, csak ha valaki nem eszerint diétázik, akkor annak figyelnie kell arra, hogy vannak olyan ételek, amelyeknek olyan magas a zsírtartalma, ami az Ő diétájába nem biztos, hogy beilleszthető!

Sztem a Te fogyásod teljesen jó, s ha meg vagy elégedve ezzel a diétával, úgyérzed nem sanyargató, és kínszenvedés, akkor folytasd bátran!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook