Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átírathatom az előfizetéses telefont a nevemre, úgy, hogy az előfizetés a másik nevén marad? fórum

Átírathatom az előfizetéses telefont a nevemre, úgy, hogy az előfizetés a másik nevén marad? (tudásbázis kérdés)

2009. szept. 8. 11:49
Utána kérdezek ,köszönöm a segítségeteket! :)
17. Fuoco (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2009. szept. 8. 09:58

Akkor ez szerintem szolgáltató függő, mert a t-nél van megkülönböztetés!

De szerintem akkor is kérdezze meg a 1430-on, bármi van, ő ott hivatalos választ kap, félre vezetni sem szeretnék senkit!

16. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Fuoco)
2009. szept. 8. 09:36

Tulajdonképpen a címzés. Hogy a postás tudja, hova kell bedobni...

Én Pannonos vagyok, nálunk pl. csak az első oldalon (amin a csekk van) van ott a szlafizető neve, a szlarészletezésen már nincs is. És az első oldalon lévő lev.cím kerül a boríték ablakába.

15. Fuoco (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2009. szept. 8. 09:30
Akkor mi értelme lenne a megkülönböztetésnek??
2009. szept. 8. 09:06

"Én a helyedben úgy kötnék szerződést hogy te legyél az előfizető, ő pedig a számlafizető!"


Meg ne tedd!!!

Attól, hogy valaki számlafizető, még nem az övé a felelősség. A nem fizetési felszólítás is neked megy, sőt, bármi van, téged vesznek elő!!! Pl. ha a szolgáltató behajtja a számlát, vagy feljelent és a bíróság elé kerül a dolog, és ők jelzálogot ítélnek, akkor is a Te ingatlanodat terhelik, nem az övét!!!

13. Fuoco
2009. szept. 8. 08:28

Szia. Készülék letiltáshoz többek között tulajdonigazolásra van szükség. Tehát ha rendelkezik vásárlási számlával, amin rajta van a tulaj neve és a készülék imei száma, akkor letilthatja. Ha ezt el is veszed, hogy ne legyen meg neki, azzal sem érsz semmit, mivel a számla pótolható!

Én a helyedben úgy kötnék szerződést hogy te legyél az előfizető, ő pedig a számlafizető! Így a számláért ő felel, de nélküled nem tud intézkedni. Elvileg ez helytálló, de ha felhívod az ügyfélszolgálatot, segítenek!

2009. szept. 7. 20:14
Hát ez bizony igaz... Ezt nem kerülheted ki...
11. GabryELLA18 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2009. szept. 7. 20:06
Mert hát ugye sosem tudni... Még fel is jelenthet ha úgy tartja kedve.hiába én fizetem ki a telót,az ő nevén lesz :S
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - GabryELLA18)
2009. szept. 7. 20:04
Ez viszont bekövetkezhet... Nem tudok róla, hogy csak a telcsit át lehetne iratni... Pedig 3 évig mobiloztam.
2009. szept. 7. 19:58
Én csak attól tartok,ha netán szakítanánk és nem békében válunk el,letíltatná a telefont...
2009. szept. 7. 19:53

Érthető voltam? Remélem...

A telefonhoz sose kérik a szerződést, az az előfizetéshez kell. Mert azon lesznek az adatok.

2009. szept. 7. 19:52
Már értem! Burkuskának igaz van. A számla az előfizető nevére megy, ezzel semmi gond. Pl kártyás telefon vásárlásakor "eldobják" a kártyát, miután lebeszélték, és belerakják az előfizetésest. Tehát nincs sok közük egymáshoz. Tartsd meg a telcsit, és kész!
2009. szept. 7. 19:48
Szóval, ha vesz egy előfizut, készülék nélkül, nincs rajta hűségnyilatkozat. Ha telefont is kér mellé, 2 év. És nem érdekli a szolgáltatót, hogy ki melyiket használja. Amiért viszont ciki lehet ez, az a garancia. 3 munkanapon belül csere, utána szerviz. Garancialevéllel. Ha az nincs meg, akkor az ÁFÁs számlával. És itt jön a kérdés: oda fogja adni neked?
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2009. szept. 7. 19:48
én se
4. Burkuska (válaszként erre: 1. - GabryELLA18)
2009. szept. 7. 19:47
Simán tartsd magadnál a telefont.Ennyi.
2009. szept. 7. 19:45
Hát ezt nem értem...
2009. szept. 7. 19:45
???
2009. szept. 7. 19:37
A barátom akar egy előfizetést a T-mobilnál(de csak az előfizu kell neki,teló nem),a telefont én venném(!)hozzá magamnak.De nem szeretném ha az ő nevén maradna,hiszen kitudja mi lesz majd késöbb... Megoldható olyan,hogy a telón az én nevemre kerüljön késöbb,de a számla neki menjen? S.O.S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook