Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Asztmás vagy? Fulladsz éjjel? Mit teszel ilyenkor? fórum

Asztmás vagy? Fulladsz éjjel? Mit teszel ilyenkor? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. márc. 5. 19:15
Ventolint használok,mert éjjel nem kapok levegőt általában-de ez változó,az évszaktól is függ,megfázástól is.Nappal nem fulladok.
31. f64f0d9a69 (válaszként erre: 30. - 2757fc97dc)
2011. febr. 15. 13:46

Kipróbáltál már más módszert is, vagy egész életedben gyógyszereken akarsz élni?

Mert van aki ugye nem hisz másban, csak a gyógyszerekben...

30. 2757fc97dc (válaszként erre: 29. - F64f0d9a69)
2011. febr. 14. 21:06
Igen, elég stresszes vagyok:S Ventolint használok.
29. f64f0d9a69 (válaszként erre: 28. - 2757fc97dc)
2011. febr. 13. 18:48

Az asztmát ételek is okozhatják. Tej, búza,tojás.

Na és a stressz is.

Sokféle jó módszerrel lehet csökkenteni a tüneteket.

Sópipa, Buteyko légzés, homeopátia stb.

2011. febr. 13. 15:33

Hello!


Én nem csak éjjjel fulladok, hanem bármikor rámjön:S Nyáron kín szenvedés az életem, mikor nem jár a szél, semmi oxigén:P Ha feldühítenek, akkor is rámjön a fulladás, de olyankor nagyon erősen. Ventolin pumpát használok, ha jön a fulladás, az segíteni szokott, de csak ha 2x fújok be.

2010. júl. 10. 17:23

Helló.


Ha szeretnétek egymással megosztani az asztmával egy titkos klubba, ahova nem les be senki, akkor gyertek :)


Címe:

Asztmás léguti betegek, allergiások ide!!!Vagy más gondok lelki "nehézségek"!


Erre kattintani és bejelentkezni :)

26. Meda
2010. jan. 25. 20:31

Sziasztok!

Ma voltam Érsebésznél, köszönésem után azt mondtam: visszajöttem, ujjászülettem, itt vagyok. Meglepődtek. Ujjászülettem? Igen! És nem mondtam nekik semmit a kálváriámról.


Nektek írom:

2 napon át küszködtem a 8 napból a kórházban, mert el akartam menni. Eszméletvesztés, kóma nem volt. Éberen virrasztottam át az éjszakákat és 48 órán át lázas, súlyos köhögési roham. Enyhe asztmából közepes lett :(

Mert lázas, mindkétoldali hörgőgyulladásom lett egy szezonális influs vírusfertőzés miatt. Majdnem belefulladtam. Anyám sírt, nem bírta nézni azt sem, hogyan szenvedek.

A 3. napon alábbhagyott az egész, úgy nézett ki: meg fogok gyógyulni. Mindenki örült, addig a pereputtyom nagyon megriadtak a 2 nap miatt. A család még jobban megijedt. . . . . .

Aztán elölről kezdtem a 3. napon, mindent újratanultam.

A 4. napon 2009. dec. 30. -án születtem ujjá, amikor felkeltem az ágyból és átültem a fotelbe a szobán belül.


A január eleji vérkép leletem totál rossz, egyetlen orvosnak sem tetszett, így az érsebésznek sem. Magas vérsejt süllyedés és magas trombocyta szám miatt operálhatatlan vagyok, no és a vasraktáram is kiürült. Félév, mire újra feltöltődik, csak utána műtenek. Az érsebész megadta a mobilszámát is :)

Anyám azt mondta: nem egy csőlátó doki, az egész embert néz bennem.

Holnap megyek dolgozni idén először a hosszú otthoni "raboskodás" után.

Drukkoljatok, hogy bírjam az első melót!


Na, megyek szunyálni, izgulok a holnapi fogadtatás és a meló miatt.

Bocs az offért.

25. Meda
2010. jan. 8. 21:10

46 éves beteg vagyok, rémálom volt a karácsony és szilveszter....


Nagyon beteg voltam, most nehezen lábadozok.


A helyzet az, hogy dec.20.-án elutaztunk Dóráékhoz és dec.28.-án kellett volna hazajönnünk, de a sors közbeszólt..



Unokahúgom megérkezésünk másnapján influenzás lett magas lázzal. Éjjel félrekiabált amire húgom megijedt és a zárt ajtóba verte a fejét siettében. Mindenki azt hitte hogy vmi robaj vagy leszakadt az ajto....39 fokos láza miatt következő nap kihívták az orvost, influenza persze. Szétköhögte a konyhát, hiába figyelmeztettük.


Eljött dec.24.-e széépen kezdődött, ám vacsora után rosszul végződött....

Mivel Anyuval együtt elkaptuk tőle az influt, mentőket hívtuk. Bevittek 3 órára vizsgálni, utána hazaengedtek, Húgom vitt minket haza.

De nem lettem jobban, sőt. Napról napra rosszabbodott az állapotom. Semmi népi gyógyszer nem használt, csak folyamatosan, fuldokolva köhögtem, nem kaptam levegőt. Dóráék dec.27.-én újra bevittek a Kórházba, szintén 3 órás vizsgálat után összehasonlították a vérképet és rosszabb lett. Maga a vérkép 45 perc alatt készült el, a többi vizsgálat plusz idő. Felvittek a Pulmonológiai osztályra, a legjobb orvost kaptam.

2 napon át lázas, súlyos, vírusos hörgőgyulladásom volt asztmás rohammal kombinálva. Csak köhögtem-köhögtem-fuldokolva, 39 fokos lázzal. Semmit nem láttam csak a HOMÁLYT. Azt hittem végem, de nagy szerencsém volt.

Anyu és Húgom nagyon megijedtek. Húgom miattam lemondta több százezres kínai útját, amit sógorom barátai fizettek be nekik 15 éves házassági évfordulójukra, hogy segítsen az orvossal beszélni, m mi nem tudtunk franciául. Sőt unokahúgom velünk jött volna dec.28.-án Pestre, az ő jegye is elveszett. Mérges volt a 10 éves kislány, de megértette.

Menni sem tudtam pár napig a kórházban, aztán az orvos kiölte belőlem a vírust.


Barátnőm megdöbbent hogy nem tudtam velük szilveszterezni, jobbulást kívánt. Megírtam röviden mi a helyzet sms-ben...


Asztma és vírus ez a kettő túl sok volt nekem, de a szerencsén múlott az életem, mert jó kezekben voltam.

8 napig feküdtem bent dec.27.-től jan.4.-ig, egészen Morgane iskolába járásáig. Persze nem örült ennek a kislány.

A zárójelentés franciául van írva, a biztosító már tudott a kórházi kezelésről és ők intézték a hazautazás költségeit tolószékestül. Január 5.-én még Borderes-ben, közel Lourdes-hoz 40km-re és pihiztem. Majd január 6.-án szerdán végre hazautazhattunk 15:50kor Toulouse-ból Párizson át Pestig. Végig tolószékben vittek, egyet sem gyalogoltam. 22 órakor már otthon voltunk, unokatestvérem vitt haza minket.

Húgom odakint vásárolta gyógyszereket itthon szedem tovább. A hörgőtágító pipát még 1 hónapig fújni kell, de maga a gyógyulás 6-8 hét, mire teljesen elmúlik. Legyengült állapotban vagyok...., ezért vagyok otthon. Még mindig KÖHÖGÖK. Csak ülni tudok...meg egy keveset lassan járkálni. A levegővétel még rosszul megy...ezért keveset beszélek, inkább hallgatom a másikat.


Most itthon pihizek, NEM DOLGOZOM jövő péntekig, jan. 15.-ig. Nem megyek az utcára, mert akkor összeszűkülnek a hörgőim. A hideg nem tesz jót...hörgőgörcsöt kapok tőle.

2009. dec. 16. 10:01
Sziasztok! Nekem a kisfiam asztmás, Flixotidot szív, és ez mellett csak nagyon ritkán fullad, ha mégis, akkor mi inhalálunk Salvus vízzel azonnal jobban van tőle.
2009. dec. 16. 09:50
szóval simán fulladok mellette
2009. dec. 16. 09:49
Igaz nem is annyira hatásos mint a puffok.
2009. dec. 16. 09:49
Azóta Singulair tablettát szedek, ennek (kipp-kopp) még nincsen semmi kellemetlen tünete.
2009. dec. 16. 09:48

A vivőanyagos-hajtógázas puffnak vannak nálam mellékhatásai, migrénszerű fejfájás. A szteroid pedig a hormonális rendszert keverte meg nálam, már 4 hónapja abbahagytam de még mindig olyan szőrös vagyok hogy csak na!

A Ventolin meg-mivel a szimpatikus idegrendszert stimmulálja(hörgőtágítő hatás)- erős szívdobogást és magas pulzust okoz ha este használom nem tudok aludni tőle.

19. klenca
2009. dec. 16. 08:38

A hörgőm gyülladt be, s asztmás panaszok lettek, hosszú kilégzéssel. Azt hittem, nem élem túl egyik-másik napot, de főleg az éjjeleket, úgy fulladtam, s köhögtem. Volt amikor a köhögés átment hányásba, úgy éreztem, nem élem túl.

Most derült ki, hogy ezt az asztma csinálta.

Lehet, hogy meggyógyulok belőle? Vagy ezentúl már mindig így lesz?

18. klenca
2009. dec. 16. 08:36
Milyen mellékhatásai vannak a puffnak?
17. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 15. - D879a0c5b4)
2009. ápr. 17. 13:42

Symbicortot használok én is. De most véletlenül Fortét kaptam, kétszer akkora hatóanyagtartalommal. Persze otthon vettem észre. Nem mentem vissza, elkezdtem használni ezt. De a kétszeres adagtól valahogy mégjobban fulladok, megduzzad a nyálkahártya vagy mi.. Lehet allergiás reakció??


Próbálom csak a felét szippantani be mert elvileg az a rendes adagom de nem nagyon sikerül megfelezni..

2009. ápr. 17. 12:19
ezek a gyógyszerek mármint az asztma elleniek, okozhatnak étvágytalanságot?
2009. ápr. 17. 12:11

Én egy évben max. ha 10-szer fújok egyet a Symbicort-ból. Nem akarom szedni, ha nem muszáj, lényegében úgyis panaszmentes vagyok, és az orvos, aki felírta, háát... inkább nem mondok róla semmit... Másiknál nem voltam, azóta orvosfóbiám lett, szóval csak ha haldoklom...


Amúgy nekem csak környezetváltozáskor (fősuli Pesten,kéthetente hétvégén megyek haza az Alpokaljára, meg a szemeszterek közötti szünetekben) jön elő, többnyire el is múlik kis idő után... Ha mégsem, akkor gyógyszer...

Anyuéknak van pár száz csirkéje, néha ott kell segíteni, amikor szállítják azokat levágni, vagy hozzák a naposcsibét vagy csak helyszűke miatt fele átmegy másik helyiségbe. Ahogy csapkodnak a szárnyukkal, jól felverik a sz.ros forgácsot, nah, olyankor baj van... Meg az ammónia... :S De általában elmúlik, ha veszek egy forró fürdőt :) Ha nem, akkor gyógyszer...


De tényleg, még így is csak ha évi 10 alkalommal van rá szükségem... :))


Amikor idekerültem Pest mellé, akkor itt fulladtam, otthon nem. Ha hazamegyek, otthon fulladok, itt nem...

Nyáron otthon vagyok végig, csak az első pár nap van baj, utána szerintem győz az immunrendszerem :)) A macskára pl. 4 keresztes allergiám van és semmi bajom tőle, pedig van egy a lakásban... A szervezetem felveszi a harcot és győz... Vagy nem tudom... De nincs jobb ötletem...

2009. ápr. 17. 12:03
anyósomat is nagyon kinozza az asztma, éjszakánként fel alá járkál, amikor köhög egy csepp ereje sem marad,nagyon gyenge utána, vmi puffokat használ, meg allergia elleni gyógyszert
2009. ápr. 17. 12:01
Februárban pedig antibiotikumot de nem szedtem be mert nem éreztem szükségét. Én is tartottam hörcsögöket és felmerült hogy talán ott kaptam el valamilyen gennykeltő baktériumot. Meg az alom és vizelet szagától mindig rámjött a fulladás. Most egy tengerimalacom van. Tőle még (egyenlőre) nem fulladok.
12. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 11. - 52fd553855)
2009. ápr. 17. 11:58

Aranyosak a nyusziid!

Örülök, hogy Neked sikerült elhagyni a gyógyszereket! Én is próbálkozom, hátha..

Ilyenkor tavasszal még a szénanátha is rátesz egy lapáttal.. :( Arra is kaptam egy rakat gyógyszert, de még ki sem váltottam őket.

11. 52fd553855 (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 17. 11:48
Eleinte nehéz volt,de most már jobb.Volt olyan augusztusban,hogy majdnem megfulladtam miközben inni akartam.Félre ment a viz.Akkor döntöttem úgy hogy megpróbálom.Azóta nem volt ilyen.Igaz ilyen esős időben erősebb a fulladás,de nem olyan vészes
2009. ápr. 17. 11:46

Valamit mindenképpen tenni kell a fulladás ellen mert a szervezetnek az is káros. Oxigénhiány lép fel. Nekem sötét karikák vannak a szemem alatt, szederjes cianotikusak a kezeim, körmeim, sápadt az arcom, hidegek a kezeim..


A két rossz közül kéne jót választani... :S

9. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 6. - 52fd553855)
2009. ápr. 17. 11:43

Sajnos tudom. Van elég bajom tőle. :(

De nélküle még rosszabb mert ki sem tudok lépni a lakásból fulladás nélkül..

Sokszor abbahagyom ám én is, mikor jobban vagyok, volt olyan hogy egy hónapig nem használtam de valamikor vissza kell térni rá mert panaszok vannak.


Hogy sikerült 4 évig gyógyszermentesen élned?

8. 52fd553855 (válaszként erre: 7. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 17. 11:41
nekem csak a fulladás van és az orrfolyás
2009. ápr. 17. 11:40

Sokszor én sem teszek semmit ellene, megvárom mig elmúlik. De ha nagyon fullasztó és nem akar múlni akkor fujok a gyógyszerből. Mert a köhögésemmel másokat is felébresztek. Bár a köhögés még utána is órákig megmarad, jön föl a slejm.

Nektek is??

6. 52fd553855 (válaszként erre: 5. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 17. 11:38

Viszont a szteroid tönkre tesz hosszú távon!

Az én immunrendszeren is gajra ment .4 éve semmit sem szedek,sem az allergiámra,sem az asztmámra.

Gyógyszer mellett is voltak problémáim.

2009. ápr. 17. 11:34

Ventolin és alszom tovább.

De ha rendesen használom a Szteroidot amit a doki felirt akkor nincsenek ilyen panaszaim se éjjel se nappal!

2009. ápr. 17. 11:29
több párnát teszek a fejem alá.Félig ülő helyzetben könnyebben veszünk levegőt.
2009. ápr. 17. 11:18
Én többnyire semmit. Koncentrálok a légzésemre és megpróbálok aludni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook