Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Astra Zeneca oltásról mik a tapasztalatok? fórum

Astra Zeneca oltásról mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2021. ápr. 16. 00:35
Asztrával oltottak a férjemet is engem is.március 16-án egyikőnknek sincs semmi baja.A karunk be sem pirosodott nem fájt a helye,nem lázasodtunk be. A másodikra várni kell.
35. Piroska52 (válaszként erre: 35. - ErikaErika)
2021. ápr. 15. 21:23
Csak úgy csendben jegyzem meg,a lányom egy, hete kapott astrát.
34. 53a8a9f73d (válaszként erre: 33. - E'lodie)
2021. ápr. 15. 13:58
Keress rá, ha nincs indíts egyet.
2021. ápr. 15. 13:08
Bocsi, hogy itt kérdezem, de a Sinopharmról is van hasonló fórum?
32. E'lodie (válaszként erre: 31. - Sörén)
2021. ápr. 15. 13:04
Szia! Megírnád, hogy mi volt az a másik készítmény? Köszönöm előre is!
2021. ápr. 14. 14:03
62 évesen kaptam az Astrát. Másnap enyhe fejfájásom volt (de csak annyi, hogy simán megtarottam az óráimat), és "izomláz" érzésem mindenhol, mintha kihagyás után nagyot edzettem volna. Következő napra elmúlt minden. Az én doktornőm a vérrögképződés lehetősége miatt azt mondta, ha gondolom, vegyek Aspirin protectet, és szedjem egy hétig-10 napig, illetve ajánlott egy ugyanazt a hatóanyagot tartalmazó, de olcsóbb készítményt. Azt szedtem 10 napig.Viszont én is tudok olyanról, akit jobban megviselt. De ez az összes többi vakcinára is igaz. Mindenki másképp reagál. A lényeg: a Covidnál minden jobb, ha csak annyit érünk el, hogy enyhébb leflyéssal, otthon átvészelünk egy esetleges fertőzést, már megérte.
30. syria (válaszként erre: 7. - Aileron44)
2021. ápr. 14. 13:05
Egyetértek veled, én is így látom.
29. 53a8a9f73d (válaszként erre: 23. - Voros.orchidea)
2021. ápr. 14. 12:26
Meg a kockázat is..... pl az Astránál azt írják már az első dózis megvédheti az embert a súlyos következményektől ha el is kapja.
2021. ápr. 14. 12:24
Nálunk világosan leírta a háziorvos, hogy sajnos vérrögtől astra nélkül is nagyon sokan meghallnak, .... szerintem épeszű ember inkább beadatja, semmint azon rizikózzon, hogy a vírussal elbánik e a szervezete.
2021. ápr. 14. 12:22
Nálunk küldött a háziorvos egy ímélt a regisztráltaknak, hogy hány százalékban hallnak meg magától a vérrög képződéstől TERMÉSZETES úton és hánya amiatt mert az Astra okozott bajt, sajnálatos, hogy az oltástól meghalltak, de én inkább a DOKTORNŐRE halgatok aki szerint az Astra az egyik legjobb oltás a kockázatok ellenére is, és ha kekk teszi a dolgát,,,
26. globus (válaszként erre: 26. - ErikaErika)
2021. ápr. 14. 11:53

Ez a te véleményed, másé más.

Jelen pillanatban három választásod van. Oltatsz. Nem oltatsz és várod, hogy átess a betegségen, vagy homokba dugod a fejed, és toporzékolsz, mint egy öt éves, hogy vissza akarod kapni a régi életedet. Utóbbi kategória nem is tudom, hol élt az elmúlt évben.

2021. ápr. 14. 10:36
Szia, én 04.08-án kaptam meg az astrát, de nagyon rosszul reagáltam! 38.6-os láz, hidegrázás és a bal karom napokig nem bírtam. Két napig felkelni sem tudtam, ha ittam már attól hányingerem volt. Lassan egy hét telet el, most kezdek jobban lenni. Nem szeretnék senkit elriasztani az oltástól, egyszerűen érzékenyebb voltam rá.
24. 53a8a9f73d (válaszként erre: 23. - Voros.orchidea)
2021. ápr. 14. 10:16
Én is meg az öcsém is kidőltünk tőle 3-4 napig , de még mindig jobb mint a korona hetekig... még jön a második kör.
2021. ápr. 14. 09:29
Szia! A mi családunkban sokan kapták az Astrát. Elég sok embernek volt másnap láza, hőemelkedése és izomfájdalma. Kevesebb ember volt, aki meg sem érezte. De mindezek ellenére senki sem bánta meg, mert mindez eltörpült amellett, amit a Covid okozott a környezetünkben. (Apukám például sajnos belehalt, és van 40 éves barátunk, aki hetekre kórházba került, nem kellemes hely a Covid osztály). Amúgy én Pfizert kaptam, és az első után volt hasmenés, izomfájdalom, fáradság, a harmadik napon fejfájás. És a második elvben durvább lesz... Másnak meg semmi baja tőle. Szerintem ha hat - márpedig úgy tűnik tényleg hát -, akkor megéri az a pár nap mellékhatás.
22. Bichi
2021. ápr. 14. 09:17

Rengeteg afrikai út miatt egy rakás oltás kaptam már, fel sem merült bennem, hogy ez kiüthet.

Hát de. 1 hétig voltam otthon betegállományban, szóval van akire így hat, van akire meg sehogy. Nem lehet általánosítani.

De Pfizertől is van ismerősöm, aki olyan szarul volt, hogy nem is akart elmenni a másodikra, az egész család győzködte, hogy ne legyen hülye...

2021. ápr. 14. 08:03

Mire gondolsz?

Hogy beoltattuk magunkat?


Nem ez volt a kérdés...

20. jennyvagyok (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 14. 06:36

Szia, Magyarországon még nem volt vérrögösödés miatti haláleset. És Angliában sem, ahol milliókat oltottak be vele. Annyira minimális az a szám, hogy ennyi esélyed bármilyen gyógyszer után lehet,csak el sem olvassuk a súlyos, de nagyon ritkán előforduló mellékhatásokat.

Ha beülsz egy autóba, nagyobb esélyed van balesetben meghalni az országúton, mégis beülsz. Vagy felszállunk a repülőgépe, mondván, ha itt a vég, akkor itt van, de ez nem tart vissza attól, hogy utazzunk.

Amiket itt többen írtak, láz, izomláz szerű fájdalom, fáradtság, levertség, az nem mellékhatás, hanem immunválasz. Reagál a szervezeted. Legalább tudod, hogy termelődik az ellenanyag.

Én is xarul voltam utána, a hidegrázás volt a legrosszabb, de tudtam közben, hogy minden rendben van. Termelődik a szervezetemben az ellenanyag.

Az oltást követően 12 óra múlva jelentkeztek a reakciók, de 48 órán belül már elmúlt és teljesen jól voltam. Csak a karom fájt még pár napig.

De barátomnak pl. semmi baja nem volt még hőemelkedése sem.

2021. ápr. 13. 22:59

Köszönöm a válaszotokat, akkor nem olyan vészesek az utóhatásai, ki lehet bírni.

A vér rögösödés miatt több országban is letiltották, itt is tudtok ilyen esetről, ami bizonyított, hogy az Astrától volt?

18. Dor4
2021. ápr. 13. 22:11

Sziasztok.

Én Húsvét hétfőn kaptam meg az astrát.

Első napon semmilyen mellékhatást nem éreztem.

Második napon a karom fájt.

De este lezsibbadt a szám a nyelvem és a fülem is a jobb oldalamon.

Lefekvés után pedig a.jobb lábam mintha hangyabolyba lett volna olyan érzésem volt.

Felis hajtottam a takarót úgy megijedtem.

2021. ápr. 13. 19:12

A tüneteim nekem is ezek voltak,de már előbb elkezdődött.

Viszont nem volt kérdés,hogy a 2.is beadatom.

Sajnos vannak/voltak olyanok a közvetlen közelemben,akik nem élték túl a vírusfertőzést és nem voltak idősek,sem betegek.

Persze mindenki maga dönt,mindenki felnőtt...

16. Zsejke
2021. ápr. 13. 17:19
Nekem is kb 10 óra múlva jelentkeztek a tünetek, hőemelkedés, és rossz közérzet. Délután felment egy kicsit 38 fokig a lázam ami lement kb fél nap után. Engem padlóra küldött, de én a hőemelkedést nagyon nehezen viselem. Nagyon gyenge voltam, fekvésből felállni meló volt. Egész nap aludtam szinte. Másnap ezeket a megpróbáltatásokat pihentem ki, de azóta semmi tünet..Karom sokáig fájt, talán 3 hétig is. Nagyon sok véleményt olvashatsz és igazából senki nem fogja megmondani a tutit...a dokim azt mondta mikor kérdeztem mit tanácsol, hogy minden jobb mint elkapni...és Isten őrizz, hogy tudtodon kívül megfertőzz valakit akinél súlyosabb lehet a következmény..ez már túlmutat az egyéni felelősségen szerintem...egymásért kell megtennünk. Nincs jelentősége kreált vírus e és van e mögötte valaki...megoszlanak a vélemények. 100% osan megóv a komolyabb következménytől, bár elkaphatod de nem leszel súlyos beteg..legalábbis ezt mondják..Isten kezében vagyunk..és mi kislyukak vagyunk a furulyán:)
15. aileron44 (válaszként erre: 14. - Aileron44)
2021. ápr. 13. 16:31

Tévedtem, mégsem vagyok rá kíváncsi! Voltak itt vírustagadók addig amíg el nem kapták ők is a "nemlétező kórt"! Utána már kapaszkodtak az első adandó alkalommal az oltásba!


Könnyű itt butaságokat írni, hogy miért ne oltassa be magát valaki. Miközben aki ezeket írja, lehet már mind a két oltáson túl van. Egy nicknév mögé bújva lebeszélni valakit az egyenlőre talán segítő "módról"!


Biztosat nem lehet tudni, ahogy többen is leírták már, sokkal több idő kell, hogy lehessen tudni, milyen következményei lehetnek az oltásnak, de legalább egy kicsit bízni kell, hogy egyszer csak vége lesz, vagy így vagy úgy!

14. aileron44 (válaszként erre: 9. - Kuszkudina)
2021. ápr. 13. 16:08
Akkor elolvasnám a te "okos szövegedet"!
2021. ápr. 13. 15:14

Nálam a beadás után 12órával jöttek a tünetek.Borzongás,hidegrázás,láz 3napig(40.1),fej-izom-szem-gyomor-karfájdalom(10/8),hasmenés és kb.még 1hétig borzalmasan fáradt voltam.A második dózis után csak hőemelkedés és fáradtság.

Inkább ez,mint a szövődmények...

12. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 13. 15:06
Családunkban többen is kapták ezt a fajta oltást. Mindenkinél más volt a hatás. Az, hogy mennyire jó, szerintem még a virológusok sem tudják megmondani. Több év tapasztalata kell hozzá. Az, hogy kis százalékban akadt olyan személy, akinél vérrögképződés alakult ki, benne van az un. pakliban. De mellékhatás a többi oltóanyagnál is előfordulhat, ha nem most, akkor esetleg hónapok múlva. Bármi előfordulhat.
11. Fisica (válaszként erre: 10. - Babyapocakban)
2021. ápr. 13. 15:01
A kb 25millióból 15 eset sacc/kb, nem nagyobb kockázat mint bármi más esetén.
2021. ápr. 13. 14:22
Szerintem itt nem a sima mellékhatások miatt aggódik, hogy fáradt lesz, meg fáj a keze. Hanem ennél az oltásnál konkrétan a vérrögök miatt.
9. Kuszkudina (válaszként erre: 7. - Aileron44)
2021. ápr. 13. 14:21

Komolyan elhiszed, hogy ez a két opció van?!

Az ilyen ostoba szöveg miatt tart itt a világ.

8. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 13. 13:16
Oltásreakció bármelyik vakcina után lehet, és normális jelenség. Egyéntől függő. Van, aki észre sem veszi, másokat 1-2 napig megvisel. Nem lehet előre tudni. Bármelyiket kapod, arra készülj, hogy utána kicsit pihenősebb napjaid lehessenek.
2021. ápr. 13. 13:08

Lehet nem egyet érteni velem! Felnőtt emberek vagyunk, regisztráltunk az oltásra. Annyi csak el kellene dönteni, hogy akarjuk-e beadatni vagy nem?? Senki nem fogja tudni megmondani, hogy a különböző vakcinák közül kinek milyen mellékhatások jelentkez(het)nek. El kell dönteni mi a rosszabb, pár nap kellemetlenség vagy lélegeztetőgép!


Hiába írjuk, hogy semmi baja nem lesz, ha pont ő lesz az egyetlen akit nagyon megvisel az oltás!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook