Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Astra Zeneca oltásról mik a tapasztalatok? fórum

Astra Zeneca oltásról mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2021. máj. 9. 10:07
Ja, és ez egy komoly hetilap linkje, nem valami blogé.
65. Guruljka (válaszként erre: 65. - ErikaErika)
2021. máj. 9. 10:06

Tévedés, a Covid-oltás külön kitétel a balesetbiztosításban.

Aki nem tud németül, ne linkeljen német álhíreket.


Én linkelem a cáfolatot, mert tudok németül ésmost kerestem ki.

[link]

2021. máj. 9. 07:15

Helyzetjelentés:

A 12 óra elteltével jelentkezett kellemetlen utóhatások újabb 24 órán belül megszűntek.

63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Zsofi_876)
2021. máj. 9. 00:50

Nem tudom, mert egyrészt egyik gyerekem se lázasodik egyhamar, másrészt a kezét se tudtam megfogni, mert fent alszik galériaágyon.

A karja még fájt.

Kicsit aggódom, mert holnap utazni akar...

62. zsofi_876 (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2021. máj. 8. 23:53

Akartam is kérdezni.

Remélem, hamar elmúlik!

Láza van?


Nálunk a férjem hozta ránk a frászt, mert ő ma a 6. napja kapta és du. elkezdett szédelegni meg hőhullámai voltak.

61. zsofi_876 (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2021. máj. 8. 23:52

Akkor örülök, hogy azt sikerült. :)

Volt valami nagyobb reakció?


Én továbbra is agyalok, mert pont fellobbant az allergiám, inkább megkérdezem holnap a dokit. Hogy fog örülni pont vasárnap...

De úgy legalább be tud hívni mást helyettem, ha szerinte is ellenjavallt.

2021. máj. 8. 15:23

Az első oltás utáni 12 óra stimmel.

Délután 3-kor kapta meg a fiam, éjfélkor még poénkodott, hogy minden fejben dől el.

Aztán egész éjszaka nem bírt aludni, most nem bír felkelni, kóvályog, hányingere is van.

2021. máj. 7. 23:56

Nekem szerencsém volt, az első hívás nem jó időpontra szólt, ezért lemondtam, de pár napra rá hívtak a Pfizerre.

Ráadásul, a Szputnyikkal ellentétben, a közelebbi oltópontra.

A fiamat amikor időpontra regisztáltam, akkor a Zeneca volt elérhető az ő szabadnapjain.

Nekem nem sikerült elmennem a második oltásra, de ismét telefonálok egy fél napot, mert arról volt szó, hogy viszahívnak. (Előre jeleztem, hogy nem tudok menni.)

58. zsofi_876 (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2021. máj. 7. 23:10

Guruljka, Te kaptál? Ha igen, milyet?

Ne haragudj, hogy nem vagyok képben, de régóta nem jártam erre. :)


Olyan nehéz követni ezt az oltási tervet, teljes a káosz.

Hol van Astra, hol nincs, hol nem adják, hol vadásszák a pacienseket.

Meg a többivel is hasonló.

2021. máj. 7. 22:48
Igen, délután 3 körül.
2021. máj. 7. 22:47

:)

Drukkolok!

Ma kapta meg?

2021. máj. 7. 22:44

Kíváncsi vagyok, nálunk ki nevet a végén.

Én most nevettem az előbb, mert a fiam olyan magabiztosan jelentette ki, hogy minden fejben dől el...

Csak a bal karja fáj eddig, az már az oltás óta.

2021. máj. 7. 22:42

Férjem múlt héten kapta meg.

Aznap éjjel belázasodott, de szerencsére nem volt olyan vészes, mint amennyire tartottunk tőle.

Másnap még feküdt, aztán teljesen jól lett.


Masik ismerősömet nagyon kiütötte, de 2 nap után ő is teljesen jól volt.

2021. máj. 5. 17:39

Egyébként a témához visszatérve,férjem hétfőn kapta meg az elsőt és 12órával később jött a borzongás,láz,végtagfájdalom.1,5 napig feküdt.

Mára sokkal jobban.

52. Guruljka (válaszként erre: 42. - L.luiselotte)
2021. máj. 5. 17:32

Szia, köszönöm a leírást. A szintén 31 éves, egészséges fiam pénteken, az első szabadnapján megy Astra Zenecára. Utána csak kedden megy legközelebb dolgozni.

Aszpirin van itthon.

Remélem, hogy nem lesz nagyon beteg, ugyanakkor jó lenne egy karakteres immunválasz.

51. l.luiselotte (válaszként erre: 50. - Jennyvagyok)
2021. ápr. 27. 23:34
2-3 napig, de az első ,az oltás napja és éjszakája volt a szörnyű. 2, 3-ik nap volt egy hőemelkedése, utána elmúlt.
50. jennyvagyok (válaszként erre: 42. - L.luiselotte)
2021. ápr. 27. 22:00
Végül, meddig tartott a fiadnál az immunreakció?
49. jennyvagyok (válaszként erre: 46. - Skyfall)
2021. ápr. 27. 21:57
Nálam is pont ugyanez volt a reakció. De örültem, hogy az immunrendszerem reagált.
2021. ápr. 27. 20:06
Egy hétig voltam beteg tőle de nem bántam meg hogy azt adták be
2021. ápr. 23. 18:49
Tegnap kapta meg a férjem. Levert és fáj a keze a szuri helyén, láza nincs.
2021. ápr. 23. 17:08
Én március 7-én kaptam meg az első oltásomat dél után valamivel. Éjszaka jelentkezett a hidegrázás, utána még sikerült elaludnom. De a másnap olyan volt, mintha átment volna rajtam a covid. Mindenféle tünetem volt, de szerencsére csak 1 napig, délután vettem be egy fájdalom- és lázcsillapítót. Estére éreztem, ahogy megy le a hőmérsékletem elmúlik a fejfájásom és a végtagfájdalmaim. A vérnyomás-emelkedésem maradt meg hosszabb ideig. De most már az is rendben van. Nekem is 12 hét a várakozás a 2.-ra, de remélem, hogy most már van legalább 50%-os védettségem a betegséggel szemben.
2021. ápr. 20. 16:10
Több mint egy hete kaptam meg az 1. Oltàst aznap este belàzasodtam ami màsnapig tartott. Majd 1 hètig fàradtsàgot èreztem màst nem.
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - L.luiselotte)
2021. ápr. 20. 15:52
Erről a mellékhatásáról az Astrának nem sokat hallani, úgy látszik a patikusok és a háziorvosok többet tudhatnak róla.
43. 9a69b3fe0e (válaszként erre: 42. - L.luiselotte)
2021. ápr. 20. 13:58

Én is így voltam a lázzal,ami 3napig volt+1,5hétig tartott a gyengeség.

A 2.után csak hőemelkedés és fáradtság volt.

Azóta rendben vagyok.

Egyébként engem is nagyon megviselt a mellékhatás(ok),de inkább ez,mint maga a betegség.

2021. ápr. 20. 13:04

Csak erős idegzetűeknek !

Fiam 30 éves, magas , jó kondiban levő , jó kötésű fiatalember tegnap reggel 8-kor kapta meg az első astrát. Már délelőtt belázasodott, hideg rázta, de h.o.n van végigdolgozta a napot. Este 8 körül panaszkodott hogynmjjnhm nagyon gyenge, 38.9 volt a láza, amit 2x 2 algopyrin sem vitt le, 40 fokkal vágott neki az éjszakának. Ízmai nem fájtak,de éjfélkor már 41 fok körüli volt, nem lehetett levinni, félrebeszélt, ilyen elesettnek még soha nem láttam. Reggel 6 körül aludt el, én le sem feküdtem. Hozzátartozik, hogy soha nem volt magas láza, kiskorába sem, nem beteges, táppénzen is - 5 éve dolgozik, 1x volt

Ma 10-kor hozzáfogott dolgozni, eddig - délig birta, most újra belázasodott.A gyógYszertárban vettem újabb algopirineket, a gyógyszerésznő mondta, hogy a városban az astrától nagyon sokan igy jártak, és cca 1 hétig fog tartani. Étvágya nincs, nem is tudom milyen kaját adjak neki, aamikor kicsi volt és beteg, akkor ropit és krumplipürét adtam, hát most ezekkel kinevetett. Gyümölcsöt szerencsére eszik. Még jó hogy én is itthon vagyok, én a sinopharmot szenvedtem meg. de érdeke, a háziorvonő már előre felkészitette arra,, hogy lázas lesz, milyen gyógyszereket szerezzünk be.

2021. ápr. 20. 10:56

Ma reggeli órákban én is meg kaptam az első"Astra"-t,idáig még nem észlelek semmilyen mellékhatását szerencsére,remélem később sem lesz semmi!:)

Csak az döbbentett le hogy a 2.-at 12 hét múlva kapom meg...Páromnak a Kinainál 1 hónap hónap volt csak a különbség.

40. meer
2021. ápr. 18. 12:48
Én úgy gondolom.. mindenkinél minden egyéni..én ezt kaptam.. nem kis tanakodás után (az oltóorvosok tették).. semmi bajom nem volt tőle..oltóponton kaptam.. ahogy a következő is így lesz. Családom többi tagja máskor mást kapott.. nekik sem volt semmi bajuk (anyós pl. kínait.. 84 éves.. s neki már minden mindegy volt, csak adjanak valamit)
39. Lisy50
2021. ápr. 18. 12:35

A lányom kedden kapta,a karja a könyökéig piros,lázát csak 38ig húzta le a lázcsillapító, fáj mindene,tegnap 1x el is ájult.

Több ismerősöm ezt kapta,semmi tünetük, nem tudom mitől függ, de szegény azt mondta ha a második után ennél is erősebb a reakció inkább be sem adatja:(( Normális dolog ez?

Volt valaki aki több napig ilyen rosszul volt?

38. 53a8a9f73d (válaszként erre: 36. - Szultankam)
2021. ápr. 18. 12:35
Mázlitok volt .
2021. ápr. 17. 15:32
Kedden én is meg kapom az elsőt,kiváncsi leszek az én szervezetem hogy fog reagálni rá!:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook