Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok a rotavírus elleni oltásról? Beadatassuk vagy sem? fórum

Mit gondoltok a rotavírus elleni oltásról? Beadatassuk vagy sem? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 12. 18:55

Nekem is csak az volt a bajom, hogy féltem, hogy a két nagyobb meg elkapja, mert az oltás után ürítik a vírust...

Egyébként beadattam volna.

2011. dec. 12. 18:35

Én annó beadattam. Nem bántam meg. A 4 éve alatt talán ha kétszer volt azóta hasmenéses vírusa, egyszer meg hányós. Együtt a kettő sose. Pedig nem búra alatt nevelkedett (nevelkedik).


Nekem a keresztfiam esett át rajta, majd egy évesen (kimutatták nála a vírust). Kórház (két óra alatt lett kritikus az állapota!) több napig, infúzió stb. Nekem ennek elkerülése minden pénzt megért. Most, négy évesen már jóval enyhébb tünetekkel jelentkezne, legalábbis nem száradna ki egy-két óra alatt.

Egyébként más, nem kötelező oltást nem kapott. Bárányhimlőn még azelőtt átesett, hogy egyáltalán gondoltam volna az oltásra.

2011. dec. 12. 14:50
Köszi, hogy leírtátok véleményeteket.
2011. dec. 7. 11:07
Kisbabám 1 hónapos, és mi is beadatjuk neki, mert volt baj a családban. Unokatesóm 3 hónaposan kapta el, 1 hétig voltak a kórházban (10 ezer ft-ot jóval meghaladta a dolog)és a baba vissza esett a születési súlyára! Egy éves korára most szedi össze magát. Szóval én megijedtem. Borzasztóan megviselt mindenkit a dolog.
4. tündér74 (válaszként erre: 1. - Hencsó78)
2011. dec. 4. 19:02

Szia! Mi anno beadattuk kisfiamnak gyermekorvosunk javaslata alapján. Mondta, hogy a rotavírus annál súlyosabb, minél kisebb egy baba, mivel náluk ugye nehezebb a folyadékpótlás és emiatt könnyen kiszáradhatnak. Az oltás előtt még azt tanácsolták, hogy ne jóllakottan, teli pocakkal vigyük a gyerkőcöt, a visszaöklendezés elkerülése miatt.

Én a helyedben beadatnám, persze Te döntöd el:)Két évig biztosan bizonyított a hatása, persze utána is elkaphatja a kisgyermek, de valószínű, hogy sokkal enyhébb formában fog jelentkezni a betegség.

2011. dec. 4. 11:48

Én oltós vagyok, és utálom, főleg a fosós bacikat. De, ennek ellenére nem lett beadatva. Az első kettőnél még nem merült fel, akkor még nem foglalkoztam ezekkel. Aztán a harmadiknál meg a védőnővel közösen lebeszéltük egymást, mert:


- Ő, mint szakember nincs meggyőződve róla, hogy ez tényleg véd. Bizonytalan, hogy lenyeli-e, meg ilyenek...


- A két nagyobb simán elkaphatja, amíg a kicsi az oltás után üríti a vírusokat..


-Ahhoz nagyon drága, hogy kifizessünk rá 30ezer körüli összeget, és még ráadásul betegek is legyünk..



Ha egy sima tűvel adható oltás lenne, beadattam volna, de így nem...

2011. dec. 4. 11:41
Anyukám fertőző osztályon főnővér.. az ő unszolására beadatuk a védőoltást a rota ellen, de csak 1éves koráig védi a gyerekeket.. hát, mi utána el is kaptuk a vírust.. az a baj, hogy csak 1éves koráig védi őket, és így szerintem nem ér "semmit".. én tuti nem adatam volna be magamtól, de Anyu erősködtt..
2011. dec. 4. 11:36
Mit gondoltok a rotavírus elleni oltásról? Beadatassuk vagy sem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook