Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit kell tudni a méhnyakrák elleni oltásról? fórum

Mit kell tudni a méhnyakrák elleni oltásról? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jan. 30. 22:20

Sziasztok Mindenki!


Könyörgöm, olvassatok utána, ezt az oltást NEM TESZTELTÉK!!!! Már jónéhányan meghaltak, de csak 10-15 év múlva fognak rájönni a szövődményekre!

Én beadattam 2007-ben a Silgardot, azóta krónikus hasmenésem van, tavaly pedig CIN3-mal műtöttek, a szövettan szerint rosszindulatú volt, de HPV-t nem találtak... Valakik meggazdagszanak és tesznek rá magasról, hogy mi lesz a beoltottakkal!!! NE ADASSÁTOK BE!!!! Én sem tettem volna, ha ezt előbb tudom!

Sajnos a Nagymamám rákos volt, ezért erőltette a nőgyógyászom!!!

Olvassátok el:

[link]


[link]


[link]


Írjatok nekem nyudodtan, bármilyen kérdésre szívesen válaszolok!!!!!


Kétségbe vagyok esve, szeretném, ha mindenki tudná, hogy ez mennyi veszélyt rejteget!

40. MelisUK (válaszként erre: 12. - 831ad879a7)
2008. dec. 18. 16:56
Valóban tisztálkodáson múlik az egész méhnyakrák. A férfiak fitymáján belül a makk tövében valami gennyféleség alakul ki, ez okozza mind a nemiszervi szemölcsöt, mind pedig a méhnyakrákot. Ugyanaz a vírus okozza. Épp ezért a fejlett nyugati országokban születés után körülmetélik a fiú gyermekeket, így higiénikusabb és könnyebb tisztán tartani. (Szó sincs vallási okokról.)
39. MelisUK (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2008. dec. 18. 16:54
Szerintem nem drága egy átlag embernek. Gondloj csak bele, hogy mennyivel drágább az, ha valaki rákos lesz és meghal.
38. teavirag (válaszként erre: 37. - Mya01)
2008. okt. 9. 22:20

szia Mya01

nem kell egy összegben fizetni, 3 alkalommal kell beadatni...

igen, a babaprojektet nem érinti, az oltás előtt viszont fontos egy rakszűrés...ami egyebként a babaprojekt előtt sem árt :)

37. Mya01 (válaszként erre: 36. - Teavirag)
2008. okt. 8. 22:39

Szia!

Olyan kérdésem lenne,hogy egy összegben kell a 90ezer Ft-ot kiadni,vagy oltásonként 30000?..mert sajnos nem mindenki teheti meg,hogy kiadjon ennyi pénzt.

Illetve az oltást követően egyből jöhet a babaprojekt vagy kell egy kis idő,nem mondta az orvos?

36. teavirag (válaszként erre: 32. - Szempilla74)
2008. okt. 8. 22:20

sziasztok,

én mar túl vagyok az oltáson!!!! Megéri, sokkal nyugodtabb vagyok :)

és mar nem olvasok rémtöténeteket mint eddig!!nincs para, lehet várni a babát :)))

mindenkinek csak ajánlom,

tovabbi szép estét!

2008. szept. 10. 11:32
Sziasztok! Rég nem volt senki ezen az oldalon... Hallottatok róla, hogy az USA-ban támadják a méhnyakrák elleni védőoltást? Ti mit gondoltok róla? Szempilla! Te végül beoltattad magad?
2008. máj. 19. 22:11

szempilla74

mi tortent a szomszedoddal? hany eves?

33. böbe83 (válaszként erre: 32. - Szempilla74)
2008. máj. 19. 14:31
Szerintem, ha van rá pénzed, akkor mindenképp érdemes. Ne halgass a dokira, nem azért ne, mert műteni akar, inkább nem ismeri annyira, vagy szkeptikus. Szerintem hasznos.
32. szempilla74 (válaszként erre: 31. - Teavirag)
2008. máj. 19. 09:39
Hát nagyon elgondolkodtató teavirág, amit mondtál. Én direkt rákérdeztem a nőgyógyásznál az oltásra és nekem sem javasolta, mert drága. Meg hogy nem akar a pénzemmel játszani. De engem nem is érdekelne ez a pénz, ha megelőzhető a rák. A szomszédban pont most történt egy rákos műtét. Most nagyon rajta vagyok a témán. Asszem más dokit is megkérdezek.
31. teavirag (válaszként erre: 26. - Diagonalt)
2008. máj. 18. 12:18
ezzel en is mélyen egyetertek, es ha belegondoltok a nogyogyasznak sem erdeke igazi felvilagositast adni az oltasrol, neki az az erdeke h jarjunk szuresre, ami persze kell, de az oltassal pont azt tudjuk elkerulni, hogy o muthessen, vaghasson....kvazi penzt keressen...
30. bb52f751dd (válaszként erre: 29. - Böbe83)
2008. máj. 17. 20:59

Hát biztos így van,ennyire nem mélyedtem bele...

Akkor nekem lehet,hogy nem volt szerencsém.

29. böbe83 (válaszként erre: 28. - Bb52f751dd)
2008. máj. 17. 20:53

Hát majdnem. De ez nem csak az immunrendszeren múlik. A vírus csak úgy képes szaporodni, ha a sejt dns állományába beépül. És ott sokszorozódik, és, ha rossz helyre épül be, akkor a sejtek elkezdenek szaporodni gátlás nélkül.

szóval szerencsén is múlik.

28. bb52f751dd (válaszként erre: 24. - Teavirag)
2008. máj. 17. 20:46

Nem múlik el.Nekem úgy mondta az orvos,hogy akkor is ott lehet a szervezetben a vírus,ha nem okoz problémákat,tehát bárki lehet hordozó,sokan nem is tudnak róla éppen ezért.

Ha gyengül az immunrendszer,nem tudja a vírust leküzdeni,olyankor feléled és elkezd "dolgozni".

Ezért szoktak ilyenkor immunerősítőket felírni.Nekem nem használt.

27. bb52f751dd (válaszként erre: 23. - Teavirag)
2008. máj. 17. 20:33

Én is túlestem már egy műtéten,több alkalommal is rossz citológia eredményem volt.Azóta már kétszer voltam rákszűrésen (most már félévente kell mennem) és minden rendben van,jövő héten kell mennem legközelebb.

Azért is írtam,hogy legalább évente egyszer el kell menni,mert ha időben észreveszik,gyógyítható a betegség.

26. diagonalt (válaszként erre: 25. - Böbe83)
2008. máj. 17. 20:26

Azért nem támogatják,mert valamiért nem érdekük,hogy nők maradjunk.De ezt viccen kívül.Minden egyes nőgyógyászati bajra gyógyszer támogatottsága szinte egyenlő a nullával..fogamzásgátlók,gombaölők stb..

Bezzeg,ha férfi szerettem volna lenni,akkor tavaly ilyenkor még kifizette volna a felét a TB,ha bizonyítom,hogy az egészségem megőrzése érdekében teszem.Azt hiszem ezt a baromságukat azóta megváltoztatták.

2008. máj. 17. 19:15
Egyébként szerintem nagyon jó ez az oltás. És sajnálom, h. ilyen drága, mert így sokaknak el kell gondolkodni, hogy maguknak is beadatnák e. Mert a gyerekre könnyebben költünk. Azt nem tudom, h. miért nem támogatják, hiszen egy műtét költsége sokkal nagyobb: altatószerek, műszerek, bennfekvés stb...gyógyszerek
24. teavirag (válaszként erre: 22. - Diagonalt)
2008. máj. 17. 16:40

kedves Diagonalt,

sose mondd, h tokmindegy mar :)

ez olyan virus ami tobbszor is elofordulhat es sok esetben elmulik magatol.

23. teavirag (válaszként erre: 21. - Bb52f751dd)
2008. máj. 17. 16:35

Ebben igazad van, a szűrés nagyon fontos szerintem is. De nekem még nincsen babám es szeretnék :)

csak az ijeszto sztorik miatt gondolkodtam el az oltason, mert én nagyon félek a késtől még akkor is ha az nem jár feltétlenül a méh kipakolásával.

Van olyan ismerősőm, akit visszahívtak a citológia után, mert valami nem stimmelt....de aztan nem lattak pontosan és 3-6 hónap mulva újra elvégezték a szűrést , mire kiderült h egy műtétre lesz szükség :(

azota hálisten ő jol van :)

22. diagonalt (válaszként erre: 12. - 831ad879a7)
2008. máj. 17. 16:19

Ha ezzel tudom biztosítani azt,hogy ő kisebb esélylel legyen beteg,akkor megteszem.Mondjuk neki még előbb meg kell születnie,de mire felnő a témához mindenképpen beadatom neki,kerül,amibe kerül,az egészség a legfontosabb,és azt nem lehet megfizetni.


Én nem tervezem,hogy a férjemen kívül más partner ágyába bújjak az életem további részében,így magam részéről kimarad az oltás.Ha meg a párom HPV hordozó,akkor meg nem tök mindegy már?

21. bb52f751dd (válaszként erre: 17. - Teavirag)
2008. máj. 17. 15:56
A szűrés nem megelőzés,igazad van...de ha min. évente eljárunk szűrésre,legalább a méheltávolítás megelőzhető.
2008. máj. 17. 15:36
a nőgyógyászok nem preferálják, de gondolj bele ha ez az ára annak, h egy esetleges méheltávolításra kerulhet sor?
2008. máj. 17. 15:34

a monogamia csak akkor vedene teljesen ha ez a virus kizárólag szexuális úton terjedne...de ez a HPV a nyálkahártyán él és nem kerül be a véráramba... még a buszon is összeszedhető, ha a kézre kerül és onnan a szájba. Ráadásul most olvasom, hogy a fogamzásgátlók is roncsolják a nyálkahártyát, ilyen mikrosérüléseket okoznak, igy még konnyebben megtelepedhet :(

a kozvetlen kornyezetemben sajnos 3 olyan sztori is történt, ami miatt elgondolkodtam ezek a kozel 100e ft-os oltason...

18. böbe83 (válaszként erre: 15. - 831ad879a7)
2008. máj. 17. 15:03
Én is ilyen dilemmában vagyok. A gyerekemnek biztos beadatnám, de a férjem szerint a monogámia megvéd. Ami valószínűleg így is van. De tényleg könnyen terjed, közös törölközővel is. Hát nem tudom... azért nem gyekran használok közös törölközőt sem...
2008. máj. 17. 14:52

sziasztok

en sajnos eleg kozelrol ismerem a betegseget...

elkezdtem utánanézni ennek a dolognak, hogy hogyan lehet elkapni ezt a vírust, ami a méhnyakrákot okozza. A HPV vírusról van szó és állítólag bőr-bőr érintkezéssel is lehet kapni. Nem kell hozzá közvetlen aktus, így sokkal könnyebben terjed, mint más nemi betegség. Ráadásul azt is olvastam, hogy az óvszeren található síkosítók elgyengítik a nyálkahártyát a hüvelyben, így a vírus sokkal gördülékenyebben meg tud telepedni.Az is tévhit, h a szures megelőzés, mert ha a szűresen eszreveszik, az már a kialakult betegseg.Egyébként a védőoltás majdnem teljesen véd a HPV vírusfertőződés ellen. Nekem logikusnak tűnik, hogyha a méhnyakrákot már csak műtéttel lehet kivédeni, akkor előtte kellene valamit tenni.

16. 754c7e07c3 (válaszként erre: 15. - 831ad879a7)
2007. nov. 28. 15:44

Dr Buzás azt tanácsolja igen. Ha van rá pénz, és lehetőség, akkor igen.


Én csak véleményt tudok mondani.

Amint lesz rá lehetőségem, én beadatom a srácoknak is.

15. 831ad879a7 (válaszként erre: 14. - 754c7e07c3)
2007. nov. 28. 14:59
Oké, ezt értem, de azóta voltam többször szűrésen, mióta együtt vagyunk, és hál égnek semmi baj. Igazad van, sose lehet tudni, de tételezzük fel, mi nagyon nagyon hűségesek leszünk egymáshoz, akkor is legyen oltás?
14. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - 831ad879a7)
2007. nov. 28. 14:33
A párod is lehet hpv hordozó. Attól, hogy nem cserélsz partnert, ő még megfertőzhet. És, sosem lehet tudni.
13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 11. - RLindi)
2007. nov. 28. 14:32
Remélhetőleg igen.
2007. nov. 28. 14:31

Sziasztok!

lehet, hogy hülyeség, de ha ez egy szexuális úton terjedő vírus, és az ember nem váltogatja a partnerét, szerintetek akkor is érdemes beoltatni magunkat? A kislányom egy év múlva lesz 11, őt biztos elviszem, csak magammal vagyok tanácstalan.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook