Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcon egyre több piros kiütés fórum

Arcon egyre több piros kiütés (beszélgetős fórum)


1 2
2018. dec. 18. 08:21
Azóta mi a helyzet?
30. Tündérke555 (válaszként erre: 27. - Smirnoff)
2018. nov. 24. 12:06
köszönöm...most még előtte megpróbálom a Vegatesztet...hátha
2018. nov. 24. 12:05

köszönöm a hozzászólásaitokat.

Igen...a legnehezebb rájönni mitől van :-(


Az a gondom, h már a hajtőnél is van néhány, ma reggelre az orrom hegyén, és a szemöldököm felett is megjelent egy, az államon 1 hete kezdett megnyugodni, most megint jóval pirosabb..teljesen kivagyok :-(


Alapozóval nem merem takarni...orvosok szerint nincs góc ...nem tudnak mit mondani.

2018. nov. 10. 17:45

Én szinte mindenre allergiás vagyok.

Kontakt allergiám van már 17 éves koromtól kezdve. A dokiknak fogalmuk sincs, hogy mitől jönnek ki a kiütéseim. Szülés után úgy néztem ki, hogy simán ijesztgethettem volna bárkit. Nagy foltokban nem volt bőr az arcomon és enyhén véresen váladékozott.

Mint írtam, nekem a hidrokortizon és alkesol vagy nizoral keverék teljesen bejött. 11 évig kentem ezzel az arcomat minden reggel. Minden reggel! Nem csak amikor eszembe jutott, nem bíráltam felül a dokit, hanem rendszeresen kentem. Ha megpróbálta elhagyni, akkor 2-3 nap múlva újra jelentkeztek a foltjaim. 11 év után sikerült megválnom a krémtől, de a mai napig figyelnem kell mindenre.

Nem használhatok drága tusfürdőket, csak fehér vagy átlátszó lehet, nem lehet benne lanolin, színezék, stb.

2-3 éve a mandulás lorint használom, előtte a citrusos tescóst bírtam. Sampont még mindig csak a Wu2-t bírom, az arcomra csak a fehér tetejű níveát kenhetem, testápolót nem tudok használni, parfümöt, desodort szintén nem. Néhány éve viszont bírom a rexona golyós dezodort:D Nem moshatok drága mosószerrel és nem öblíthetek drága öblítőkkel. Szerencsére rátaláltam a floren termékekre és azokat bírom, azaz floren folyékony mosószert és floren öblítőt használok, de ezekből sem mindegy, hogy milyen illatút veszek. Ha veszek mondjuk egy lenort, akkor nem csak kiütéses leszek, hanem a szemeim is bedagadnak.

Ja, kézkrémet sem tudok használni, és mosogatószert és semmit.


Az első lépés az, hogy rá kell jönni, hogy mitől jönnek a kiütések. Nekem van olyan, hogy bár a fülem nem gyullad be az ezüsttől, de ahogy hozzá ér a nyakamhoz az már zavar, azaz kiütéses lesz a nyakam. A naptól is kiütéses leszek.

Tehát, kitapasztalni! Elhagyni! Helyettesítőt találni és ragaszkodni a beválthoz!

27. Smirnoff (válaszként erre: 14. - Tündérke555)
2018. nov. 9. 20:54

Én végigjártam eget, Máriát, többször is, minden leletem jó volt, a tünet mégis állt. pár orvos meg azt mondta a goc kutatás csak a bőrgyógyászok baromsága.

A stressz nekem nagyon meglátszik.


Most ez a db új elem az intolerancia listán viszont eszembe sem jutott volna, mert szoktam pékárut enni, csak periódusokban. Néha rakatantam a melegszendvicsre. Vagy jött a dilim, hogy folyton hamburger zsemlét sütöttem, nyáron lecsót zabaltam állandóan, és 30%-ban kenyérrel, vagy valami hasonló hülyeség. Közvetlenul összekapcsolható tünetem nincs.

alapjáraton zöldség/gyumolcs+húsevő vagyok, de az új munkahelyemen az ingyen személyzeti kaja 80%-a tartalmaz élesztőt :( szóval roppant sanszos.

Nem olcsó ez sem, azt hiszem 30-40 £ volt a teszt plusz postaköltség a mintahoz, de ha nem boldogusz, talán egy próbát megér: accu-metrics. Egy kis csomó hajat kell beküldeni, abból csináljak a tesztet. Nekem késtek az eredménnyel, telefonon nem lehetett őket életbiztosítás az ügyfélszolgálati csapnivaló, de az eredmeny, amit küldtek jó. Legalább is a régiek, akikről tudtam, minden benne volt, ami meg új, az nagyon esélyes. Az eredményt online megkapod, a postázás csak odafelé kell (bár a minta csomagolását és a kodod az elején is postán kapod).

26. Smirnoff (válaszként erre: 13. - Démon94)
2018. nov. 9. 20:34
Persze, de annál antibiotikum hatása egyre rövidebb és rövidebb lesz, közben kinyirod a szervezeted. Plusz egy csomót tavasztól őszig fel sem írt nekem az orvosom, mert annyira fényérzékennyé tesz :/
25. Smirnoff (válaszként erre: 9. - Tündérke555)
2018. nov. 9. 20:32
Porcelán bőröm volt nekem is, aztán már nincs.
24. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Lolita63)
2018. nov. 9. 20:30
A szappan nem ajánlott, ha rozaceaja van. Nem mindenkinek néz ki ugyanúgy.
23. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Tündérke555)
2018. nov. 9. 20:28
Nekrm altalaban pattanás lesz, aztán gob. Rosacea hajlamom van. Par hónapja kezdődött újra, és nem tudtam mitol. Nem az első allergia vizsgálat volt amit csinaltattam, ezt most hajából csinaltak, X éve az élesztő nem volt a listán, most kijött. A költözés óta szoktam pékárut enni, valószínűleg az lesz a fo ludas, és a fémek koncentrációja magas lett, pocsék lehet a vizrendszer ahová költöztem. Egy sor dolgot végig kell próbálni de, és majd meglátod mi válik be.
2018. nov. 8. 20:50
Igen és ez hasonló mint az ekcémát a de mégse az, így a háziorvos aki “sokat” értett hozza ezt írta fel a rosaceamra, és nekem így csak rosszabb lett.
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Démon94)
2018. nov. 8. 20:49
Elocomot az ekcémára írnak. Ezt kenem a könyökömre. Semmi baja nincs. Egyébként annyira nem tartom jó krémnek, a flucinar sokkal jobb ennél.
2018. nov. 8. 20:46

Elocom, és ez egy elég káros kenőcs. Ezzel sokan meg szenvedtek, szerintem a tied nem volt ilyen erős mint ez.

Viszont valóban csodaszer! De nem ér annyit.. mer nekem ugyan úgy visszajött sőt, ha az ember sokat keni egy bizonyos helyen ott el vékonyodik a bor, ezer nem is szabad ezt sokaig használni max 2 hét van ráírva!

Ezt ha 3 évig használja valaki én nem is tudom milyen lesz az ember arca.


De Tunderke akkor valtsd ki lehet neked is valami enyhébben írtak fel. Lehet jó lesz.

2018. nov. 8. 19:27

Allergia lesz szerintem. Nekem is szokott így kinézni az arcom.

Nem csak az arcodra kent krémet, sminket gondold át, hanem azt is, hogy nincs e új samponod, új parfümöd, új tusfürdőd, új mosószer vagy öblítő.

Nekem, ha a megszokott dolgaimat lecserélem, akkor rögtön jönnek a kiütések és a szemem is be szokott dagadni.


Milyen szteroidos krémet kaptatok? Nekem éveken át hidrocortison+alkesol, majd hidrocortison+nizoral keverékem volt. Több, mint 10 évig kentem ilyennel az arcomat és semmi baja a bőrömnek.

18. dd9dec5381 (válaszként erre: 17. - Tündérke555)
2018. nov. 8. 14:54
Nem történt az életedben valamilyen nagyobb változás, vagy nem adódott több stressz? Hol élsz (nem kell pontosan, csak hogy város, falu)? Légszenyezettség? W
17. Tündérke555 (válaszként erre: 16. - Démon94)
2018. nov. 8. 14:51

jaaaajj...hát akkor ki sem váltom :(


biztos belsőleg kéne valahogy kezelni..

2018. nov. 8. 12:53

szteroidos krémmel semmiképp se kend!!

Azt írta fel nekem először a háziorvos,hm mondom micsoda csodaszer.. egyből eltüntette :D na aztán másnap ugyan úgy kijött, és sokat olvastam arról a krémről is és nagyon veszélyes azt mindig használni!! nekem az orrom szélébe vannak ugyan ilyen kis göbök. És alatta a bőr pirosa..néha az államon is kijön és az arcomon oldalt.

Rozexet nekem is felírta, meg egy kikevert sárga cuccot az sem segített, de az antibiotikum igen. Meg talán az ichtyolos rázókeverék is kicsit lejjebb vitte a gyulladást.

Meg még sok krémet próbáltam én is, de semmi..

Plusz, nem sminkelek minden nap, ráadásul 6 ezres vichy alapozom van..plusz 6bezres fényvédőm szintén illatanyag mentes, mással nem is kenem az arcom, teafa szappant használok csak és ennyi..

Mindig is vigyáztam az arcomra..és mégis szenvedek.

15. Tündérke555 (válaszként erre: 12. - Lolita63)
2018. nov. 8. 12:24
Köszönöm Drága Lolita63! :)
14. Tündérke555 (válaszként erre: 13. - Démon94)
2018. nov. 8. 12:23

hát ez az...már beszedettek velem antibiotikumot, felírtak szteroidos krémet, tegnap tenutant, meg rozex gélt...

én is afelé hajlok, hogy vmit jelez a szervezet...de mit???

De nekem nem piros az arcom (mint a rosaceánál), hanem csak piros kis göbök ( ami nem pattanás).és terjed az arcom két oldalára + az orrom oldalán is van pár napja...

Most próbálok sokat inni...

hormon vizsgálat rendben volt, meg a széklet is.

Még az urológiát nem jártam meg...holnap oda is elmegyek kínomban

Azért köszönöm szépen Neked is! :)

2018. nov. 8. 11:59

Szia!


Nekem is ugyan ez volt/van.

Igaz én nem voltam ennyi dokinál sajnos.

De egy bőrgyógyásznál voltam magánba, aki azt mondta ez rosacea.

Először felírt egy antibiotikumot,kenőcsökkel. Nem használt.

Utána felírt egy másik gyógyszert és nekem az segített. Valószínűleg gyulladás van valahol a szervezetembe, és így jelez a bőrön keresztül hogy valami van.. legalábbis én így gondolom.

Viszont legjobban nekem télen jön ki mindig. Illetve mensi előtt is, szóval nekem lehet a hormonokkal van valami.

Vagy csak szimplán rosacea ami a hidegre így reagál.

Nekem nyáron is nagyon hamar piros lesz az arcom...:(((

Ezér menekülök sokszor árnyékba, sok hideget iszok olyankor, hogy ne legyen olyan brutál a fejem.

És ami segített nekem az a DOXYCYCLIN!

12. Lolita63 (válaszként erre: 11. - Tündérke555)
2018. nov. 8. 11:44

Nagyon szívesen.

Nem olcsó, de ha minden kötél szakad...


Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!

11. Tündérke555 (válaszként erre: 10. - Lolita63)
2018. nov. 8. 11:41
Köszönöm szépen! :)
2018. nov. 8. 11:37

Remélem a Hoxa nem zár ki ezért a linkért...csak segíteni szeretnék.


[link]

9. Tündérke555 (válaszként erre: 8. - Lolita63)
2018. nov. 8. 11:07

Gasztroenterológushoz 1 hónap múlva megyek :(...lemosónak meg már a gyógyszertári mosakodókrémet használom.

Soha nem volt egy pattanásom se :(...és most azt mondják h genetika, békéljek meg ezzel. :(

dehát könyörgöm, napról-napra jön egy újabb, így milyen lesz az arcom? :(

Véreredmények is jók, TSH is

Kínomban bejelentkeztem Vegatesztre....de oda is 1 hónap a bejutás...pedig az is fizetős

azért köszönöm a hozzászólásod :)

8. Lolita63 (válaszként erre: 6. - Tündérke555)
2018. nov. 8. 11:01

Sajnos ritka a jó orvos...csak találgatni tudnak és küldözgetni egyik helyről a másikra.

Én megpróbálnék gasztroenterológushoz is emenni, mert sok tartósítószer is okozhat ilyet bármelyik ételben és keresztallergia is lehetséges.

Maszek úton nem tudstz elmenni?

Vérből sok mindent ki lehet mutatni.


Ne csak no smink legyen, de az arclemosódat se használd, helyette kecsketejes szappannal próbálkozz.Hidratálni baby krémet használj.

2018. nov. 8. 10:39

Tegnapi doktornő szerint Rosacea...dehát az máshogy néz ki.


várom a gluténérzékenységi eredményt, de annak is más tünetei vannak, csak a körzeti erősködött( 6500 Ft-ért megcsinálták)...mindezt egy állami egészségügyi helyen.

Röhej...

6. Tündérke555 (válaszként erre: 2. - Lolita63)
2018. nov. 8. 10:35

Kedves Lolita!


Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy azt érzem, hogy az orvosok nincsenek a helyzet magaslatán, illetve ha el is küld néhány vizsgálatra és nem találnak semmit, nem érdekli őket.

1 hónapja no smink...

napról napra jön egy-egy ...ettől vagyok kész.

Legtöbb vizsgálatra 2-3 hónap a várakozás ...de a legnagyobb baj, hogy még odáig sem jutottunk el 3 hónap alatt, hogy pontosan mi.

Csak ezt hallom ,lehet, hogy...lehet, hogy,...lehet, hogy :(

5. Tündérke555 (válaszként erre: 4. - Tündérke555)
2018. nov. 8. 10:31
sőt, már tejterméket is alig, fehér liszt szinte semmi, csirkemellet ritkán
4. Tündérke555 (válaszként erre: 3. - 1f0f3a5dc3)
2018. nov. 8. 10:30
nem igazán
2018. nov. 8. 09:49
nem értek hozzá, de nem lehet, hogy ételtől jött ki? Nem eszel valamit a kiütések óta amit korábban nem ettél/ittál?
2. Lolita63 (válaszként erre: 1. - Tündérke555)
2018. nov. 8. 09:47
Nem akarok az orvosoktól okosabb lenni, de ételallergia vagy kozmetikum is okozhatja.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook