Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcidegzsába fórum

Arcidegzsába (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3608. Elvisél (válaszként erre: 3607. - Cicush)
febr. 19. 07:24

Sikerült meggyógyulni az arcidegzsábától? Már ha ez volt a gond...

73 éves férfi vagyok, a Tegretol eleinte csökkentette a fájdalmakat, de elég kemény mellékhatásokkal járt nálam ezért abbahagytam. Tavaly február óta szenvedek. Jelenleg, sem enni, sem inni, sem nyelni nem tudok fájdalom nélkül, még a lépésekkor is intenzív fájdalom lép fel bal oldalt az arcomon. Ez egy bölcsességfogam kihúzása után kezdődött, semmi nem jó rá. A könnyem kicsordul evés-ivás közben, de már. saját nyálam lenyelése is elviselhetetlen fájdalommal jár.

Bármi, amit tudna ajánlani, nagyon megköszönném!

Válaszát is előre köszönöm!

3607. Cicush
dec. 3. 18:44

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy valaki próbálta már az akupunturás kezélést a fájdalom csillapítására?

Mi a tapasztalata?

Előre is köszönöm a választ!

3606. Elvisél
2023. szept. 16. 20:29

2022 októbere óta mindenki meggyógyult!?

Hála Istennek, ha úgy van.

Speciel én február óta szenvedek ettől az arc-idegzsábától, s ahogy előttem többen írták: fogászat- szájsebészet- fül-orr-gégészet- háziorvos-röntgenek... végigjárva mindent, senki nem tudott segíteni.

Rémes ez az erős fájdalom, sem beszélni, sem enni, se semmihez nincs kedve az embernek, s nem is tud semmit sem csinálni az állandóan visszatérő erős rohamok miatt. Teljesen megbénítja az embert a fájdalom.

Valaki megírná, hogyan szabadult meg a betegségtól!?

3605. Kinga_H
2022. okt. 18. 10:42
Sziasztok! Nálam is arcidegzsábát diagnosztizáltak és szeretném megosztani a történetem, talán valakinek segítségére lehet, ha hasonló tünetekkel küzd és még nem állították fel a diagnózist. Idén júniusban kezdődött egy már 5 éve gyökérkezelt fog fájdalmával, bal felső ötös. Elmentem a fogorvoshoz, készítettek egy röntgent, ami gyulladást mutatott ki a foggyökérnél. Ismét gyökérkezelték, egy tályog volt a gyökérnél, kaptam gyógyszeres tömést, de a fájdalom nem múlt. Ekkor írták fel az 1. doboz antibiotikumot. Másfél hét múlva visszamentem egy újabb gyökérkezelésre, de a fájdalom ezután is megmaradt, addigra már egy brutál erős fejfájás is jelentkezett, főleg a homlokomnál és a halántékomnál, illetve azon az oldalon az arcom is nagyon érzékennyé vált. És ha még ez nem lenne elég, a gyulladás ráhúzódott az arcüregemre. Még egy utolsó esélyt adtunk a fognak, harmadjára is gyökérkezelték, illetve megkaptam a 2. doboz antibiotikumot is. A fájdalom nem múlt, így következett a foghúzás, azonban ezután sem csökkentek a panaszaim, de itt már olyan állapotban voltam, hogy alig tudtam enni, gyenge voltam és folyamatos fájdalmaim voltak, kivéve az éjszakákat. Elmentem fül-orr-gégészetre, ahol az orvos kb. 2 perc alatt kidobott a rendelőből, mondván minek mentem, majd elmúlik az arcüreggyulladás, ha elmúlnak a fog panaszaim, de azért felírt egy antibiotikumos orrcseppet. Az elviselhetetlen fájdalmak továbbra is fennálltak, az arcom bal oldala, amit szinte megérinteni sem lehetett, és a fejfájás rohamok, valamint a fogam helye is lüktetett, sokszor belenyilallt a fájdalom. Mivel ezután sem történt változás, elmentem egy magán fül-orr-gégészetre, történt orrtükrözés és mielőbbi CT-t javasolt. A CT eredményével visszamentem, ami az arcüreggyulladáson és a fog tövénél lévő gyulladáson kívül semmi mást nem mutatott (azt mondta a doki, ez még a foghúzás miatt látható, valószínűleg ciszta volt ott, itt már a 3. doboz antibiotikumot szedtem), azért megvizsgált újra endoszkóppal, azt mondta, nem kell műteni, sem átmosni, írt fel egy szteroidos orrspray-t és Flector Rapidot, amit 30-, illetve 20 napig kellett volna használnom/szednem. Csakhogy a fájdalmak már nagyon erősek voltak, visszamentem a fogászatra, ahol bár a CT-t nem tudták megnyitni, azt mondták, valószínűleg csonthártya gyulladás és kikaparták a sebet, majd kaptam egy újabb (4. doboz) antibiotikumot. Ekkor már 7 kg-ot fogytam, enni alig tudtam, a fájdalmakon kívül szinte folyamatos hányingerem volt, a sétához is segítség kellett, szédültem és a sok gyógyszertől a gyomrom is rettenetesen fájt. Aztán egy vasárnap délután elkezdett tikkelni a jobb szemem. Felhívtuk az ügyeletet, hogy hová menjünk, ők azt mondták, hogy a szemészetre, bár tudtam, hogy annak nem sok értelme van, de menjünk. Mindent rendben találtak és átküldtek az Uzsoki fül-orr-gégészeti ügyeletére. Ott egy nagyon alapos doktornő volt, ismét endoszkópia, megnézte a CT-t és az orrnyálkahártya duzzanaton kívül nem talált semmi eltérést, és azt javasolta, hogy minél előbb menjek neurológiára. Másnap elmentem neurológushoz, aki MRI vizsgálatot javasolt, csak hát arra fél évet kell várni, úgyhogy ezt is egy magánrendelőbe kellett intézni, mert fél évet nem bírtam volna ki ilyen fájdalmak mellett. Közben a 4. doboz antibiotikumot abbahagytam, nem bírta a gyomrom. Következő nap megtörtént az MRI, másnap vissza a neurológiára és egy nagyon kedves és alapos doktornőhöz kerültem. Az MRI a krónikus arcüreggyulladáson kívül nem mutatott semmi rendellenességet. A doktornő megnyomkodta az arcom különböző pontokban, és amikor az arcomhoz ért, majdnem felugrottam a székből. Ekkor állapította meg, hogy ez bizony arcidegzsába. Tegretol CR-t kaptam, és azt javasolta, minden gyógyszert és orrspray-t hagyjak abba, most csak ezt szedjem. Pár napig így is történt, viszont annyira szédültem ettől a gyógyszertől, hogy 11-ig kikelni nem tudtam az ágyból, ekkor már átköltöztem a Nővéremékhez, mert nem tudtam ellátni sem magam, sem a munkám. Felhívtam a doktornőt, hogy ilyenkor mi van, azt mondta, hogy felírják a sima Tegretolt, próbáljam azt, de igazából más választásom nagyon nincs, ez a legjobb orvosság az arcideggyulladásra. A sima Tegretol-tól valóban nem szédültem annyira, viszont 2-3 nap után sebes lett a szám belső oldala, a nyelvem pedig iszonyúan égett, illetve a nyaki nyirokcsomóim megduzzadtak. A körzeti orvos elküldött fül-orr-gégészetre, illetve vissza a fogászatra, mondván, hogy kell lennie egy gócnak, illetve laborvizsgálatra is beutalt. A fül-orr-gégész azt mondta, hogy ez szájfertőzés az antibiotikumoktól, szájöblögetőt javasolt, a fogászaton viszont azt mondták, hogy ez biztos nem szájfertőzés, valami nyomelem hiány lesz, készült panoráma röntgen, de fogászatilag teljesen rendben vagyok már. Másnap labor, ami szinte majdnem tökéletes lett, kivéve a Magnézium hiányt. A szájöblögető úgy tűnt, segít, a Tegretolhoz lassan hozzászoktam és csökkentek a fájdalmak, viszont a nyaki nyirokcsomóim még mindig duzzadtak voltak. 1 hónap után visszamentem a neurológiára, azt javasolta, szedjem tovább a Tegretolt, valószínűleg annak mellékhatása a nyirokcsomók duzzanata. Várjunk még egy hónapot, max. váltunk Teperinre, bár szerinte jó lenne, ha maradnánk a Tegretolnál. A fájások még ezután is megvoltak, az arcom és a fogam helye tulajdonképpen folyamatosan fájtak, az éjszakák voltak jobbak, a fejem pedig rohamszerűen, hol jobban, hol kevésbé, és amikor megnyomtam az orrtövemnél, vagy a halántékomnál, belenyilallt az arcomba. Közben már a másik oldalon is éreztem fájdalmakat, de a neurológus doktornő azt mondta, hogy az nem lehet, Ő még nem hallott kétoldali idegzsábáról. Még ekkor sem nagyon akartam elhinni a diagnózist, mert nekem nem azok a tipikus fájdalmaim voltak/vannak, tehát nem villámlásszerű éles fájdalom, hanem szinte folyamatosan éreztem, hol jobban, hol kevésbé ezt a nyomó-feszítő, lüktető, nyilalló, tűszúrásszerű valamit. Azt hittem, megőrülök, mindig más volt az érzés, és vándorolt, közben a fejfájás is megvolt, az is hol itt-, hol ott jelentkezett, de olyan érzés volt, mintha össze akarnák roppantani a koponyámat, sokszor pedig mintha valami belülről feszítené, nyomná. Nehéz leírni az érzést. Sokszor zsibbadt az arcbőröm, néha a szemgödröm fájt, néha a másik oldalon az arcomba nyillalt. Eleinte minden lépésnél fájt, illetve amikor megemeltem valamit, legyen az akár egy tejes doboz, vagy amikor felhúztam a redőnyt. Fájt a porszívózás, a tüsszentés, a rágás, ilyenkor mindig jött a nyilallás. És beszélni is nehezen tudtam, "motyogtam", olyan érzés volt, minta be lenne dagadva a foghúzás helyén, mintha lenne ott valami. Elmentem egy magán neurológushoz, akinél már 10 évvel ezelőtt jártam egyéb okokból, csak egy megerősítést szerettem volna, vagy épp hogy megcáfolja az arcidegzsába diagnózisát. Azonban Ő is megerősítette, és a Tegretol mellé felírta a Teperint, valamint egy vényköteles B1 vitamint. A fájdalmaim azóta megint csökkentek, de még mindig érzem őket, azt mondta, hosszú folyamat lesz, hónapok, de nálam legalább az okot ismerjük: a sok gyulladás ráhúzódott az arcidegre. Azóta ismét elkezdtem dolgozni, visszaköltöztem, és sokkal jobban vagyok, úgyhogy mindenkinek kitartást kívánok, van kiút ebből a sz*rból, csak hosszadalmas. A dokinő szerint nagy valószínűséggel vissza fog térni, de olyan beteg is van, akinél nem jelentkezett újra, szóval reménykedem. Reménykedem abban, hogy visszakapom a régi életem, hogy újra futhatok, hogy nem okoz majd fájdalmat a bevásárlás, a takarítás, az emelés, a beszéd... És tudom, hogy a körülöttünk lévők ezt nem értik, hiszen nem érzik, és nehéz elmagyarázni, és nehéz nem azt érezni, hogy el van b*szva az egész életünk, de nem akarok belesüppedni az önsajnálatba, mert az nem segít. Lehet jobb, és lesz is jobb, csak meg kell találni a megfelelő szakembert. És nem szabad feladni 1-2 hét után, ha a gyógyszer mindenféle mellékhatást produkál, mert hozzászokik az ember szervezete, és legalább 2-4 hét, mire elkezd hatni. Nem mondom, hogy örömmel szedem, mert mindig azt érzem, hogy mérgezem a testem, de választhatok, hogy vagy a fájdalom és akkor egyáltalán nincs életem, vagy a gyógyszerek, amiket egy idő után letehetek. Mindenkinek kitartást kívánok ehhez a betegséghez, VAN KIÚT!
3604. Gabesz60
2022. szept. 8. 17:02
Sziasztok! Nem tudom, hogy van-e itt valaki, de azért megkérdezem, hogy szedett-e már valaki erre a szutyok betegségre (arcidegzsába) Pragiolát? Eddig Tegretolt szedtem, de iszonyatos kiütések jöttek ki rajtam, pedig az nagyjából használt.
3603. Korbuly
2022. máj. 30. 20:09
Sziasztok! Múlt év októberében kezdődött egy fogam fájdalmával az egész. Gyökérkezelés, foghúzás. A fájdalom nem múlt. Vissza a fogorvoshoz. Újabb fogamat kezdték gyökérkezelni, mellette antibiotikum. A röntgen nagy gyulladást nem mutatott. Aztán ezt a fogamat is kihúzták. Bal oldalon fent. A fájdalom nem enyhült, sőt. Aztán fül-orr-gégészet. Ott közölték, hogy ez nem arcüreg probléma, menjek vissza a fogorvoshoz, mert van még egy gyulladt fogam. CT után közölték hogy igen, az egyik fogam gyökerénél van gyulladás, de ez inkább arcüreggyulladás lesz. Megműtötték márciusban az arcüregemet és az orrsövény-ferdülést is megcsinálták. 3-4 hét múlva sem múlt a fájdalom. A fájdalom zsibadás-szerű, állandó tompa, égő, szúrós érzés a fogaimnál, számban, nyelvemnél, ínyemen. De már nem csak bal oldalon, hanem mindenhol. Szájsebésznél is voltam, ő közölte újabb CT után, hogy a fogaim épek, elküldött újból fül-orr-gégészhez. A fül-orr-gégész azt mondta, hogy sem arcüreg, sem fogászati probléma, hanem szerinte neurológiai. Mégpedig arcideg-gyulladás, illetve arcidegzsába lesz ez és menjek neurológushoz. Na most ott tartok, hogy egyelőre még nincs időpontom neurológushoz, de itt olvastam, hogy B-vitamin, Magnézium, Milgamma N talán jó erre. Tudnátok nekem segíteni ebben? Köszönöm szépen.
3602. TGyula89
2022. márc. 5. 21:09
Sziasztok, van még it valaki? Örülök hogy rá találtam erre a blogra, már kezdtem nagyon egyedül érezni magam ezzel az arcidezsábával, kicsit elviselhetetlen már :(
2022. febr. 18. 18:06
Sziasztok!Aki arcidegzsábával szenved,van olyan mintha lüktető érzést érez a halántékánál?
3600. Tamás30 (válaszként erre: 3576. - Hianita)
2022. febr. 15. 16:46

Üdvözlöm.


A mai nap kezdtem a csoportban olvasgatni. Érdeklődni szeretnék ,hogy az állapota javult azóta? Sajnos én is hasonlóan jàrtam ,


Nagyon várom mihamarabbi válaszát,


Üdvözlettel ,


H. Tamás

3599. Tamás30
2022. febr. 15. 16:41

Sziasztok.


Nagy sajnálattal olvasom hogy ilyen sokan szenvednek. Sajnos én is fájdalomban élek lassan 1 éve. Arcüreg gyulladásaim voltak az elmúlt években álltalában az ősszel. Füll orr gégész stb Ct, minden negatìv kisebb gyulladás antibiotikum és kész. Viszont tavaly átestem a covidon ,4 hétig feküdtem. Majd azt követően romlásnak indultak a fogaim, gyökérkezelés után gyökèrkezelések. Viszont a kezelt a fogak a mai napig tompán fájnak. Ct ,röntgen negatìv. Olyan szinten kikészültem hogy totálisan levert voltam és szédültem,rivotrilt és cipralexet írtak fel,mert aludni sem tudtam. Egy ideig post covid al kezeltek viszont egyre valószìnűbb az arc ideg zsába. (Vérkép,tüdő,szívizom,gerinc rendben)

Szerintetek ez tényleg arc idegzsába lehet vagy induljak el más irányba?


Elfogadok minden véleményt és tanácsot.


Jobbulást Mindenkinek!

3598. Mormi13
2020. máj. 12. 16:18
Sziasztok! 26 éves vagyok és 2 hónapja arcidegzsábával kuszkodom. Leírom ami nekem használt hátha valakinek tudok segíteni: B-komplex forte napi 3x, maszírozni az arc ellenkező oldalát mint ahol fáj (érezni fogjátok a fájós oldalon, de utánna enyhulést kéne érezni), kapszaicin kivonattal kenegetni belülről az ínyeket, itt fontos hogy legyen veletek valami kis tál mivel serkenti a nyáltermelést (lehet csinálni is: csili paprikát alkoholba kiáztatni, ez a frekvencia nekem nagyon segített fájdalom ellen: [link] , megnovelni a B12-es vitamin bevitelét, halolaj omega-3 2000 mg naponta, biolámpa, Q10-es vitamin, fekete bodza kivonat + amit prevenció képpen szedek: oregáno olaj (2 tabletta 55 százalékos karvakrollal és spirulina (24 tabletta) és betulin (nyírfa kéreg kivonat). Ha hirtelen fájni kezd bedobom a sóval toltott zsákocskát a sutobe, hagyom felforrósodni és ráteszem az arcomra. Nagyon fontos hogy megtaláljuk a lelki egyensúlyt és ne gondoljunk a betegségre állandóan´.Én például minden este meditálok. Így most kontroll alatt tudom tartani a fájdalmat. Vannak jobb és roszabb napjaim :/ remélem egyszer mindenkorra megszabadulok ettol a kínzó fájdalomtól és már nem kell rá tobbet gondolnom.
2020. jan. 23. 10:30

Sziasztok!

Nem régiben találtam erre a fórumra, ugyanis minden bizonnyal nekem is arcidegzsábám van, vagy legalábbis atípusos arcfájdalmam. Több, mint 15 évvel ezelőtt volt egy arcüregműtétem, orrpolip stb, utána is többször kimosták, ennek ellenére többször begyulladt. Ekkoriban jelentkezett zsiborgó, égő fájdalom az arccsontomnál, a jobb szemem körül. Általában hideg szeles időben jött elő és mindig elmúlt. Ráfogtam az egészet az arcüregműtétre. Volt, hogy hónapokig nem is jelentkezett, nem is foglalkoztam vele, de most december végén összeszedtem egy felsőlégúti nyavalyát, és azóta nem akar elmúlni a fájdalom. Főleg a jobb arcomnál és a szemem körül hasogat, néha nyilall a fülem és egy kicsit a bal arcom is zsiborog. Fül orr gégész röntgen alapján nem talált nagy eltérést, fogaim jók, szemészeten is voltam. A neurológus szószerint kiröhögött, hogy ezt csak beképzelem magamnak. A fura az, hogy 2 és fél éve volt egy övsömöröm, hátul a bal fenékrészen, na kb az járt ilyen idegzsábás fájdalommal. Az hála égnek elmúlt, de ezek az arcfájdalmak nem akarnak múlni. Nagyon megköszönném, ha vki válaszolna, vagy megírná, hogy van e bármilyen fórum, vagy facebook zárt csopi, ahol tájékozódni tudok. Előre is köszi:V

3596. Jucuska25
2019. dec. 2. 10:36

Sziasztok,szerdán lesz 3 hete h fájni kezdett a fülem,mentem háziorvoshoz,aki azt mondta h mandulagyulladás szövődménye,kaptam antibiotikumot,másnap a fogamat éreztem,fogászaton semmi érdemlegeset nem mondtak.

Aztán jöttem rá h valószínűleg arcidegzsába,visszamentem a háziorvoshoz,kaptam beutalót neurológiára,rögtön kaptam is időpontot január 14-re😭😭😭

Olyan fájdalmam van 3 hete minden nap,hogy azt elviselni nem lehet.Cataflamot szedek,van olyan h 2 óránként,rettenetes a fájdalom,szedem mellé a Milgammát.Evést szinte mellőzöm h ne fájjon.

Magánorvoshoz megyek 4-én,mert már kibírhatatlan a fájdalom.

Van e valakinek hasonló tapasztalata?

3595. Pirkadat2
2019. nov. 8. 17:14

Sziasztok!

Most regisztráltam, talán tudok segíteni.

Tíz éve kezdődött jobb oldalon az arcidegfájdalmam (trigeminus neuralgia). Eleinte a milgamma segített, azonban 2017-ben kezdődtek a rohamok, ez 1/2, 1 percig tartó áramütésszerű fájdalommal járt. A doki Tegretol 200 mg-os tablettát írt fel, amit egy évig szedtem, volt amikor az adag öt szem volt naponta. Tavaly nyáron elmúlt, majd az idén júniusban újra kezdődött és ismét elkezdtem szedni a Tegretolt, de volt amikor ennek ellenére fájt, így hát emeltem az adagot. Már az utcára sem volt kedvem kimenni mert a sok gyógyszertől úgy mentem, mint aki be van rúgva.

Szeptemberben egy ilyen rohamnak tanúja volt a szomszédasszonyom és Ő javasolta, hogy a Silva módszer szerint vizualizáljak. Aki hallott az Agykontrollról az tudja miről beszélek. Én 1992-ben végeztem el az Agykontroll tanfolyamot és megvettem José Silva és Robert Stone: Gyógyíthatsz c. könyvét. Mivel akkor még semmi bajom nem volt, el is felejtettem az egészet.

Tekintettel arra, hogy a vérképemen (a doki elküldött laborra a májam miatt)a máj állapotát mutató Gamma GT a felső érték háromszorosát mutatta, úgy döntöttem, hogy abba hagyom a gyógyszert bármi lesz is. Előkerestem a Silva féle könyvet és már háromszor is elolvastam. A lazulás nehezen ment, ezért a "béta" szintű vizualizálást végeztem. Azóta nem volt rohamom és lassacskán a fájdalom és szájzsibbadás is megszűnt. Ahogy abba hagytam a gyógyszert, elkezdtem szedni B vitamin komplexet (a gyógyszer tájékoztatóban írva vagyon, hogy ez a vitamin ellenjavallt) és egyéb vitaminokat.

Idézet a könyvből: "A fájdalom szubjektív érzés, a jobb agyfélteke ügye. Amint tárggyá teszed - helyet, formát, színt, ízt és szagot adsz neki - máris objektívvé vált. Agyad így már kénytelen endorfint küldeni a fájdalom megszüntetésére."

"Az idült fájdalom szokás. Minek szenvedsz? Szabadulj meg attól az elvárástól és hittől, hogy feltétlenül fájdalmadnak kell lennie. Törd meg a szokást. Ha valamid fáj, máris kezdheted a ciklust."

3594. Zoli3
2019. szept. 28. 18:01

10 éve szenvedek az arcidegzsábától. Egyszer Görögországból, Athenból jöttünk haza repülőgéppel, akkor kezdődött, még erre is emlékszem. A klasszikusok: borotválkozás, evés, beszéd, fogmosás, hát úgyis tudjátok. Tegretolt,Grimodint, Milgammát szedek, egyre csökkentem, de időről időre nagyon szenvedek.

A munkámból kifolyólag utaznom és tárgyalnom kell, de mindig félek, hogyan is kelek fel a következő nap. Mert ez a betegség alattomos. Egyszer hagy, egyszer meg olyan erővel csap le, hogy azt csak az tudja, akinek ilyen van.

3593. nempanik
2019. aug. 22. 13:23
Van itt még valaki?
3592. Andi1986 (válaszként erre: 3526. - G.Reka)
2019. júl. 27. 15:21
Szia. Győrből hogyan kerültetek pestre?
3591. nyuggika (válaszként erre: 3579. - Hianita)
2019. jún. 22. 12:29
Szia szeretnék érdeklődni hogy vagy ? meggyógyultál ? én most már egy éve szenvedek nem tudom van megoldás ? kérem válaszolj előre is köszönöm minden jót .
3590. tkriszti88 (válaszként erre: 3588. - Nyuggika)
2019. jún. 18. 20:03

Szia! Nekem nem tipikus arcidegzsábám van, de fog miatti ideggyulladás, ami jó ideje nem múlik el. Nekem is kihúzták 3 fogamat, 2-t ebből biztos hogy feleslegesen. Te hogy intézed/intézted a fogak pótlását? Nekem sajnos 4-től hátrafelé bal fent, nincs már semmi... nagyon kényelmetlen így enni... :(


Nekem Embey-Isztin Dezső (keress rá neten) ajánlott egy gyógyszert, a Teperin nevűt, ettől most valamivel jobb, bár még nem jó teljesen, de legalább nem akarok minden nap megdögleni a fájdalomtól. Üdv, Kriszti

3589. nyuggika
2019. jún. 13. 09:01
Sziasztok ! valaki válaszoljon ! vagy tényleg már csak egyedül vagyok itt az oldalon ? köszi minden jót kívánok nektek !
3588. nyuggika (válaszként erre: 3574. - Oneez)
2019. jún. 13. 08:53

Szia ONEEZ 3574 ! Szeretnék érdeklődni hogy vagy tényleg elég volt hogy vitaminokat szedtél ? nálam egy éve jelentkezett ez a betegség először én is azt hittema fogam miatt van ki is húzattam két jó fogam is voltam ct-n mr-in röntgenen minden negatív volt és egy hétvégén olyan erősen tört rám a fájdalom hogy az ügyeleten kötöttem ki Neurotop 300-as gyógyszert adtak azonnal mire enyhült a fájdalom beutaltak a NEUROLÓGIÁRA ahol először azt mondta az orvos 8 hónap múlva spontán gyógyul és nem tudják mitől van tavasszal már azt mondta életem végéig elkísér ez a betegség és ha erősödik a fájdalom bevehetek több gyógyszert majd idővel add egy másik gyógyszert... de nem tudok belenyugodni hogy az határozza meg a mindennapjaim hogy épp hogy érzem magam ..ezért érdekelne neked használt a

Milgamma és a vitaminok? várom válaszod amit előre is köszi szia Nyuggika

3587. nyuggika (válaszként erre: 3552. - 0052fe96cc)
2019. jún. 11. 17:39

szia én most találtam rá erre az oldalra nem tudom még jársz erre ? sajnos nem találtam választ a betegségemre úgy látszik nincs rá megoldás én neurotop gyógyszert kapok egy darabig jó szinte az az érzésem meggyógyultam aztán hirtelen kezdődik előröl minden megemelem a gyógyszert de még így is nagy fájdalmam van és ilyenkor se enni se beszélni nem tudok .... először azt mondta a Doki bácsi 8 hónap és spontán gyógyul másodszor már azt hogy életem végéig elkísér ez a betegség

........

2018. szept. 30. 14:00

Sziasztok!

Azt szeretnem megkerdezni hogy a Menovazin es a Menovasiumot honnan lehet beszerezni? Honnan tudom internetrol megrendelni?

Elore is koszonom!

3585. Bril
2018. szept. 17. 14:13
Vitaminokat is szedek, nagyobb dózis D vit, B komplex, magnézium, C vitamint...(Lehet a xantángumi sűrítőanyagot is jobb lesz kerülni, az is gyanús nekem...) Mindenkinek jobbulást!
3584. Bril
2018. szept. 17. 14:03

Szervusztok!

Nekem az elmúlt években párszor előjött arcidegfájás. (Uram Isten...)Korábban vettem méreg drága, gluténmentes tartós kenyeret és mintha utána jött volna elő. Lehet valóban méreg volt nekem. Sűrítőanyagként, hidroxipropil-metil-cellulóz van benne,nekem ez gyanús anyag.

Jó ideje rendben vagyok, de nem merek ilyen tartós cuccokat enni.

Jobbulást mindenkinek!

3583. 87adri (válaszként erre: 3574. - Oneez)
2018. szept. 8. 14:49

Szia,szinte ugyanígy vagyok ahogy te. Most írtam le a történetem. Nekem is szenvedés már beszélni is.

Nem hiszem el hogy ezeknek nincs oka. Az orvosom se tudja meg mondani mi. Bármi kivàlthatja elvileg..

A fogdokim a milgammát javasolta a tegretol mellé.

Van ismerősöm aki 3 éve szenved. Gyógyszeres kezelés mint én. Viszont ő fél évig abba hagyta és tünetmentes volt. De sajnos neki is visszatért tavasszal mint nekem...

3582. 87adri
2018. szept. 8. 14:30

Sziasztok,meglepődtem mennyien szenvedtek ugyanattól amitől én.. Segítsetek, hátha valaki okosabb. Már kétségbe vagyok esve.

2 éve kezdődött először migrénnel. Mindig is fejfájós voltam de nem így. Aztán jött ez a szörnyű fájdalom. Egyik napról a másikra. Fájt az arcom a fogaim a fejem a fülem egyszerre. Olyan mintha àllandó fogfájássom lenne, de mindig csak a bal oldalon. Fél évembe telt mire eljutottam a fájdalom ambulanciára. Persze addigra voltam mindenhol. Fülészet. Fogászat (panoráma röntgen, foghúzás) àllítólag nem a fogaim miatt van. Alul hiányzik pár fogam ez tény. Voltam CT-n is. Szóval mindenhol. A fájdalom ambulancián elkezdett kezelni a doktornő Tegretol 400mg al. Napi kettőt szedek. Blokádot csinált ami már az elején nem hatott. Migrén és "a" tipusos arcfájdalom a diagnózis. Szépen kezdtem javulni az elmút egy évben. Minimàlis volt a fàjdalom. Szószerint ahhoz képest ahogy indultam. Úgy volt 2 év szedés utàn ha javulok abbahagyhatom. Ez az év lett volna. Csak hát tavasszal csøkkentettük mivel panaszmentes voltam. Erre jött egy foghúzás. Ami utàn visszatért minden, rosszabb lett. Egy ideig mindkét oldalam fájt. Ami nem szokott. Az dokim vissza emelte az adagot. 2 hónapja szedem emelten. De nem hat. Doki szerint türelem és idő kell megint. Csak már megint elviselhetetlen pár hete. Nem tudok dolgozni aludni,a beszéd is fáj. Kb mint két éve.

Segítsetek, van olyan aki ugyanígy volt és "meggyógyult"?

Köszönöm

3581. 093f617711 (válaszként erre: 3574. - Oneez)
2018. júl. 27. 21:51
Kedves Oneez! Légy szíves, részletezd, milyen egyéb étrendkiegészítőt szedsz, s mit változtattál az étrendeden! A férjemet két évi folyamatos fájdalom után műtötték rádiófrekvenciás thermo akármivel. 20 perc, és egycsapásra meszűnt a fájdalom. Egy évig tartott ez az állapot. Aztán zsibbadni kezdett az arca. Tegretol. Most néhány napja újra előjöttek az elviselhetetlen fájdalmak. Novemberre kapnánk időpontot, a magánrendeléséről is csak szeptemberben érdeklődjünk. Más orvos nem akar belenyúlni a főorvos gyógyszerezésébe. Tehát magunknak kellene valamit kitalálni addig is. Remélem, mihamarabb visszatérsz a Fórumra és segítesz!
3580. Anyusza (válaszként erre: 3574. - Oneez)
2018. júl. 24. 14:14
Tisztelt Oneez! A férjem is kb 3 éve szenved arcidegzsábával. Eddig Tegretolt szedett először cr200-ast majd cr400-ast. Mostanában egyre sűrűbb és hosszabb ideig tart a fájdalom nála. Írta, hogy változtatott az étkezési szokásain, illetve étrendkiegészítőt szedet. Szeretném meg kérdezni, hogy miből állt az étkezési szokásainak változtatása, illetve milyen étrenkiegészítőt szedett. Előre is köszönöm válaszát, nagy szűkség lenne rá. Anyusza
3579. hianita (válaszként erre: 3578. - Aidaeva)
2017. nov. 30. 19:20
Sajnos nem. Nekem továbbra is meggyőződésem, h egyik foknál gyulladt. A kálváriám még tart. A fogdoki tanácstalan. Egy fogamat már kihúzattam.1 éve élek fájdalommal.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook