Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ápolónők 8 általánossal? Mit szóltok? fórum

Ápolónők 8 általánossal? Mit szóltok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
141. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 140. - Hmkati)
2012. okt. 14. 11:57

Úgy fel tudom magam idegesíteni ilyen igazságtalanságokon!


Én akitől tanultam (de nem csak én, hanem nagyon sok ottani egészségügyis kezdő nővér) egy akkor 60 éves 8 általánossal rendelkező nővér volt akit imádtunk, mindenre megtanított bennünket. Ha ránézett egy betegre már tudta mi a baj.

140. Hmkati
2012. okt. 14. 11:52
Másrészt ismerek olyanokat, kik gyorstalaló speciális baby-sitter képzésen vettek részt, s a tevékenységük kimerült a rájuk bizott eltérő fejlődésű gyermekek bünetésén, fegyelmezésén. Holott e tevékenység, tudom hisz jó darabig csináltam, a suliban elkezdett fejlesztés folytatása, gyakoroltatása. Ehhez természetesen illik tudni a módszer lényegét, ismerni a kicsi képességeit, stb. Persze a gondozási feladatok mellett. Ők ezeket nem is tanulták!!!
2012. okt. 14. 11:47

Engem nem érdekel az OKJ. Rátermettség kell és nem tanfolyam. Hiába tanul meg valaki bárki bármit, ha egy vért nem tud levenni, ha nincs benne kellő empátia, alázat stb.

Eredeti szakmán ápolónő érettségivel. Ennyi. Mégis évekig én voltam a főorvos betegeivel nem a főiskolázott ursulák. És aztán nyelvtudás nélkül plasztikai magánklinikán 4 évig. Pár mondatot kellett megtanulnom.

Mikor unják már meg az emberek, hogy akinek diplomája van attól még nem jobb és nem rátermettebb, nem gyorsabb, nem ügyesebb CSAK a leyikális tudása több amivel sokra nem megy, ha egy munkahelyen van évekig.

Annyira nagyra vagytok az OKJ kkal, hogy eszméletlen.

Nézd meg azt a doktornőt aki a HI értékre cukros tejet adott az amúgy is magas vércukros bácsinak aki meg is hallt, mert az ostoba nem tudta, hogy a HI az High Quality azaz maga s érték.

Ő úgy értelmezte, hogy HI= hibás a készülék. Pedig nem HIDJa meg OKJ a volt, hanem orvosi diplomája.

Na ennyit a papírról!!!

138. Hmkati
2012. okt. 14. 11:39

A cél itt is meghonosítani a közmunkát. 47000-ért, s nuku felelősség, hiszen mire bármit is betanulna véget ér a kötelező foglalkoztatás.

Viszont nő a foglalkoztatottak száma. Stimmel a statisztika. S ez erről szól.


Más rész azok kapják ezt a képzést, kik ápolási díjon vannak. Családtag mellett, ez valóban terv, Akik ápolási díjon vannak gyermekükkkel, nekik kötelezővé akarják tenni, hogy esetleg családtagjuk mellé /netán rovására/ gondozzanak még valakit. Ezzel akarják, ugyan furcsán, de biztosítani a munkaviszonyt számukra.

137. f64f0d9a69 (válaszként erre: 135. - Kisnyuszi24)
2012. okt. 7. 11:19

:))

Akkor szurkolok neked, hogy benne legyél abban a 12-ben!

2012. okt. 4. 06:10

az soginőm pár hete ment ki külföldre dolgozni.

nem tudom melyik évben volt a munkahelye az év korháza,és nagyon szerették,dícsérték a munkája miatt.de mégis itt hagyta,nem más miatt,csak a pénz miatt.ügyelet,potlékok,stb.és így keresett az egyik hónapban 110 ezret.kiment külföldre,idősotthonba,sokkal jobb körülmények,jobb munkatársak,jobb ellátás.1600 euro.szállást is ad.

Akkor miről beszélünk,miért maradjon??????

135. kisnyuszi24 (válaszként erre: 75. - F64f0d9a69)
2012. okt. 3. 21:43
A kórház a szerződésben vállalta, hogy 12 embert felvesz. Elég nagy a létszámhiány a kórházban, ha sikerül a vizsga, akkor nagy valószínűséggel felvesznek, nem egy osztályon mondták, hogy nagyon kell az ember
2012. okt. 3. 18:52
Bocsi, de most sietnem kell a ketteske a 6-os kórteremben megint behugyozott!!!! DDD...
133. Bártfai Andrea (válaszként erre: 121. - Kukacc)
2012. okt. 3. 18:40
Úgy értitek, hogy diszlexiás?! DDD...
132. 130454e42d (válaszként erre: 130. - Kukacc)
2012. okt. 3. 16:23
Megyeszékhelyen lakom, fél év után most vettek fel a kórházba, mert egy csaj elment szülni. Másképp nincs felvétel.
131. Kukacc
2012. okt. 3. 15:52
Ja, a cím pedig meglehetősen pontatlan és sértő.
130. Kukacc
2012. okt. 3. 15:50

Én a SOTE egyik klinikáján dolgozom, és oda rendszeresen van felvétel. Emiatt nem is értettem, miért írtátok, hogy nem tudtok elhelyezkedni, mint ápolónő.

Egyébként a meszk .hu-n rengeteg állást szoktak hirdetni.

129. Kukacc
2012. okt. 3. 15:49

Ahol én dolgozom, minden osztályon minimum 2segédápoló dolgozik. És van, aki lassan 10éve dolgozik, mint segédápoló és igen, ő már elmehet vc-t nézni, vagy kihúzni az infúziót. Illetve vérnyomást is mér.


Nekem semmi, ismétlem, semmi bajom a segédápolókkal, sőt. Mérhetetlen nagy gondot levesznek a vállunkról.

De azt is gondolom, hogy pár hónap alatt nem lehet elsajátítani azt, amit egy 3 éves képzés alatt elsajátít az ember. Azalatt a pár hónap alatt gyakorlatilag nincs is kontaktusa a beteggel, tehát lutri, miként fog hozzá viszonyulni.

128. a6bc29c843 (válaszként erre: 127. - D71ef05a8e)
2012. okt. 3. 15:44
A tiédben semmi. Amiről én tudok, az lenne az igazán extrém. Messziről jött ember...tipikus esete. :))
127. d71ef05a8e (válaszként erre: 119. - A6bc29c843)
2012. okt. 3. 15:38
Mondanám, hogy azért kíváncsi lennék, hogy mi volt olyan nagyon extrém a hozzászólásomban, ami kiváltotta ezt a ritka reakciót, hogy inkább nem ír választ:) De igazából mindegy, nem erőltetem.
126. d71ef05a8e (válaszként erre: 117. - 130454e42d)
2012. okt. 3. 15:37

Tudom, hogy nem arról van szó, hiszen a háziápoló és a segédaápoló egyaránt más feladatokat végez, Épp én fejtettm ki még a legelején, amikro magam is felesleges hisztériakeltésnek minősítettem a nagy ijedtséget.


Ettől függetlenül, ha a példa rossz is volt a gyógyszerosztással, a véleményemben semmi sértőt és vállalhatatlant nem érzek. Ki-ki képességei alapján találja meg a neki legmegfelelőbb munkát.

125. d71ef05a8e (válaszként erre: 118. - Kukacc)
2012. okt. 3. 15:34

De nagyon félreértettél. Azt írtam, hoyg OLYAN GYATRA SZINTEN, ahogy sajnos sokan végzik ma a munkájiukat, bizony pár hónap alatt is el lehetne sajátítani. Közben pedig nem győztem hangsúlyoozni, hogy nem azokról bezsélek, akik kiválóan értik a szakmát.


a csukákat lehet ugyanazt ugyanolyan szinten megtanulni 3 hónap alatt, mint 5 év alatt. Soha nem gondoltam így, Ismétlem, ha ezt értetted a példáim után is, akkor alaposan félreértettél. Érdekesebb kérdés, hogy aki nem ért a szakmájához, mégis benne van, az mi a csudát csinált 3-5 év alatt? Mert hogy nem tanulta végig az időt, az biztos. Ne legyünk már álszentek sem.

2012. okt. 3. 15:33

Micsoda ölre menő vita....

Oké, tudom itt véleményt lehet nyilvánítani,hiszen a legtöbben név és/vagy arc nélkül írnak.

Szerintem fölösleges egymásnak esni (kivéve ha valaki direkt ezért van itt :) ), nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye...


Egyébként Feketefény szerintem nem volt lenéző és Ansh sem.

Abban egyetértek, hogy vannak területek amik egyszerűen megkövetelnek bizonyos képességeket és végzettséget.

Aki képtelen (bármilyen okból) teljesíteni az eü-i szakközépiskolát, esetleg egyetemet annak nem ezen a pályán van a helye.

Az okj meg hiába minimum 3 éves,mert aki a középiskolát nem tudta végigcsinálni annak az OKJ során ugyanúgy nem fog menni az anatómia, a latin, a gyógyszertan stb.


A segédápoló vagy betegszállító egészen más dolog.

Ott is rengeteg a hibalehetőség (mint ahogyan korábban is írta valaki- nem mindegy,hogy műtét után hogyan ágyaznak, miközben a beteg nem kelhet föl), de a nővéreknek szükségük van segítségre.

Az más dolog,hogy láttam én már segédápolót vénás injekciót is beadni.... erről ennyit...



De ez csak az én véleményem. Meggyőzni véletlenül sem szeretnék semmiről senkit. :)

Egészségügyben dolgozom, sok mindent látok és tapasztalok. (igaz még nincs mögöttem 30 éves munkatapasztalat...)

123. a6bc29c843 (válaszként erre: 117. - 130454e42d)
2012. okt. 3. 15:30

1. A fórumnyitó nem fogta fel a cikk lényegét amit bemásolt.

2. Pár hozzászólással alább mást is írt.

9:30-tól, estig, 4x változott a véleménye-mikor ki, mit írt. Na, most vagy vállalom a véleményemet, és kitartok mellette, vagy megyek a birkák után. Nem mindegy.


A többiről nem beszélve, amit inkább nem írok le. :)

122. 130454e42d (válaszként erre: 120. - Kukacc)
2012. okt. 3. 15:24
Épp azokat akarnak képezni.
121. Kukacc (válaszként erre: 56. - D6fd5940b1)
2012. okt. 3. 15:24
:DDDDD
120. Kukacc (válaszként erre: 52. - 130454e42d)
2012. okt. 3. 15:23
az a segédápoló feladata, ha van az osztályon.
119. a6bc29c843 (válaszként erre: 116. - D71ef05a8e)
2012. okt. 3. 15:22
Ritkán mondom azt, erre most nem írok semmit. Semmi másért, csak nem akarok megint kikerülni, mert őszinte vagyok. Érteni fogja. Remélem. ;)
118. Kukacc (válaszként erre: 39. - D71ef05a8e)
2012. okt. 3. 15:22

Ez a hozzászólás meglehetősen nevetséges, már ne is haragudj.

Néhány hónap alatt megtanulni mindent, amit mi 3 év alatt tanultunk meg? Ez miképpen lehetséges, áruld el kérlek :)

117. 130454e42d (válaszként erre: 116. - D71ef05a8e)
2012. okt. 3. 15:16
Itt nem arról volt szó, hogy 8 általános végzettséggel valaki gyógyszert oszthat. Tanfolyamra mehet, és utána segédápolóként dolgozhat. De gyógyszert akkor sem oszthat, injekciót sem adhat be.
116. d71ef05a8e (válaszként erre: 111. - A6bc29c843)
2012. okt. 3. 15:09

Nem értek egyet veled. De így nem is lehet észérvekkel beszélgetni, vitázni sem. Olyan nincs, hogy "hiába írsz bármit, te akkor is így és így látod a dolgokat, nekem ne magyarázz."


Nem okoskodásból kotyogtam bele, de újra és újra benézek azokba a fórumokba, amelyekhez valaha hozzászóltam, ha van új hsz. És meglepett, hogy ennyire egy helyben topog ez a téma...miközben világos, mint a nap, hogy a 8 általánost végzett embrek is ahányan vannak, annyifélék, akárcsak a sokdiplomások. Kizárt, hogy ezt bárki megkérdőjelezze.


Viszont aki azért nem tudta megszerezni a 8 általánost sem, vagy maximum annyit, mert a képességei erre nem tették alkalmassá, annál valóban elgondolkodtató, hogy olyan feladatokat kell-e feltétlenül végeznie, amelyhez igenis kellenek szellemi képességek. Ágytálazni mindenki tudna, a többségnek elhivatottsága nincs hozzá. Gyógyszert már ne osszon akárki.


aki nem erős fejben, még olyan mestere lehet egy szakmának, hogy csodájára járnak! Ilyen volt az én egyik osztálytársam, aki többször bukott általánosban, végül kettessel végezte el, és nem azért, mert lusta lett volna, vagy csavargott volna. Aztán 3 év múlva láttam a tablóképét egy szakmunkásképzőből, ahol a neve alatt ott szerepelt, hogy a szakma kiváló tanulója! És legjobb tudomásom szerint a mai napig remekül él a szakmájából.


ha gimnáziumba ment volna, még ha rengeteg különórával kettessel el is végzi, a mai napig nem lett volna belőle semmi. és hiszitek, vagy nem, nem nézem le egy cseppet sem. Nem is tehetném. Lehet, hoyg ő sokkal jobb a saját szakmájában, mint én az enyémben.


Attól még szabad kimondnai, hogy a szellemi képességeket nem egyformán kapták az emberek. Nem ez a baj, hanem, ha nem jó helyen vannak az életben.

115. wiki76
2012. okt. 3. 14:51
Az is gáz hogy szerencsétlen beteg a kórházban lát egy csomó fehérruhás embert.Takarító,orvos,ápoló segédápoló..ki tud eligazodni.Még a konyhásnéni is fehérben grasszál.Meg a portás:)A fizu is hasonló szinten mozog:)Na jó az orvosoké picit több.
2012. okt. 2. 22:55

Feketefény 2012-10-02 09:24

8 általános. . . .

aki csak addig jut, ott eleve valami bibi van fejben, szerintem. . a középsuli ugyanis még nem függ a szülők pénztárcájából. . .

akinél minden rendben van fejben, az a középsulit még simán elvégzi. .

aki nem, arra nem bíznám az életemet, az tuti!



egyik szavaddal ütöd a másikat, nem gáz?

113. a6bc29c843 (válaszként erre: 112. - D6fd5940b1)
2012. okt. 2. 22:52

:DD

vicc vagy, egy röhej!

112. d6fd5940b1 (válaszként erre: 111. - A6bc29c843)
2012. okt. 2. 22:50

Jó, ahogy érzed.


Az ápolásiigazgatónő ;)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook