Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ápolónők 8 általánossal? Mit szóltok? fórum

Ápolónők 8 általánossal? Mit szóltok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
111. a6bc29c843 (válaszként erre: 108. - D6fd5940b1)
2012. okt. 2. 22:48

Lehetne ezt órákig magyaráznod, akkor sem szól ez másról csak a lenézésről. Ennyi.


Ugyan had kérdezzem már meg, a te papírjaidat ki látta? :)

110. d6fd5940b1 (válaszként erre: 94. - A6bc29c843)
2012. okt. 2. 22:37

Ezt senki nem mondta! :)


Másfelől 1x már leírtam, nem mindegy,hogy valaki anyagi.ill. egyéb családi okokból fejezte be időelőtt az iskolát, vagy azért,mert fájt neki az iskolapadban ücsörgés és a fejtágítás..

109. Regin_a (válaszként erre: 101. - A6bc29c843)
2012. okt. 2. 22:36
Arra utaltam, ha valaki otthon ápoéja a haozzátatozóját, akármiylen szivesen és "szakértelemmel", nem jelenti hogy kórházban is megállná a helyét
108. d6fd5940b1 (válaszként erre: 103. - A6bc29c843)
2012. okt. 2. 22:30

Én még teljes mértékben nyugodt vagyok, nem bezzegezek.. Nem puffogok,mert nem vettek fel x ideje,ugyanis ilyenről szó sincs! Sőt, ha minden igaz,engem visszavárnak oda,ahol eddig voltam,pont.


Másrészről, nem azt mondtam,hogy a cipész maradjon a kaptafánál, csupán annyit,hogy az eü-ben vannak más területek is,ahova el lehetne helyezni őket, és kevésbé felelősségteljes a feladat..

Mint mondtam,nyilván akibe szorult empátia és szívesen segít másokon,az el tudja látni az ágyazást,étkeztetést,stb..de erre külön pénz nincs..másrészt nem mindegy,hogy 1 betegért felelős valaki,vagy 20ért..

viszont nem kevés olyan végzett eü-s van,aki a létszámstop miatt nem tud elhelyezkedni.. először nekik kellene helyet biztosítani az eü-ben,ha már évekig ezt tanulták.. nem egy szükségből gyorstalpalót végzett egyénnek...


van persze olyan is,aki eleve eü-ben végzett, van már 1 szakmája,de az eü más területén is kipróbálja magát,vagy hogy biztosítsa a helyét,végez újabb képzést(ilyen esetben érthető a gyorstalpaló)..


eszem ágában sincs senkit leszólni, mert ismerem a kórház rendszerének felépítését,tudom mi mire épül,és hogy ez az egész csapat munka.. nálunk pl még a főorvos is jóban van a takarítóval,talán nem véletlen.. és mindenki tisztel mindenkit! :)


nyilván ha hemzsegne az eü. a pénztől, az ápolók lennének a legboldogabbak,ha lenne efféle segítőjük :) de nincs pénz....


amúgy.. mivel ezt tanultad.. a gyakornok szted melyik szinten helyezkedik el? ott,ahol az áp.asszisztensek,vagy a segédápolók... emlékszem,mikor el lettünk küldve kiskefével szekrényt meg éjjeliszekrényt sikálni... :) de megtettük zokszó nélkül,hiszen tudtuk még sehol sem vagyunk a szakmában..:) ha álltam ugyanott,miért szólnék le másokat? :)

107. a6bc29c843 (válaszként erre: 106. - De Luca)
2012. okt. 2. 22:06
Főleg, hogy konvektoraim vannak. ;-)
106. de Luca (válaszként erre: 105. - A6bc29c843)
2012. okt. 2. 22:04
Legalább nem fenyeget a fagyhalál, már ez is valami :-D
105. a6bc29c843 (válaszként erre: 104. - De Luca)
2012. okt. 2. 22:03

Elég baj ez, hogy a papír dönti el, ki vagy. Mondjuk én remekül elvoltam eddig érettségi, fősuli, meg anyámkínja nélkül is. :)

A papírjaimmal lassan begyújthatnék, a bizonyítványaimmal meg kitámaszthatnám a szekrényt. :D

104. de Luca (válaszként erre: 103. - A6bc29c843)
2012. okt. 2. 21:56
Az emberek többsége a papír alapján skatulyázza be a jónépet, ami annyiban érthetetlen, hogy fordított helyzetben szinte mindenki a családi hátterével és lehetőségeivel takarózik. Tudomásul kell venni, hogy nem vagyunk egyformák, mindenkinek más dolgok, lehetőségek, képességek adatnak meg. Az meg figyelemre méltó, ha valaki a semmiből tudja magát kikaparni.
103. a6bc29c843 (válaszként erre: 102. - De Luca)
2012. okt. 2. 21:51
Teljes mértékben igazad van. Csak gondolj bele, ilyen topiknyitó féle emberek között milyen faca lehet dolgozni. A topikcím kicsapta a biztosítékot nálam, az utána lévő hsz, amit nem tudok szó szerint idézni, de kb úgy volt, hogy a takarító maradjon takarító, a raktáros meg raktáros. Pfejjj, micsoda ember gondol ilyet. Csak egy elkeseredett, aki bezzegezik, mert nem jut egyről a kettőre az életében. :)
102. de Luca
2012. okt. 2. 21:46
Nem biztos, hogy rossz ötlet, csak ismerni kéne a részleteket. Ha úgy lenne, ahogy többen itt is gondolják, hogy az alapdolgokat (pl. ágyneműzés, pelenkázás, kajaosztás, stb.) végeznék az újak, akkor teljesen rendben van. Nekik lenne munkájuk, és a képzettek sem éreznék úgy, hogy megalázó a munkájuk. Csendben jegyzem meg, hogy az így bekerült új munkaerő is képezheti magát tovább, nem kötelező itt leragadni.
101. a6bc29c843 (válaszként erre: 99. - Regin_a)
2012. okt. 2. 21:40
Mi is a kérdésed? Nem értem. Nyilván mikor valaki ennek nekiveselkedik(belekerül) szerez tudomást az alapoktól kezdve, egészen a végsőkig. Sokszor állítom neked, a beteg jobban tudja mit csinál magának, mint az ápoló. :D
100. 130454e42d (válaszként erre: 99. - Regin_a)
2012. okt. 2. 21:35
Segédápoló nem ad gyógyszert, alapellátást végez felügyelet mellet.
99. Regin_a (válaszként erre: 89. - A6bc29c843)
2012. okt. 2. 21:34

aki hosszú évekig ápolja egy családtagját, és már zsigerből tudja mit kell tennie, milyen gyógyszer mire való, mik a mellékhatásai, hányszor lehet bevenni, kötözni, cserélni, "


Milyen betegség esetén? Mert nem mindegy

1 osztáyon minenféle beteg van

98. Bártfai Andrea (válaszként erre: 97. - 130454e42d)
2012. okt. 2. 20:44

Most is elment egy Ausztriába, - tavaly 3. Fogynak, és nem vesznek fel senkit helyettük.

Félek, ha eljutok odáig, nem lesz, aki bepelenkáz. DDD...


SZIASZTOK! megyek csicsikálni!

Jó éjt mindenkinek!

97. 130454e42d (válaszként erre: 95. - Bártfai Andrea)
2012. okt. 2. 20:38

Lelépnének? Olyan a helyzet nálatok, hogy lehet válogatni az állások közt? Irigyellek.

Jópár éve volt ilyen képzés, dolgoztak is segédápolók a kórházban, nem volt gond. Arról, hogy ki mennyit kap nem a dolgozók tehetnek, hanem az állam, ld. közalkalmazotti bértábla. Végzettség alapján van megállapítva a bér.

2012. okt. 2. 20:37
Egyébként most is magamból indultam ki, és kb akkor voltam én is így felháborodva, és bezzegeztem, mikor olyannak sikerült elhelyezkednie, akit jóval kevesebbnek gondoltam magamnál. A topikindító leányzó, valószínűleg unja már a banánt otthon, és ő is bezzegez. Nincs ezzel baj, csak engem nem kellett fél országnak meggyőznie az igazamról. ;))
95. Bártfai Andrea (válaszként erre: 93. - 130454e42d)
2012. okt. 2. 20:30

Képezni azt lehet, de elhelyezni nem!

Ha itt nálunk felvennének ilyen segédápolót ugyanannyiért, a komoly szakképesítéssel rendelkezők lelépnének...

Ha meg kevesebbért vennék fel, akkor éhen halna...

Cudar egy világ van itt!

94. a6bc29c843 (válaszként erre: 92. - Bártfai Andrea)
2012. okt. 2. 20:28

Én meg ezt érzem. Nem is kicsit.

Akkor én egy 10 osztályos hülye, buta, és műveletlen lennék? Ne haragudjatok, de nincs igazatok! Arra nem gondoltatok, hogy valaki a családi körülményei, vagy az anyagi helyzete miatt nem tudott tovább tanulni?

93. 130454e42d (válaszként erre: 92. - Bártfai Andrea)
2012. okt. 2. 20:27
Hidd el, segédápolókat lehet képezni 8 általánost végzettekből. De nem a nővérek helyett, hanem mellettük lenne rájuk szükség.
92. Bártfai Andrea (válaszként erre: 89. - A6bc29c843)
2012. okt. 2. 20:24

Én nem a lenézést szűröm ki a topikból, csupán azt, hogy másra kéne kiképezni a 8. általánossal rendelkező embereket. Tudjuk, hogy az egészségügy békaperspektívában van, és a szakképzett, iskolázott egészségügyisek, ápolók csapatostól vonulnak ki az országból.

Miért?! Nálunk az ápolók havi 80-100 ezret keresnek. Kérdem én: mire elég?! Naná, hogy lelépnek...

És mennyi fizetést akarnak adni azoknak, akik nem tanultak 5 évig a szakmáért?

Ez nem lenézés!


Az én munkahelyemen lasszóval fogták az új belépőket, mert senki nem akart a könyvelésre vagy pénzügyre menni dolgozni, a kuli-munka miatt. Akkor azt mondta a p.ü. főosztályvezetőnő, hogy szívesen veszi a 8 általánossal rendelkezőket is. Hát vittem neki egyet! Szegény csajt betanítani sem lehetett, mert fogalma sem volt a helyi értékekről és abszolút nem tudta egymás alá rakni a számokat. Ő volt a vállalat vándormadara, mindig más osztályra rakták, sehol nem felelt meg, - vagy a helyesírása miatt, vagy másért, semmire nem lehetett betanítani. Minden munkakörhöz minimum érettségi kellett.

Ez nem nagy ügy egy olyan demokratikus országban, amilyen a mi országunk VOLT. Alkalom nyílt elvégezni estin, levelezőn, - mittomén most hogy mi van a jelenben! Más idők járnak, más szelek fújnak... sajnos...

91. a6bc29c843 (válaszként erre: 90. - 130454e42d)
2012. okt. 2. 19:41
Erről van szó.
90. 130454e42d (válaszként erre: 89. - A6bc29c843)
2012. okt. 2. 19:36

Van benne valami...

Jó lenne megérteni: az egészségügy csapatmunka. A műtét sikere megbukhat a takarítónő munkáján, és a különböző végzettségű emberek egymással összedolgoznak. Természetesen megvan a hierarchia, de ez kell is.

89. a6bc29c843 (válaszként erre: 87. - D6fd5940b1)
2012. okt. 2. 19:32
Miért érzem úgy, hogy ez a topik kifejezetten az alul iskolázottak lenézéséről szól? Részedről legalábbis. Tegyük fel, van egy ember, aki hosszú évekig ápolja egy családtagját, és már zsigerből tudja mit kell tennie, milyen gyógyszer mire való, mik a mellékhatásai, hányszor lehet bevenni, kötözni, cserélni, forgatni,stb stb stb...Tulajdonképpen most irigyled azokat, akik elhelyezkedtek, mert te képtelen vagy rá? Ne vedd támadásnak, csak kérdezem. Bár mindegy, úgysem fogod az őszintét leírni, csak süvít a mondatokból az elkeseredettséged. Azt hiszem ezt nevezik projekciónak a pszichológiában. :))))
2012. okt. 2. 19:31
Képtelenség azt szólom mert manapság már mindenhez papír kell...ennyi!
87. d6fd5940b1 (válaszként erre: 86. - Bártfai Andrea)
2012. okt. 2. 19:23

NA igen, ezt egy ápolóasszisztens nem hiszem hogy tudta volna..

ezen kívül vannak még olyan helyzetek,amik lehet külső szemlélőnek jelentéktelenek, de egy tanult ápoló egyből leszűri hogy gond van, és hogy micsoda... és van amikor nincs idő az orvost riasztani,hanem az ápolónak kompetencia körén belül gyorsan fel kell magát találnia, és csak utána tud szólni az orvosnak..

86. Bártfai Andrea (válaszként erre: 42. - Piszkepapir)
2012. okt. 2. 18:29

Nem szórakoztam jól, míg a soraidat olvastam! Nem vagyok én Maris, hogy jó nekem a sz@r is!!!!

Kint voltam a teraszon, amikor megcsípett 2 darázs. Elvesztettem az eszméletemet, s ha a szakképzett ápolónő nem itat velem kalciumot és nem tesz rám lélegeztetőt, akkor nekem annyi! Mire megérkezett a roham mentő, már magamhoz tértem és hallottam, ahogy az orvos dicsérte az ápolónő gyors intézkedését.

Csak te ne akarj nekünk rosszat!

85. Bártfai Andrea (válaszként erre: 34. - Magic1978)
2012. okt. 2. 18:18
Engem ne hagyj ki! Segítek!
84. Bártfai Andrea (válaszként erre: 30. - Magic1978)
2012. okt. 2. 18:16
Ausztriában még működnek az elmegyógy intézetek...
83. a6bc29c843 (válaszként erre: 80. - D6fd5940b1)
2012. okt. 2. 18:08
A 2012 es év egy jó nagy szívás. Nem csodálom, hogy nem talál. 2010-ben lazán felmondtam a munkahelyemen, 2 nap múlva már máshol dolgoztam. Erre is úgy vigyázok, hogy szó szerint beletörik a nyelvem. Ha ez kell, akkor legyen. Na jó, a belemet is kidolgozom az tény, másképp nem engednének nyalizni sem. ;)
82. a6bc29c843 (válaszként erre: 78. - F64f0d9a69)
2012. okt. 2. 18:03
Igaz! Tök jól beszélem a németet, 98%-os lett mindkét vizsgám(írásbeli, szóbeli is), na de mikor Németben tájszólással beszéltek, vakargattam a fejemet rendesen. :D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook