Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » APEH Bírság! fórum

APEH Bírság! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
189. n.beja
2012. júl. 23. 15:29

Hello!


Tudja valaki hogy mekkora bírságra számítsak(sunk) ha a következő történt.

Volt az apeh próbavásárláson, adtam számlát a gépből de elütöttem az összeget?

Jegyzőkönyvbe véletlen elütés szerepel.

188. Panka40
2010. ápr. 18. 14:34

Köszönöm a válaszokat, az volt a probléma, hogy nem írtam be a bevalláson, hogy megszüntettem az életbiztosításomat. Nagyon udvariasak és kedvesek voltak különben, meg is lepődtem!

Most a visszaigénylésből levonják az összeget, meg egy kicsit megbüntetnek (nem vészes) és kész.

Legalábbis ezt mondták.

187. petrikek (válaszként erre: 186. - Petrikek)
2010. ápr. 16. 11:52
Ja, most nézem a dátumot. Akkor már túl is vagy az ellenőrzésen. Mi volt?
186. petrikek (válaszként erre: 185. - Panka40)
2010. ápr. 16. 11:52

Ingatlan eladás? Életbiztosítás megszüntetése? Be nem vallott táppénz? Bármi kibukhatott, amit valami munkáltató, biztosító stb. jelentett, te pedig nem vallottad be. De lehet sima rutinellenőrzés is. Bár akkor nem hívnak be, csak összevezetik az adataidat a náluk lévővel. Elméletileg minden adatnak van egy "párja".

Ezer oka lehet....

Miket tartalmaz a tavalyi bevallásod, ami mondjuk nem munkabér?

185. Panka40
2010. ápr. 6. 16:23

Sziasztok!


Beadtam az adóbevallásomat a múlt héten, mint magánszemély, erre ma kaptam egy levelet, hogy jelenjek meg a jövő héten az Apehnál, a tavalyi bevallásomat akarják ellenőrizni. (SZJA)

Szerintetek mire legyek felkészülve??

Nem szoktam adót csalni, de már előre rettegek, hogy mi lehet a gond.

Járt már így valaki?

184. 3b41f6053f (válaszként erre: 183. - Szuzy86)
2010. febr. 18. 14:14

Szia!


Viszi a fizetésetek bizonyos százalékát,vagy ráterheli a házra,esetleg elviszi a házat...

nagyon találékonyak:(

183. szuzy86
2010. febr. 18. 12:58

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a férjem nyitni akart egy kocsmát ami sajnos meghíusúlt.Viszont a vállalkozóia még kint van és a 0-ás bevallásokat nem adta be és a bírságok csak gyűltek és gyűltek.Ennek az lett az eredménye hogy 1.100.000 Ft lett az adóság.

Kérdésem:Mit tud tenni az APEH ha nincs lefoglalható vagyontárgyam tehát nem rendeződik az adóság?

Várom a válaszokat!!!!!!!!!!

182. Ritkó
2009. aug. 25. 15:45

Sziasztok!


Nem akartam új fórumot nyitni, gondoltam megkérdezem tőletek itt, hátha tud valaki segíteni.


2008. december 30-án vásároltunk egy tehergépkocsit. Azért is vettük, mert már a régi autónk öreg volt, és hát kicsit újabbra akartuk cserélni, mivel a párom vállalkozó, és hát kapóra jött a dolog, hogy akkor leírjuk az adójából az autót. Igen ám, de az APEH a tegnap napon közölte, hogy nem lehet leírni az adóból, és így több százezer forintot most be kell majd fizetünk.

Több könyvelő is azt mondta, hogy le lehet írni az adóból.

181. ria0712 (válaszként erre: 180. - Petrikek)
2009. jún. 5. 18:48
Ebbe a banknak nincs beleszólása,sajnos.Az apeh a nagyobb úr!
180. petrikek (válaszként erre: 176. - B8651f3b0d)
2009. jún. 5. 18:27
hát el nem viheti, mert a bank nem engedi, de szerintem mint követelést, sorba állíthatják a házra...
179. b8651f3b0d (válaszként erre: 178. - HLivia)
2009. jún. 5. 13:23

Igen most már tudom, hogy ráterhelhetik a jelzálogos házra is. Ezeknek mindent szabad sajnos.

Ha valaki személyesen akar az APEH-hoz bemenni, hogy részletfizetést kérjen, akkor kihez kell menni? Akitől levelet kaptunk, az ügyintézőhöz?


Tudjátok mit hallottam még?

Hogy az Egészségbiztosítási Pénztárnál van egy ilyen osztály, ahol fizetési könnyítést lehet kérni. Igaz lenne ez? Én úgy tudom, hogy az APEH-hoz kell menni ilyenkor.

178. HLivia (válaszként erre: 176. - B8651f3b0d)
2009. jún. 2. 16:27
Húgom élettársa tartozik apehnak 800e forinttal. A ház közös és ráterhelte az apeh a házra és azon is van még banki hitel,az egész ház hitelre lett vásárolva
177. erikpipi (válaszként erre: 176. - B8651f3b0d)
2009. máj. 20. 16:36
el.
2009. máj. 20. 15:43
Az APEH elveheti azt a házat, melyre jelzálog van terhelve?
2009. máj. 6. 08:52

Az Alkotmánybírósághoz (AB) fordult Szabó Máté ombudsman, hogy a taláros testület semmisítse meg a vagyonosodási vizsgálatokkal kapcsolatos szabályozást – közölte az állampolgári jogok biztosának hivatala kedden.


• Visszadobta az ombudsman jelentését a honvédelmi bizottság


A szabályozás jogszabályi alapja az ombudsman szerint ellentétes a jogállamiság elvével, az abból fakadó jogbiztonság, valamint a tisztességes eljárás követelményével és a jogorvoslathoz való joggal.


A szabályozásról, valamint az adóhatóság azon alapuló gyakorlatáról megállapítható, hogy az APEH olyan kötelezettségek ellenőrzésére kapott felhatalmazást, amelyek egyáltalán nem terhelik az ellenőrzés alá vont magánszemély adózót – áll a biztos közleményében. Hozzátette: az ellenőrzési felhatalmazás – és általa az adóhiány megállapításának lehetősége –, valamint a bizonyítási kötelezettség megfordulása együttesen azt eredményezi, hogy az érintett magánszemélyek kénytelenek, de ugyanakkor gyakran képtelenek a valós helyzet bizonyítására.


Véleménye szerint az ilyen jellegű adóhatósági elvárás nem egyeztethető össze a jogbiztonság és a tisztességes eljárás követelményével, ennek következtében nagy eséllyel megtörténhet, hogy meg nem szerzett, esetenként nem is létező, csak vélelmezett jövedelem is adóztatás alá kerül, ami nem egyeztethető össze az alkotmányossági követelményekkel, különösen a jogbiztonság elvével.


Szabó Máté kommünikéjében emlékeztetett arra, hogy 2009 januárjában kezdeményezte a pénzügyminiszternél és az APEH elnökénél a vagyonosodási vizsgálatok szabályozásának és adóhatósági gyakorlatának a felülvizsgálatát. A pénzügyminiszter és az APEH elnöke az ombudsmani kezdeményezésekkel – Szabó Máté közlése szerint – akkor nem értett egyet, indokaikkal nem tudott azonosulni.


Az ombudsman továbbra is fenntartja, hogy az adóhiány tényét és összegét az adóhatóságnak kell bizonyítania. Vagyonosodási vizsgálat esetén pedig – noha a bizonyítási teher megfordul – az adóhatóság feladata marad annak bizonyítása, hogy a becslés feltétele fennáll, tehát hogy az adózó bevallott, illetve adómentes jövedelmei nem fedezik a kiadásait. A jövedelmek és a kiadások összegszerűségét az adóhatóság köteles bizonyítani, a kiadásokról az adózó nem kötelezhető nyilatkozattételre – szögezte le Szabó Máté.


(MTI)

174. 3b41f6053f (válaszként erre: 173. - Cc6a363661)
2009. máj. 5. 10:21

Sajnálom:(


Akkor te még nagyobb szarban vagy mint én:(

2009. máj. 3. 22:07

Nekem egy súlyosan Autista Kisfiam van, és az előző regisztrációm alatt: fhajnalrita névvel írtam egy cikket: Segítségkiáltás 3 Autista Gyermektől címmel, hogy milyen kálváriát kellett bejárnunk Vele, ...és...amikor még a H.Á. volt az eü.miniszter, a fogyatékosoktól megvonta támogatást, és az állami normatívát...


Addig is intézetben volt már pár éve a Kisfiam, mert heves dühromai miatt hatalmas psychikai teher volt egymagamnak, és amikor a volt eü. miniszter megvonta a támogatást a fogyatékosoktól,


- akkor országosan HAVI: 125ezerre emelte a térítési díjat,


ennek volt is nagy visszhangja a médiában. Amikor a tartozásom nemcsak nekem, hanem az összes ott lévő fogyatékos Hozzátartozójának, sorstársamnak milliós összegre rúgott, akkor kivettem az intézetből, mert nem tudtam kifizetni.



A többi sorstársamnak akkor a megyei közgyűlés, Ők működtetik az intézetet, jelzálogot terhelt a Hozzátartozók lakására, házára, kinek mi volt...


Persze, akinek volt mégegy egészséges gyermeke, az gyorsan ráíratta a vagyonát, de volt, Aki nem tudta megtenni...


NEkem is a legfelsőbb bíróságra került az ügyem, nemrég volt az első tárgyalás, ami arról szól, hogy elárverezik-e a lakásom, ami a szüleim egész életének a munkája, mert nem tudtam kifizetni a milliós tartozást, a havi akkor 125-; most havi 145ezer forintot...


Közben rákényszerültem,hogy állami gondozásba adjam a Kisfiam, és most teljesen mások diktálnak mind a látogatásról, mind a hazahozatalról, és nem én vagyok a törvényes képviselője GYermekemnek, hanem kirendelt gyámja van...


Erről mind a Honatyák, és a volt eü.miniszter tehet, Aki akkor is már havi 1.200.000.- Ft-ot keresett miniszterként, és annyi pénzből a többi sorstárs is, meg jómagam is ki tudnánk fizetni a mind a térítési díjat, mind a tartozást...


De most ott lebeg a fejünk felett, hogy elárverezhetik a lakásunkat, pedig törvény szerint méltányosságból el lehetne engedni, de az intézetvezetők, és a mumusom, a Közgyűlés elnöke foggal-körömmel be akarja hajtani az összeget, pedig egy ideje munkanélküli vagyok, és évek óta nincs rendszeres jövedelmem, csak alkalmi munkák...


Tele van írva a kiskönyvem, hány helyen rágtam a küszöböt munkáért, miközben van több végzettségem is, de ha találok is valamit, akkor a munkaerő-kölcsönzők úgy dolgoztatják az embert, hogy 3 hónap, és viszlát!!

Különben nekik nem érné meg!!


De azért az intézetvezetők, és a Közgyűlés emberei, Akik havonta TÖBB SZÁZEZRET keresenek, fogalmunk sincs, milyen dolog szoc.segélyből nyomorogni, közben már a Kisfriam sincs az én felügyeletem felett, és ismétlem, végső kényszerhelyzetemben adtam állami gondozásba...


IGen, akik gazdagok, Azoknak mindent lehet, lopni-, csalni-, hazudni, de a Kisemberektől elveheti az állam a Családját, és akár az otthonát is a feje fölül...

172. 1366d1807f (válaszként erre: 171. - 3b41f6053f)
2009. ápr. 7. 19:15
Egyébként nem tudom, hol élnek ezek az emberek? Szatyorban???
171. 3b41f6053f (válaszként erre: 170. - 1366d1807f)
2009. ápr. 6. 15:21
Ahogy mondod!
170. 1366d1807f (válaszként erre: 169. - 3b41f6053f)
2009. ápr. 6. 12:27
Akkó' lesztek szaharában! :-)))
169. 3b41f6053f (válaszként erre: 168. - 1366d1807f)
2009. ápr. 6. 11:44

Azt sajnos nem:(


De ha legközelebb vizsgálnak kiadás oldalon biztos fel lesz tüntetve,hogy még erre is futotta:)

168. 1366d1807f (válaszként erre: 165. - 3b41f6053f)
2009. ápr. 5. 20:49
És azt nem kérdezi meg az APEH, hogy ezt a pénzt honnan szeditek elő? :-))))
167. Ritkó
2009. ápr. 5. 16:08
Azt a vállalkozót vagy vállalkozást, akiket még nem ellenőrzött az APEH, előbb-utóbb biztos fogja. És mindig találnak valamit, csakhogy ba... az embereket.
166. 1366d1807f (válaszként erre: 163. - 20eebe3d4c)
2008. dec. 10. 10:48
Pont ez a cél!!!!! (de nem politizálunk!!!)
165. 3b41f6053f (válaszként erre: 159. - Ria0712)
2008. dec. 10. 08:26

Szia sorstárs!


Mi pont ugyanígy jártunk mint te.Ha visszaolvasol mayka néven leírtam a történetünket.

Mi is szinte tök ugyanígy jártunk.


Tudtok valamit csinálni,vagy tudomásul veszitek ezt a rettentő igazságos döntést(mi nem tudtunk semmit csinálni ellene.


Most a lakáshitel és az autóhitel mellé havonta fizetünk a mélyen tisztelt Apeh-nak 24000 ft-ot 18 hónapig.Szép az élet!!!!!..........

164. ria0712 (válaszként erre: 163. - 20eebe3d4c)
2008. dec. 10. 06:25
Igen,ők olyan tiszták,ártatlanok,mint a ma született bárány!
2008. dec. 6. 21:47
Egyik gimis magyar tanár ismerősöm azt mondja hogy szinte az egész végzős osztálya készül ki külföldre.Senki nem marad olyan országban,ahol ellopja az állam mindenféle ürüggyel a pénzét a vagyonát és mindenféle kifogással és mondvacsinált ürüggyel halomra büntetnek mindenkit.Itt az állam szerint mindenki bűnöző és csaló.Persze rajtuk kívül,mert ők aztán nem.
162. 1366d1807f (válaszként erre: 161. - Ria0712)
2008. dec. 6. 15:07
:-DDDD
161. ria0712 (válaszként erre: 160. - 1366d1807f)
2008. dec. 6. 09:37
Hát...tudod ezen időszak alatt,csak úgy véletlenül kifogtam a ciánnal szennyezett Tiszából egy aranyhalat,és minden kívánságom teljesítette!:-))))
160. 1366d1807f (válaszként erre: 159. - Ria0712)
2008. dec. 5. 21:19
Valld be őszintén, hogy miből tellett nektek ezen időszak alatt kaviárra, mi??? :-))))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook