Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » APEH Bírság! fórum

APEH Bírság! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
39. szabotimi (válaszként erre: 38. - E71af41436)
2008. febr. 1. 20:01
én is felháborítónak találom. 164 ezerből úgy élnénk mint királyok és az még mindig nem a miniszterek színvonala:(
38. e71af41436 (válaszként erre: 30. - Szabotimi)
2008. febr. 1. 19:58
tudod mi a felháborító?hogy vannak családok,akik nem ennyiből,hanem valóban 80ezerből élének négyen.szóval nem értem én ezt az egészet.nem hiszem el,hogy nincs ebben valami csavar....azt hogyan bizonyítsam,hogy én kevesebb pénzből is megélek,mint az ő kimutatásuk?????ha elteszek minden számlát,akkor majd elhiszik????
2008. febr. 1. 19:42
+f
2008. febr. 1. 19:42
www.jogiorum.hu
35. ec63a7fc29 (válaszként erre: 34. - 20eebe3d4c)
2008. febr. 1. 19:40
Melliket, te? Priviben dobjá meg lccí véle!
2008. febr. 1. 19:36
Én szoktam olvasni a jogi fórumot és nemsemmi ám hogy mik vannak ott.pfff naggggyon gáz ez az ország.((
33. 20eebe3d4c (válaszként erre: 32. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 1. 19:35
aztakúrva!(
2008. febr. 1. 19:34

Egy ismim egy éves börtönbüntijét kezdte el emiatt.

Nem nagyon lehet velük viccelni.:((

2008. febr. 1. 19:32

Ebbe az országba van olyan, hogy megélhetési lopás, melyet nem büntetnek.

Azt nem értem miért nincs megélhetési adó csaló?

2008. febr. 1. 19:12

De mi alapján számolják ki a bírságot??

KSH- adatai alpján?

Szerintetek egy 4 tagú család milyen színvonalon élne havi 164 ezer forintból ( megállapított ksh adatok alapján)

29. LoLiNa
2008. febr. 1. 05:40

én azt nem értem, hogy passzív táppénz, gyás és gyes után miért küldenek adóbevallási papirt?! mi a szöszt kell bevalljak, mikor minden pénz az államtól jött?

2-3 éve ugyanezzel a szituval nem kellett adóbevallást csinálni.. most miért kell?

28. hajnalok (válaszként erre: 24. - G.)
2008. jan. 31. 11:35
Igen lehetséges, azonban nem minden rokon számít egyeneságbelinek.Pl. te apósodnak nem vagy az, csupán az ő gyermekei és szülei.
2008. jan. 31. 11:33
Sziasztok!Ha minden igaz ma este lesz a Házon Kívül című műsorban a mi- és mások APEH-es története.Este 11 óra körül.Gondolom nem érünk el vele semmit ,de legalább megpróbáltuk....
2008. jan. 31. 11:30

Ha ez mind igaz, amit írtok (és miért ne lenne igaz?) akkor ez katasztrófa a köbön.


Már leestem a székről!!!!


Nekünk (kis embereknek) mindent számlával kell igazolni, "ŐK" meg a költségtérítést megkapják bemondásra......


Erre mondják azt, hogy: amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek.

2008. jan. 15. 15:15

Az én történetem!


A párom kőművesként dolgozott egy Bt.-nél bejelentve. Egyik nap megjelent a főnöke, hogy irja alá közös megegyezéssel a felmondást, mivel nem tudnak munkát biztosítani Neki. És különben is már 1 éve fizetetlen szabadságon van. Kértem mutassa meg azt a papírt, de nem volt nála. Szóval aláhamisították a nevét. Mi egyből mentünk a Munkaügyi Biróságra. Közel 1 millió lenne a követelésünk a biróság szerint, de nem tudják behajtani, mivel semmi nincs a nevén. Tehetetlenek vagyunk velük szembe.

24. G. (válaszként erre: 23. - Hajnalok)
2008. jan. 15. 14:39

Sajnos nem csak a rokonnak kell kiskönyv.(ha kiskönyvvel dolgozik)

Apósom építkezik....mi ezt az utat már bejártuk...

Szomorú,de ugy van ahogy én azt lentebb leírtam.

23. hajnalok (válaszként erre: 19. - Henie)
2008. jan. 15. 11:20

Ezt a szitut én úgy tudom hogy az egyeneságbeli természetbeni segítséget nem kell bejelenteni, ám a nem egyeneságbelit igen pl.alkalmi munkavállói kiskönyvvel kell rendelkeznie aki segít, természetesen a megfelelő hozzátartozókkal eggyüt,bele bélyeg, jelenléti ív, és a munka értékét

bizonyító elszámolás.Szóval ha egy barát megy hozzád

szüretelni, akkor előtte ezeket szerezze be az ember ha legális akar lenni.Ami számomra még nevetséges hogy ha ezt föntről lefele elvárják, akkor miért nem mutatnak példát a föntiek a kispolgárnak.

22. LoLiNa
2008. jan. 15. 06:04

ó anyám, miket írtok itt :O



Blokkot max a bolt elött kérhetik el, nem? a kertembe nem jöhet be, hogy én miből bográcsozok.. szép baleset lenne

21. Henie (válaszként erre: 20. - G.)
2008. jan. 14. 17:54
Es ez az ami felhaborito... szerintem...
20. G. (válaszként erre: 19. - Henie)
2008. jan. 14. 17:42

A mai állás szernt nem épitheted fel a saját házadat.Kell keress egy felelős műszaki vezetőt is aki levezényli az egészet és vállalja a felelősséget.

A párom építőipari vállakozó.Szabály szerint nem építheti fel na saját apja házát.Csak számlával.

19. Henie
2008. jan. 14. 15:00

Ezt en is igy tudom, hogy a rokoni segitseg se mukodik mar..

Epitkezesnel pl. mondjuk apuci segit a kislanyanak a hazuk felepiteseben, ugyanugy be kell jelenteni apucit, mint ha munkas lenne.. :S

18. b59d693a46 (válaszként erre: 17. - Zsuzsa74)
2008. jan. 14. 14:30
Ez komoly?!?! Hihetetlen...
2008. jan. 14. 14:13

Egyik héten olvastam az egyik megyei napilapban, hogy ahhoz is joguk van, ha például kint grillezel, vagy bográcsolsz bejöhetnek az udvarodba és megkérdezhetik miből főzők, miből vettem stb. Ha a családom valamely tagja segít nekem, bizonyítanom kell a rokoni kapcsolatot és azt is, hogy nem fizetek neki, vagy éppen mivel hálálom meg a segítségét. Először azt hittem vicc, de utánna jártam és tényleg igaz. Felháborító az egész! Hol élünk a Rákosui rendszerben amikor lesöpörték a padlást? Mi lesz ebben az országban?

Mi van ha nem engdem be az udvaromba? Lecsuknak?

2008. jan. 14. 14:09

Én is teljesen fel vagyok háborodva ezeken a dolgokon! És mennek ezek a Fear reklámok a tvbe, kérjünk számlát, hát felháborító!! Mert nagyon lassan, de egyszer el fog jutni az emberek agyáig, hogy nekünk se jó, ha számlát kérünk, mert akkor ott lesz a nevünk a vevő rublikába, ami persze az aPEhez kerülhet, és már is ott vagyunk kiterítve mi is, hogy miből tudtam kifizetni az xy festőnek az xy számlát.. Ha pontgyűjtős kártyával fizetünk benzinért, hipermárketekben, hát ez sem egy jó üzlet, ugyan is ezt is könnyedén megnézi az APEH, és akkor még azt sem mondhatjuk a Nagymama vásárol be nekünk, mert szépen elénkteszik a blokkot, hol mennyit fizettünk!

Ha egy vállalkozó keres 198.000.Ft ot havonta, 130.000.at kéne neki befizeti, ha teljesen legálisan akarna működni........ szerintem nem kell mást mondani erről a mostani rendszerről.

15. b59d693a46 (válaszként erre: 14. - 0260f21e84)
2008. jan. 14. 14:06
Éppen ez jutott eszembe. Megint kezd úgy működni a dolog, mint a múlt rendszerben. Csak akkor sokan érdekből jelentettek, rákényszerítették őket, most elég, ha a szomszéd irígy a jobb autódra, önként és dalolva feljelent. Jó kis világ ez. :(
2008. jan. 14. 14:02
Ugy tunik ezekbol a feljelentesekbol, hogy az emberek hozzaallasa nem sokat valtozott 60 ev alatt sem. Vagy csak en latom igy? Szamomra ez annyira hihetetlen! Tenyleg van meg ilyen??
13. G.
2008. jan. 14. 13:45
Tanulságos esetek.Írjátok csak őket!
12. Krysty (válaszként erre: 1. - A5e77950a3)
2008. jan. 14. 13:37

Szia!


Nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültetek és remélem sikerül megoldani valahogy.

Az egyik ismerősünk festő és egy alkalmazotja jelentete fel akit kirúgott több ok miatt. Az APEH megkereste azokat akiknél dolgoztak, persze az alkalmazott által megadottakat és mindenkit megzsarolt hogy ha elismeri hogy a vállalkozó nem adott számlát a munkáról akkor őket békén hagyják.

A srácnak 16 millió volt a felvett hitele...Megindult a vizsgálat, 7800000-re büntették, még az volt a szerencse hogy a két autójuk nem volt a garázsban vagy a ház előtt és azokat gyorsan eladta ár alatt és befizette a büntetést. Azt mondták az APEHnél hogy mostantól számítson a zaklatásukra mert gyakrabban elő lesz véve. Ja, a srác aki feljelentette napi 12 ezerért dolgozott nála!!!

11. Henie
2008. jan. 14. 12:30

En most hagytam ott a konyveloirodat, ahol dolgoztam - nem veletlen..

Ezekkel a vagyonosodasi vizsgalatokkal szetszednek mindenkit.. Nalunk is volt nem 1 ugyfel (kisebb-nagyobb cegek), akik ellen indult. Es tudjatok mi a legduhitobb??

Amikor kiderul, hogy a szomszed jelentett be az APEHnel, mert nem tetszik neki, hogy mas partallasu vagy (amirol amugy meg sincs gyozodve, csak azt hiszi..) vagy eppen a hitelbol kicsit jobb kategoriaju kocsi vasarlasa..

Undorito, ahogy nem csak az APEH viselkedik, de ahogy az emberek is egymassal..


A menyasszonytancos dumat pedig nem hiszik el, mert mar mindenki ezt alkalmazza.. Es hiaba igaz vagy sem, nem erdekli oket. Ha pedig kiejted a szadon csaladtagjaid nevet (pl. anya segitett, apa adott penzt..) akkor ellenuk is meginditjak a vizsgalatot.


Tuti egyebkent, hgy minden ilyen forumot is olvasnak:) Olyan mar az APEH mint a Nagy testver.. Olvasta valaki Orwell-1984 cimu alkotasat? Nagyon brutal.. De teljesen olyan, mintha most ezt a konyvet elnenk.

Sajnos:(

2008. jan. 14. 11:33
Nekem is sikkasztanom kellett volna nagy tételben akkor nem jártam volna rosszul.A nyereség nagyon kecsegtető!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook